Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Keš jsem nenašel, tak jsem vložil svou a pak si ji zalogoval


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
47 odpovědí na toto téma

#21 MiTi1

MiTi1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 22:19

strudl napsal/a:
kese se rodi, vznikaji a take zanikaji - umiraji..... At je to z jakehokoliv duvodu. Pokud kes nenajdu, informuju ownera a pisi si DNF. Kdyz owner nereaguje, nema zajem a mnozi se dalsi DNF kes je proste mrtva, je to historie. Je blbost cpat umele nekam filmovku nebo kus papiru v igelitaku. Holt smolik a bod nebude....Toto pro honibody..... Koho mrzi, ze lokalita si kes zaslouzi, necht si da praci se zalozenim nove. Toto ma totiz jedine smysl.... Jedina dalsi fer aktivita je adopce kese se vsimvsudy.....
Mejte se kaceri

Tohle presne vystihuje muj nazor, ktery jsem chtel napsat.
Ty uvahy, jak udelam radost kacerum, protoze bez me nahradni krabicky by si nic nezalogovali, vychazi z dobre vule jejich autoru. Ale, sorry, jsou zvracene a v konecnem dusledku vedou k devalvaci a rozkladu teto hry. Protoze ohybaji a vykladaji po svem puvodni naprosto jednoducha a spravedliva pravidla.

Proste:
Nasel jsem - loguji nalez
Nenasel jsem - neloguji nalez
Chci, aby tu kes byla - zalozim si svoji
  • 0

#22 Slavek_CZ

Slavek_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 22:26

http://www.geocachin...95-386e9bd64661 Až slzu jsem zamáčkl dnes při logu Galase a přemýšlel, kde že jsem udělal chybu a pak si přečtu toto vlákno :-)
  • 0
Vložený obrázek

#23 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2013 - 5:46

No ono to není nic potěšujícího, když owner disabluje krabičku pozdě. Mám partu kamarádů, kteří se vydali na jednu docela legendární a suprovou kešku, výlet ne zrovna malý a levný a na místě nic nenalezeno. Poté, co se zklamaně vrátili domů, tak se zjistilo, že den předtím odnesl krabičku jiný kačer (ne owner), že se krabička bude archivovat a owner keš synchronně či v předstihu nedisabloval. Kačeři projevili své zklamání (podotýkám, že slušnou formou) a následně byli docela tvrdě a vulgárně sjeti oním kačerem, který krabičku odnesl, že co si stěžujou, že prostě mají smůlu. To byl takový pomyslný hřebíček do útlumu kešingových aktivit oněch kačerů. Beru, že se stane, že owner něco nezvládne, ale aby se do toho tímto způsobem namontoval další kačer-agresivní hulvát-to věřím, že jednoho odradí :( Pro rýpaly odotýkám, že žádnou náhradní krabičku neuložili :)
  • 0
Don't panic!

#24 sirasxxx

sirasxxx

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2013 - 10:46

Kupodivu s tímto mám v poslední době čím dál častější zkušenost a vždy z toho šílím .Nejen to , že pak nacházím dvě krabky, ale lidé tak spoléhají, že owner přečte log, že ani neřeší, jestli tam keš opravdu není. snažím se mít keš nejdéle do druhého dne zase O.K., pokud jsem v Čechách,nebo pokud ji kompletně neměním, ale občas člověk žasne .I nehody se stávají a to chápu, ale řešení už méně. Jednadvacátého mi dorazil tento log. Přestože jsem tu snahu chápal, moc nadšený jsem z toho tedy nebyl.Rozesílat bonusová čísla na povel, to byla i pro mne novinka. Odloveno v rámci dnešního geo-putování. Bohužel se nám při neopatrné manipulaci krabka svezla do trubky, tak jsme místo ní umístili pouze náhradní filmovku s provizorním logbookem, který ale neobsahuje bonusové číslo. Než bude dáno do pořádku, kontaktujte prosím ownera kvůli bon.číslu. Díky za další ze série: :o:o:o
  • 0

#25 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2013 - 12:55

sirasxxx napsal/a:
...snažím se mít keš nejdéle do druhého dne zase O.K....

Tenhle styl jsem taky zastával, ale když jsem pak viděl, že je keš opět po 14 dnech zlikvidovaná dost brutálním způsobem, protože moje krabice jsou všechno minimálně dřevěné bedýnky, raději jsem se uchýlil ke krátkodobému vypnutí keše, aby si případný škodič myslel, že tam už není a znovu nic nebude. Teď momentálně mám jednu takovou asi 35 dní disable. Hlavně sháním pořádnou plechovou krabici, aby už nešla rozlámat, jako ta předchozí.
  • 0

#26 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2013 - 13:16

Bonusová čísla - to je myslím jiná věc, ztrácím je, zapomínám a vždy se ownera rád zeptám - pokud mi chybí. Na tom nevidím nic špatného. Taky tu dříve proběhl jiný názor a ten je myslím ještě lepší - pokud mám odlovenou celou serii, tak kontaktovat ownera a slušně požádat o souřadnice bonusovky + třeba dodat seznam kdy jsem kterou krabku odlovil.
  • 0

*


#27 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2013 - 13:22

Ono hodne kaceru misto toho aby trochu hledali tak si ten zivot zjednodusuji. Vlastni zkusenost z kese, kterou mam pred domem: Schranka je hodne velka, ale dvirka do ni jsou mensi. Ve schrance jsou dve krabicky jedna na trade a druha zaviratelna na logbook. Schranka samotna ma zamek, takze mudla ji nevykrade. Ale staci tu krabicku s logbookem dat trochu za roh a hned se najde nejaky aktivista, ktery mi napise ze tam logbook neni a ze tam vlozil papirek a at si sjednam napravu.
  • 0

#28 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2013 - 14:54

mudlodcera napsal/a:
Ono hodne kaceru misto toho aby trochu hledali tak si ten zivot zjednodusuji.


Ono to, co popisuješ, by se klidně dalo vyjádřit i opačnými slovy: Někteří owneři si ten život trochu komplikují. ;)

Tyhle kešky bývají z nejmilejších, ale fakt je, že s blbuvzdorností u nich bývá problém. Ale rádi za to, že alespoň "chybějící lb" ohlásí...
  • 0

#29 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2013 - 15:23

Skywalker napsal/a:
Bonusová čísla - to je myslím jiná věc, ztrácím je, zapomínám a vždy se ownera rád zeptám - pokud mi chybí. Na tom nevidím nic špatného.


Říct si o bonusové číslo jsem už několikrát zkusil. Buď bylo napsáno v logbooku a už nebylo čitelné, nebo na krabičce a bylo smyté. Jednou se z několika nezávislých krabiček stala série. A úspěšnost sdělení bonusových čísel mám tak 50%. A u té půlky, kdy bonusová čísla nedostanu, se většinou setkám s urážlivými odpověďmi.
  • 0

#30 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2013 - 15:43

Doprošovat se o něco ownera, to je také ta největší potupa. B)
  • 0

#31 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 475 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2013 - 16:04

Smrk napsal/a:
A úspěšnost sdělení bonusových čísel mám tak 50%. A u té půlky, kdy bonusová čísla nedostanu, se většinou setkám s urážlivými odpověďmi.


Teda když si tohle čtu, tak mě napadá kacířská myšlenka - samanovo3 oblíbená věta: Ještě že jsou tady weby s finálkami.:)
Pokud zakládám sérii s bonusy a bývají tam problémy s čitelností či ztrácením bonusových čísel, tak bych přeci počítala s tím, že mi holt čas od času někdo napíše a nebudu u toho pak nadávat. Ale je to hlavně o lidech, už se mi párkrát stalo, že jsem si do logu jen povzdechla, že jsem si zapoměla opsat číslo a owner mi ho bez vyzvání sám poslal. To jsem zírala a děkovala.
Bonusová čísla si obvykle zapisuji do notýsku, Ala když mi lov trvá déle tak se to špatně dohledává. V poslední době jsem na bonusy spíše rezignovala.

No a abych nebyla úplně OT, do vlastní přinesené krabky jsem logovala jen dvakrát - poprvé to byla náhrada kešky na základě žádosti ownera, který neměl čas provést sám výměnu, takže kešku nachystal a já jí tam odvezla. Ovšem zážitek z hledání nula, měla jsem jí prostě v batohu.:) Podruhé pak bez souhlasu ownera, který dlouhodobě nereagoval, byla to tuším druhá nejstarší keška v ČR a samotná keš ležela rozlámaná kolem úkrytu, takže nebylo pochyb že tam již není. I tak jsem si připadala divně. Takže za mě náhrada krabky pouze s předchozím souhlasem majitele.
  • 0

#32 Lenushka

Lenushka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2013 - 16:27

My jsme nenašli krabičku v pátek. Místo bylo více než jasné, ale byly tam bohužel jen prázdné sáčky. Logovala jsem DNF, abych informovala ownera o ztrátě. Po pár dnech koukám, jestli na to nějak zareagoval a nestačím se divit, když po nás jsou dva FI logy, přestože krabičku nenašli.

http://www.geocachin...my/default.aspx
  • 0

#33 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2013 - 17:04

Já s ownery komunikuju docela rád. A je fakt poznat, jestli keš dělal chlápek nebo milá slečna/paní. Ty kolikrát napíšou, že děkují za návštěvu, nebo hezký log atd. To se mi na té hře strašně líbí, že člověk komunikuje/potkává moře lidí ze všech oblastí bytí.
  • 0

*


#34 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2013 - 17:10

Lenushka napsal/a:
My jsme nenašli krabičku v pátek. Místo bylo více než jasné, ale byly tam bohužel jen prázdné sáčky. Logovala jsem DNF, abych informovala ownera o ztrátě. Po pár dnech koukám, jestli na to nějak zareagoval a nestačím se divit, když po nás jsou dva FI logy, přestože krabičku nenašli.

http://www.geocachin...my/default.aspx

Ale jsou zapsaní na logbooku a to rozhoduje. ;)
  • 0

#35 Halstead

Halstead

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2013 - 19:14

takže ono i to DNF s rozvahou a nejdřív se zamyslet, jestli při hledání není chyba na mé straně. Na místě ownera by se asi nikomu nelíbilo, kdyby nás ostatní honili na údržbu, která není třeba, jen proto, že pořádně nehledali.;)

DNF nemusí znamenat, že tam krabice není. Pokud po půl hodině hledání nenajdu, tak je vhodné DNF napsat. Jednak má autor zpětnou vazbu jaká je obtížnost; a druhak mají ti co to našli dobrý pocit, že jsou šikovnější.
  • 0

#36 mishakowo23

mishakowo23

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2013 - 19:28

shaman3 napsal/a:

Lenushka napsal/a:
My jsme nenašli krabičku v pátek. Místo bylo více než jasné, ale byly tam bohužel jen prázdné sáčky. Logovala jsem DNF, abych informovala ownera o ztrátě. Po pár dnech koukám, jestli na to nějak zareagoval a nestačím se divit, když po nás jsou dva FI logy, přestože krabičku nenašli.

http://www.geocachin...my/default.aspx

Ale jsou zapsaní na logbooku a to rozhoduje. ;)


Ze nekam strcim car papiru nebudu prece psat FI .... byla krabicka na miste?nebyla....tak preci neni co resit.Nekolik DNF po sobe je prece zprava pro ouwnera ze neco neni v poradku...
  • 0

#37 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2013 - 22:56

No nemyslím si, že by v nějakých pravidlech bylo, že cache musí být krabice. Cache je skrýš a ne krabice, pokud je někdo zapsán do logbooku, který je ve skrýši, tak skrýš nalezl a může logovat FI i když krabici mezitím někdo vymudlil.
  • 0

#38 mishakowo23

mishakowo23

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2013 - 9:26

Kdyby to bylo takhle vzdy tak budem hledat zmuchlany papiry v parezech....psano bude FI a majitel si bude myslet ze je vse OK
  • 0

#39 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2013 - 9:35

A jak řešíte případ, když najdete krabičku, ale logbook je plný a není kam se zapsat? Dáváte svoje papírky, logbooky? Je to vina ownera, který nereauguje na internetové logy, v kterých ho upozorňují na plný logbook?
  • 0

#40 mishakowo23

mishakowo23

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2013 - 9:42

drowned napsal/a:
A jak řešíte případ, když najdete krabičku, ale logbook je plný a není kam se zapsat? Dáváte svoje papírky, logbooky? Je to vina ownera, který nereauguje na internetové logy, v kterých ho upozorňují na plný logbook?


Vetsinou vlozim cistou A4 do logbooku kdyz ji mam u sebe a na netu pisu o udrzbu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka