Přejít na obsah


Fotka

Geoget - posunutý datum nálezu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
80 odpovědí na toto téma

#1 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2013 - 8:02

Ahoj, čirou náhodou jsem zjistil, že mi po importu keší dojde k posunu data nálezu některých keší o jeden den. Kdybych býval neplnil srpnové suvenýry, ani bych si toho nevšiml. Zjistil jsem, že problém bude zřejmě nastávat během importu GPX souboru. příklad keše (Oskeruse u Zalhostic): log na geocaching.com: Found it 2013-08-30, v textu na začátku logu čas 18:35 log v Geogetu: 31.8.2013, 18:35 Když jsem se kouknul do importovaného GPX, našel jsem tohle: <groundspeak:log id="345610897"> <groundspeak:date>2013-08-31T01:35:00Z</groundspeak:date> <groundspeak:type>Found it</groundspeak:type> <groundspeak:finder id="2625067">Mikeant</groundspeak:finder> <groundspeak:text encoded="False">18:35 Odloveno spolu .... Diky za kes. </groundspeak:text> </groundspeak:log> Můžete mi někdo vysvětlit, jak došlo k tomu posunu, když log na gc.com je správně? Není to jen jeden případ, ale jde o pár desítek keší... Když použiju v Geogetu volbu Stáhnout nebo Aktualizovat nálezy, nic se nezmění. Díky za náměty
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2013 - 8:09

On je spravne porad, jen v jine casove zone. Problem je v tom, ze zatimco logujes na webu, cas se tam vubec neuklada, tak kdyz logujes pres Geocaching Live, cas se tam ulozi spravne. Ponekud Bordel. Nicmene rychla oprava - ten datum a cas nalezu si muzes preci rucne opravit na co chces.
  • 0

#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2013 - 8:15

Nicmene i tak mam pocit, ze je to tam blbe. Je tam uvedeny cas 1:35 v casove zone UTC. My jsme v casove zone UTC+2, takze musis dve hodiny odecist. Tim se sice dostanes do spravneho dne, nicmene do 23:35. To 18:35 jeste neco chybi. Takze asi ta apliakce, pres kterou jsi to logoval, poslala do Geocaching Live cas ve spatnem casovem pasmu. Jinak by to, zrovna v tomto pripade, dopadlo dobre. ;)
  • 0

#4 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2013 - 8:25

HaLuMa napsal/a:
Takze asi ta apliakce, pres kterou jsi to logoval, poslala do Geocaching Live cas ve spatnem casovem pasmu.

Pravda, poslední dobou loguji pouze pres adrake, zkontroluji jestli tam je nějaké nastavení UTC.

K té ruční opravě - ono je to sice hezké, ale to pak budu muset opravovat po každém importu. Už jsem to jednou opravoval, udělal jsem hromadný import a opět jsou data chybně :-(
Ještě přemýšlím, jestli nemám chbně formát datumu na gc.com - mám tam yyyy-mm-dd, ale někde jsem se dočetl, že má být mm/dd/yyyy. Tak jak to má být?
  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2013 - 8:45

??? - Zadny import GPX nebo gc.live ti neprepise informaci o nalezu. - Zadny import z GPX nebo gc.live neni zavisly na tom, jaky mas na webu nastaveny format datumu. Problem s formatem byl jen kdyz sis aktualizoval nalezy v autostatu pomoci Geojarry. Nicmene v posledni verzi Geogetu je tento import uz ignorovan a tak nepokazi nic. ;)
  • 0

#6 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2013 - 8:54

HaLuMa napsal/a:
???
- Zadny import GPX nebo gc.live ti neprepise informaci o nalezu.


Tak je asi něco špatně, teď jsem to opakovaně vyzkoušel. Opravil jsem přes "Nastavit nález" datum nálezu u GC3FYQW na 30.8.2013 (znovu načetl seznam, abych měl jistotu, že bylo opraveno), dal Databáze-Import souborů-Czech_Republic_Ustecky_T-T45-20L.gpx a zas tam mám 31.8.2013 :-(
  • 0

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2013 - 8:57

Ok, proverim to.
  • 0

#8 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2013 - 9:04

mikeant napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
???
- Zadny import GPX nebo gc.live ti neprepise informaci o nalezu.


Tak je asi něco špatně, teď jsem to opakovaně vyzkoušel. Opravil jsem přes "Nastavit nález" datum nálezu u GC3FYQW na 30.8.2013 (znovu načetl seznam, abych měl jistotu, že bylo opraveno), dal Databáze-Import souborů-Czech_Republic_Ustecky_T-T45-20L.gpx a zas tam mám 31.8.2013 :-(


1) Chceš radit ale nemáš vyplněný odkaz na svůj profil na gc.com. Jak se pak máme podívat co máš v logu ?

2) Píšeš o importu gpx souboru, není to v něm náhodou špatně ?
  • 0

#9 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2013 - 9:16

Arne1 napsal/a:

1) Chceš radit ale nemáš vyplněný odkaz na svůj profil na gc.com. Jak se pak máme podívat co máš v logu ?

2) Píšeš o importu gpx souboru, není to v něm náhodou špatně ?


Profil jsem opravil, měl jsem ho vyplněný, ale špatně, za což se veřejně omlouvám a sypu si popel na hlavu (mám číst návody, já vím...)

v GPX souboru chyba nebude, zkoušel jsem stáhnout přímo dotčenou keš z gc.com a přesto je to špatně.
  • 0

#10 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2013 - 6:50

HaLuMa napsal/a:
Ok, proverim to.


Koukal jsi na to prosím? Nikterak tě nechci honit, jen jsem celý napjatý, zda jde opravdu o bug nebo jen mám něco špatně. Děkuji
  • 0

#11 toni-az

toni-az

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2013 - 17:40

Mně se to děje taky. Přes Geojarry to bývalo OK, teď jsem nahrál keše přes My Finds a spousta jich je o den později. Zjistil jsem už to, co tu padlo, a to že je to špatná interpretace TZ. Takže otázka asi bude hlavně tahle - dá se nějak donutit Geoget, aby si přepočítal TZ na naši? Případně naopak donutit gc.com, aby to do PQ ukládal v local time? Při každém importu editovat PQ mi přijde hodně nepoužitelné. Díky.
  • 0

#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2013 - 17:53

Geoget prepocet podle casoveho pasma dela! (jinak by nefungovaly spravne ani logy zapsane primo na webu). Jenze tady slo o logy, ktere byly zalogovany s vadnym casem. S tim tezko neco udelam! Jako ze bych vesteckou kouli zjistoval, ktery cas je spravne a ktery ne? Jediny problem v GG je ten, ze kdyz si to opravis rucne v databazi, ze se to nejak prepise zpet, coz by rozhodne nemelo. Ale jeste jsem nemel cas to proverit.
  • 0

#13 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2013 - 21:39

A jaky mas nastaveny casovy pasmo na gc.com?
  • 0
MaFa

#14 toni-az

toni-az

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2013 - 8:33

Mám tam naše pásmo - Prague, Warsaw. Jinak nemyslím, že by to bylo blbě zalogované, nějak si nedovedu představit, jak bych to udělal. To, co vím, že je blbě, jsem logoval přes web.
  • 0

#15 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2013 - 8:47

Ja si to predstavit dovedu. Web si totiz pamatuje datum posledniho logovani a pokud logujes vice kesi v jednom dni, nabizi ti porad totez datum. Kdyz ho nezmenis, mas hned spatny datum u logu. Chvilka nepozornosti, a je to. Jeste jsem u GG nenarazil na spatne datum logu, ktere bych si nezpusobil sam (vyse popsanym postupem).
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#16 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2013 - 9:18

gord napsal/a:
Ja si to predstavit dovedu. Web si totiz pamatuje datum posledniho logovani a pokud logujes vice kesi v jednom dni, nabizi ti porad totez datum. Kdyz ho nezmenis, mas hned spatny datum u logu. Chvilka nepozornosti, a je to.

Jeste jsem u GG nenarazil na spatne datum logu, ktere bych si nezpusobil sam (vyse popsanym postupem).

Ale on psal že na webu má datum správně, chybně se stáhne do GG.
  • 0

#17 toni-az

toni-az

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2013 - 11:01

Přesně tak, na webu je to OK, v GG o den později. Dokonce i v PQ je to o den později, ale jiného časového pásma.
  • 0

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2013 - 12:28

Ne, neni to na webu OK! Viz ten priklad v uplne prvnim prispevku:

Uzivatel zalogoval "Found it 2013-08-30, v textu na začátku logu čas 18:35" Ale v PQ stazenem z webu je: 2013-08-31T01:35:00Z.

To Z na konci znamena Zulu, tedy casove pasmo UTC. My jsme v casovem pasmu UTC+2, takze kdyz to prepoctu do naseho casoveho pasma, musim pripocist dve hodiny (drive v diskuzi jsem to omylem odecital...) a dostanu 31.8.2013 3:35. A to neni spravne! Ten cas je o devet hodin jinde, a to je dost na to, aby spousta casu pretekala do jineho dne. (Geoget z toho vezme jen datum, a cas stejne bere z textu logu)

Takze mas-li pocit, ze je to na webu spravne, schvalne se podivej do tech dat v PQ, co tam leze a co z toho vyleze po prepoctu casove zony.
  • 0

#19 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2013 - 12:40

Nicmene koukam, ze i u kesi zalogovanych z webu tam maji v casech pekny hokej. Stare kesky maji cas 7:00Z nebo 8:00Z, novejsi kese maji 19:00Z ci 20:00Z. Ale jestli sedi datum, to jsem jeste nestihl prozkoumat. To cele neni o nejakem korektnim prepocitavani, ale o odhadovani, jak u Groundspeku co pokurvili. :(
  • 0

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2013 - 13:13

A mimochodem, cas na jejich serveru je od naseho lokalniho casu prave o 9 hodin nizsi. To bude tech 9 hodin, co nam tam prebyva. Aneb, vypada to, ze zmatek v casovych pasmech ma Groundspeak.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama