Přejít na obsah


Fotka

Challenge keše - rozumná podmínka


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
399 odpovědí na toto téma

#261 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 20:02

Kdo používá geoget. mám pro něj dobrou zprávu, dal jsem na stránky k této keši odkaz na stažení databáze keší s přidaným tagem "celek" na jehož základě lehce určíte, kam daný celek patří http://www.geomorfol...cz/?page_id=311. Udělal jsem to formou 3 souborů: jeden pro kešky v ČR, druhý pro několik kešek na hranicích a třetí pro Slovensko. Kontrola je již tedy asi maximálně usnadněna.
  • 0

#262 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 12:53

Kdo má rád neznámé kopce, daleko od civilizace, kam moc lidí nechodí, tomu je určena reportáž z výstupu na Ondrejisko, resp. Borovniak (dosud ji odlovili kromě mě a mého kolegy, který tam byl se mnou, jen další 2 kačeři z ČR!) http://www.geomorfol...?p=332#more-332
  • 0

#263 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2013 - 14:26

Tak, konečně se k přečtení dostávám. Reportáž se čte tuze hezky, snad jenom bych se přimlouval do budoucna uvádět ke GC kódům do závorky i názvy. Kód si nezapamatuju, zatímco název v hlavě dokáže sepnout i po dlouhém čase jako nic. Jinak, co se medvěda týče, hádám, že čím méně navštěvovaná oblast, tím paradoxně možná bezpečnější - zvířata nejsou tak oprsklá a dají si víc pozor. aby se zdekovala dřív, naž jim kačer zafuní do ucha. Já tedy na cestách fyzicky zatím nikde napochodoval do rány ničemu "horšímu" než ovci, a i tak - na pár hodin kulhání to razítko vystačilo. :)
  • 0

#264 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2013 - 17:22

Tak ono potkat ve volné přírodě na méně jak 50 m je víceméně náhoda a stane se to spíše v nepřehledných místech (hustý les, křoví, skály). Medvěda jsem viděl volně v přírodě jen 2x (nepočítám to Ondrejisko, tam jsem jen jej tušil) - oba případy v Tatrách - jednou při výstupu na Temniak z polské strany (cca 80 m daleko v lese), podruhé opět v Polsku kousek od Pieći stawów polskich - asi na 100 m, medvíďata dováděla na sněhovém poli v protisvahu. Z ostatních vzácnějších zvířat liška pod Babiou horou a kamzík (pod Jahňacím štítem a jednou v Jeseníkách) + divoká kočka v Roháčích. U medvěda je třeba jen o sobě dávat v těch nepřehledných místech vědět (píšťalkou, rolničkou, hlasitě mluvit), pak se medvěd zdekuje pryč dříve než ho vůbec člověk uvidí.
  • 0

#265 cz_bew

cz_bew

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2013 - 21:04

Honzaku, ty si chces vyslouzit BAN od GS?
Zrovna u Tebe bych si myslel, ze budes dodrzovat podminky sluzby-hry, kterou hrajes. Ale kdyz ty vlastne hrajes podle svych pravidel a podle toho, co se to ti hodi.

Verejne vystavit GPXko kesi, jejichz ani nejsi autorem, od vsech autoru k tomu urcite mas souhlas (zejo?), navic porusujes T&U GS:

This website is for personal and non-commercial use. You may not modify, copy, excerpt, distribute, transmit, publish, license, create derivative works from, or sell any information, or services obtained from this website.

A o tom, jakym zpusobem jsi jako BM, dal tyhle GPX pravdepodobne dokupy (urcite pomoci gc.live a povolen poctu stazeni plnych listingu) radsi ani nemluve ...


hanska napsal/a:
Kdo používá geoget. mám pro něj dobrou zprávu, dal jsem na stránky k této keši odkaz na stažení databáze keší s přidaným tagem "celek" na jehož základě lehce určíte, kam daný celek patří http://www.geomorfol...cz/?page_id=311. Udělal jsem to formou 3 souborů: jeden pro kešky v ČR, druhý pro několik kešek na hranicích a třetí pro Slovensko. Kontrola je již tedy asi maximálně usnadněna.


  • 0

#266 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2013 - 7:43

cz_bew napsal/a:
Honzaku, ty si chces vyslouzit BAN od GS?
Zrovna u Tebe bych si myslel, ze budes dodrzovat podminky sluzby-hry, kterou hrajes. Ale kdyz ty vlastne hrajes podle svych pravidel a podle toho, co se to ti hodi.

Verejne vystavit GPXko kesi, jejichz ani nejsi autorem, od vsech autoru k tomu urcite mas souhlas (zejo?), navic porusujes T&U GS:

This website is for personal and non-commercial use. You may not modify, copy, excerpt, distribute, transmit, publish, license, create derivative works from, or sell any information, or services obtained from this website.

A o tom, jakym zpusobem jsi jako BM, dal tyhle GPX pravdepodobne dokupy (urcite pomoci gc.live a povolen poctu stazeni plnych listingu) radsi ani nemluve ...

Ad 1) onen bookmark jsem stáhl přes gc live, pak jsem tam jen v geogetu doplnil tagy (to je snad legální, pokud ne, pak je nelegální celý geoget!)... Navíc já na oné keši nic nevydělávám, ba naopak. Když ti to trhá žíly, tak bys neměl využívat žáden bookmark, to je své podstatě také porušení pravidel, neb určitě nemáš s jeho využitím ani souhlas tvůrce bookmarku, ani Groundspeaku!
  • 0

#267 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 453 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2013 - 10:15

hanska napsal/a:

cz_bew napsal/a:
Honzaku, ty si chces vyslouzit BAN od GS?
Zrovna u Tebe bych si myslel, ze budes dodrzovat podminky sluzby-hry, kterou hrajes. Ale kdyz ty vlastne hrajes podle svych pravidel a podle toho, co se to ti hodi.

Verejne vystavit GPXko kesi, jejichz ani nejsi autorem, od vsech autoru k tomu urcite mas souhlas (zejo?), navic porusujes T&U GS:

This website is for personal and non-commercial use. You may not modify, copy, excerpt, distribute, transmit, publish, license, create derivative works from, or sell any information, or services obtained from this website.

A o tom, jakym zpusobem jsi jako BM, dal tyhle GPX pravdepodobne dokupy (urcite pomoci gc.live a povolen poctu stazeni plnych listingu) radsi ani nemluve ...

Ad 1) onen bookmark jsem stáhl přes gc live, pak jsem tam jen v geogetu doplnil tagy (to je snad legální, pokud ne, pak je nelegální celý geoget!)... Navíc já na oné keši nic nevydělávám, ba naopak. Když ti to trhá žíly, tak bys neměl využívat žáden bookmark, to je své podstatě také porušení pravidel, neb určitě nemáš s jeho využitím ani souhlas tvůrce bookmarku, ani Groundspeaku!

Buď jsi to nepochopil, nebo děláš blbýho...
Nejde o to, že jsi ty informace stáhnul, ale že jsi je veřejně vystavil. TO je zakázáno.
  • 0

#268 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2013 - 12:32

dr.vota napsal/a:
Nejde o to, že jsi ty informace stáhnul, ale že jsi je veřejně vystavil. TO je zakázáno.

Ano, jasné porušení pravidel a zrovna Honzak83, který ostatní poučuje o pravidlech, velmi smutné.
  • 0

#269 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2013 - 13:22

Aby měli zdejší mrávokárci klid, tak jsem to z oněch stránek smazal. Jistě vám poděkují ti, kdo si jej ještě nestáhli a chtějí tuto výzvu splnit:). Ovšem předpokládám správně, že sami tito mravokárci si ony gpx stáhli a tím porušili autorský zákon ČR (asi by se měli jít sami napráskat na PČR!).
  • 0

#270 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2013 - 14:16

hanska napsal/a:
Aby měli zdejší mrávokárci klid, tak jsem to z oněch stránek smazal. Jistě vám poděkují ti, kdo si jej ještě nestáhli a chtějí tuto výzvu splnit:). Ovšem předpokládám správně, že sami tito mravokárci si ony gpx stáhli a tím porušili autorský zákon ČR (asi by se měli jít sami napráskat na PČR!).

Předpokládáš naprosto špatně. Prokaž pravdivost obvinění o stahování, pokud neprokážeš, očekávám omluvu. Ať si nemusím myslet, že si vymýšlíš a jsi lhář.
  • 0

#271 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2013 - 15:20

hanska napsal/a:
Aby měli zdejší mrávokárci klid, tak jsem to z oněch stránek smazal. Jistě vám poděkují ti, kdo si jej ještě nestáhli a chtějí tuto výzvu splnit:). Ovšem předpokládám správně, že sami tito mravokárci si ony gpx stáhli a tím porušili autorský zákon ČR (asi by se měli jít sami napráskat na PČR!).

Premyslim, zda je to schizofrenie, hloupost nebo vypocitavost. Jecis (nejen) tu na vsechny strany, kdyz ti nekdo sahne na tvuj vyklad pravidel a kdyz te nekdo slusne upozorni, ze jsi sam pravidla hrube porusil, tak tohle?!
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#272 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2013 - 15:26

pozorjed napsal/a:

hanska napsal/a:
Aby měli zdejší mrávokárci klid, tak jsem to z oněch stránek smazal. Jistě vám poděkují ti, kdo si jej ještě nestáhli a chtějí tuto výzvu splnit:). Ovšem předpokládám správně, že sami tito mravokárci si ony gpx stáhli a tím porušili autorský zákon ČR (asi by se měli jít sami napráskat na PČR!).

Předpokládáš naprosto špatně. Prokaž pravdivost obvinění o stahování, pokud neprokážeš, očekávám omluvu. Ať si nemusím myslet, že si vymýšlíš a jsi lhář.

Je tam 10 stažení, ten odkaz je pouze zde na fóru, takže asi tak...
  • 0

#273 Filip Pecha

Filip Pecha

    Filip Pecha

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2013 - 16:16

to je tak těžký přiznat svou chybu a napsat omluvu?
  • 0

#274 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2013 - 17:05

Tak domnívám se, že pokud v listingu eventů objevují gpx soubory s nahranými keškami http://www.geocachin...cc-8d301d34f80a, tak bude asi moje jednání v pořádku. Pokud tedy platí jeden metr pro všechny! Pokud bych to gpx prodával, tak chápu, že je to proti pravidlům, pokud ovšem slouží jen k usnadnění kontroly splnění podmínek keše, tak na tom nic špatného opravdu nevidím. Pokud by to bylo nelegální, tak je nelegální i celý project-gc.com...
  • 0

#275 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2013 - 17:19

I zdarma vystavovat GPX nebo jinak verejne vystavovat souradnice pochazejici z gc.com je porusenim ToU a porusuje to i autor tebou citovaneho logu. Sam to dobre vis a jen hledas dalsi trapne vymluvy, abys nemusel napsat neco jako: "Pardon, to jsem nevedel, napravil jsem to a uz se to nestane." To je prinejmensim ubohe. Chovas se jako politik, ktereho usvedcili z preslapu.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#276 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2013 - 17:28

Takže je nelegální celý project-gc.com? Zřejmě ano, pak ovšem nechápu, proč zde mnozí chtěli bookmark k oné challenge keš, protože jistě všichni provádí kontrolu přes project.gc.com, což je nelegální! Já opravdu nestudoval pravidla až tak podrobně, že je zakázáno jakkoli usnadňovat kontrolu splnění výzvy jsem nevěděl, předpokládal jsem, že je nelegální komerční využití!
  • 0

#277 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2013 - 17:32

Opet dalsi vymluvy a nepravdy jen aby ses pro sve ego nemusel omluvit. Poctivi kaceri chteji bookmark taky. Ale proto, ze s PM si muze kazdy snadno vytvorit vlastni GPX legalne pres Pocket Query, pokud jsi o tom nekdy slysel.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#278 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2013 - 17:37

fotrik napsal/a:
Opet dalsi vymluvy a nepravdy jen aby ses pro sve ego nemusel omluvit. Poctivi kaceri chteji bookmark taky. Ale proto, ze s PM si muze kazdy snadno vytvorit vlastni GPX legalne pres Pocket Query, pokud jsi o tom nekdy slysel.

Já o voze, ty o koze. Gpx si může legálně vytvořit i BM (pomocí send to gps), ovšem gpx ti jaksi nezkontroluje, zda máš něco nalezeno či nikoli. To umožní jen zřejmě nelegální project-gc.com. A když chceš být legální, tak přece můžeš klikat na jednotlivé kešky a např. do excelu si zapisovat ty nalezené...
  • 0

#279 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2013 - 17:42

hanska napsal/a:

fotrik napsal/a:
Opet dalsi vymluvy a nepravdy jen aby ses pro sve ego nemusel omluvit. Poctivi kaceri chteji bookmark taky. Ale proto, ze s PM si muze kazdy snadno vytvorit vlastni GPX legalne pres Pocket Query, pokud jsi o tom nekdy slysel.

Já o voze, ty o koze. Gpx si může legálně vytvořit i BM (pomocí send to gps), ovšem gpx ti jaksi nezkontroluje, zda máš něco nalezeno či nikoli. To umožní jen zřejmě nelegální project-gc.com. A když chceš být legální, tak přece můžeš klikat na jednotlivé kešky a např. do excelu si zapisovat ty nalezené...

A proc bych to delal? Z bookmarku udelam GPX, natahnu do GSAKu a pres nej pretahnu GPX s nalezy a hned vidim, ktere mam nalezene a ktere ne. Mam ti stopnout, jak rychle a snadno to prave diky bookmarku to jde legalne udelat?

Porad jen odvadis pozornost od faktu, ze jsi udelal chybu a pro sve ego se za ni odmitas omluvit.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#280 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2013 - 17:56

GSAK není ovšem legální!!! Je totiž vyvíjen nezávisle na Groundspeaku a nějak asi musí propojit ony gpx s nalezenými kešemi, což legální opravdu nebude. Navíc je GSAK komerční produkt, což je nelegální na druhou...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama