Přejít na obsah


Fotka

Zbytečné betatesty


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1 odpovědí na toto téma

#1 barbieteam

barbieteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2013 - 11:25

Přátelé revieweři, určitě znáte ten hřejivý pocit, když vám vaše dobrovolně a zadarmo vykonávaná práce přináší uspokojení z toho, že pomáháte dobré věci. Díky, že ho dokážete i rozdávat! Včera jsme vyrazili na betatest keše, který si na ownerovi vyžádal reviewer (byla to první založená), krásně jsme se projeli (keš jsme měli přes 50 km od domu), přeměřili souřadnice, večer napsali ownerovi e-mail, reviewera dali na kopii a hle - ráno je keš na mapě, jenže úplně jiná, a taky publikovaná jiným reviewerem. Pro ownera dost nemilá věc, teď akorát vyrazit, posbírat si připravené stage, odnést krabici a smířit se s tím, že ho někdo předběhl. To taky chápu a vím, že to ke všestranné spokojenosti asi vyřešit nelze. Prostě je jedna rozhledna, tak proč k ní mít dvě keše, že? Ergo vyhrává, kdo první založil listing, nebo ho první poslal ke schválení, nebo první splnil reviewerovy požadavky - to už je vcelku jedno - a ten druhý má smůlu. Já se ale nějak nedokážu zbavit pocitu, že jsem na ten včerejší výlet jen zbytečně, a že to bylo jen kvůli tomu, že někdo z reviewerů špatně dělal svou práci. Kolizi dvou připravovaných keší měli asi oba zúčastnění vidět a taky ji nějak vyřešit, ne nezávisle na sobě komunikovat se dvěma ownery a přidělávat jednomu z nich úplně zbytečnou práci. Takže k tomu hřejivému pocitu z prospěšné práce: Já už, páni revieweři, na betatesty jezdit nebudu. Vyražte někdy sami, procházka vám určitě pomůže v soustředění na další publikační činnost. Přeju i do budoucna jen ty nejhřejivější pocity!
  • 0

#2 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2013 - 12:02

Co chceš slyšet, Tomáši? Aniž bych chtěl mluvit za oba zúčastněné reviewery (netuším ani, kdo to je, jen předpokládám, že s ohledem na oblast tvého působení nejsem jedním z nich), tak se prostě někde stala chyba. Je to možná nemilé, ale prostě stává se to. Proč to však demonstrativně dáváš rovnou na fórum? Proč nejprve dotyčné neobepíšeš a nezjistíš, co se stalo a teprve následně z toho nevyvozuješ nějaké důsledky? Ani pak ovšem nevím, proč bys to měl řešit veřejně. A k tomu ještě dramaticky házet flintu s dalšími betatesty do žita, čemuž už skutečně vůbec nerozumím. Kdybych já měl pokaždé, když mě někdo naštve (a že toho nebylo za ty 4 roky, co to dělám, málo) prohlašovat, že se na to vykašlu, dělejte si to sami, tak jsem skončil po pár měsících. ;) Aneb buď chceš i nadále pomáhat komunitě, ale pak musíš skousnout i pár těch hořkých jablek, a nebo to už dělat nechceš a v takovém případě ti velice děkujeme za spolupráci a přejeme hezký betatesterský důchod. Je to vždy jen o volbě - stejně jako u nás reviewerů :). Poslední poznámkou se vrátím na začátek. Opravdu nevím, jak to v tomto případě bylo, je možné, že se skutečně stala chyba, protože nikdy není snadné, když jeden reviewer vypomáhá v cizím kraji, jelikož nezná místní souvislosti, ani předchozí práci svého kolegy. Ale i když je mi samozřejmě líto zbytečné práce ownerovi a tvé, stejně nevidím důvod, proč to takto dramatizovat. Nicméně věřím, že až trochu vychladneš, tak přehodnotíš své stanovisko ;).
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama