Přejít na obsah


Fotka

Vypocet souradnic


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2006 - 22:20

Tohleto bude pro mnohe zajiste velice trapny dotaz, ale me uz fakt absolutne nenapada, jak na to :)
Jde o to, ze kdyz je nejake zadani multi ve smyslu "Cache se nachazi na souradnicich N - 492, E + 128", jak dostanu finalni souradnice? Kdyby to bylo desetinne cislo, tak je mi jasne, ze se to pricte k souradnicim v desetinnem tvaru, ale kdyz jsou to takovahle cisla ve stovkach nebo tisicich, tak netusim.
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2006 - 22:32

Tohleto bude pro mnohe zajiste velice trapny dotaz, ale me uz fakt absolutne nenapada, jak na to :)
Jde o to, ze kdyz je nejake zadani multi ve smyslu "Cache se nachazi na souradnicich N - 492, E + 128", jak dostanu finalni souradnice? Kdyby to bylo desetinne cislo, tak je mi jasne, ze se to pricte k souradnicim v desetinnem tvaru, ale kdyz jsou to takovahle cisla ve stovkach nebo tisicich, tak netusim.

Kde se tahle kombinace da najit?
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2006 - 23:20

Tohleto bude pro mnohe zajiste velice trapny dotaz, ale me uz fakt absolutne nenapada, jak na to :)
Jde o to, ze kdyz je nejake zadani multi ve smyslu "Cache se nachazi na souradnicich N - 492, E + 128", jak dostanu finalni souradnice? Kdyby to bylo desetinne cislo, tak je mi jasne, ze se to pricte k souradnicim v desetinnem tvaru, ale kdyz jsou to takovahle cisla ve stovkach nebo tisicich, tak netusim.


Připočítává se to k tisícinám minut. (E1 = E16°38.200, E2 = E1 + 128 => E2 = E16°38.328; E3 = E1 + 1765 => E3 = 16°39.965)
Taky mně to museli vysvětlit kačeři, myslím, že je chyba, že nikde není návod, jak pořátat souřadnice zadané tímto způsobem.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2006 - 23:21

Ahoj, co jsem takhle narazil na jednu multinu, kde bylo neco podobneho, tak to znamenelo odecist 492 z poslednich 3 cifer minut, tj. z desetinich mist, kde pokud je N, tak odecist z N souradnic a pokud je E, tak napr. pricist k E souradnicim
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2006 - 0:28

No já resil jednu multinu v Tunisku a taky jsem na to nejdriv koukal jako vejr. Podle me to je proste hloupe napsany - mozna jen nekdo nevi, ze staci napsat "0,xxx" nebo kdyz uz to jde z vypoctu, tak pridat "/1000".
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2006 - 2:24

Diky za odpovedi, dnes jsem provedl prakticke overeni nabytych vedomosti, a keska tam skutecne byla :)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka