Přejít na obsah


Fotka
* * * * - 1 Hlasů

tipy na místa, která si zaslouží krabičku - přidávejte další


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
65 odpovědí na toto téma

#41 vandrovecz

vandrovecz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2013 - 9:56

Plzeňsko

První dálniční kaple Smíření u Plzně se otevřela veřejnosti

http://www.christnet...asp?clanek=3088

 

Litomyšl, východní Čechy

http://www.novykostel.cz/


  • 0
Celý život jsou vyhozené peníze...

#42 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2013 - 10:58

Tak v Brně pojmenovali dosud bezejmennou kraťoučkou uličku po Václavu Havlovi. Na pražském letišti po něm pojmenovaném už keška je, takže by se brňáci měli pochlapit a v souladu dát možná nějakou nanovku, ale kvůli kolizím to asi přímo na ní moc nepůjde.

 

http://www.novinky.c...e-souhlasi.html

 

http://brno.idnes.cz...brno-zpravy_bor

 

Obdivovatelé V.H. prosím nečíst!!! Závadná stránka, kterou ale vyhledávač na Seznamu nabídne mezi prvními na dotaz "ulička Václava Havla"

http://www.cernobili...ka-vaclav-havel

 

PS: A Franta Kocourek ostrouhal.


  • 0

#43 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2013 - 21:10

Moje nápady na místa, která by si zasloužila kešku: vrchol Debrník na Šumavě (přístupný po hraniční stezce, případně z Bavorska od 15.8. do 15.11), Hvězdná a Můstek tamtéž (přístup po značených trasách) Mravenečník v Hrubém Jeseníku (kousek od v.n. Dlouhé Stráně), Borůvková hora v Rychlebkských horách, Kobyla u Města Albrechtice...


  • 0

#44 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2013 - 9:53

ad: A Franta Kocourek ostrouhal.
Tož v Praze ulice Franty Kocourka je. Ale dlužno dodat, že není pojmenovaná po tomle, ale po jiném Frantovi Kocourkovi. :) Stejně asi nejprozíravější název, co jsem kdy potkal byla ulice Spojenců - politicky neprůstřelný do každého počasí, nějací se mutatis mutandis snad najsou vždycky. :D 
 
Ale konkrétněji k tématu: Uvolnily se nám letos na jižním Kladensku dobrovolnou archivací nějaké tuze pěkné a osvědčené lokality v přírodě, zejm. Ploskovská kaštanka a Žlábek. Myslím, že je velká škoda, že tahle místa vypadla z geomapy potažmo itinerářů kolegů, kteří do našeho okresu zavítají odjinud, a proto žádoucno v nějaké víceméně obdobné podobě vzkřísit. A při té příležitosti z doposud nevyužitých možností téže oblasti doporučuju k prozkoumání a zvážení tři památné stromy - Planou jabloň.(asi 1,2 km východně od Lhoty, cca 05,350 01,690), Dub u Valdeka (v lese asi 400 metrů západně od křižovatky na Valdeku, cca, velmi zhruba +-30 m, 05,852 04,952) a Lípu u černého křížku (při T-křižovatce místních silnic Hájek/Ptice/Úhonice (cca 03,209 11,377). Všechno jsou to myslím místa na provětrání stranou civilizace a byl bych tuze potěšen, kdyby v nadcházejícím roce dostala nějakou "normální" tradičku, která by lidi, včetně mě, tam pomohla dokopat. Jen doufám, že předestřenéo tipu nebude "zneužito" na nějakou mysterku atp.

  • 0

#45 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2013 - 10:27

 

Jen doufám, že předestřenéo tipu nebude "zneužito" na nějakou mysterku atp.

 

A proč, Toníčku? Ty nemáš rád mysterky? Na jedné straně samozřejmě když člověk někudy jen projíždí nebo je tam na skok, tak se zaměřuje spíš na tradičky, takže pro ty návštěvníky to tolik není, ale zas je to fajn pro místní, kteří mají kolem sebe i něco víc, než obyčejný tradičky. Můžou si na to udělat čas, přemejšlet nad tim třeba i pár měsíců, prostě si zas užít jinou stránku geocachingu.


  • 0

#46 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2013 - 10:31

Moje nápady na místa, která by si zasloužila kešku: vrchol Debrník na Šumavě (přístupný po hraniční stezce, případně z Bavorska od 15.8. do 15.11), Hvězdná a Můstek tamtéž (přístup po značených trasách)

Na Debrníku je krabička jako upomínka na zámek. Vrchol je cituji "Dostupnost: N2 (nepřístupný vrchol zcela mimo značené cesty), vrchol leží v I. zóně NP.....Přístup není dovolen"  Odkaz viz : http://www.tisicovky.../debrnik-hlv40/ , takže tam ne, vhodnější by byl Polom (1295 m), po orkánu Kyrill je to velmi přiléhavé jméno :angry:

Můstek to je něco jiného, turisticky navštěvované místo, tam by krabička být mohla, Hvězdnou neznám.


  • 0

#47 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2013 - 11:06

Na Debrníku je krabička jako upomínka na zámek. Vrchol je cituji "Dostupnost: N2 (nepřístupný vrchol zcela mimo značené cesty), vrchol leží v I. zóně NP.....Přístup není dovolen"  Odkaz viz : http://www.tisicovky.../debrnik-hlv40/ , takže tam ne, vhodnější by byl Polom (1295 m), po orkánu Kyrill je to velmi přiléhavé jméno :angry:

Můstek to je něco jiného, turisticky navštěvované místo, tam by krabička být mohla, Hvězdnou neznám.

Debrník přístupný je, stačilo by číst i ten odkaz dále, cituji: "V praxi pro tisícovkáře to znamená následující: Od 15.7.2009 jsou zcela nepřístupné vrcholy Špičník (HLV 34; 1351 m), Blatný vrch (HLV 23; 1376 m) a V koutě (HLV 71; 1276 m), které bylo možné v minulých dvou sezónách navštívit. Vrchol Nad Latschensee (HLV 140; 1163 m) byl trvale nepřístupný i z Bavorska, v loňském roce jej mohlo navštívit několik málo vyvolených, účastnících se organizovaných vycházek NP Šumava "Průvodci divočinou". Vrcholy Velká Mokrůvka (HLV 25; 1370 m), Malá Mokrůvka (HLV 44; 1330 m) a Debrník (HLV 40; 1337 m) je možné dosáhnout z Bavorska pouze v letní sezóně, tedy od 15.7. (resp. 15.8.) do 15.11. běžného roku po hraničním chodníku. Vrchol Stráž - JZ vrchol (VV 55a; 1261 m) bude zřejmě díky novému přeshraničnímu přechodu přístupný trvale." Navíc samotný vrchol je ještě ve II.zóně, takže by měl být přístupný volně celoročně. I. zóna začíná až cca 30 m východně od vrcholu. Takže ani ta další informace na tisicovky.cz nebude zřejmě přesná - na Šumavě se nesmí pouze do I.zóny. Jen detail - zámek Debrník a vrchol Debrník jsou od sebe dosti daleko, nejblíže vrcholu je keška Pod Polomem, případne earthka u Laky. Hvězdná je pak na druhém konci Šumavy, až u Vyššího Brodu kousek od rakouských hranic.


Tento příspěvek byl upraven od hanska: 19 prosinec 2013 - 11:11

  • 0

#48 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2013 - 11:45

Debrník přístupný je, stačilo by číst i ten odkaz dále, cituji: "V praxi pro tisícovkáře to znamená následující: Od 15.7.2009 jsou zcela nepřístupné vrcholy Špičník (HLV 34; 1351 m), Blatný vrch (HLV 23; 1376 m) a V koutě (HLV 71; 1276 m), které bylo možné v minulých dvou sezónách navštívit. Vrchol Nad Latschensee (HLV 140; 1163 m) byl trvale nepřístupný i z Bavorska, v loňském roce jej mohlo navštívit několik málo vyvolených, účastnících se organizovaných vycházek NP Šumava "Průvodci divočinou". Vrcholy Velká Mokrůvka (HLV 25; 1370 m), Malá Mokrůvka (HLV 44; 1330 m) a Debrník (HLV 40; 1337 m) je možné dosáhnout z Bavorska pouze v letní sezóně, tedy od 15.7. (resp. 15.8.) do 15.11. běžného roku po hraničním chodníku. Vrchol Stráž - JZ vrchol (VV 55a; 1261 m) bude zřejmě díky novému přeshraničnímu přechodu přístupný trvale." Navíc samotný vrchol je ještě ve II.zóně, takže by měl být přístupný volně celoročně. I. zóna začíná až cca 30 m východně od vrcholu. Takže ani ta další informace na tisicovky.cz nebude zřejmě přesná - na Šumavě se nesmí pouze do I.zóny. Jen detail - zámek Debrník a vrchol Debrník jsou od sebe dosti daleko, nejblíže vrcholu je keška Pod Polomem, případne earthka u Laky. Hvězdná je pak na druhém konci Šumavy, až u Vyššího Brodu kousek od rakouských hranic.

Hm, nenapadlo mne, že neopraví informace v záhlaví, i když samozřejmě na Šumavě je dostupnost těchhle míst vždycky pofidérní a záleží asi na tom, jak se kdo na Správě národního parku zrovna vyspí :unsure:. Na seznamské mapě je přitom zhruba od krabičky Pod Polomem vyznačená cesta přímo k vrcholu Debrníku.


  • 0

#49 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2013 - 13:19

A proč, Toníčku? Ty nemáš rád mysterky? Na jedné straně samozřejmě když člověk někudy jen projíždí nebo je tam na skok, tak se zaměřuje spíš na tradičky, takže pro ty návštěvníky to tolik není, ale zas je to fajn pro místní, kteří mají kolem sebe i něco víc, než obyčejný tradičky. Můžou si na to udělat čas, přemejšlet nad tim třeba i pár měsíců, prostě si zas užít jinou stránku geocachingu.

 

I kdež, Jacko, mám (rozumné) mysterky rád (byť zdaleka ne tolik času je řešit, co kdysi). Ale tehle žánr je dobrý do města či na místa, kterým dodá nějakou tu "přidanou hodnotu". Ale tyhle lojkality, co jsem nadhodil, myslím naprosto nemají zapotřebí brát na se kabátek pošívaný modrými otazníčky, naopak přijdou mi ideální v tradiční podobě. Ono pokud jde o luštění do zásoby, je to navíc při jepičí "životnosti" některých současných keší dokonce poněkud o strach věnovat tomu spoustu času s tím, že za pár měsíců či některý další rok si pro výsledek dojdu. Kdysi jsem takhle nad nějakými pardubicjkými 5* hodně splakal nad výdělkem. Sice se najdou myxsterky, které jsem ochoten coby intelektuální gymnastiku luštit "zadarmo" (př. applovky nebo tvoje vánoční, ale to je přece jen menšina). A řešit to naopak operativně ad hoc z večera na ráno se taky pokaždé nedá. Proto jsem radši, když je u reslizací otazníček až jako další možnost v pořadí a nejprve se zvažuje tradička. Tolik na vysvětlenou svého postoje k věci a té přímluvy.


  • 7

#50 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2013 - 15:38

.... tehle žánr je dobrý do města či na místa, kterým dodá nějakou tu "přidanou hodnotu".

 

Nádherně řečeno, do kamene tesat !

Mám k tomu podobný postoj - nic proti mysterkám ale třeba plácnout ji například k rozhledně nebo hradu je podle mě kravina.


  • 1
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#51 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2013 - 16:01

Tak to mi přijde spíš kravina plácnout finálku mysterky o rockový skupině do historickýho centra města a zablokovat tak dva zámky, tři kostely a jeden středověkej most :D. V přírodě je tohomísta přece jen víc!


  • 0

#52 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2013 - 16:17

Tak to mi přijde spíš kravina plácnout finálku mysterky o rockový skupině do historickýho centra města a zablokovat tak dva zámky, tři kostely a jeden středověkej most :D. V přírodě je tohomísta přece jen víc!

 

No nevím, mysterka o rockový kapele je přesně to, co podle mě patří do města.  ;)

Ale nechme toho, to už jsme někde jinde ....


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#53 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2013 - 16:20

Souhlasím, že ke stadiónu se možná hodí :D


  • 0

#54 Tony.cz

Tony.cz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2014 - 9:25

Pokud budete luštit stejně blbě jako my jednu multinu v Nelahozevsi, dostanete se do takového ošklivého lesíku plného akátů a náletových dřevin v Kralupech n. Vltavou. Krabičku jsme samozřejmě nenašli, ale za to jsme tam našli jedny zachovalé sjezdové lyže zarostlé břečťanem, tuším, že to byly pravěké Artis s ještě starším vázáním. Jsou tam vzorně srovnané, naštěstí lyžař tam nebyl... :) V srpnu, uprostřed lesa, bych tohle opravdu nečekala. Bydlet někde poblíž, tak mi to nedá a tu krabičku tam z recese dám. Hledali jsme okolo souřadnic N50°14.662 E14°18.163

Ahoj.

 

Včera jsme tam taky se synkem pěkně zamířily a furt nic najit. Pěkně zarostlý prales. Jo a lyže jsou tam ještě,Kuba si je chtěl vzít domů. Nakonec jsme to vzdali a právem,je to jinde.

 

S pozdravem Tonda


  • 0

#55 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2014 - 7:30

Ahoj.

 

Včera jsme tam taky se synkem pěkně zamířily a furt nic najit. Pěkně zarostlý prales. Jo a lyže jsou tam ještě,Kuba si je chtěl vzít domů. Nakonec jsme to vzdali a právem,je to jinde.

 

S pozdravem Tonda

Blahopřeji druhému nálezci.  :)

 

Doplnila bych další místo, které by si krabičku zasloužilo. Tentokrát je to na Šumavě. Narazili jsme na něj při projíždění zaniklých vesnic u hranic (také zatím bez krabičky). Jmenuje se U Korandy N 48°38.73092', E 14°2.94197' . Google vám nějaké obrázky nabídne, pro představu.


  • 0

#56 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2014 - 16:19

Dneska vznikla v Praze Chodově keška u domova důchodců. Základní školy už jsou rozebrané :-)


  • 0

#57 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2014 - 17:50

Dneska vznikla v Praze Chodově keška u domova důchodců. Základní školy už jsou rozebrané :-)

To mi připomíná Cimrmanovo srovnání sirotčince a starobince :D!


  • 0

#58 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2014 - 18:16

Dneska vznikla v Praze Chodově keška u domova důchodců. Základní školy už jsou rozebrané :-)

 

:wacko: :rolleyes: podobně zajímavé místo na kešku jako garáže na Kladně :lol:


  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#59 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2014 - 18:20

Dneska vznikla v Praze Chodově keška u domova důchodců. Základní školy už jsou rozebrané :-)

 

 

Nevím, co stále máte s tím nedostatkem pěkných míst.

 

Vím o tolika, kde chci kešku založit - jen kde vzít ten čas :-). Takže v Královehradeckém kraji ode mne moc tipy nečekejte :-). Alespoň do 30 km od Dvora Králové a Jaroměře ;-).

 

Ale když jsem byl v Krušných, tak jsem se divil, že třeba Plešivec nemá kešku, která by splňovala podmínky k Tisícovkám (i když v bezprostředním okolí jsou dvě). Nebo třeba v okolí skoro zaniklé obce Jelení v Krušných: N50°23.755 E12°40.229 - nádherné údolí s pár zbylými chalupami, je tu krásný pomník na místě bývalého kostela - a nejbližší keš 1,3 km věnovaná dědičné štole...


  • 1

#60 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2014 - 21:35

Ona teda nová kešu k policejní stanici v Praze na Proseku GC5571Z není o moc lepší zajímavost, asi nějaký zárodek série budov pro veřejnost :D


  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama