Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Keš jsem nenašel, tak jsem vložil svou a pak si ji zalogoval


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
47 odpovědí na toto téma

#1 milanoxx

milanoxx

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2013 - 22:49

Ahoj všem! V poslední době jsem už dvakrát setkal s následujícím postupem některých kačerů. Je to opravdu doslova "Keš jsem nenašel, tak jsem vložil svou a pak si ji zalogoval". Poprvé se mi to stalo u mé vlastní kešky. Přišel mi email a log ve smyslu - keška tam není, tak abych ti ušetřil práci a čas, vložil jsem tam svou. A človíček si ji zalogoval jako found it. I když jsem o něco takového vůbec nestál (a kešku jsem mohl vyměnit během pár dnů), na místě jsem nakonec zjistil, že jsou kešky obě - ta moje a kousek vedle i ta nová. Jenže jak se zachovat? Nakonec jsem nesmazal žádný log - u toho člověka co ji tam dal a"rádoby" mě pomohl by mě to (smazaný log) ani nemrzelo, ale nechtěl a nemohl jsem to udělat těm dalším, kteří si tu náhradní zalogovali, než jsem ji odstranil. A kteří si mysleli, že je to ta správná keška. A podruhé jsem to viděl (ok, neviděl, ale přečetl) dnes na jiné keši. Nevím jestli se majitel s člověkem co tam tu tictacovku dal domluvili. Pokud ano, pak je to ok, že mu tam s jeho souhlasem tu kešku dal. Pokud ne, tak je to identický případ jako u mě. Zajímaly by mě vaše názory a co si o tom myslíte.. Jestli se to tu již řešilo, omlouvám se, ale téma jsem nenašel. Čau MilanoXX
  • 0

#2 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2013 - 22:55

Já chybějící kešku donesl a zalogoval jednou, u Bratislavy na kopci Kobyla. Bylo to ale po domluvě s ounerem, který mi už předem poděkoval, že tam nemusí na ten kopec letět a s mým konáním předem souhlasil. V tvém případě bych smazal log tomu "pomocníkovi" a ostatním nechal (ti za to nemůžou). Na postup není jednoznačná odpověď, být to tradička v Alžírsku, kterou založil Fin, našlo deset lovců a pak deset nenašlo, tam bych obnovil.. Ale kešku s výhledem na Karlštejn, když ouner bydlí dvě vesnice vedle (příkladně) se takhle neobnovují.
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#3 milanoxx

milanoxx

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2013 - 23:08

Já jsem mu ten log uznal - přece jen byla to má keš. Ale jak píši, ptám se i na názor vás dalších :)
  • 0

#4 neelie_cz

neelie_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2013 - 23:20

no, u prvního případu "keš jsem ... zalogoval" se docela bavím ... pokud u keše jsou správný info (hint, ...) a kačeři před tím dotyčným tu keš nacházeli, tak mi to připadá, že dotyčný byl jen líný tu keš najít a prostě si ji tam dal ... a pokud je z "honibodů", tak mě to ani nepřekvapuje krom toho ... vzdálenost mezi kešema je snad daná
  • 0
dříve nick "eileen" - přejmenován kvůli sjednocení nicků na gc.cz a gc.com
neschovávejte mi pořád ty žaludy do různých kešek (už z toho šílím ...)

#5 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 5:29

Teď jsem se s něčím podobným setkal při dovolené na České Kanadě. Hledám keš, dle hintu jasné místo, ale prostě jsem ji nenašel. Tak jasné DNF a poslal jsem ho rovnou na net. Již tam jedno bylo a poslední nález byl víc jak půl roku starý. Druhý den najednou koukám, že ji někdo nalezl. Přečtu log a prostě dotyčný tam upustil svůj logbook, aby si mohl udělat čárku. Po pár dnech tam byl owner a potvrdil, že krabička je fuč. Zatím jsem se nedíval, co udělal s logem "nálezce". edit: Tak zmíněná krabička je obnovená, nález nenález smazaný.
  • 0

#6 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 5:53

Počkej si, až si založí také vlastní keš a pak mu na ní udělej to samé. ;)
  • 0

#7 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 6:17

Přesně tohle jsem udělal nedávno na téhle mysterce GC2HJHV V navigaci vyluštěno, jdu na místo, tam nic nevidím, tak si aktualizuji logy a tam 3DNF. Vložil jsem tam náhradní a napsal ownerovi, ten se zatím neozval a vypadá to, že teď moc nestíhá. Do těch míst se moc nedostanu, ale kdyby mi log smazal, žíly by mi to netrhalo, ještě v těch místech resty mám, takže se klidně vrátím. Každopádně, moc tenhle postup nepoužívám, tohle bylo nejspíš vůbec poprvé. Trochu problém může být, že v tomto případě další nálezci nezískají potřebné bonusové číslo, ale to se dá vždycky nějak dořešit. Nicméně, kdyby to někdo udělal na mé škatuli, než bych jí stačil disablovat, tak mi to nevadí.
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#8 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 7:10

hauskaa napsal/a: Na postup není jednoznačná odpověď, být to tradička v Alžírsku, kterou založil Fin, našlo deset lovců a pak deset nenašlo, tam bych obnovil.. Ale kešku s výhledem na Karlštejn, když ouner bydlí dvě vesnice vedle (příkladně) se takhle neobnovují.

Myslím, že jsi to vystihl naprosto přesně, já takto před dvěma lety obnovil tuto kešku v Ázerbájdžánu GC16BJJ a to i bez vědomí autora. Samozřejmě jsem mu napřed napsal ale reakce žádná a v té době cca dva roky bez přihlášení ke svému účtu.

O bod ani vybarvení mi nešlo, na body prdím a stát jsem měl "vybarven" i bez ní. Myslím, že jsem tím udělal radost řadě dalších kačerů (v té době bylo v celém státě míň keší, než prstů na rukách) a velmi mě těší, že keška dodnes funguje - viz logy a fotky.

Takže naprostý souhlas, je potřeba k tomu přistupovat s rozmyslem a jednoznačná odpověď neexistuje. Být to keška u silnice na Karlštejn, tak naopak považuju za samozřejmost klasické DNF. Tam by si ji owner snadno obnovil sám a když ne, tak by se tam jistě brzy objevila jiná.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#9 Martin.007

Martin.007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 7:20

Poprvé v životě jsem toto udělal teď v Milešově GCZ704, ale jako Write Note. Když jsem logoval, tak mi nešlo přes kačerské srdce dát si FoundIt, když to bylo ve skutečnosti HideIt ...B) Počkám na vyjádření ownera ...
  • 0

#10 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 7:55

Myslím, že kapsa a Martin.007 to vyjádřili dobře. Obnovit svémocně jinou doposud nenalezenou keš nepovažuju za něco zavrženíhodného, nicméně mělo by se k tomu, když už, sahat velice střídmě a dle možností uvážlivě - jinak totiž nezbývá všem ("aktivistovi", ownerovi i ostatním), než se modlit, aby tam od ve skutečnosti nebyly dvě (nebo tři, i takové případy už tu byly). Takže radši ne dvakrát, ale desetkrát rozmyslet, než něco takového provedu, protože zmatek z toho může nastat až hrůza a dohledat a eliminovat pak "přebytečné" piksly je pro ownera úkol daleko náročnější než prostá obnova. Pokud už tak někdo činí, pak asi nejslušnější formou je WN. Bude-li owner rád za ušetřenou cestu a uznalý, může nabídnout změnu na FI. Psát si to jako FI rovnou mi přijde poněkud neomalené. A jak řečeno, hodně záleží na okolnostech a je dobré, když má člověk možnost si rovnou z terénu některé věci ověřit. Ideálně samozřejmě kontakt s ownerem, pak by to samozřejmě bylo 100% košer a riziko duplikace se děli mezi oba zúčastněné. Ale mnohdy kontakt v reálném čase není. Pak nutno zvážit další okolnosti (odlehlost keše, profil (ne)aktivity ownera atp.). Čím odlehlejší lokalita a méně známek aktivity ownera v poslední době, tím spíše důvody pro uložení náhrady. Pokud už do toho rizika jít, pak asi pro keš, kterou lze považovat za dlouhodobě přínosnou. V opačném případě ruce pryč a řešit to jako DNF. P.S. Zrovna u GCZ704 za ten počin moc děkuju a jen doufám, že se konečně taky dostanu k její návštěvě. Už jsem si ji do trasy pomysllně maloval několikrát, ale pokaždé, když mažu nahoru na horu, kvůlivá svojí vlastní škatuli, nikdy mi to ne a ne časově vyjít. si pro ni na zpáteční cestě odbočit.
  • 0

#11 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 10:14

Log aktivního Hujera bude uznaný, pokud se vrátí a svou krabičku si odnese. :) Je zajímavé, že se ti lidi bojí napsat DNF jak čert kříže. Ostatní zmatení lovci za to samozřejmě nemůžou, těm FI patří. Obnovu krabiček ne-vlastníkem chápu, pokud je několika DNF jasné, že tam není, případně upozorněním na údržbu (prasklá krabička, chybí logbook...). Já osobně nemám ráda zakládání krabiček v turistických destinacích, kde v listingu není nic jiného napsaného než: Byli jsme zde na dovolené, je to tady pěkné, založili jsme na tomto místě kešku. Až sem někdo pojedete, tak ji obnovujte.
  • 0

#12 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 11:45

U té keše v Milešově tedy nevím. Owner po dlouhé době plné samých DNF na můj NM reagoval celkem histericky a od té doby pořád nic. Myslím, že tady obnovovat krabičku nemělo smysl. Měla jít do archivu a novou krabičku mohl založit jiný owner, který by se o ní i staral. Takhle tam bude sice nějakou dobu pixla, která až zmizí, tak se zase nebude nic dít a bude opět jen záležet na tom, jestli nějaký jiný kačer než owner se slituje a nějakou škatuli tam uloží. Podle mého, v tomto případě zkrátka zbytečné, ba co víc i kontraproduktivní.
  • 0

#13 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 13:29

Smutne je, ze nezavisle na tomhle vlakne jsem se s podobnym jednanim setkal nezavisle na dvou kesich dvou ruznych owneru v poslednim tydnu... V obou pripadech nikdo nenechal ani tu nahradni krabku, ale jen papirek, na ktery se zalogoval. Ostatni pak samozrejme vesele loguji dal a vubec nic jim neprijde divne :/
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#14 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 13:56

Vezmu to z jiné strany - já si nepsala FN ani u keše, která byla údajně ztracená a já ji našla, protože jsem v navigaci měla starší data a netušila, že je mimo provoz . Že šlo o původní keš jen přemístěnou jinam ( neodpovídal hint ) bylo jasné podle původního logbooku s pěknou historií. Jen jsem ownerům v mailu popsala, kde krabičku najdou - na původní umístění bylo třeba něco opravit. Odepsali, ať si keš rovnou zaloguji a poděkovali - přišlo mi divné logovat keš mimo provoz, takže jsem stejně počkala, až ji znovu spustí. Kdybych nenašla, tak buď dám DNF nebo se slušně zeptám ownera, jestli to a to místo mělo být úkrytem. U jiné keše jsme s kolegou ušetřili ownerům cestu, protože keš s DNF ( už nevím jestli jedno nebo více ) byla na místě - takže ono i to DNF s rozvahou a nejdřív se zamyslet, jestli při hledání není chyba na mé straně. Na místě ownera by se asi nikomu nelíbilo, kdyby nás ostatní honili na údržbu, která není třeba, jen proto, že pořádně nehledali.;) Všechno má rub i líc.
  • 0

#15 homole

homole

    Já jsem to říkal.

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)
  • LocationLokomotion

Publikováno 23 červenec 2013 - 17:28

tohle jsem udělal několikrát, ale jen po domluvě s ownerem. A logoval jsem až po 4.nalezení po mém vložení, aby byla jistota, že to fakt myslím dobře. Spíš pomoc, owner byl většinou dlouhodobě nedostupný tomu místu nebo tak něco. Ale taky mám opačnou zkušenost se svými krabkami, nikdo mi nenabídne obnovu, jen ukradne krabku se vším všudy. Z jedné dokonce zbyl na místě sáček s logbookem a tužkou a GC!!! Tak to asi fakt potřeboval ten dotyčný na svačinu :D
  • 0

#16 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 17:51

Obnovoval jsem takhle několik keší ale buď to bylo u nektivního ownera a keš jsem měl nalezenou z dřívější doby nebo po přímé domluvě s ownerem. Sám od sebe abych si mohl zapsat bod, to opravdu ne.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#17 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 20:36

niximor napsal/a:
Smutne je, ze nezavisle na tomhle vlakne jsem se s podobnym jednanim setkal nezavisle na dvou kesich dvou ruznych owneru v poslednim tydnu... V obou pripadech nikdo nenechal ani tu nahradni krabku, ale jen papirek, na ktery se zalogoval. Ostatni pak samozrejme vesele loguji dal a vubec nic jim neprijde divne :/


Má pravdu - můžu potvrdit z Vranovské přehrady, hledali jsme ji tam marně a v dutině stromu jen zmuchlaný papír. Jinak zdravím do Brna :-)
  • 0

*


#18 strudl

strudl

    strudl

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 20:56

kese se rodi, vznikaji a take zanikaji - umiraji..... At je to z jakehokoliv duvodu. Pokud kes nenajdu, informuju ownera a pisi si DNF. Kdyz owner nereaguje, nema zajem a mnozi se dalsi DNF kes je proste mrtva, je to historie. Je blbost cpat umele nekam filmovku nebo kus papiru v igelitaku. Holt smolik a bod nebude....Toto pro honibody..... Koho mrzi, ze lokalita si kes zaslouzi, necht si da praci se zalozenim nove. Toto ma totiz jedine smysl.... Jedina dalsi fer aktivita je adopce kese se vsimvsudy..... Mejte se kaceri
  • 0
strudl Oregon 450PRO, MIO P560, BeeLine + pri drive-in IGO My way plus

#19 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 6:13

+1
  • 0

#20 mishakowo23

mishakowo23

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 11:32

Mel jsem jednu ztracejici stalici pred oknem-uz je v archivu. Koukal sem na nebohe kacerstvo ktere si pred tim neprecetlo DNF logy a tak si rekl ze udelam nahradu-owner nereagoval.Krabicku jsem tam dal ac sem ji sam nemel zalogovanou a rekl si ze jestli vydrzi par logu tak se taky zapisu-druhy den byla opet fuc...jinak bych asi krabicky bez domluvy neobnovoval.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama