Přejít na obsah


Fotka

nový Garmin 2013


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
190 odpovědí na toto téma

#141 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2013 - 8:07

Za mně k předchozím otázkám: Ta gumová krytka mi naopak přijde docela OK. Narozdíl od mojí předchozí je přišroubovaná a drží docela dobře. Na Edge jsem jezdil a chodil poslední 2 roky bez krytky na USB konektoru a v pohodě to ustála (a to rozhodně s ní nezacházím v rukavičkách. Ohledně displeje mám smíšené pocity. Na Edge jsem měl úplně stejný nezapuštěný displej (respektive je vystouplý), akorát menší. Spadl mi nespočetněkrát na šotolinu, na kameny a letěl několik metrů. Displej je jemně poškrábaný a žádná destrukce. Věřím (doufám), že garmin má stejně pevné sklo i na 600. Každopádně si chci koupit fólii proti poškrábání - nevíte jestli už se prodává? Ohledně držení v ruce, tak to jsem naopak za sebe konstatoval, že sedí parádně (ve srovnání s mojí cyklonavigací je to ale pochopitelné). Naopak mně ale zlobí, že se s ní nedá pracovat, když leží na stole - pořád se kolíbe!)
  • 0
Venku prší nebo všechny krabky odlovené? Začtěte se do Tesaříka a můžete začít sami tvořit nejen originální kešky...

#142 madbin

madbin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2013 - 10:47

-co se tyka krytek, tak na starych Oregonech (mel jsem 300 a mam i 550), ta guma neuveritelne degradovala takze pri intenzivnim pouzivani se zvetsila az o centimetr a uz nesla pouzivat... Ta nova zase visi na tenkem kousku gumy takze se zcela jiste brzy utrhne.

-co se tyka toho drzeni tak to je urcite subjektivni a nejde o nic vic nez o pocit. Starsi Oregony byli vic kulate a uzzsi, takze kdo ma mensi ruku tak se mu to hure drzi.

-bug s gc kody ve visists mi to nedela, ale muze to byt na necem zavisle nebo souviset s cestinou, zatim totiz pouzivam anglictinu. Cesky preklad je totiz jako obvykle nepouzitelny a bude potreba pripravit novy...

-pokud je zapnuta cestina tak blbnou filtry a navic se nechteji ukladat
-ve stavajicim fv 2.60 existuje i par dalsich dokumentovanych bugu viz
http://garminoregon6...m/Common Issues

Jinak ggz format se zda docela fungujici. Mohli by to dodelat i do starsich GPS. Jde o to, ze ggz je vlastne zip v kterem maji normalni gpx a indexovy soubor. GPS cte jen index a kdyz potrebuje vic podrobnosti tak si sahne podle indexu do konkretniho gpx. Tim vlastne doshli toho, ze garmin ted sezere temer neomezene mnozstvi kesi. Diky tomu je tam ale i male zpomaleni, ale nic strasneho. Gpx uvnitr ggz ale musi byt rozsekany max do 5MB, jinak uz by to bylo pomale. GSAK uz to podporuje a pocitam ze Haluma uz o tom taky duma :-)
  • 0

#143 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2013 - 11:12

Paja.V napsal/a:
Oregon x50 samozřejmě UMÍ změnit souřadnice kešky v jejím menu. Nevím, jak je to pojmenováno v originálním překladu, já to mám ve své češtině přeloženo jako "Zadat další stage"

No to sice jde - já tam mám "Zadat další úsek" - ale tyhle zadané souřadnice se nikam neukládají (alespoň mě se je nikde ve filesystému nepodařilo najít) a rozhodně to nezmění zadané souřadnice u kešky, takže když přijdu domů, nemůžu si kešku zazálohovat s vyluštěnými souřadnicemi, proto to řeším tím, že si dané stage či finále ukládám jako body, které mi tam pak zůstanou a mohu si je doma u té keše uložit.
  • 0

#144 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2013 - 11:14

Rad bych dumal, ale nedari se mi o tom sehnat zadne informace. Takze budu vdecny za par konkretnich ukazek GGZ souboru. Dik.
  • 0

#145 madbin

madbin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2013 - 12:04

Jasne, poslu ti vzorek ggz a par postrehu...
  • 0

#146 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2013 - 12:06

A jeste je to veci exportnich maker. To bude prace asi pro medwyna ;)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#147 TwiceRaP

TwiceRaP

    TwiceRaP

  • Members
  • PipPipPip
  • 202 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2013 - 6:54

GARMIN OC Letňany napsal/a:
https://www.facebook...47673573&type=1

Jinak oregony 600 jsou již skladem, 650 řada dorazí snad za týden


V prodejně na Evropské máme v opravě, dle sdělení technika, již neopravitelného OREGONA 550.:(

Chystáme se ho vyměnit za OREGONA 650. Jaké jsou prosím informace o dostupnosti OREGONA 650? Taktéž prosíme o sdělení zkušenosti, pokud nějaká existuje, o kvalitě fotografií z této GPS. ;)

O MONTANĚ jsme toho moc dobrého neslyšeli, ale s OREGONEM 550 jsme byli hodně spokojeni. Děkujeme za všechny případné odpovědi.:)
  • 0

GARMIN OREGON 650t PRO, mapy TOPO CZECH 2013, autonavigace LENOVO P770, mapy SmartMaps Navigator


#148 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2013 - 11:35

Tak mám už taky 600 PRO. Svoje postřehy psát nebudu, protože je to má první navigace a zatím se s ní sžívám :). Předtím jsem lovil za pomocí telefonu. Chci se zeptat majitelů 600 zda je to normální, že vykreslování mapy při posouvání je dost pomalé.
  • 0

#149 TwiceRaP

TwiceRaP

    TwiceRaP

  • Members
  • PipPipPip
  • 202 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2013 - 5:41

Dle informací získaných od společnosti PICODAS - servisního oddělení GARMINU, bude nový OREGON 650 dostupný až v polovině měsíce června. Počkáme si.;)
  • 0

GARMIN OREGON 650t PRO, mapy TOPO CZECH 2013, autonavigace LENOVO P770, mapy SmartMaps Navigator


#150 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2013 - 7:14

drowned napsal/a:
Chci se zeptat majitelů 600 zda je to normální, že vykreslování mapy při posouvání je dost pomalé.


Mel jsem tu 600 v ruce par minut, a vykreslovani mapy mi prislo naopak velice rychle, v porovnani treba se starsimi Oregony nebo i s Locusem.
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#151 mnik

mnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2013 - 18:12

fotka z o650 : http://garminoregon6...com/Photo Album
  • 0

#152 TwiceRaP

TwiceRaP

    TwiceRaP

  • Members
  • PipPipPip
  • 202 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2013 - 19:06

mnik napsal/a:
fotka z o650 :

http://garminoregon6...com/Photo Album


Jestli bude OREGON 650 fotit opravdu v takové kvalitě, tak neváháme ani chviličku.:D

Děkujeme mnikovi za názornou ukázku.;)
  • 0

GARMIN OREGON 650t PRO, mapy TOPO CZECH 2013, autonavigace LENOVO P770, mapy SmartMaps Navigator


#153 timi.m

timi.m

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2013 - 16:28

Dobrý den. Používám šest let etrex vista hcx a jsem vcelku spokojený. Čekal jsem až garmin vyleze s něčím (pro mě) zajímavým a to právě nastalo. Běžel jsem si na prodejnu pro Oregona 600 PRO LifeTime. A nakonec ho nekoupil. Prohlédli jsme na prodejně 3 kusy. Všechny měly vadné pixely na displeji. Dva po dvou a poslední jeden. Měl sem je na ntb i foťáku. Dost mi to vadí. Proto teď když něco kupuji vždy hledám nějakou jednolitou barvu a jestli tam nebude nějakej svítit. Máte s tím někdo taky nemilou žkušenost? Docela mě to překvapilo. Když už ta věc stojí tolik peněz, že si to výrobce nepřekontroluje.
  • 0

#154 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2013 - 16:39

Tak to je poprve, co slusim neco o vadnych pixelech na Garminich GPSkach. No potes! :o
  • 0

#155 timi.m

timi.m

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2013 - 17:05

HaLuMa napsal/a:
Tak to je poprve, co slusim neco o vadnych pixelech na Garminich GPSkach. No potes! :o


Jo fakt mazec. Ani můj obyč mobil dotykáč za 4tis to nemá. Koukám na to od doby co jsem měl foťák Canon jehož displej vypadal jako když má vyrážku:-)
Pánové říkali, že jim to zatím Garmin měnil bez problémů kus za kus. A že se s tím často nesetkávají. Spíš prej bude průšvih jestli vypustili do světa nějakou vadnou sérii, tak toho budou plný sklady.
  • 0

#156 Michalowic

Michalowic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 312 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 12:13

Garmin Monterra - outdoorová GPS navigace, kterou pohání Android..
http://garmin.blogs....ml#.UcgpMvm-18E
  • 0
:: Garmin Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO + Atlas Czech 2013 NT ::

Pokud kačer nehledá kešky, ani nechlastá na geoeventu, tak sedí u počítače a hádá se s ostatními kačery na diskusním fóru. Smyslem diskuse na fóru je dokázat, že všichni ostatní jsou blázni a on je letadlo, zatímco ostatní se snaží dokázat totéž. (necyklopedie)

#157 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 13:11

Mno, v dalsi verzi by tam mohli pribalit i ten telefon, a pak najednou vsichni ti kaceri, kteri se maskuji "telefonovanim" z GPSky, prestanou byt trapni. :D
  • 0

#158 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 13:57

Michalowic napsal/a:
Garmin Monterra - outdoorová GPS navigace, kterou pohání Android..

Konečně po dlouhé době první nový Garmin, na kterém snad půjde zase hrát Wherigo! ;)
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#159 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 16:51

http://www.androidma...ce-s-androidem/

Půjde tam nainstalovat a:Drake? :D
  • 0

#160 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 18:20

sobikovi napsal/a:
Půjde tam nainstalovat a:Drake? :D

No já bych tam ty smajlíky ani nedával. Od tohoto přístroje bych očekával kvalitní HW výbavu, především dobrý GPS modul a odolnost, navigační SW by si tam pak každý nainstaloval podle svých preferencí.
Ono to ale bohužel nejspíš dopadne tak, že Garmin vytvoří nějaký vlastní navigační SW pod Androidem, který tam bude natvrdo zadrátovaný a GPS modul s ničím jiným nebude fungovat. Ale třeba překvapí a bude to plnohodnotný Android.

EDIT: Tak jsem si přelítnul odkazovaný článek a mělo by platit A.
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama