Přejít na obsah


Fotka

Offline (turistická) mapa pro Android


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1244 odpovědí na toto téma

#821 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2016 - 14:10

Koukal jsem se na openandromaps, kde mají ke stažení témata normální, L a XL (dle PPI), což je to, co částečně řeším zvětšením písma. Stáhnul jsem si ta témata, abych si ověřil, zda mají škálované i obrázky a je to tak. Takže se těšte na stejný přístup i zde. Když jsme to tady propírali, začlo být zřejmé, že současný stav je nedostatečný a já postupně přecházím od "moc se s tématem nepárat" na "když už, tak co nejlépe". Takže mi držte palce, začnu na tom pracovat. Mám tady telefon s 300 ppi a tablet s 200 ppi. Větší PPI půjde pořešit nějak uměle na desktopu. Jen to bude nějakou dobu trvat. Budu dělat novou grafiku/shánět ikony, upravovat skripty atd.


  • 7

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#822 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2016 - 15:39

Tak to ti preju hodne trpelivosti a opet musim podekovat za dobrou praci.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 09 říjen 2016 - 15:40

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#823 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2016 - 19:55

Super, diky.
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#824 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2016 - 8:55

Jen jako tip pro Speirse - narazila jsem na svg ikony, původně určené pro mappery, ale které by měly být volně k použití a jsou podle mě komplet pro potřeby téhle mapy a velmi jednoduché a čitelné.

Jen jsou "negativní", tedy připravené bílé na barevném podkladu. Vcelku by neměl být problém je všechny otočit a vygenerovat z nich png v rozměrech na přání.

 

Edit: Tak by nebyl problém přes sed upravit barvy a pak pomocí sed (úprava velikosti) a imagemagicku vygenerovat transparentní png v požadovaných rozměrech. Pokud by byl zájem, můžu to dát dohromady.


Tento příspěvek byl upraven od majkaz: 10 říjen 2016 - 10:25

  • 0

#825 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2016 - 10:36

Díky, tenhle směr jsem vybral taky. Na osm wiki je odkaz na ikonky pro mapnik apod. V svg formátu. Včera jsem udělal skript na škálování velikosti v XML a mám i funkční převod svg-png přes inkscape. Jen to dát dohromady a odladit bude trvat.
  • 0

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#826 Susinamax

Susinamax

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2016 - 20:22

Mám dotaz k mapě czech_republic_admin.map.

 

Má ji staženou, ale zobrazují se mi na ní pouze hranice republiky a krajů, okresů už ne. Mapu používám v c:geo a téma základní osmarender_gccz.zip.

 

Jak dosáhnu toho, abych viděl i hranice okresů? Děkuju za pomoc.


  • 0

#827 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2016 - 20:57

Je třeba přidat vykreslovaci pravidlo pro admin_level=7. Ve stávajícím vzhledu stačí najít admin_level a "6" změnit na "6|7"
  • 0

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#828 Patrik590

Patrik590

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2016 - 13:27

Poprosil bych o radu. Od určité doby se mi nezobrazují v Locusu položky typu "Amenity" jako Shelter nebo Hunting stand apod. Tyto a jiné položky se většinou při tvorbě OSM map snažím poctivě zadávat. Při dešti se v přírodě občas hodí :-) 

 

Mohu někde něco nastavit v Locusu, popřípadě někde upravit ten xml soubor, aby se opět zobrazovaly?


  • 0

#829 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2016 - 15:49

Ahoj, málo informací, jaká mapa, že kdy je, jaký vzhled a že kdy? Co přesně chybí. Odkaz/souradnice na nějaký příklad.
  • 0

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#830 Susinamax

Susinamax

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2016 - 20:41

Je třeba přidat vykreslovaci pravidlo pro admin_level=7. Ve stávajícím vzhledu stačí najít admin_level a "6" změnit na "6|7"


Funguje to, děkuji.

Přiložené miniatury

  • admin.jpg

Tento příspěvek byl upraven od Susinamax: 25 říjen 2016 - 20:50

  • 0

#831 Patrik590

Patrik590

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2016 - 23:04

Ahoj, málo informací, jaká mapa, že kdy je, jaký vzhled a že kdy? Co přesně chybí. Odkaz/souradnice na nějaký příklad.

 

Díky moc za reakci.

 

Mapa: czech_republic_gccz.map

Téma: osmarender_gccz.zip

Oboje poslední verze

 

Příklad prvku:

Amenity = shelter

Souřadnice: 49.1560425, 17.7808623

 

Amenity = hunting_stand

Souřadnice: 49.1523633, 17.7676213

 

V jednom tabletu mi zůstala verze tématu z 10.7.2016 a s mapou z 28.9.2016 to ještě normálně zobrazuje. 


  • 0

#832 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2016 - 23:20

Mně se oba ty objekty na mapě gccz v Locusu zobrazují.

Mapu jsem z osm.paws.cz stahoval včera a téma dnes.


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#833 mkyral

mkyral

    Marián Kyral

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2016 - 6:34

A není to tak, že to v mapě sice je, ale má to velikost blechy? Nějak podobně to mám já. Poslední verze to trochu vylepšila, ale pořád to není ideální. Liší se to zoom od zoomu. Třeba tady na tom screenshotu. Přístřešek je vidět, ale ten červený bod má být zřícenina a rozcestník se taky v té změti čar úspěšně schovává :-D

 

Screenshot_20161026-072450.png

 

EDIT: je potřeba si ten screenshot zmenšit na cca polovinu. Tak to totiž vidím na mobilu, kde je jemnější display.

 

maly_Screenshot_20161026-072450.png


Tento příspěvek byl upraven od mkyral: 26 říjen 2016 - 6:38

  • 0

#834 Patrik590

Patrik590

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2016 - 7:54

Aha. Já to vidím takto:

https://drive.google...iew?usp=sharing

 

Blechy to byly dřív. To jo. A když bylo více objektů blízko sebe, tak většinou jeden z nich vyhrál a až při výrazně větším přiblížení se ukázaly všechny. Ale teď prostě nic. 

 

Tak problém bude asi někde u mě. Ale vůbec netuším kde. Locus PRO mám ve verzi 3.19.0. Samozřejmě řádně koupený. 


  • 0

#835 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2016 - 8:25

Když koukám na ten screenshot, tak se mi zdá, že máš puštěné interní turistické téma Locusu a né gccz.
  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#836 kem

kem

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2016 - 8:28

A není to tak, že to v mapě sice je, ale má to velikost blechy? Nějak podobně to mám já. Poslední verze to trochu vylepšila, ale pořád to není ideální. Liší se to zoom od zoomu. Třeba tady na tom screenshotu. Přístřešek je vidět, ale ten červený bod má být zřícenina a rozcestník se taky v té změti čar úspěšně schovává :-D

 

attachicon.gifScreenshot_20161026-072450.png

 

EDIT: je potřeba si ten screenshot zmenšit na cca polovinu. Tak to totiž vidím na mobilu, kde je jemnější display.

 

attachicon.gifmaly_Screenshot_20161026-072450.png

Toto jsme tady nedávno (dva týdny?) na foru řešili. Měl jsem stejný problém. Musíš použít téma pro zařízení s větším rozlišením. Najdeš je zdehle - http://osm.paws.cz/themes/ Jsou to ta témata s vyšším číslem (15 nebo 20). Speirs tam minimálně zvětšil font a zřejmě i ikony. Já mapuju a tak mě vyhovuje tema, kde je co nejvíc značek, což je zřejmě paws_tourist_20.


  • 0

#837 mkyral

mkyral

    Marián Kyral

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2016 - 9:05

kem: Já právě měl pocit, že se řešila hlavně velikost písem a že by se ikony mohly škálovat ze svg. Mně velikost písem vyhovuje, tak mně to nenapadlo vyzkoušet.

 

EDIT: Tak jsem to zkusil a je tam opravdu jen větší písmo. Symboly jsou stále stejně velké.


Tento příspěvek byl upraven od mkyral: 26 říjen 2016 - 9:23

  • 0

#838 Patrik590

Patrik590

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2016 - 9:16

Když koukám na ten screenshot, tak se mi zdá, že máš puštěné interní turistické téma Locusu a né gccz.

 

To bude asi ono. Moc poprosím o informaci, kde to přepnu. Téma gzzc mám nakopírované v adresáři Locus/MapsVector/_themes. Prošel jsem nastavení Locusu a nemůžu to nikde najít. Záložka s mapovými tématy mi nabízí pouze interní.


Tento příspěvek byl upraven od Patrik590: 26 říjen 2016 - 9:21

  • 0

#839 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2016 - 9:32

To je divné, umístěné máš to téma správně a tak by ho to mělo nabízet. To zazipované téma si rozbalil?
  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#840 Patrik590

Patrik590

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2016 - 9:48

Ano, rozbalil. Zkoušel jsem tam nakopírovat i jiná témata. Stále nic. A nefunguje mi to ani na jednom zařízení. Běžně používám jedno s Androidem 4.1 a druhé s 4.4.


Tento příspěvek byl upraven od Patrik590: 26 říjen 2016 - 9:52

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama