Přejít na obsah


Fotka

Planovani tripu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 La Elefant

La Elefant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 12:31

Ahoj, o prazdninach se chystame na trip do Rumunska. Rad bych si cestu nejak ucelene prirpavil a hledam pro to vhodny software, ktery by umel nejak zastresit komplet planovani - tedy moznost naplanovat cestu autem, vlozit nejake POI, pridat k tomu turisticke trasy (staci mi rucni naklikani v mape nebo import gpx) apod. Bohuzel jsem zatim nic rozumneho nenasel :( Co pouzivate vy? Diky
  • 0

#2 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 17:50

Jo tak tip na takovej program bych taky uvítal.
  • 0

#3 JohnyFK

JohnyFK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 18:57

Tablet s androidem a Locus.
  • 0

#4 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 19:13

Na to snad měl být původně Mapsource/Basecamp, ne? Ale nakonec je to stejně kombinace, Google mapy...a improvizace na místě B)
  • 0

#5 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 246 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2013 - 7:41

MapSource/BaseCamp mají dvě nevýhody: - neumí kombinovat přímé úseky a routování - neumí zobrazovat cizí mapy, tj. zejména foromapy. Také bych rád slyšel tip na dobrý plánovač.
  • 0

#6 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 19 březen 2013 - 9:07

Už sem to tu někam psal, ale snad nebude vadit, když se budu opakovat.

já s oblibou používám cykloatlas na http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/ výhodou je, že umí importovat GPX soubory - ať už jako trasu nebo jako body.
Mezi body je možný pak vytvořit trasu, kterou následně dále exportovat a podle toho navigovat.
Je pravda, že pro import bodů je tam nějaký omezení co se počtu týče (myslím, že 200 +/-). Na hranici množství bodů pro export jsem nenarazil.
Výsledek bez problémů přechroupe a tedy dle toho naviguje jak můj Etrex 30, tak i Androidí app. Smartmaps.
  • 0

#7 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2013 - 9:34

V rámci ČR a Slovenska jednoznačně cykloatlas, případně program Turistické trasy či Cyklotrasy (s určitým omezením - nutnost opisovat co pár minut kód), je zdarma. Cyklotrasy mají pokryté kompletně celou ČR i Slovensko, turistické trasy celou ČR, na Slovensku chybí jen východ a Orava. Navíc je v obou verzích i pár map ze zahraničí - namátkou Lago di Garda, oblast Berchtesgadenu, Julské Alpy, Makarska.
  • 0

#8 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2013 - 9:40

Cykloatlas pro ČR dobrý, ale pro zahraničí vcelku nepoužitelný.
Kdysi jsem našla na nějakém cyklo fóru odkazy přesně na to, co potřebuješ, ale samozřejmě jsem to potom už nedohledala. Můžu ti říct, že to bylo dobrý. :) Tenkrát jsem detailně prohlížela jen Rakousko a byly tam vyznačené i cyklo trasy, pěší trasy a samozřejmě plánování s převodem do .gpx.

Tak možná některá z těchto by se ti mohla hodit:
http://www.cyklistik...-Zahranicni.htm
  • 0

#9 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2013 - 23:51

Já na plánování zahraničních cest používám Google mapy. Trasa autem se tam plánuje pohodlně, přidat vlastní waypointy můžeš taky, celý plán jde samozřejmě uložit a sdílet s ostatními. Keše si stáhnu všechny v dané oblasti a pokud je ta oblast veliká a keší moc, tak stahuji další cestou. Je ale pravda, že si nedělám žádné detailní itineráře. Kam přesně pojedu a jak dlouho tam budu se rozhoduji většinou až na místě podle okolností. Nedokázal bych mít nalinkovaný jízdní řád na celou dovolenou.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka