Přejít na obsah


Fotka

Mobilní verze GC.cz


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
46 odpovědí na toto téma

#21 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2012 - 23:31

Tak se smiřte s logickým faktem, že NE.
  • 0

#22 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2012 - 0:22

pepa.z.pocernic napsal/a:
obávám se, že cokoliv co by vypustilo reklamu, by neprošlo přes správce kasičky a reklamní oddělení by mě taky poslalo do háje :-)

na PC mám AdBlock, na mobilu mám úplně vypnutý obrázky. Ale kdyby v obchodním modelu byla nějaká možnost přispět, tak bych o tom začal uvažovat.
  • 0

#23 oslavik

oslavik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2013 - 15:38

pepa.z.pocernic napsal/a:
obávám se, že cokoliv co by vypustilo reklamu, by neprošlo přes správce kasičky a reklamní oddělení by mě taky poslalo do háje :-)


Tiskar94 napsal/a:
A ponechání obyčejné obrázkové reklamy z levého menu by nestačilo? Nebo by mohli nabízet reklamu přímo pro mobilní verzi webu, jako to má například idnes.cz.

Nebo, co jim to vysvětlit nějak takhle:
Aby mohli inkasovat z reklamy, musejí nalákat uživatele a udržet si je. Pokud budou ignorovat přání uživatelů, hrozí, že jejich projekt kdosi zkopíruje, počet uživatelů jim klesne a tím budou inkasovat za reklamu méně. Zato pokud přání uživatelů ignorovat nebudou, nebude důvod proč by je měl kdo kopírovat, uživatelé u nich zůstanou a ještě přibydou ti z mobilních telefonů :).


Je nějaký posun v této věci?
Už se Pepa dohodl s Tiskařem94 a se sponzory?
Sezona se blíží !!!
Díky
Ondřej
  • 0
kačer

#24 oslavik

oslavik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 14:01

UP ;) Ondřej
  • 0
kačer

#25 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 18:16

K soukromé zprávě - já se tady k tomu nějak nemám proč vyjadřovat. Moje fórum to není, že by to udělat šlo víme všichni. Spíš mi připadá že nějak není chuť něco dělat a namísto toho aby tady nové funkce přibývaly, tak akorát neustále ubývají.
  • 0

#26 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 18:54

Jasně, udělat jde skoro všechno. Jenže tvoje představa mobilní verze je víceméně jen oříznutí reklam a věcí, které nejsou až tak podstatné, takže by se to dalo použít jako plnohodnotná náhrada nemobilní verze (což zpravidla nebývá vlastnost mobilních verzí). Z pohledu provozovatele nápad mimo mísu. Pokud by měla být mobilní verze opravdu mobilní, tak by to znamenalo buď jí celou napsat, nebo implementovat jiný systém s nutností dalších víceprací. Abych se do toho pustil, tak bych musel mít lepší důvod, než že nemáš telefon na kterém nefunguje opera mini.
  • 0

#27 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 19:31

Nainstalovat [url=http://detectmobile.googlecode.com/files/dm_0.1.zip] a do souborů fóra přidat
require_once('dm.php');
if(detect_mobile_device() == FALSE)
{
  header('Location: http://www.geocaching.cz/news.php');
  exit;
};
by snad problém nebyl, ne?
  • 0

#28 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 19:43

jak dlouho si myslíš že by trvalo, než by sem někdo hodil odkaz na nějaký user agent switcher do prohlížeče?
  • 0

#29 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 19:53

Nevim teda proc by to mel kdo delat... ale kdyz bych uvazoval jak dlouho bude trvat nez mi zalozenou kes nekdo ukradne, asi bych toho taky moc nezalozil...
  • 0

#30 oslavik

oslavik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2013 - 14:52

pepa.z.pocernic napsal/a:
Abych se do toho pustil, tak bych musel mít lepší důvod, než že nemáš telefon na kterém nefunguje opera mini.

Tak jsem si ten vychvalovaný prohlížeč Opera mini nainstaloval.
A je to jen jeden z mnoha stejne se tvářících prohlížečů.
Nevím, v čem a jak by mi mohl pomoci při prohlížení příspěvků místního fora na telefonu.
Písmenka jsou malý, stejná je nechutně plovoucí stránka a nutnost opětovného přibližování při každém překliknutí stránky.
Takže znovu prosím Pepu, aby se zamyslel, jak by to šlo udělat, dohodl se s inzerenty a nescháněl argumenty, proč to nejde.
Každá verze - internetová i mobilní si přeci najde svoje uživatele.
Já taky, když čtu zprávy na např idnes na PC, tak volím internetovou verzi, protože je tam víc informací, zatímco při prohlížení na mobilu uvítám vždy např. velká písmena a pevný rámec stránky uspůsobený mobilu.
Místo, abys využil toho, že Tiskař94 je ochotný přiložit ruku k dílu, tak do toho jen házíš vidle a hledáš jiné priority.
Pepo, prosím za všechny, co používají telefony s internetem.
:|
Ondřej
  • 0
kačer

#31 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2013 - 15:04

Představuješ si to jak Hurvajz válku. Už takhle je php-fusion mizerně udržovatelná prasárna. Představa, že to někdo zkopíruje, nějak to promaže a vznikne z toho ještě větší zoufalost a budou se muset udržovat obě verze najednou je představa mimo mísu. edit: jestli chce programovat, ať si napíše proxy, nebo existují nějaké hotové. Pár regulárních výrazů by mohlo stačit.
  • 0

#32 oslavik

oslavik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2013 - 15:49

pepa.z.pocernic napsal/a:
Představuješ si to jak Hurvajz válku. Už takhle je php-fusion mizerně udržovatelná prasárna. Představa, že to někdo zkopíruje, nějak to promaže a vznikne z toho ještě větší zoufalost a budou se muset udržovat obě verze najednou je představa mimo mísu.

edit: jestli chce programovat, ať si napíše proxy, nebo existují nějaké hotové. Pár regulárních výrazů by mohlo stačit.


... jo, to je přesně ono - Hurvajz válku.
Neumím programovat a ta cizí slova, cos použil ve svých příspěvcích zní zajímavě a zvukomalebně, jen nevím, co si pod nima mám představit. Doufám jen, že to nejsou nadávky, které směřuješ na mě, anebo jestli se mám urazit hned, anebo až později.
:):):)
Domníval jsem se, že když se sejdou dva, co umí programovat, tak se dílo musí podařit - teda pokud je chuť na obou stranách.
Prosím, pokuste se tedy najít společnou řeč.
Díky
Ondřej
  • 0
kačer

#33 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2013 - 17:27

Ja mam pocit, ze uz to tu kdysi padlo, a ted se to Pepa snazi naznacit znovu, mozna mene expricitne. Pokud bych nebyl dost presny, jiste me Pepa opravi ci doplni. Vzhledem k systemu (Fussion), na kterem v soucasnosti gc.cz jede, znamena vytvoreni mobilni verze (pripadene verze, ktera by pracovala jak na PC tak na moblech rozumne) vsechno zahodit a vsechno udelat znova. Navc k tomu jeste prevest vsechna stavajici data ze stare verze do te nove. Zda se, ze neni nikdo, kdo by tuto silenou praci chtel delat. Nebo alespon Pepa o nikom takovem nevi. Mozna, pokud by nekdo byl ochoten a schopen zacit pracovat na novych strankach a Pepa byl jen dohlizitelem a koordinatorem, bylo by to po nej prijatelne. Ale rozhodne to neni otazka upravy stavajici verze stranek. Pokud nekdo takovy existuje, ma dostatecne znalosti, mraky casu a nekonecnou trpelivost, treba, kdyz se s takovou nabidkou Pepovi ozve, bude Pepa ochoten kontaktovat inzerenty s dotazem na podminky zobrazeni reklamy na mobilni verzi. Ale to je vsechno z me strany jen hola spekulace.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#34 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2013 - 17:52

No, kdyby se zdejší fórum smázlo a začalo znovu od nuly, tak se vůbec, ale vůbec nic nestane. Archivovat trotloviny je myslím zbytečné ;)
  • 0

#35 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2013 - 18:16

gord napsal/a:
Vzhledem k systemu (Fussion), na kterem v soucasnosti gc.cz jede, znamena vytvoreni mobilni verze (pripadene verze, ktera by pracovala jak na PC tak na moblech rozumne) vsechno zahodit a vsechno udelat znova. Navc k tomu jeste prevest vsechna stavajici data ze stare verze do te nove.

Opravím tě klidně za Pepu, takhle to opravdu není - stačilo by si to téma alespoň pročíst...
  • 0

#36 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2013 - 18:37

Tema sleduji od pocatku. Minimalne z posledni Pepovi odpovedi vyplyva to, co jsem psal.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#37 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2013 - 18:40

Tak ještě jednou, představa některých, že se rozkopírují zdrojáky, v jedné části se něco promaže a následně se všechno bude udržovat dvojmo, je blbost, na to zapomeňte. Vzhledem k tomu, že autor phpfusion důsledně neodděluje aplikační a prezentační logiku to prostě rozumně udělat nejde. Představa, že provozovatel serveru vytvoří mobilní verzi tak, že vezme desktopovou a jenom z ní odstraní reklamu a pár největších zbytečností je taky nesmysl.
  • 0

#38 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2013 - 19:11

To je pořád dokola. Nové věci nejdou, protože je systém naprd. Nejlepší by bylo začít od začátku. Takový "GC.cz 2.0". A pustit se do toho trochu profesionálně (nebrat osobně, profesionálně znamená v tomhle případě na plný úvazek). Ale to my kecalové těžko ovlivníme. Pokud nebude nějaká relevantní konkurence, tak se nezmění nic...
  • 0

#39 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2013 - 19:26

Teda vaše problémy bych chtěl mít. Hádat se tu ve fóru o to, jestli by se nedalo hádat ve fóru na mobilu pohodlněji, než se zatím hádá a pak se posunout na hádání o tom, že když se tu nedá hádat na mobilu pohodlněji, není zdejší fórum hodno vašeho hádání a je třeba profesionálně založit a profesionálně provozovat fórum nové, kde to hádání se o hádání bude mnohem, ale mnohem pohodlnější a pokrokovější...:oB):o




  • 0

#40 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2013 - 19:38

To, že na současných stránkách je jediná použitelná věc (nepočítám-li wiki) "hádací forum" neznamená, že by to tak muselo být i na "profesionálních" stránkách. Ale jak jsem psal, celá tahle diskuse je od počátku zbytečná. Prostě to nejde a basta.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama