Přejít na obsah


Fotka

Chybi vam neco v dokumentaci Geogetu? Reknete nam to - radi doplnime


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
89 odpovědí na toto téma

#41 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2013 - 20:46

No, to tam praveze neni (pred chvili jsem do toho koukala, sice tam enco je, ale je to bida. Tu stranku asi komplet prekopu :D
  • 0

#42 Smurf CZ

Smurf CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2013 - 14:23

Umí Geoget importovat "My Finds Pocket Query" přes GC Live přímo z geocaching.com? Pokud ne, šlo by přidat? (pokud teda nedělám něco špatně, ale vždy mi to stáhne pouze vygenerované PQ, které jsem si vytvořil, ale u "My Finds Pocket Query" se tváří, jak kdyby tam nic nebylo).
  • 0
"Dáš-li před slovíčko moula Š
zázrakem hned z mouly Šmoula seš"

Malé muzeum CD; Šmoulí keš; SPORE 48 - U Lva

#43 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2013 - 14:28

A proc chces stahovat PQ s nalezama, kdyz to umi stahnout nalezy samo? :)
  • 0

#44 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2013 - 14:29

Doplnim petulinku: Menu Databaze - Import - Stahnout vase nalezy
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#45 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2013 - 14:39

A ja doplnim, ze klasicke MyFindsPQ pres Geocaching Liove stahnout nelze. proto se to tam nenabizi. Misto toho se da ale vyuzit primo ta vyse zminena funkce.
  • 0

#46 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 23:18

Protože jsem to v návodu nenašel, tak nevím jestli jde nastavit, aby se při spuštění GG zobrazily sloupce v rozložení jiném než je "Výchozí". Taky jsem nenašel návod jak exportovat pouze keše bez waypointů (pro natažení do novejších Garminů jako geocache) a potom pouze waypointů (pro natažení jako POI). V návodu od Petulinky je jen zmínka, že to je možné. Jestli jsem hledal spatně, tak se omlouvám.
  • 0

#47 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 6:11

Nastaveni sloupcu je primo na liste. To, ktera sada sloupcu se pouzije pro kterou databazi lze zmenit v pridruzenem nastaveni (Databaze - Pridruzene nastaveni). No a to, s kterou databazi se otevre GG jde nastavit v Nastaveni. (Vse je popsano na araratu.)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#48 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 7:11

gord napsal/a:
To, ktera sada sloupcu se pouzije pro kterou databazi lze zmenit v pridruzenem nastaveni (Databaze - Pridruzene nastaveni)

Dík za radu - že existuje přidružené nastavení databáze, které má vliv na sloupce jsem nevěděl. Marně jsem to hledal v Nastavení, kde je v záhlaví uvedeno "Konfigurace Geogetu" - záložky "Po spuštění" a "Databáze" jsou pro toto nastavení jako dělané. Nebylo by dobré uvést do Nastavení alespoň textovou info, že nastavení sloupců je vázáno na databázi a že se nastavuje se jinde?
  • 0

#49 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 7:24

To musis delat smutny ocicka na Halumu, ne na gorda ;)

Pitrus napsal/a:
Taky jsem nenašel návod jak exportovat pouze keše bez waypointů (pro natažení do novejších Garminů jako geocache) a potom pouze waypointů (pro natažení jako POI). V návodu od Petulinky je jen zmínka, že to je možné.

V kterym navodu? :D
  • 0

#50 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 8:57

Koukám, že na zpřehlednění návodů se intenzivně pracuje :-) Osobně si myslím, že problém je v orientaci totálních laiků, kteří se ztrácí v každém návodu a GG jdou používat, protože jim to na fórech někdo poradil. Když vidím na fórech rady "to se dělá v SQL", které se vrací někomu, kdo píše že si s počítači nerozumí, tak se stále více domnívám, že je potřeba koukat na návod očima staršího, neznalého uživatele a říkat si, jestli je schopen pochopit, co se mu tam píše. BFU je prostě BFU :-( (Řeším jejich dotazy docela často ....) Myslím, že by HaLuMa měl, pro klíčové tvůrce návodů, zpřístupnit podrobný seznam změn v GG. Postřehl jsem, že hledáte, po upgrade, změny v programu, stejně, jako ostatní uživatelé.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#51 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 9:01

kolombo: Proto se do tech navodu cpu - v soucasnosti to totiz vicemene pisou lidi, ktery jsou spis programatori a ajtaci, nez lidi :D Co se tyce tech zmen, tak ty pokud vim existujou, jde ovsem o to, ze k tomu ma pristup jenom ten, kdo si o to rekne (o povoleni k nahravani souboru jsem si rikala vic nez rok nez jsem k tomu sama sebe premluvila :D)
  • 0

#52 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 9:57

petulinka1 napsal/a:
V kterym navodu? :D


Ve tvým :D Jak na Garmina - návod pro začátečníky - Bod 4 poslední věta ;)
  • 0

#53 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 9:59

Ahojky Vcera jsem si prochazel a zkousel sql dotazy co jsou uvedeny v dokumentaci Gg na araratu a tak nejmene 1/3 po spusteni hlasila error. Delal jsem to geojaru.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#54 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 10:02

Pitrus: tak zrovna tuhle cast psal gord :DKazdopadne na tohle jeste polopatickej navod neni, ten teprve chystame :)Nebo ho najdem jak ted prohrabujem ararat :D Kdyztak hledej navody na GG tam, mistni wiki je hodne obecna :)

Archi: to je hezky, ze hlasej error, ale nevime ktery prikazy to byly ani co hlasily za error a fakt to nebudem prochazet po jednom :DTakze hezky nahlas chyby jak se hlasit maj :)
  • 0

#55 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 10:26

kolombo napsal/a:
Myslím, že by HaLuMa měl, pro klíčové tvůrce návodů, zpřístupnit podrobný seznam změn v GG. Postřehl jsem, že hledáte, po upgrade, změny v programu, stejně, jako ostatní uživatelé.


Myslim, ze Haluma to davno dela.
  • 0

#56 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 10:38

kolombo napsal/a:
Myslím, že by HaLuMa měl, pro klíčové tvůrce návodů, zpřístupnit podrobný seznam změn v GG. Postřehl jsem, že hledáte, po upgrade, změny v programu, stejně, jako ostatní uživatelé.


Mluvis o necem, o cem nemas tuseni. Existuje treba web, ktery je urcen pro testery, ... Tam se diskutuje treba i o funkcich, o kterych nema jeste GG ani potuchy. ;)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#57 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 10:44

Archi1 napsal/a:
Ahojky
Vcera jsem si prochazel a zkousel sql dotazy co jsou uvedeny v dokumentaci Gg na araratu a tak nejmene 1/3 po spusteni hlasila error. Delal jsem to geojaru.


A to je presne ten duvod, proc se branime zverejnovat primo SQL dotazy. Nekdo bez znalosti veci si to jen tak vyzkousi a pak se divi, ze mu zmizi pulka dat z databaze. (Jina vec je, ze dotaz v jine verzi GG, kdy se zmanei struktura databaze, jiz fungovat nemusi.)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#58 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 13:26

gord napsal/a:

kolombo napsal/a:
Myslím, že by HaLuMa měl, pro klíčové tvůrce návodů, zpřístupnit podrobný seznam změn v GG. Postřehl jsem, že hledáte, po upgrade, změny v programu, stejně, jako ostatní uživatelé.


Mluvis o necem, o cem nemas tuseni. Existuje treba web, ktery je urcen pro testery, ... Tam se diskutuje treba i o funkcich, o kterych nema jeste GG ani potuchy. ;)


Minimálně jedna osoba, která na návodech dělá, tam asi nevidí. A nebo nekouká, to je druhá možnost :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#59 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 13:28

Ale ja jsem prece psala, ze je to o tom, si o to rict :DA jelikoz jsem si nerekla, tak nemam. Muj problem :D
  • 0

#60 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 15:38

kolombo napsal/a:
Myslím, že by HaLuMa měl, pro klíčové tvůrce návodů, zpřístupnit podrobný seznam změn v GG. Postřehl jsem, že hledáte, po upgrade, změny v programu, stejně, jako ostatní uživatelé.


dukaz misto slibu :)
Vložený obrázek
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama