Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Krajská města a typické prvky - pomoc


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#21 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2013 - 23:46

Hradec: Katedrála sv. Ducha, Adalbertinum a mraky cyklistů :D!
  • 0

#22 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2013 - 23:47

R 206 napsal/a:
Dále nevím, co přiřadit k Hradci Králové. Byl jsem tam jen jednou a napadají mě jen lízátka na stadionu, ovšem to mi nepřijde zrovna jako vhodný vzor.
A poslední: Co se Vám vybaví o Budějovicích?Já jako místní mám zkreslené obzory... A pivo už má Plzeň :)


hk: pro fotbalove fandy lizatka, jinak asi hlavne klasika na namesti - ten pohled co je vedle se nahusto katedrala, bila vez, radnice upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/be/Chrám_sv._Ducha,_Bílá_věž_a_bývalá_radnice_(Hradec_Králové).JPG a pak funkcionalismus napr nadrazi s vezi s hodinama.
budejky: vez, ne cerna ale ta, co je vedle stadionu. klasicky oblibeny zaber z jakehokoliv fotbalu v budejicich :).
  • 0

#23 torfi

torfi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 0:06

Dain & Olik napsal/a:
budejky: vez, ne cerna ale ta, co je vedle stadionu. klasicky oblibeny zaber z jakehokoliv fotbalu v budejicich :).

Ale stará vodárenská věž a fotbalový stadion jsou u sebe jen náhodou a nejsou moc na ráně, tak proč hned symbolem :)
Na druhou stranu od věže než je stadion (zhruba stejně daleko) je KOH-I-NOOR HARDTMUTH. Výroba tužek a pastelek je také tradiční pro Budějice, i když teď už možná bylo...
  • 0

#24 sHpy00n

sHpy00n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 313 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 0:19

Brno - Špilas, Prýgl, Hantec, dyž nám ujela šalina a museli jsme šmatlat pěšky z Řečkovic do Králova Pole Budějovice - Budvar, "hektar", Země živitelka Hradec - Labe, Gočár a nemaj rádi pardubáky Jihlava - Dukla a pivo Ježek.. brr.. Horší už byl jenom Litoměřickej kalich Karlovy Vary - Lázně, filmovej festival, Pupp, minerálka Liberec - Ještěd Olomouc - Orloj a smradlavá mňamina Ostrava - kámoš. On je přírodní úkaz.. :)) Pardubice - Velká pardubická, Zlatá přilba a nemaj rádi hradečáky Plzeň - vojna, pivo, američani Praha - Vltava, Petřín, Karlův most atd. Ústí - Labe, Střekov, Tuzex Zlín - Gottwaldov, Baťa
  • 0

#25 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 0:27

Já musím souhlasit s Dáinem - než jsem započal svou konverzi z pragocentristy směrem do Jižních Čech, byly pro mě Budějky hlavně tou vodárnou u Střeleckého ostrova (je to taky jediná dominanta, co uvidí člověk projíždějící od Prahy směrem Krumlov nebo na Dolní Dvořiště, dlouho jsem si dokonce myslel, že tohle je to ta proslulá "Černá věž"). Náměstí s podlobím je sice krásné, ale nějaké podobné má většina měst. V Hradci si mimo lízátek vybavím knihovnu "Ementál" a vilu Anička. V Pardubicích asi jen Paramo, v Ústí Setuzu a Střekov, v Liberci Ještěd a moderní terminál MHD ve Fügnerově ulici od architekta Kotase. V Plzni mají Škodovku a katedrálu, ve Varech sochu jelena, ve Zlíně Baťovu "jedenadvacítku" a krychlové domy, v Olomouci orloj a tramvajovou odstavnou plochu "rubik", v Ostravě Vítkovické pece, Jihlava má svítící chodbu v podzemí a v Brně, tan mají na kostelní věži andělíčka, co vystrkuje zadnici na Petrov. Ale žádné krajské město nemá metro - takže symbol Prahy je taky jasný.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#26 geostorm

geostorm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 2:34

Tábor=Lakus Když už se teda ptáš, na těchto stránkách....
  • 0

#27 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 6:47

Pro mě teda Budějice jsou především to náměstí s podloubím kolem dokola. Nějakej stedión by mi neřekl absolutně nic :D!
  • 0

#28 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 7:23

torfi napsal/a:

Dain & Olik napsal/a:
budejky: vez, ne cerna ale ta, co je vedle stadionu. klasicky oblibeny zaber z jakehokoliv fotbalu v budejicich :).

Ale stará vodárenská věž a fotbalový stadion jsou u sebe jen náhodou a nejsou moc na ráně, tak proč hned symbolem :)


no ja nerikam, ze stadion je s vezi nejak umyslne svazany :). a ten stadion v tom neni zas tak dulezity. vem si, ze clovek v zivote nebyl v budejicich, jejich vyrazne body nezna (odkud taky, ze jo) ale behem prenosu z fotbalu vidi nekolikrat tuhle charakteristickou vez - na zacatku, pak jako podklad pri ukazce soupisek, na konci pule na ni najede kamera a na zaverecne titulky na 100% - treba i neco poetictejsiho - prdnou tam snimek s vezi, stadionem a mesicem v uplnku :D. ukazte kazdemu, kdo sleduje obcas fotbal, tu vez a bude doma :). ja nerikam ze vsichni lidi a ze je to nejaka pametihodnost, ale z ty televize je to nejproflaklejsi vec v cb. jako symbol cb ve smyslu symbolu asi ne - u toho si clovek predstavuje, ze je to neco reprezentativniho, ale kdyz se r206 pta - jak jsem ja vyrozumel - na neco, co pri pohledu nejvic lidem evokuje mesto. tak v tomhle pripade tu vodarnu fakt neprehlizejte :).
pokud mam pokracovat dal (v cb jsem byl tusim 2x) - tak na dalsich mistech bude radnice, obri namesti a asi cerna vez. masne kramy jako pojem, ale jako budova na fotce ne.
  • 0

#29 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 7:26

Jacka_dominikanka napsal/a:
Pro mě teda Budějice jsou především to náměstí s podloubím kolem dokola. Nějakej stedión by mi neřekl absolutně nic :D!


ale ty nectes, co se pise :) - ne stadion, ale VEZ u nej - vodarna :). zkusmo si ji najdi, trebas ji uz zahlidla.
  • 0

#30 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 7:38

olomouc: syrecky, sloup nejsvetejsi trojice kv: kolonada podel teple s tim prisernym panelakem termal, socha jelena s pohledem na mesto, vridlo pardubice: velka pardubicka, taxis,, radnice, zelena vez brno: katedrala na petrove plzen: pivovar, brana s vodarenskou vezi v pozadi, namesti
  • 0

#31 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 7:44

praha: ten prisene proflakly pohled ze smetanova nabrezi - vltava, karluv most, hrad
  • 0

#32 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 9:07

jihlava :cigáni Nic není pro tohle město typičtější
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#33 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 458 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 9:20

Pardubice - Velká pardubická, perník, semtex Hradec Králové - Bílá věž, divadlo Drak, lízátka
  • 0

#34 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 9:33

Brno - Špilas Budějovice - meganáměstí Hradec - elektrárna (a vůbec labské korzo), příp. votroci Jihlava - podzemí (a ten prior na náměstí je taky hustej :D ) Karlovy Vary - prameny (včetně třináctého) Liberec - Ještěd Olomouc - tvarůžky Ostrava - černé uhlí (a samozřejmě "c..") Pardubice - perník Plzeň - "tuto" pivo Praha - panorama, metro Ústí - závěsný most přes Labe (?Mariánský?) Zlín - Baťa (resp. obecně boty)
  • 0

#35 R 206

R 206

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 15:20

Díky za pomoc, kdyby ještě někoho něco napadlo...
  • 0

#36 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 15:27

Dain & Olik napsal/a:
ale ty nectes, co se pise :) - ne stadion, ale VEZ u nej - vodarna :). zkusmo si ji najdi, trebas ji uz zahlidla.

Jo, tu věž jsem zahlídla minulej tejden, když jsem pod ní lovila keš, věnovanou místní záchytce. Do tý doby nikdy, to už spíš člověk občas vidí na fotce ten Kohinoor s pastelkama místo plotu :D. Zato náměstí je zcela jasný. Že něco zahlídne v periferním vidění pár jedinců, sledujících z gauče, jak se jedenáct magorů honí za kulatým nesmyslem, ještě neznamená, že je to typickej pohled na to město, domnívám se :D

Edit, pardon, ano, chyba, těch magorů je 22 + jeden navrch, vím. :D.
  • 0

#37 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 15:38

Karlovy Vary: kolonáda, zřídlo Ústí nad Labem: zdymadlo T.G.M., Mariánský most Plzeň: Kostel sv. Bartoloměje České Budějovice: Černá věž Středočeský kraj: polabská rovina, rádiové vysílaču u Českého Brodu Praha: Staroměstská radnice, Týn, Muzeum, sv. Václav Liberec: městská radnice Pardubice: Kunětická hora Hradec Králové: železniční nádraží Vysočina: Prior, brána Matky Boží Brno: Petrov, železniční nádraží, Hády + komín Zbrojovky, Pavilon Z BVV Olomouc: Radnice s orlojem Zlín: Baťovy domky Ostrava: industriál
  • 0

#38 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 15:47

Napadá mě zlín: zlínský mrakodrapnebo jak se to jmenuje;)
  • 0

#39 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 16:32

Jacka_dominikanka

Edit, pardon, ano, chyba, těch magorů je 22 + jeden navrch, vím. :D.


ten jeden navrch je kdo? rozhodci? tak ty chudaci jsou kdyztak 3 :D. ja nevim, proc kdyz fotbal nekoho nezajima, tak hned jsou to magori :). no ale vez znas :).
  • 0

#40 Houby

Houby

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 17:06

Jihlava - určitě podzemí a stříbro, jak zmiňuje ptacopysk. Olomouc - Sloup Nejsvětější trojice - památka UNESCO, Svatý kopeček.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama