Přejít na obsah


Fotka

Moje problémys GG a pár návrhů, jak je vyřešit


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
84 odpovědí na toto téma

#21 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2013 - 17:00

Kreten8 napsal/a:
4.tak mě ta dodatečná aktualizace přijde jako logický krok a přijde mi zbytečný si kvůli tomu pouštět ještě další skript - navíc to znamená, že to musím hlídat a až to doběhne, tak ten skript pustit, místo toho, abych to nechal pracovat a vrátil se k hotovému.


Tak jsem to taky nemyslsl. ja mel na mysli skript, co ty dve operace provede za tebe. tedy ty spustis jeden skript, a o vic se nestaras... on to stahne, a u zbytku provede aktualizaci stavu. vse v jednom skriptu.
  • 0

#22 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2013 - 17:03

HaLuMa napsal/a:

Kreten8 napsal/a:
2. Navíc, když si pustím PsPad a v tom Calcu stisknu to CTRL+C a pokusím se to vložit do PsPadu (do kterého se přepnu hned) tak nahlásí nějakou divnou vyjímku (program nespadne, ale hlásí aplikační chybu, že nemůže otevřít schránku a umožňuje chybové hlášení poslat autorovi)


tu chybu zarve Geoget, nebo kdo? Posli mi tu chybove hlaseni.

chybu udělá PsPad - přidal jsem jí na tu výše uvedenou stránku

HaLuMa napsal/a:

Kreten8 napsal/a:
3. chápu, že počet volání je omezen, ale když jsem si udělal ten skript na stahování po 20-ti, tak se mi nikdy nestalo, že by to skončilo s chybou, že je překročen počet volání (což se mi občas stává, když si nechám stahovat jen logy ke keškám)
Takže pokud ten GC server má problémy, tak i to snížení počtu by tomu pomohlo a vzhledem k tomu, jak rychle to dneska probíhá, tak se na limit počtu volání nenarazí.


Jenze normalne problemy nema, takze je zcela zbytecne ten pocet kesi snizovat, ne?


no mě přijde, že "normálně" ty problémy má už dost dlouho, proto to navrhuji, navíc sám říkáš, že jsi kvůli tomu už ten timeout zvednul
navíc pokud ten GC server má tvořit velký soubor, tak mu to taky nemusí dělat moc dobře, když mu to zabírá hodně paměti na relativně dlouhou dobu, když mu těch 13 vteřin nestačí
  • 0

#23 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2013 - 17:37

A nešlo by to jednoduše přidat do konfigurace? Kdo by to chtěl změnit by mohl jak timeout tak počet keší a většina by ani nezaregistrovala žádnou změnu. Já teda mám taky hodně velké problémy se stahováním keší přes live.
  • 0
MaFa

#24 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2013 - 17:46

a možná vysvětlit, co je to v té sekci v geoget.ini

[gclive]
CacheLiteTimeout=1440
CacheTimeout=1440
RateLimit=30


  • 0

#25 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2013 - 17:49

to jsou timeouty na vyprseni limitu poctu stahovani kesi pres gc.live. Pouziva se to jen pro orientacni vypocet doby, kdy je mozno operaci opakovat.
  • 0

#26 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2013 - 17:50

no a teď pro jistotu http://status.geocaching.com/ hlásí, že mu to jde pomalu, ale API je OK, nicméně zaktualizovat se mi nepodařilo ani jen jednu vybranou kešku a to jsem ten timeout odklikával 10x
takže ty servery GC fungují velmi špatně a mám dojem, že je to čím dál tím horší
  • 0

#27 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2013 - 18:29

a GG za to nemuze. tak proste holt pockej nebo si stezuj na prislusnejch mistech ;)tady tit o nikdo nevyresi :)
  • 0

#28 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2013 - 18:35

Kreten8 napsal/a:
6. Nelíbí se mi, když disablovaná keš je vidět modře, protože u ní je vložen soubor - radějich bych jí viděl červeně, stejně jako ostatní disablovaný keše a to že je u ní soubor poznal podle těch příznaků vedle. Je pro mě důležitější vidět, že teď se keš nedá lovit.

tak použij statusicon a nevymýšlej pikačoviny, které mimo tebe nikdo nechce, ani nepotřebuje :o
(při tvojí frekvenci lovení mi to přijde jako jít atomovkou na pavouka...)
  • 0

#29 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2013 - 18:56

MaFa napsal/a:
A nešlo by to jednoduše přidat do konfigurace? Kdo by to chtěl změnit by mohl jak timeout tak počet keší a většina by ani nezaregistrovala žádnou změnu. Já teda mám taky hodně velké problémy se stahováním keší přes live.


Ale jo, klidne to do ini pridam. Ale je potreba pamatovat na to, ze stokrat nic umori osla. Tech parametru, ktere by mohly byt v ini, je tisic. A davat je tam vsechny jen proto, ze by se to nekdo mohlo nekomu hodit? davam to tam prilezitostne, tedy kdyz je k tomu nejaka prilezitost. ;)

Dodnes nikdo nikdy nepotreboval s tim timeoutem laborovat. Dnes jsem ho zvetsil, a priste na to bude potreba sahnout tak za dva roky. Takze to neni treba uz dal rozebirat, ne?
  • 0

#30 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2013 - 18:59

dr.vota napsal/a:

Kreten8 napsal/a:
6. Nelíbí se mi, když disablovaná keš je vidět modře, protože u ní je vložen soubor - radějich bych jí viděl červeně, stejně jako ostatní disablovaný keše a to že je u ní soubor poznal podle těch příznaků vedle. Je pro mě důležitější vidět, že teď se keš nedá lovit.

tak použij statusicon a nevymýšlej pikačoviny, které mimo tebe nikdo nechce, ani nepotřebuje :o
(při tvojí frekvenci lovení mi to přijde jako jít atomovkou na pavouka...)

Tak abych se kolegy Kreten8 zastal - i mně to přijde trochu nelogické chování, protože ikona je rozhodně méně výrazná než barva písma a pro mě osobně má informace, jestli je keš disablovaná (potažmo archivovaná), určitě vyšší prioritu, než to, jestli je u ní vložený soubor (to bych zase já klidně zkousnul jenom jako ikonu).
A neodpustím si: Je zajímavé, že někteří lidé mají pocit, že když oni něco nějak dělají, tak že to tak dělají všichni, a když to někdo chce jinak, tak to označí za pikačovinu a ještě se ohánějí obecnými kvantifikátory. Stačilo, aby HaLuMa odpověděl, že to vidí jinak, což učinil, a není třeba se nikomu za jeho názory posmívat.
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#31 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2013 - 19:04

mh.mail napsal/a:

dr.vota napsal/a:

Kreten8 napsal/a:
6. Nelíbí se mi, když disablovaná keš je vidět modře, protože u ní je vložen soubor - radějich bych jí viděl červeně, stejně jako ostatní disablovaný keše a to že je u ní soubor poznal podle těch příznaků vedle. Je pro mě důležitější vidět, že teď se keš nedá lovit.

tak použij statusicon a nevymýšlej pikačoviny, které mimo tebe nikdo nechce, ani nepotřebuje :o
(při tvojí frekvenci lovení mi to přijde jako jít atomovkou na pavouka...)

Tak abych se kolegy Kreten8 zastal - i mně to přijde trochu nelogické chování, protože ikona je rozhodně méně výrazná než barva písma ...

ta ikona je jako prase (velká) a na rozdíl od barvy písma je dobře rozpoznatelná i pro barvoslepé
  • 0

#32 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2013 - 19:50

ad 6 tak je pravda, ze by to bylo asi lehce logictejsi archovovana s poznamkou cervene, ale kdo pracuje s archivovanymi kesemi, ze? to je prvni vec co po F2 kontroluju - archivovane NE. :)
  • 0

#33 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2013 - 19:57

zde nejde o archivovane, ale o disablované a možná by bylo lepší, kdyby každý napsal, která varianta mu vyhovuje víc a mluvil pouze za sebe, místo zbytečných narážek na druhé a HaLuMa se pak může rozhodnout, jestli to nechá tak, jak je, nebo se třeba větším počtem hlasů nechá přemluvit na úpravu, že disablovaná keš má přednost před informací o přiloženém souboru a že nebude třeba si kvůli tomu instalovat další doplněk, aby to bylo dobře viditelné
  • 0

#34 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2013 - 20:28

Jako, abych pravdu rekla, tak jedu podle ikon a az pak podle barev :DCervena je sice cervena, al enejak jsem si zvykla na ty ikonky proste... I kdyz je fakt (a podle me logicky), ze stav kese je dulezitejsi, nez to, jeslti to me nejakou prilohu..
  • 0

#35 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2013 - 21:10

3. ještě dodatek k těm 20 stahovaným keškám najednou - jak jsem k tomuto číslu přišel a) domnívám se, že 13 vteřinový timeout je dostatečně dlouhý a zatěžovat server na delší dobu je naopak kontraproduktivní B) u těch 20 kešek jsem se setkal s tím, že se 10 vteřin generoval 560kB velký soubor, který se pak 5 vteřin stahoval - celkem tedy 15 vteřin, v nejlepším případě to bylo asi 2 + 7 vteřin, takže v průměru se těchto volání stihne 5 za minutu, což se ani zdaleka nepřibližuje onomu kritickému počtu na který je to omezeno. c) v tomto případě si myslím, že zmenšení počtu je naopak z hlediska zátěže serveru lepší (režie přenusu je pořád o několik řádů menší než přenášená data) a navíc, pokud by se to přesto náhodou nestihlo, tak člověk ze svého limitu přijdejen o 20 kešek a nikoliv o 50 a navíc s mnohem menší pravděpodobností, že o tento počet přijde. d) a věřit, že se zázrakem zlepší stav GC serverů se nedá moc předpokládat, takže přizpůsobit program stávajícím podmínkám je asi snazší řešení, zvlášť když jsem si prakticky vyzkoušel variantu, která vcelku dobře funguje.
  • 0

#36 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2013 - 21:22

Kreten8 napsal/a:
první obrázek - GG nemá ikonu
druhý obrázek - GG převzal ikonu Photoshopu, který jsem si spustil na úpravu těchto prinscreenů (pro šťouraly, mám ho legálně verzi Elements, koupenou se skenerem Epson)
třetí obrázek - GG převzal ikonu z listungu kešky, kterou jsem si z něj otevřel
čtvrtý obrázek - GG má ikonu Calcu z OO, který jsem si spustil

AD1) To jsou jako ikony dole v liště? Pokud ano, tak tohle určitě není standardní lišta WIN7, nejspíš teda používáš nějakej program, kterej ti změní menu na vzhled XP, nebo tak. Začal bych asi tím.
  • 0

#37 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2013 - 21:47

REVIZ napsal/a:
AD1) To jsou jako ikony dole v liště? Pokud ano, tak tohle určitě není standardní lišta WIN7, nejspíš teda používáš nějakej program, kterej ti změní menu na vzhled XP, nebo tak. Začal bych asi tím.

ee, je to standardni wzhled windows, jen musis vybrat ten nejhnusnejsi vzhled ze vsech :))
  • 0

#38 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2013 - 21:57

ano, mám ve Windows nastaveno "Optimalizovat pro výkon" čímž se spousta blbůstek vypne... a podobně mám zastavenou službu Motivy (a další zbytečné služby), díky čemuž se opět některé vzhledy Windows nedají použít
  • 0

#39 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2013 - 9:10

ad 2. tak mě napadlo se podívat na dll knihovny, co používá GG a OO, ale i když jsem GG všechny dll knihovny smazal (kromě sqlite3.dll) tak problém nezmizel (a kupodivu se GG dal spustit), pořád pokud se GG pustí jako první, tak je tam ta dlouhá prodleva, pokud v OO vložím něco do schránky
  • 0

#40 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 17:49

Tak bych rád shrnul moje připomínky s ohledem na novou vezi GG 2.7.7

ad 1) co mi způsobuje změnu ikon není jasné ani vyřešené (a děje se to na všech PC, které používám, není to tedy problém jen jednoho počítače, ale může to souviset s tím, že grafické rozhraní mám na všech nakonfigurované stejně).

ad 2) dlouhá prodleva při kopírování z OpenOffice nebo Libre Office je problém v těchto aplikacích, který už před lety byl nahlášen a dodnes nevyřešen. Možná bych poprosil HaLuMu, když se v tom jako programátor trochu šťoural a přiblížil se k jádru problému, jestli by chybu znovu a možná lépe nepopsal a nereportoval k danému bugu vývojářům těchto aplikací.

ad 3) prodloužený timeout pomohl ke komunikaci s GC.Live, nicméně nyní stažení balíku 50 kešek trvá cca 30 vteřin (20s generování na serveru a 10s stažení souboru), takže z hlediska zátěže tohoto serveru si myslím, že stahování po menších částech by opravdu bylo lepší. Nyní se stahuje soubor v průměru asi 700kB (moc jsem to nesledoval, ono čekat těch 30s na další stahování je dost nuda), takže po celou tu dobu, co GG provádí aktualizaci (což je třeba 1h, pokud se stahuje to maximum 6000 kešek) zabírá těmi 700kB dat paměť serveru. Pokud by se stahoval balík 5x menší, tak by stahování netrvalo 30 vteřin, ale 5x méně (což není tak důležité, nicméně dotaz opakovaný po 6-ti vteřinách rozhodně nebude ten server nějak zásadně přetěžovat a ani se nenarazí na omezení v počtu dotazů za minutu), ale hlavně se bude generovat 5x menší soubor, takže i paměť serveru bude 5x méně vytížená - což by serveru určitě ulehčilo. Možná se někomu 700kB paměti zdá málo, ale je třeba to ještě vynásobit počtem aktuálně připojených uživatelů a dostaneme se k číslům o několik řádů vyšších.

ad 4) jak píše dr.vota

ad 4) jsem zásadně proti tomu, aby program sám stahoval něco, co stahovat v danou chvíli nechci

- s tím plně souhlasím a ani já nechci, aby program sám stahoval něco co nechci, ale pokud vyberu bod a zadám poloměr, ve kterém chci zaktualizovat kešky, tak chci, aby mi zaktualizoval všechny, které jsou uvnitř kružnice zadané tím bodem a poloměrem. Teď jsem si třeba vybral určitou oblast, první aktualizaci jsem provedl 10. a druhou za 6 dní tedy včera 16. - a v GG jsem našel 16 kešek, které v dané oblasti ležely a GG mi je napodruhé nezaktualizoval. A bohužel jsou to kešky, které mezitím byly na GC serveru zaarchivovaný. Takže to je to, co mi na tom nejvíc vadí - v GG zůstávají kešky, které už "neexistují" a člověk si je pak vyexportuje do navigace a marně hledá. A přijde mi zbytečný na to dělat nějaký extra skript, když tohle by se podle mě mělo dít "samo".

ad 6) pokud jsem si dobře všimnul, tak se ta priorita barev změnila, takže nyní jsou disablovaný kešky červený i když jsou u nich nějaké soubory, takže jsem rád, že tato moje připomínka byla úspěšně zapracovaná.

Tímto bych HaLuMovi rád poděkoval za novou verzi, nicméně bych se přimlouval za to, aby body 3. a 4. ještě úplně nevypustil z hlavy a trochu o nich popřemýšlel.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama