Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Tvorba listingu keše


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
36 odpovědí na toto téma

#21 SikoCZ

SikoCZ

    SikoCZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 244 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2013 - 15:37

Mozna to sem nepatri , ale prece... Mam hotovy listing v html editoru (fotky + text ).Vse se tvari v poradku , ale kdyz zkopiruju html do listingu , tak se mi u kese zobrazi pouze obrazky a text bez barvy pozadi . .kde delam chybu?? Diky ;)
  • 0

Garmin Oregon 600+450 + iPhone 5S  32GB + GSAK 8.7.0.0


#22 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2013 - 16:52

Siko32 napsal/a:
Mozna to sem nepatri , ale prece...

Mam hotovy listing v html editoru (fotky + text ).Vse se tvari v poradku , ale kdyz zkopiruju html do listingu , tak se mi u kese zobrazi pouze obrazky a text bez barvy pozadi . .kde delam chybu??

Diky ;)

bgcolor v body na stránce listingu nezměníš, udělej si DIV pro celý svůj obsah
  • 0

#23 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 11:17

Ahoj, budu mít pro někoho možná triviální otázku ale nedaří se mi nakopírovat panoramatickou fotku do listingu keše. Mám ji v PC uloženou v plné velikosti ale když jí chci přidat do fotek u keše tak se mi vždycky sama zmenší. Chtěl jsem jí použít na pozadí stránky ale nevím jak by to vypadalo, chtěl jsem to jen zkusit a narazil na tenhle problém. Panoramatickou fotku nahrávám do listingu poprvé takže nevím, kdyby měl někdo z Vás zkušenost a chtěl se podělit...budu rád.


Tento příspěvek byl upraven od preshing: 21 leden 2015 - 11:18

  • 0

#24 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 11:33

Fotka se automaticky zmenšuje proto, aby nezabírala zbytečně moc místa na serveru – a hlavně proto, aby její zobrazování bylo svižné. Nechtěl bych si na mobilu v terénu otevírat listing s tvou krásnou fotkou v plném rozlišení :).

 

K fotkám na pozadí – každý má jiný vkus, mně se fotky použité na pozadí listingů z 99,9% případů vůbec nelíbí.


  • 3

#25 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 11:40

Fotka se automaticky zmenšuje proto, aby nezabírala zbytečně moc místa na serveru – a hlavně proto, aby její zobrazování bylo svižné. Nechtěl bych si na mobilu v terénu otevírat listing s tvou krásnou fotkou v plném rozlišení :).

 

K fotkám na pozadí – každý má jiný vkus, mně se fotky použité na pozadí listingů z 99,9% případů vůbec nelíbí.

To máš pravdu, to mi nedošlo...fotka má několik Mb. Asi se v tom nebudu ani dál šťourat.


  • 0

#26 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 11:48

Je pravda, že někdy navíc fotografie člověka docela ruší třebas právě ve čtení listingu samotného což by bylo například u informačně hodnotných listingů celkem škoda. Jinak někteří si fotky nahrávají například na nějaký svůj hosting (pokud mají web, blog nebo něco na ten způsob) apod. kde nejsou tolik omezeni místem.


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#27 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 12:12

Ano, jako třeba Velehradské studánky #2. Owner nemá problém tam nacpat tři obrázky o rozměrech až 2000 x 3000 px a průměrně 1,5 MB každý. :blink:


  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#28 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 12:19

Ano, jako třeba Velehradské studánky #2. Owner nemá problém tam nacpat tři obrázky o rozměrech až 2000 x 3000 px a průměrně 1,5 MB každý. :blink:

 

Tak to je zas trochu zvěrstvo, lidi by měli mít soudnost.


  • 2

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#29 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 741 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 12:58

 

...tři obrázky o rozměrech až 2000 x 3000 px...

 

Tak tady je to zjevně tím, že owner vůbec netuší, že by to mohlo působit nějaké problémy a nejspíš ani nic neví o nějakých pixelech..


  • 3

#30 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 13:00

Ono se to na stránkách opticky zmenší, že to vypadá dobře. A i když jsem zkusil udělat z toho PDF, vypadalo to taky dobře. Ale už jsem se setkal s tím, že při podobné prasárně se obrázek chtěl tisknout na plachtu A1. V každém případě je to zbytečné tahání dat, což v dnešních podmínkách nevadí, ale může to vadit v terénu při pomalém připojení a placeném datovém tarifu. Když už chce někdo dělat nestandardní listing, měl by si vyzkoušet vzhled na všech používaných prohlížečích, na Windows, Linuxu i Androidu.

Navigace obrázky nezobrazí, tam by to vadit nemělo.


  • 0

#31 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 14:59

Pozor na to, že v listingu je místo na obsah (a tedy i obrázky) o šířce 670 pixelů...! Zeměmluv zmenšuje hned dvakrát (a zaplaťbánbůh za to) - při nahrávání obrázku do galerie listingu a při zobrazování stránky. Jenže bacha - zmenšení při zobrazení se dělá javascriptem na straně prohlížeče. Váš počítač (nebo dokonce mobil) načte obrázek z galerie a následně ho zmenší na velikost listingu (těch 670 pixlů šířky). A přidá onu lupičku vpravo dole a funkčnost, že na klik se zvětší.

 

A teď přijde to hlavní. Pokud do listingu vrazíte obrázek odjinud, nejlépe fotku 3200x2400 px (proč taky ne, když mám sedmimegovej "foťák" v mobilu a jsem na to náležitě pyšnej), načte se celé to hovado (dámy prominou) do počítače a následně se začne javascriptem zmenšovat. Dokonce je to vidět, obrázek se na chvíli zobrazí celý a až pak zmenšený s lupičkou. 

 

Doporučení je jasné - všechny obrázky do listingu (i kamkoliv jinam na web) je nutné upravit na velikost podle cílového umístění. Ideálně pro zobrazení 1:1, maximálně lze někdy využít javascriptové obrábění od Zeměmluvu, nechat šířku kolem 1000 px a využít zvětšování na kliknutí...


  • 4

#32 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 339 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 12:10

Do listingu navrhuji foto zmenšené a můžeš udělat odkaz kliknutím na fotografii pro lepší rozlišení.

Můžeš vyzkoušet foto z galerie - když odstaníš poslední dva znaky z odkazu obrázku, budeš mít foto s lepším rozlišením.


  • 0

#33 Kloboučník

Kloboučník

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2015 - 10:30

Ahoj chtěl bych se zeptat jestli musim mít nějaké povolení na založení keše v lese? A poořípadě kde ho seženu? Předem děkuji
  • 0

#34 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2015 - 11:17

Ahoj chtěl bych se zeptat jestli musim mít nějaké povolení na založení keše v lese? A poořípadě kde ho seženu? Předem děkuji


Zeptej se reviewera, který schvaluje keše, jestli by to bylo vhodné. Řekne Ti, na koho se obrátit. Většinou nutné není.
  • 0

#35 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2015 - 11:27

Nedělej to v první zóně národního parku mimo cestu. Nedělej to v oboře. Nedávej to do krmelce. Používej rozum. A pokud to dáš tam, kde bez problémů chodí třeba houbaři, nemusíš se o nějaké povolení starat. Pokud by to bylo třeba v rezervaci, kde se nesmí volně chodit, muselo by to být u cesty a správa té rezervace by to měla vědět.


  • 1

#36 Kloboučník

Kloboučník

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2015 - 11:53

A co lázeňské lesy Karlovy Vary?
  • 0

#37 Kloboučník

Kloboučník

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2015 - 11:57

Vlaste to je stejne tak dekuji
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama