Přejít na obsah


Fotka

Klíšťata a nemoci - NEZANEDBEJTE OČKOVÁNÍ!!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
83 odpovědí na toto téma

#61 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2016 - 12:05

Ja jsem asi vazne nechutnej, nemel jsem kliste 3 roky... takze na ockovani se muzu .... nebo to bude tim, co konzumuji? Dalsi urban legend, ze kdyz zeres Bkomplex nebo pijes pivko, tak na tebe nejdou? Nicmene u mne zda se to funguje... :)


  • 0

#62 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2016 - 12:14

Vzhledem k tomu, ze jsem malem umrel na klistovou meningoencefalitidu, tak opravdu vsem doporucuji nebezpeci od klistat nepodcenit! Opravdu otresny zazitek, kdy trvalo pul roku, nez jsem se vratil do normalniho zivota!


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#63 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2016 - 12:37

Seedcorp:

 

Repelentní účinek kvasinek se projevuje zejména při pravidelném užívání, kdy v těle zůstává vyšší obsah přírodního vitamínu B. Ten prostupuje póry v pokožce našeho těla a zanechává specifický odér, který je pro klíšťata a další hmyz (komáři, ovádi, mouchy) velmi nepříjemný.

„B-komplex ovlivňuje vlhkost kůže, člověk se méně potí a stane se pro klíště méně atraktivním. Klíště cítí krev a přisává se na kůži tam, kde je vlhká a tenčí," uvedla před časem Dagmar Hulínská, odbornice na lymskou boreliózu z Centra epidemiologie a mikrobiologie Státního zdravotního ústavu v Praze.

 

Takže ano, můžeš být klidný, ty žádné očkování nepotřebuješ, máš ho "přírodní" :D :D :D!


  • 0

#64 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2016 - 12:43

Ja jsem asi vazne nechutnej, nemel jsem kliste 3 roky... takze na ockovani se muzu .... nebo to bude tim, co konzumuji? Dalsi urban legend, ze kdyz zeres Bkomplex nebo pijes pivko, tak na tebe nejdou? Nicmene u mne zda se to funguje... :)

Bacha, po tomhle očkování se přibírá :wacko: :ph34r: .


  • 1

#65 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 458 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2016 - 12:46

Chtěla jsem v zimě nechat děti (a pak i sebe) přeočkovat. Všude byly informace, že se přeočkovává po 3 letech. Doktorka mi ale řekla, že je to teď posunuté až na 5 let. 

Nevíte, čím to?


  • 0

#66 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2016 - 12:51

Pravděpodobně dlouhodobým sledováním zjistili že po třech letech je stále dost protilátek a není přeočkování třeba. 

Podobně to asi bylo u očkování na tetanus, kde se interval protáhl z 10 na 15 let.

 

(jen moje spekulace, doložené to nemám)


  • 0

#67 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2016 - 13:10

Cim jsi starsi, tim casteji potrebujes preockovat. Proto to rozmezi...


  • 0

#68 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2016 - 16:32

Dalsi urban legend, ze kdyz zeres Bkomplex nebo pijes pivko, tak na tebe nejdou? Nicmene u mne zda se to funguje... :)

 

Loni jsem začal užívat B-komplex a počet klíšťat se výrazně snížil. A vždycky to bylo ten den, co jsem si tabletku zapomněl vzít.


  • 1

#69 r6ak

r6ak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2016 - 8:44

Loni jsem začal užívat B-komplex a počet klíšťat se výrazně snížil. A vždycky to bylo ten den, co jsem si tabletku zapomněl vzít.

Ano, Béčko těm potvorám nechutná. Ale žádná ochrana není stoprocentní (leckterý mladý taťka by moh vyprávět ...)
Repelenty jsou jak který, po těch dobrých mám pocit, že su chodící hnojůvka.
Očkování doporučuju, zrovna běží akce proplácení očkovací látky (VZP mi proplatila 650Kč z 670, aplikaci hradím sám - 100Kč).
Ale i kdybych měl platit třeba dva litry, tak mi to za to stojí. Třeba jen týdenní nemocenská mi udělá větší díru do rozpočtu.
Kdo má všeobecnou, mrkněte na klubpevnehozdravi.cz (to není reklama, ale smysluplná pomoc kolegům kačerům). Věřím, že jiné pojišťovny mají adekvátní programy.

Nebo ber riziko nemoci jako potencionálně ztracenou keškovací sezónu :)
  • 1

Festina lente ...

 

http://r6ak.cz/gc


#70 Onybazmek

Onybazmek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 161 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2016 - 9:10

Jsou to mrchy no... Včera jsem si tahal čtvrté za poslední měsíc. :(
  • 0


Garmin Dakota 10, Gigabyte akta a4


#71 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2016 - 11:35

7 během 14-ti dní

 

edit: Tak včera zase jedno :-(


Tento příspěvek byl upraven od Petman02: 19 duben 2016 - 6:42

  • 0

#72 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2016 - 14:20

30 během jedné multiny.


  • 0

#73 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2016 - 14:27

Od doby, kdy se potuluji se psem, na mne nelezou. Měl jsem jedno za čtyři roky a to jsem venku skoro pořád. Pes je ovšem obsypán, letos již od února. Ale mám pocit, že jde o jiná klíšťata, tedy minálně ta největší jsem na člověku ještě neviděl.


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#74 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2016 - 15:02

No tak ja se taky pravidelne preockovavam kazdy den, pro jistotu mnohdy i nekolikanasobnou davkou vakciny. Ale nejak to nefunguje. Tenhle vikend jsem ze sebe sundal dve lezouci, jedno zrovna se zakusujici (jeste nedrzelo) a jedno regulerne zakously. Tak nevim kde je chyba.


  • 0

#75 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2016 - 15:19

No tak ja se taky pravidelne preockovavam kazdy den, pro jistotu mnohdy i nekolikanasobnou davkou vakciny. Ale nejak to nefunguje. Tenhle vikend jsem ze sebe sundal dve lezouci, jedno zrovna se zakusujici (jeste nedrzelo) a jedno regulerne zakously. Tak nevim kde je chyba.


Možná by to chtělo změnit vakcínu...
  • 0

Co nevidím, nahmatám . . .


#76 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2016 - 17:36

Možná by to chtělo změnit vakcínu...

Souvisí to s vitamínem B = pivovarskými kvasnicemi, takže nefiltrované :rolleyes: .


  • 0

#77 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2019 - 10:28

Byl jsem očkován proti encefalitidě, byly to tři dávky, v jednom roce dvě dávky, v dalším roce jedna dávka. Jsem tím imunní proti encefalitidě pro celý zbytek života, nebo musím očkování nějak obnovovat? Jak to děláte vy?


  • 0

#78 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2019 - 10:48

My si to sami vygooglíme na internetu...např. https://www.vakciny....kovani/tbe.html


  • 1

#79 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2019 - 10:49

To bude asi ta klasická vakcína FSME-IMMUN. Není to do konce života, přeočkování každých 3 - 5 let. Já chodím po těch pěti letech.


  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#80 vitacar

vitacar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2019 - 11:36

Po třetí dávce optimálně po třech letech si nechat odebrat krev na protilátky a pak případně přeočkovat.  


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama