Přejít na obsah


Fotka

web o Dánských cyklostezkách - poraďte


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 Majus

Majus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2013 - 12:11

Ahoj, jedeme do Dánska na kola, tak sháním nějaké stránky, podle kterých by se daly naplánovat nějaké výlety. Řešil jste někdo něco podobného? Ideální by bylo, kdyby tam byly i mapky, alespoň schematické. Případně pokud můžete přímo doporučit nějakou trasu. Budeme tam 14 dní a plán je být vždy pár nocí v jednom kempu, objezdit okolí a pak se přesunout o kus dál. Máme malé dítě do Croozera, takže hledám stezky bez dopravy v lehkém terénu (nemusí být asfalt, ale nic pro horáka). Chceme začít u Ribe (to mi doporučili na gc.dk) a pak se pohnout buď na sever nebo na východ na ostrovy. Tipy na levné kempy (budeme mít stany) také vítám. Případně nějakou mapu pro Garmin Dakota 10 (prosím návody na to jak to udělat mi nedávejte, takové pokusy už byly a nakonec jsem vždy jela bez mapy, takže pokud to nejde stylem nahrát do navigace a jet, tak pojedu bez mapy, předpokládám, ze něco takového zadarmo není, ale kdyby náhodou :-). Díky ;)
  • 0
"Do průšvihu nás nikdy nedostane to, co nevíme. Dostane nás tam to, co víme příliš jistě, ale ono to tak prostě není." (Y. Berry)

#2 Majus

Majus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2013 - 22:11

Něco jsem našla, tak třeba se to bude někdy někomu hodit.
Celkem slušnej článek a jsou v něm i odkazy na další užitečné stránky ;).
http://www.cycletour...g/denmark.shtml
  • 0
"Do průšvihu nás nikdy nedostane to, co nevíme. Dostane nás tam to, co víme příliš jistě, ale ono to tak prostě není." (Y. Berry)

#3 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 173 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2013 - 9:51

14 dní v Dánsku? Uff. Ale jo, zábava se dá najít všude.

Pár postřehů najdeš v tomto vlákně.
  • 0

#4 Majus

Majus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2013 - 12:01

Díky! To je ostuda, že jsem to nenašla. Že bychom se tam nudili, to se rozhodně nebojím. Kešování je jen doplněk cestování, takže pokud budou keše špatný, nevadí. A to že jsou v Dánsku jen vesnice? To dám večer přečíst manželovi, ten se obával, aby když pojedeme na ostrovy kolem Kodaně, aby tam nebylo moc baráků :-). Hned si jdu vyhledat na mapě ty tipy, hlavně ten ostrov, kam se brodí kilometr mě zaujal.
  • 0
"Do průšvihu nás nikdy nedostane to, co nevíme. Dostane nás tam to, co víme příliš jistě, ale ono to tak prostě není." (Y. Berry)

#5 marekd

marekd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 232 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2013 - 12:28

Ahoj, byli jsme teď týden na kolech na Bornholmu. Je to ostrov, patří Dánsku, ale je trochu mimo, uprostřed Baltu a není to úplně typické Dánsko. Ale kdybys měla nějaké konkrétní dotazy, rád odpovím. Cestování na kolech pohoda, buď po samostatných cyklostezkách nebo po silnicích s minimem provozu. Keše většinou na krásných místech. Příroda parádní. Kempy čisté, vybavené. Mohu jen doporučit.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama