Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Keše na elektrických zařízeních


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
37 odpovědí na toto téma

#21 Diver On The Trip

Diver On The Trip

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2013 - 7:41

Ešte to upresním:

- krabičky umiestniť na spodok stĺpu alebo pri jeho päte je v pohode ;) Tam naozaj v podsate nič nehrozí. Jedine že by spadli drôty na zem, no tam zas platí: Zákaz dotýkať sa drôtov i na zem spadnutých! B)B)
- myslel som umiestňovať (neumiestňovať) kešky priamo na elektrické zariadenia (rozvadeče, transformátory a pod.) A jeden z dôvodov by mal byť práve ten (ako píše kolega v prispevku vyžšie), že niektoré zariadenia sú v dezolátnom technickom stave , sú bezprízorné, nikto sa o ne nestará a mohli by kačerovi spôsobiť naozaj vážne problémi.

HOWG!
  • 0

#22 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2013 - 7:54

Podstatné není, zda umístění keše je nebezpečné či ne, naopak, zjevně nebezpečné umístění (jako třeba T5) lovce zpozorní. Podstatné je, že co kačer to unikát, a chování některých je skutečně unikátní. Nemusí mít přesně zaměřeno, nemusí si všimnout terénu, nemusí mít GPS vůbec... a jestli je v okolí něco, co můžete s uložením keše zaměnit, je problém na světě. Proto raději ne.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#23 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2013 - 7:57

Nebezpečné to ve většině případů není, VN i NN rozvody jsou v nepoškozeném stavu naprosto bezpečné, ostatní části, které jsou nebezpečné, ty jsou vždy uzamčené/oplocené. Nicméně jsem proti takovým keším, už jen kvůli dětem, které pak získávají pocit, že pohybovat se poblíž elektrických zařízení je normální a nezískají patřičný "respekt" k elektřině, která je rizikem. A pokud by bylo zařízení poškozené, ať už třeba vandalem či počasím, může být i v některých případech nebezpečné, a naprostý laik či desetileté dítě s mobilem s GPS to nedokáže posoudit. Takže za mne keše na elektrickém zařízení ne.
  • 0
eTrex Vista HCx, Honor 6X

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#24 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2013 - 8:01

Už od včerejška to tady sleduji a tak trochu mám potřebu k tomu něco říct:

- Nebezpečný je i dotyk na 230 V. Zdravý člověk jej často zvládne bez následků, ovšem i takovému se může stát, že se vrchol amplitudy napětí sejde ve špatnou chvíli s některou kritickou fází srdečního stahu a problém je na světě (a nebožák ze světa).

- Lézt na energetická zařízení není bezpečné. Pokud je viditelně odpojené (No Voltage), není bezpečné na něj lézt za deště a bouřky.

- Pokud už z nějakého důvodu musíte svou cache uložit na energetické zařízení (nebo něco, co jím bylo dříve nebo se mu podobá), prosím, označte svou cache zcela zřetelně. Logo GC v jednobarevném provedení nebo výrazné upozornění zní jako minimální požadavek.

A abych jen nestrašil, doplním ještě zajímavý tip:
Pokud by se vám něco stalo poblíž vedení VVN a ZVN (to jsou ty fakt velké stožáry), lze zdravotníky navigovat pomocí čísel těchto stožárů (nahoře, jsou viditelné). Rovněž každý železniční přejezd má své číslo (zezadu kříže) a pracovníci na tísňových linkách by k jejich databázi měli mít přístup.
  • 0

#25 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2013 - 8:17

No nevím, každý je snad soudný, že když vidí elektrokrabici do které vede přívodní kabel pracky tam nestrká ;)
  • 0

#26 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2013 - 8:58

drowned napsal/a:
No nevím, každý je snad soudný, že když vidí elektrokrabici do které vede přívodní kabel pracky tam nestrká ;)


Tady ta diskuze smeruje k tomu, ze za chvilku tady nekdo prohlasi, ze umistovat kesky do lesa by se melo zakazat, protoze je to nebezpecne... klistata, padajici stromy, myslivost... A prece takove 10lete dite, co ma tu GPSku, tu aktualni nebezpecnost nedokaze posoudit...

PS:
Jinak samozrejme, pozadavek na zretelne oznaceni kese v pripade, ze je mozne si ji splest s cimkoli nebezpecnym je rozumny.
PS2:
Zakaz umisteni kese na spodek nejakeho stozaru, protoze muze prijit bourka.... Neprehanite to s tim paternalizmem trochu?
PS3:
Umisteni kese primo v aktivnich elektrickych zarizenich je samozrejme zvrhlost..
  • 0

#27 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 794 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2013 - 9:38

Jsou také keše za elektrickým ohradníkem. Tam hrozí, že kopne ohradník (což je nepříjemné, ale ne nebezpečné), nebo že kopne kráva. Já už proti bejkovi stál, tedy seděl na malotraktoru. Nakonec utekl, ale pěkný pocit to nebyl. A nebylo to v souvislosti s GC.
  • 0

#28 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2013 - 9:58

bender-king napsal/a:
PS3:
Umisteni kese primo v aktivnich elektrickych zarizenich je samozrejme zvrhlost..

Tohle je v podstatě ten případ, kvůli kterému jsem se na tohle téma zeptal v "Poradně".
Jinak naprosto souhlas s tím, že na samotných sloupech nebo jako imitace el.krabice v případech, kdy nemůže dojít k záměně je to naprosto OK. Mě se opravdu jednalo pouze o keše typu magnetická kovová krabička umístěná přímo na těle 6kV rozvaděče v provozu.
  • 0

#29 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2013 - 10:00

par jsem jich odlovil, nektere byly vcelku zajimave...je fakt, ze duveruji svym stredoskolskym znalostem o elektrice a zatim v pohode. Ale mohly by mit vlastni atribut s bleskem :) atributu neni nikdy dost. A taky vlastni badge, pricemz by to bylo odstupnovano podle sily proudu, ktery pri odlovu kopne...diamant by byl in memoriam :)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#30 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2013 - 21:55

drowned napsal/a:
No nevím, každý je snad soudný, že když vidí elektrokrabici do které vede přívodní kabel pracky tam nestrká ;)

Na tvůj příspěvek jsem si dneska vzpomněl, když jsem lovil ... :D

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek
  • 0

#31 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2013 - 8:50

shaman3 napsal/a:
Na tvůj příspěvek jsem si dneska vzpomněl, když jsem lovil ... :D

Hmm, móc pěkný. Přesně tohle je podle mého názoru hodně blbý nápad na uložení cache... i když vypadá pěkně a propracovaně.
  • 1

#32 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2013 - 9:07

To jo no, a když ještě k tomu slyšíš to hlasité bzučení nebo vrčení elektrického zařízení uvnitř ..., na ty uštípnuté kabely v kešce jsem ale pro jistotu nesahal, co kdyby tam přece jen byla vyvedena elektřina. :D
  • 0

#33 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 358 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2013 - 9:43

Pěkně debilní realizace, až jednou bude živá místo keše, to bude veselo... Autor by to měl označit aby byla snadněji identifikovatelné, vytavený kod keše bez písmen GC stačí, mudla stejně pozná pak prd.
  • 0

#34 Marek-26

Marek-26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2013 - 12:12

Smogeo napsal/a:
Citecka, tys prospal co nám vyjednalo Čágobelo za nové lepší podmínky pro hru:
https://wiki.grounds.../Czech Republic
odstavec první - produktovody

Tak jsem si to pozorně pročetl a můžu si tedy smazat tak polovinu nálezů, jelikož jejich umístění porušovalo některé z pravidel. + k tomu můžeme přidat námitky ekoteroristů, kteří mají občas díky některým individuím i pravdu a můžeme celý geocaching v ČR poslat do kopru. :(

A co se týče umisťování keší na (pod, k, do ...) el. zařízení. Opět by měl vítězit zdravý rozum. Tzn. umístít v bezpečné vzdálenosti a přesně popsat popř. dát i fotku jako spoiler. Popis v Hintu nepovažuji za dostatečný. Člověk si nemůže být jist ani u krabičky, do které nevede kabel.
Tomuto tématu se krásně věnuje Johnnygeo http://www.geocachin...file/?id=389552 který tomu věnuje i blog (je z USA, čili vše v AJ).
  • 0

#35 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2013 - 13:23

VÝŠE UVEDENÁ FOTKA JE PŘESNĚ TEN PŘÍPAD O KTERÉM JE TU ŘEČ - nijak neoznačená piksla na živém zařízení :( ...pokud by podobná piksla byla označená a umístěná někde mimo to trafo tak asi dobrý, takhle pěkně blbý.
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#36 Marek-26

Marek-26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2013 - 15:29

Smogeo napsal/a:
Marek-26, kešek schválených před zavedením regionálních regulí se to netýká, co si jejich owneři před publikací vyškemrali za výhody jim zůstává, Status quo.

To jsem pochopil ;) spíše mě mrzí, že spousta moc hezkých keší se zajímavým umístěním atd. prostě už nebude moc vzniknout.
  • 0

#37 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2013 - 15:58

Kdyby lidi používali to, co mají na krku, byla by tato diskuze bezpředmětná. Jenže když se najde blbec, který zastrčí kešku do elektrické skříně, tak se najdou stovky dalších blbců, to tam budou strkat prsty. Lidi, když už vezmete zodpovědnost za sebe na sebe?
  • 0

#38 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2013 - 5:49

No myslím, že owner má tak trochu zodpovědnost i za kačery, které si na svoji keš defakto "pozval" tím, že ji zveřejnil. Vždyť geocaching hrají jistě i děti školou povinné, které mají na rozdíl od svých rodičů smartfony s Androidem. Víte, kterou keš loví právě teď vaše dítě se svými kamarády?
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama