Přejít na obsah


Fotka

poznejmisto.cz II.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10215 odpovědí na toto téma

#10161 Milancer

Milancer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2023 - 13:22

Vám někomu PM funguje? Já tam poslední měsíc vidím jen prázdné rámečky bez fotek a mapy. 

 

Nebo něco dělám špatně?

 

https://ctrlv.cz/FIxL


  • 0

#10162 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2023 - 13:28

Funguje mi normálně a pořád ještě marně hledám 13 kousků :( .


  • 0

#10163 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2023 - 15:30

Vám někomu PM funguje? Já tam poslední měsíc vidím jen prázdné rámečky bez fotek a mapy. 

 

Nebo něco dělám špatně?

 

https://ctrlv.cz/FIxL

Taky jsem myslel, že to je mrtvé, ale po přečtení předchozích příspěvků dnes dopo jsem záhy zjistil, že mi to nechodí pouze v Chrome, jinde oki...


  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#10164 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2023 - 20:02

Jo, v Chrome to nechodí, ale v Mozille jo. Asi http a https.


  • 1

#10165 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2023 - 20:05

Mě potrápila ta plzeňská skála s kamennými stromy. Zcela jasně jsem si pamatoval, že to bylo v Plzni a přibližně i kde, ale ono je to jinde. Zrovna tek si pamatuju toho Rýbrcoula v Trutnově, ale ono to tam taky není a ještě nevím kde. Ovšem dnes máme AI, která mi suverénně tvrdí, že to je v Praze.


  • 0

#10166 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2023 - 13:46

Toho Rýbrcoula na kameni jsem poznal podle té historické rolby, která stojí v pozadí :-) Prostě jsem tam byl, Rýbrcoula si nevšiml, ale rolby ano :-)


  • 0

#10167 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2023 - 11:59

Tak už Rýbrcoula mám, opravdu úplně jinde, ale když vím kde, je i na mapách.cz. Je to asi stejný případ, jako u nás ve městě. Sochař udělá sochu zaplacenou sponzory, daruje ji městu a to neví, co s ní. Na dané místo, kam chtěl sochař, se nehodí, tak nakonec stojí v parku na frajplace, kam se vůbec nehodí, protože nebyla určena na pohled zezadu. Navíc ani není moc povedená. Tady ten rýbrcoul je alespoň historické vyobrazení a přírodní kámen, po výtvarné stránce povedený. Myslím, že do Trutnova na kruháč by se hodil místo toho, co tam mají teď, nevím ale, jestli by na dané místo nebyl příliš malý.


  • 0

#10168 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2023 - 15:47

Tak právě zdechly hrady.cz. Za den ale přemigrovaly na jiné stránky, kde zatím fungují, různé odkazy z googlu a z uložených záložek pochopitelně nefungují. Doplatily na roboty, které údajně způsobily takovou zátěž, že stránky nestíhaly. Tohle se netýká geocachingu a Poznejmista jen jako jeden z významných zdrojů, ale myslím, že i jiní využívaly informace z takto rozsáhlé databáze a bylo by škoda, kdyby to přestalo úplně fungovat. Myslím si ale, že indexování stránek je běžná činnost googlu, bingu a jiných a bez toho by nic nemohlo fungovat. Tak nevím, zda šlo o cílený útok (ale proč?), nebo o souběh událostí.

EDIT: Po dvou dnech už zase fungují. Co to bylo?


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 21 listopad 2023 - 12:39

  • 0

#10169 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2023 - 18:58

Tak teď zpětně projíždim diskuzi a musím říct, že mi to hledání celkem chybí. Škoda, že už nové fotky nejsou, konkurenční projekt mě neoslovil. A teda rámečky bez fotek mám v chromu na mobilu, v chrome na notebooku naštěstí v pohodě :D


  • 0

#10170 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2023 - 9:55

Tak teď zpětně projíždim diskuzi a musím říct, že mi to hledání celkem chybí. Škoda, že už nové fotky nejsou, konkurenční projekt mě neoslovil. A teda rámečky bez fotek mám v chromu na mobilu, v chrome na notebooku naštěstí v pohodě biggrin.png

 

Konkurenčním projektem myslíš KdeToSakra? Protože ten se ani nerozjel, ne? Stále je ve fázi sběru fotek, jestli dobře koukám.


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#10171 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2023 - 7:43

Tak teď zpětně projíždim diskuzi a musím říct, že mi to hledání celkem chybí. Škoda, že už nové fotky nejsou, konkurenční projekt mě neoslovil. A teda rámečky bez fotek mám v chromu na mobilu, v chrome na notebooku naštěstí v pohodě :D

Při troše sklerózy člověk pořád objevuje nové věci. Po roce od poslední fotky objevuju vše znovu, jen ty největší špeky si pamatuju, někdy ale taky úplně blbě. Ale těší mě, že občas něco poznám jen podle terénu, třeba Jizerky od Lužických - ale taky jen někdy. Zatím mi chybí cca 300, po roce nového hledání.


  • 0

#10172 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2023 - 17:50

Konec roku. 11. místo, 12 nenalezených, ale ty budou odolávat asi trochu déle.


  • 1

#10173 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2023 - 18:40

Vidím příspěvek, natěšeně honem koukám na PM, že by nová fotka? A nic… škoda… chybí mi to.
  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#10174 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2023 - 18:47

Konec roku. 11. místo, 12 nenalezených, ale ty budou odolávat asi trochu déle.

Tak se taky pochlubím: 9. pořadí, 10 nenalezených. Ale ty zbylé nenacházím ani bohovi...

 

Edit: A já to hledám poprvé, začal jsem dost dlouho.


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 29 prosinec 2023 - 10:26

  • 0

#10175 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2023 - 9:00

Ono by stačilo podívat se do prvního profilu. To jsem ještě neudělal a asi neudělám. Zajímavé je, že mi chybí i celkem jednoznačně identifikovatelné věci, jako zvonička, dřevěná budka, apod.


  • 0

#10176 bobasso

bobasso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2024 - 6:45

.... dělá to jenom mě a nebo všem? Když se chcu přihlásit na poznej místo a zadám své přihlašovací údaje a kliknu na přihlásit se tak nahoře, nad přihlášení vyzkočí červená hláška "Asi jste něco spletli...." a šlus. Nepřihlásím se. Dělá mi to na všech prohlížečích. Mám dvoje nicky. Ten původní, starý a nový, abych mohl hadat znova, od začatku. Poznejmisto nepřijímá to ani jedno z mých přihlášení.
  • 0
bobasso

#10177 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2024 - 11:57

Jede mi to normálně.


  • 0

#10178 bobasso

bobasso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2024 - 15:18

.....tak vyřešeno.Problém byl ve slabém heslu k poznejmistu. Tak jsem ho změnil, vytvořil složitější a už to zas fachčí. Bobasso
  • 0
bobasso

#10179 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2024 - 20:27

Tak jsem nakliknul Hamácké dvě věže. Ale i když už tedy vím, kde to je a účel mi byl jasný od začátku, nevidím to ani na Panoramě, ani na přímý dotaz to nenajde. Je to asi dobře utajené místo. Tak ještě dva obrázky. Ale to je taky neviditelné, hledal jsem to dlouho už minule, od té doby se něco změnilo a kačersky už to nejde.

A o pár dní později nalezena i ta Hamácká kostka a to jsem se moc divil, protože asi předloni jsem kolem ní musel jít. A vzhledem k tomu, že i poprvé jsem ji hledal dlouho, se divím, že jsem ji nezaregistroval.

Tak ještě poslední a bude hotovo.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 29 leden 2024 - 7:04

  • 0

#10180 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2024 - 12:28

Tak jsem nakliknul Hamácké dvě věže. Ale i když už tedy vím, kde to je a účel mi byl jasný od začátku, nevidím to ani na Panoramě, ani na přímý dotaz to nenajde. Je to asi dobře utajené místo. Tak ještě dva obrázky. Ale to je taky neviditelné, hledal jsem to dlouho už minule, od té doby se něco změnilo a kačersky už to nejde.

A o pár dní později nalezena i ta Hamácká kostka a to jsem se moc divil, protože asi předloni jsem kolem ní musel jít. A vzhledem k tomu, že i poprvé jsem ji hledal dlouho, se divím, že jsem ji nezaregistroval.

2885 je v areálu, kam Panorama nezajela, i když je volně přístupný. Ale z veřejné komunikace kousek vidět je.
vdj.png
Kostce 0800 je nebo byla věnována keška.
Ale oba tyto kousky jsou opravdu těžké.


  • 1




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama