Přejít na obsah


Fotka

Jaký použít SW pro lovení multikeší - poraďte prosím!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 Prajzak

Prajzak

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2013 - 10:14

Zdar všem. Používám Nokii Lumii 800, která má Windowsy. A mám velký problém s lovením multikeší, protože nejsem schopný najít žádný sw, kam bych mohl zadat nové (dopočítané) souřadnice. (Nebo jsem slepý a nevidím, jak to udělat.)

Mám stažený originální Geocaching Live a dále pak Geocaching Plus (výborný) a GPS Calculator. A v ničem z toho nejsem schopen ručně vložit koordináty.

Poraďte, pokud používáte Widle, jaký SW máte na multiny a jak zadáváte souřadnice. Díky.

P.S. Prosím, vynechte komentáře typu "používej Android", "Widle jsou shit" apod. Mám důvod, proč Androida nemám.
  • 0

#2 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2013 - 10:32

http://www.nicque.com/PQz/GCz.htm Zkus tohle ;)
  • 0

#3 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2013 - 10:34

já nevím jak na nokii s Widlema, ale na staré nokii jsem to řešil tak že jsem si stáhnul Ovi mapy a do nich jsem si zadal vypočtený bod a šel za ním :-) ale já tehdy fungoval jen s ovi mapama a všechny koordináty jsem tam zadával ručně B)
  • 0

#4 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2013 - 10:36

Zkusit muze, ale vsimni si data posledni verze GCzII uz nestahne ani kese z GC.com Ono by to mozna chtelo napsat jaky Widle, at se to nemusi hledat -- nedavno tu nekdo na forum daval odkaz na novej soft pro W8 co tvori a slysi snad i na pripominky a namety. Proste s Widlema je celkem problem, ale na druhou stranu se dal Android spustit jako aplikace pro Widle ...... :D
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#5 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2013 - 10:39

Dobesch napsal/a:
Zkusit muze, ale vsimni si data posledni verze GCzII uz nestahne ani kese z GC.com

Ono by to mozna chtelo napsat jaky Widle, at se to nemusi hledat -- nedavno tu nekdo na forum daval odkaz na novej soft pro W8 co tvori a slysi snad i na pripominky a namety.

Proste s Widlema je celkem problem, ale na druhou stranu se dal Android spustit jako aplikace pro Widle ...... :D

Keše mu to sice nestáhne ale to co potřebuje snad fungovat bude a pokud si vzpomínám tak kdysi dávno kdyz jsem měl windowsphone a používal jsem GCz tak to umělo pracovat i s gpx. Takže může použít ještě GeoGet
  • 0

#6 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2013 - 10:42

btw co treba http://www.windowsph...5e-47b8cdd80628 ale jak to funguje netusim navic pokud do terenu tak se asi vyplati mit PM
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#7 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2013 - 10:48

WitkoAWendy napsal/a:
Keše mu to sice nestáhne ale to co potřebuje snad fungovat bude a pokud si vzpomínám tak kdysi dávno kdyz jsem měl windowsphone a používal jsem GCz tak to umělo pracovat i s gpx. Takže může použít ještě GeoGet


No to pak muze zkusit rovnou TrekBuddy
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#8 Prajzak

Prajzak

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2013 - 11:22

jakouback napsal/a:
já nevím jak na nokii s Widlema, ale na staré nokii jsem to řešil tak že jsem si stáhnul Ovi mapy a do nich jsem si zadal vypočtený bod a šel za ním :-) ale já tehdy fungoval jen s ovi mapama a všechny koordináty jsem tam zadával ručně B)


Zdravím - to nejde, Ovi byly pro Symbian, já mám WM 7.9 (to je poslední verze před novým systémem WM 8)
  • 0

#9 Prajzak

Prajzak

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2013 - 11:23

Dobesch napsal/a:
Zkusit muze, ale vsimni si data posledni verze GCzII uz nestahne ani kese z GC.com

Ono by to mozna chtelo napsat jaky Widle, at se to nemusi hledat -- nedavno tu nekdo na forum daval odkaz na novej soft pro W8 co tvori a slysi snad i na pripominky a namety.

Proste s Widlema je celkem problem, ale na druhou stranu se dal Android spustit jako aplikace pro Widle ...... :D


Mám WM 7.9, věci pro Metro (WM 8) v tom nejedou a předchozí Symbian taky ne. :-(
  • 0

#10 Prajzak

Prajzak

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2013 - 11:31

Dobesch napsal/a:
btw co treba http://www.windowsph...5e-47b8cdd80628 ale jak to funguje netusim navic pokud do terenu tak se asi vyplati mit PM


maaloo jsem dříve zkoušel, ale nebylo kam zadat. Teď jsem na to ale přišel - jde tam vložit nový cíl do "Favorites", který jde pojmenovat a pak se na něj nechat vést.

Každopádně díky, Tvůj vzkazík mě donutil to znovu projít a nějak mne to napadlo s těmi "favorites".
  • 0

#11 Prajzak

Prajzak

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2013 - 11:34

ŘEŠENÍ! Pokud bude někdo další řešit obdobný problém, tak tohle je jedna z možností - http://www.windowsph...e-47b8cdd80628.

Jedná se o SW maaloo, jde najít v Marketu. Pro zadání průběžných (dopočítaných) keší je třeba jít do "favorites", kliknout na "+", což je přidat novou, pojmenovat dle libosti a vložit koordináty. Pak už jen tlačítko "go" a hurá pro ni.

Díky všem, co se snažili pomoct.

  • 0

#12 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2013 - 13:47

Zvládá normální free aplikace geocaching Live pro Windows Phone: 1/zvolím keš a stisknu ikonu mapy (navigovat) 2/ ikona paraportku (vytvořit waypoint) a zadat název nové souřadnice 3/ ikona Uložit 4/ ťuknout v mapě na vytvořený pojmenovaný waypoint a zvolit dole ikonu kompasu - a teď hurá na další stage Dejwy
  • 0

#13 Prajzak

Prajzak

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2013 - 13:55

dejwy napsal/a:
Zvládá normální free aplikace geocaching Live pro Windows Phone:

1/zvolím keš a stisknu ikonu mapy (navigovat)
2/ ikona paraportku (vytvořit waypoint) a zadat název nové souřadnice
3/ ikona Uložit
4/ ťuknout v mapě na vytvořený pojmenovaný waypoint a zvolit dole ikonu kompasu - a teď hurá na další stage

Dejwy


No jo, máš pravdu, přes ty waypointy to asi půjde všude. Že mě to nenapadlo dříve. :-(

Každopádně je to alespoň popis řešení pro další kačery.

Mimochodem, jsi na GC.com Member uživatel? Nebo jen laik? Po třetím otevření informací k nějaké kešce se Geocaching Live pro WM zamkne a napíše mi, že mohu jen tři podrobné infa za den, nebo že se musím stát member. Na Androidu to nedělá.
  • 0

#14 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2013 - 14:09

To je standard pro Basic membery. Daň za to, že aplikace je zdarma a využívá GC Live Já jsem Premium Member, takže tohle omezení nemám - ale využívám aplikaci jen výjimečně, když jsem někde, kde jsem neplánoval výlet za kešemi - standardně mám Garmina Aplikace pro android asi nepoužívá GC live, ale stahuje stránky a z nich vykusuje informace, pak tam není žádné omezení pro BM, ale vždy, když GC.COM upraví stránky, tak ti chvilku nechodí než vývojář upraví aplikaci tak aby pochopila ty nově upravené stránky.
  • 0

#15 Prajzak

Prajzak

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2013 - 14:13

dejwy napsal/a:
To je standard pro Basic membery. Daň za to, že aplikace je zdarma a využívá GC Live
Já jsem Premium Member, takže tohle omezení nemám - ale využívám aplikaci jen výjimečně, když jsem někde, kde jsem neplánoval výlet za kešemi - standardně mám Garmina

Aplikace pro android asi nepoužívá GC live, ale stahuje stránky a z nich vykusuje informace, pak tam není žádné omezení pro BM, ale vždy, když GC.COM upraví stránky, tak ti chvilku nechodí než vývojář upraví aplikaci tak aby pochopila ty nově upravené stránky.


Jj, to chápu. Jen jsem zatím nenašel tak velkou přidanou hodnotu v tom být member, aby se mi vyplatilo to platit. A s ostatními free programy to relativně v pohodě zvládám a nelovím nějak moc často.
  • 0

#16 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2013 - 18:33

Prajzak napsal/a:

jakouback napsal/a:
já nevím jak na nokii s Widlema, ale na staré nokii jsem to řešil tak že jsem si stáhnul Ovi mapy a do nich jsem si zadal vypočtený bod a šel za ním :-) ale já tehdy fungoval jen s ovi mapama a všechny koordináty jsem tam zadával ručně B)


Zdravím - to nejde, Ovi byly pro Symbian, já mám WM 7.9 (to je poslední verze před novým systémem WM 8)

WM (Windows Mobile) končí tuším verzí 6.5, pak už jsou WP (Windows Phone).
  • 0

#17 Prajzak

Prajzak

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2013 - 10:20

shaman3 napsal/a:

Prajzak napsal/a:

jakouback napsal/a:
já nevím jak na nokii s Widlema, ale na staré nokii jsem to řešil tak že jsem si stáhnul Ovi mapy a do nich jsem si zadal vypočtený bod a šel za ním :-) ale já tehdy fungoval jen s ovi mapama a všechny koordináty jsem tam zadával ručně B)


Zdravím - to nejde, Ovi byly pro Symbian, já mám WM 7.9 (to je poslední verze před novým systémem WM 8)

WM (Windows Mobile) končí tuším verzí 6.5, pak už jsou WP (Windows Phone).


Jj, to je pravda, moje chyba v označení. Díky za upozornění.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama