Přejít na obsah


Fotka

Praktické zkušenosti s eTrex30?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
190 odpovědí na toto téma

#141 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 20:52

Koukam na datasheet te interni pameti, je to docela chytru eMMC chip od Samsungu. A ted si vyber - bud to komunikuje po sbernici 1bit, 4bit nebo 8bit? Frekvence jsou bud standardni 10-26MHz, nebo se to umi prepnout i do hispeed 10-52MHz.

 

A ted spekulace - v diagnostickem menu to ukazuje jakousi frekvenci cca 16MHz. K cemu slouzi, nevim. Ale mel-li bych ja uvnitr k dispozici takovyto hodinovy signal, pouzil bych jej i na ty flashpameti. V zasade nevidim duvod, proc by mela byt ta interni pamet taktovana nejak jinak nez SD karta, takze odhaduji, ze oboje je taktovano stejnou fekvenci. Tudiz pokud SD karta neni nejaka extra pomala, melo by to byt oboje stejne rychle.

 

kde je pravda, se asi moc nedozvime. Zvlast, kdyz USB rozhrani je tam dost pomale. Podle mne o dost pomalejsi, nez co zvladnou ty pameti.


  • 0

#142 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 21:34

Zkusil jsem jednu zajimavou vec - zmerit O600, ktery ma o dost rychlejsi USB nez ten eTrex. Zmeril jsem sekvenci zapis i cteni na cca 50MB souboru. (CrystalDisk)

 

Vysledek?

Interni pamet: cteni 4.552MB/s, zapis 1.024MB/s

SD: cteni 2.566MB/s, zapis 0.541MB/s (16GB Class10 Kingstone)

 

Spekulace:

- da se predpokladat, ze eTrex30 na tom nebude rychlostne lepe nez O600!

- Ze by obe pameti byly taktovany stejne, ale eMMC jela na plnych osmi bitech, zatimco SD umi jen ctyri? Pak by ta polovicni rychlost SD karty krasne sedela.

- na rychlosti karty patrne vubec nezalezi, protoze i ta hloupa Class2 karta by mela zvladat takhle rychle cteni.

 

Z etrex30 jsem stejnym testem vymackl max. 0.719 pri cteni, na vic jsem nemel trpelivost, jsem presvedcen, ze to brzdi pomale USB a ne rychlost pameti.


  • 0

#143 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 21:48

Jo, koukamz, e v tom O600 je trochu jina pamet. Misto od Samsungu je tam prakticky totez od Sandisku. Taktovani i sbernice jsou stejne (akorat je navic moznost DDR rezimu, ale divil bych se, kdyby to pouzivali... spise jen osadi to, co zrovna nakoupili levneji.)

 

Kazdopadne pro predstavu, pri taktovani 52MHz by to melo zvladat souvisle cteni rychlosti 40MB/s.


  • 0

#144 Katulda

Katulda

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2014 - 20:48

Ahoj,

uvažuju o koupi eTrex 30. Můžu si do ní nahrát soubory s keškama (jako velikost, terén, obtížnost a nápověda)?

Díky za odpověď ;)


  • 0

#145 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2014 - 21:03

To nezalezi na pristroji samotnem ale na tom jesi mas PM ucet nebo to tam umis dostat jinou cestou.


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#146 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2014 - 22:52

Ahoj,

řekl bych, že na přístroji to závisí také, ale většina novějších Garminů včetně eTrexu 30 naštěstí podporu listingů má, takže kromě uvedeného v dotazu tam dostaneš dokonce i celý textový popis cache... když máš tedy odkud, jak psal mr3ka.


  • 2

#147 Elli

Elli

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2014 - 12:29

Mám od nákupu FW 2.8 a divně mi to zobrazuje/počítá nastoupané/naklesané metry. Nevíte v kterém FW je toto odladěné, ale aby to zároveň nemělo vliv na rychlost překreslování? Dočetl jsem se tady, že ta 2.8 je stále doporučovaná, ale to převýšení mi chybí...


  • 0

#148 osnica

osnica

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2014 - 13:49

Ja momentálne používam (ak sa dobre pamätám) FW 3.70 - tam to počíta dobre. Rýchlosť a ostatné veci nekomentujem. Toto bolo pre mňa dôležitejšie, keďže používam aj HRM a Tempe tak 2.80 bola pre mňa nepoužiteľná.

 

Keďže sa vlákno volá "praktické skúsenosti" tak jednu pridám. Včera som ho šmaril z výšky asi 2.5metra (v snahe zachytit ho som ho tuším ešte zrýchlil) do pôdy z ktorej trčala spústa skál. Po ostrom zvuku a dopade displejom nadol som čakal najhoršie ale prežil to s pár škrabancami. Na displeji je fólia, takže uvidím či ich pretlačilo až do sklíčka, ešte som nepozeral. Každopádne čosi vydrží, Nepadol prvý krát. :)


  • 0

GeoPuzzle plugin pre GeoGet
GC Watchlist Enhancer - skript pre Chrome a FF (Greasemonkey)

Bežky na Orave - prehľadný kalendár zimných prechodov na Orave


#149 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 318 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 19 září 2014 - 14:32

FW vyšší než 2.80 je nepoužitelný v autě. Než přepočítá trasu, tak už jsem úplně někde jinde a počítá znova. Mám i kompletní výsledky měření časů výpočtů.


  • 0

#150 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2014 - 14:46

Jen pro zajimavost, pouzivas tam nejake vlastni POI databaze bodu?


  • 0

#151 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 318 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 26 prosinec 2014 - 9:23

Zdravím....

Zjistil jsem jednu nemilou věc. Už někdy dříve a teď znovu jsem zkusil do autového profilu mapu City navigator, kde jsem vybral pouze ČR. Je to nutnost, protože soudruzi z Picodasu už nebudou dělat Atlas Czech  :(.

Je ale problém v tom, že když v jiném profilu vypnu CN, tak se po restartu GPS opět samovolně zapne a pak tam mám zapnuté dvě mapy najednou. Prostě nejde v nastavení mapy vypnout.

Z toho důvodu už tenktát šla mapa CN (nějaká kdysi předchozí verze) z GPS ven.

A teď poraďte.

Díky  :)

FW 4.10

CN Europe NTU 2015;3


  • 0

#152 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2014 - 9:28

Asi nám chtějí naznačit, že se máme více zajímat o OSM...
  • 2

#153 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 318 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 26 prosinec 2014 - 10:53

No jo, teď jsem zkusil v Base Camp OSM mapu a ta si klidně u nás v Táboře pošle do jednosměrky v protisměru  :(


  • 0

#154 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2014 - 11:48

A je ta jednosmerka zanesena v OSM spravne? Treba v Praze sjem zadaval nektere jednosmerky druhy den pote, co byly zavedeny. Takze v OSM byly driv, nez treba v mapy.cz. Dva roky stary Garmin se pochopitelne nemohl chytat. ;)

 

Podminkou pak pochopitelne je, pouzit co nejcerstevjsi data, takze nepouzil jsi nejake stare sestaveni mapy? Ja sam OSM v Garminu nepouzivam, ale kdyz vidim, co cesky Garmin vyvadi, tak si rikam, ze je na case si s tim nejak poradne pohrat.


  • 1

#155 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2014 - 12:43

No jo, teď jsem zkusil v Base Camp OSM mapu a ta si klidně u nás v Táboře pošle do jednosměrky v protisměru  :(

 

Pak není nic snažšího, než to v OSM sám opravit :-)


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#156 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 318 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 26 prosinec 2014 - 15:40

V OSM taky špatně. Už tu žiju 3,5 roku a to místo je tak prý odjakživa.


  • 0

#157 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2014 - 18:03

Tak to je dobra zprava, ne? Znamena to, ze OSM mapa ti vlastne funguje spravne, jen je chyba v datech. To je to nejmensi, staci to opravit, a v dalsim sestaveni mapy to bude uz v poradku. Nemusis cekat dalsi dva roky na dalsi verzi mapy, jako u Garminu, abys zjistil, ze chyba trva. ;)

 

Takze bud to tam oprav sam, nebo mi klidne napis do zpravy, o jakou konkretni chybu se jedna, a ja to tam opravim. Klidne i jako screenshot mapy se cmaranicemi, jak to ma byt.


  • 0

#158 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2014 - 16:08

30 jsem dostal v říjnu a jsem maximálně spokojený.

Nahrávání i lov je super.
Ale i tak mám dotaz- záznam trasy se mě dělá takovou modrou čárou.
Když kešku vypnu v Praze a zapnu v Ostravě, tak mi to tyto dvě místa taky spojí čarou- dá se to vyrušit?

Dík za odpověď.


  • 0

#159 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2014 - 16:15

Dá, někde v nastavení prošlých tras, nebo stop. Je tam možnost, nezaznamenávat, zaznamenávat, ale neukazovat, a zaznamenávat a zobrazovat. A ještě se dá změnit barva stopy.


  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#160 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2014 - 16:27

Dá, někde v nastavení prošlých tras, nebo stop. Je tam možnost, nezaznamenávat, zaznamenávat, ale neukazovat, a zaznamenávat a zobrazovat. A ještě se dá změnit barva stopy.

To jsem našel. Ale tím si nezaznamenám žádnou stopu ne?

Já bych ty stopy chtěl zaznamenávat, ale nespojovat dvě různé.

Jde to?


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama