Přejít na obsah


Fotka

Aktuální funkčnost serveru geocaching.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2761 odpovědí na toto téma

#1381 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 791 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2017 - 9:15

Jo, otvírat záložky do jednotlivých panelů jsem se naučil, když jsem v práci musel editovat několik stovek záznamů a na každý jsem dlouho čekal. Za dobu, než zedituju první se ty ostatní načtou a pak nakonec záložky hromadně zavřu. Nenapadlo mě, že i logování keší bude takové.


  • 0

#1382 Onygzz&Pudinka

Onygzz&Pudinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2017 - 9:43

Hoj...v posledních dvou dnech jsem si všiml zajímavého úkazu na lozích přicházejících (nejen) na naše keše. Přijde FI log a hned za ním uplně stejný, jeden, nebo i víc DNF logů se stejným textem od stejného uživatele. Setkal jste se s tím taky někdo?


  • 1

#1383 Lilac VIRGIN

Lilac VIRGIN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2017 - 10:06

Přijde FI log a hned za ním uplně stejný, jeden, nebo i víc DNF logů se stejným textem od stejného uživatele. Setkal jste se s tím taky někdo?

 

Jo. Zrovna včera a dneska takových DNF přišlo v našem okolí víc než málo. Po dotazech u logujících se ukazuje, že to jsou všechno logy telefonem z terénu a to prostřednictvím aplikace C:GEO kde jim to píše nějakou chybovou hlášku a tak oni posílají další a další.

Ovšem proč ten program ty následné logy zapisuje jako DNF je otázkou. A hlavně to vadí a je potřeba je mazat protože ostatní hráče matou. Kdyby to aspoň "logovalo" ty násobné pokusy jako WN bylo by to méně otravné v tom smyslu, že takové logy by nebylo nutné, jeden po druhém, odmazávat. Stačí když takto zaloguje několik kačerů pár desítek keší s poměrem 1 FI na 6 (ale i 9 nebo 12) DNF a je to otravná činnost na poměrně dlouhou dobu. Prakticky nikdo z logujících to po sobě nekontroluje a "neuklízí" ani na upozornění :angry:  


Tento příspěvek byl upraven od Lilac VIRGIN: 23 srpen 2017 - 10:09

  • 0

#1384 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2017 - 10:21

c:geo teď poslední dobou píše, že jsou problémy s logováním, hned na úvodní obrazovce po spuštění. Ale je tam jasně napsáno, že logování funguje, pouze to odeslání vyhodí chybovou hlášku. Pokud si tedy tohle někdo z uživatelů nepřečte, posílá log znovu a znovu... 

 

Jinak další log na keši, kterou má člověk zalogovanou jako FI nabízí přímo web gc.com typ logu DNF, takže je celkem logické, že to programy taky takto zalogují.


  • 3

#1385 Lilac VIRGIN

Lilac VIRGIN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2017 - 11:00

Njn, tak s zase ukazuje, že spousta lidí prostě umí jen klikat, ale číst už ne :mellow:


  • 4

#1386 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 429 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2017 - 13:56

Odeslal jsem jednou, logovalo 4x. A u mých keší mi logují lidi taky zrovna 4x. Dělá to i discovered u TB. Že by klikali vždycky 4x? Křečci se asi rozbili.
  • 0

geowest.png


#1387 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2017 - 14:02

Pravda je, že tohle DNF se mi nedávno skoro povedlo i při logování přes web. 

 

Tak dlouho se tam nic nedělo, až mi ta stránka "jako" spadla, přitom se zapsal ten první log (useknutý v půlce slova) a přitom to zůstalo na té logovací stránce. Až když jsem pak zkoumala proč najednou zapisuji zbytek do nového DNF, našla jsem ten původní useknutý log. Všimla jsem si toho včas, takže jsem jen opravila ten původní log - sice to zase bylo časově na to, ne si dojít uvařit kafe, ale rovnou dát dohromady oběd o několika chodech a umýt pak i nádobí, ale podařilo se.

 

Křečci se občas asi nejen rozbijou komplet, ale taky jen trochu začnou zlobit...


  • 0

#1388 Kvíčala

Kvíčala

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2017 - 16:00

Jojo, zde je příklad https://www.geocachi...ecek-na-boubine
  • 0

#1389 Kvíčala

Kvíčala

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2017 - 16:03

Kdyby to owner promazal. Logy pořád přibývají :-)

Přiložené miniatury

  • IMG_0289.PNG

Tento příspěvek byl upraven od Kvíčala: 23 srpen 2017 - 16:22

  • 0

#1390 Kvíčala

Kvíčala

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2017 - 16:09

Teď koukám, že to vypadá na jiný problém - jejich log: Didn't find it 23. 8. 2017
Ahoj, mi máme nalezeno jenom nám nejde překliknout na nález (nemáme to v nabídce) prosím nevíte někdo jak by jste nám mohli pomoct? Předem děkuji
  • 0

#1391 Lilac VIRGIN

Lilac VIRGIN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2017 - 16:17

Ahoj, mi máme nalezeno jenom nám nejde překliknout na nález (nemáme to v nabídce)

 

Nevím co řeší. Stejně jak u jiných obdobných případů - hned jako první mají zalogováno FI logem.

To je pak jasné, že jim ty další DNF logy nejdou změnit. A to, že můžou své logy mazat, to většina nováčků zřejmě také netuší :huh:

 

Owner to samozřejmě smazat může, ale jednak si toho vůbec nemusel všimnout a když vezmu v potaz kolik takových DNF mu na jeho keších přistálo tak by u toho také mohl sedět hodinu. Hromadné mazání vadných logů GC neumožňuje.


Tento příspěvek byl upraven od Lilac VIRGIN: 23 srpen 2017 - 17:02

  • 0

#1392 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2017 - 16:59

vzhledem k tomu, kolik lidi pouziva to zblble C:geo, tak je to pro ownera spise boj s vetrnymi mlyny.


  • 5

#1393 Pavel TT

Pavel TT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2017 - 21:38

Uz jsme si toho vsiml u kesi kde byva problem se signalem mobilu. No a dnes se to povedlo 2 kacerum u nasich kesi v Praze, kde je signal dobry, vcetne LTE, u vsech operatoru. Promazal jsem ty neplatne logy.

 

Pred par dny se nas nekolik potkalo u kese na Sumave a nekdo rikal, ze mu to dela i oficialni aplikace. Jenze ten si toho byl vedom a prave se nas ptal, jestli mame stejny problem. Stejne tak se mi ted casto stranky s kesi nacitaji pomalu i na dobrem pripojeni. Problem tedy neni v c:geo (ja v nem pozivam offline logy a pak to z Field note loguju na PC at to nemusim datlovat do mobilu, takze osobni zkusenost nemam) ale nejspise proste zase nejaka blbost stejdu v Seattle. Navic pred chvilkou se mi c:geo aktualizovalo a v change logu bylo neco o fixu tohoto problemu. Uvidime jestli se jim povedlo obejit chybu serveru GS nebo to bude blbnout dal.


  • 0

#1394 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2017 - 21:49

Když to tady tak poslouchám, tak můžu být rád, že to ke mně zatím nedorazilo...


  • 1

#1395 Kvíčala

Kvíčala

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2017 - 22:24

Když to tady tak poslouchám, tak můžu být rád, že to ke mně zatím nedorazilo...


Ke mě taky ne. To co jsem ukazoval není moje keš. Podle mě to hlavně dělají ty nováčci kteří používají c:geo apod.

Tento příspěvek byl upraven od Kvíčala: 23 srpen 2017 - 22:28

  • 0

#1396 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2017 - 8:22

Není pravda, že to dělají jen nováčci na c:geo.

Dělá to momentálně cokoli, co se pokouší o nové odeslání logu, pokud to původní poslání končí bez správné odezvy (a tedy je to považováno za chybné odeslání).

 

Jediná změna oproti předchozímu je, že na jedné straně před tou změnou křečci přijímali logy ochotněji, a na druhé straně v takovém případě přišly dva či více FI logů. To dnes samozřejmě nejde, takže stejnou metodou přijde jeden FI log a druhý a další je log DNF. Počet logů pak jde jen podle tvrdohlavosti odesílajícího a nekvality připojení do Seattlu. V minulosti to bylo jen na mizerném připojení na místě keše, nyní to ale "kazí" hlavně ten příjem.

 

Se zkušeností kačera to má co dělat jen okrajově - ti zkušenější se zkrátka podívají, jestli ten log neprošel, nebo pokud jim to háže opakovaně chybu, si začnou ukládat drafty. Ti méně zdatní se zkrátka snaží zalogovat pořád stejným způsobem, a je zcela jedno, jakou metodou.


  • 2

#1397 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2017 - 8:47

Dobře, dělá to C:geo... a kdo ještě? C:geo to dělá, protože bagruje web, a kdykoliv se na webu něco změní, začne v něm něco nefungovat. Teď tam zrovna nefunguje správně logování. Není to ale chyba webu, je to chyba C:geo!


  • 4

#1398 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2017 - 8:53

Není pravda, že to dělají jen nováčci na c:geo.
Dělá to momentálně cokoli, co se pokouší o nové odeslání logu, pokud to původní poslání končí bez správné odezvy (a tedy je to považováno za chybné odeslání).

Takto humpolácky - emulací webu - to dělá právě jen cgeo. Ostatní aplikace jedou přes API a při opakovaném požadavku se nezmění druh logu, naopak vrátí chyba s hláškou o vícenásobném find logu.
  • 1

#1399 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2017 - 8:55

Dobře, dělá to C:geo... a kdo ještě? C:geo to dělá, protože bagruje web, a kdykoliv se na webu něco změní, začne v něm něco nefungovat. Teď tam zrovna nefunguje správně logování. Není to ale chyba webu, je to chyba C:geo!

Chyba webu je dlouhá odezva...
  • 3

#1400 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2017 - 10:38

"dlouhá odezva" je problém na webu, chybná je ale reakce aplikace na tento problém. :P

 

Chci tim rict, ze dlouhou odezvu muzes mit z mnoha duvodu, za ktere ne vzdy muze web. Treba kdyz mas spatny signal v mobilu... ergo, apliakce musi s dlouhou ci nekonecnou odezvou serveru z principu pocitat!


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 24 srpen 2017 - 10:39

  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama