Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Editace trackablů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 Adrian_S

Adrian_S

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 319 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2013 - 10:27

Ahojte, mám trošku větší problém s jedním z mých trackablů. Upravoval jsem popis nebo resp. úkol mého TB, protože splnil jeden z mých úkolů a po editaci se mi stalo, že mi ten popis rozhodil a veškeré formátování bylo v tahu (barevné písmo, zarovnání). Edituji v HTML, a docela mě udivilo, že mi to nevzalo ani tabulku, kterou jsem měl vytvořenou v HTML editoru. Navíc, tam když něco edituji (myslím teďka GC), tak tam nikde není (když nekliknu, abych psal zdrojový kód) např. změna barvy písma, vložení tabulky a podobné. Nevíte někdo co s tím a jak bych mohl popřípadně navrátit původní stav onoho popisu? (to jsem taky zkoušel, překlikat se k původnímu, ale nevyšlo to) Díky moc za info a tipy.. *úprava dotazu: Málem bych zapomněl, když tam vložím svůj hotový popis z HTML editoru, píše mi to, že přesahuji množství znaků (limit je 10000 a já mám skoro 13000.) Nevíte někdo, jak to kdyžtak "zredukovat", ale aby tam přitom zůstali veškeré informace?
  • 0

#2 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2013 - 11:49

Co je to za HTML editor? 13000 znaků? To je román? Předpokládám, že tam bude spousta balastu. Který je to TB? Kouknu se ti na zdroják, co tam v tom je.
  • 0

#3 Adrian_S

Adrian_S

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 319 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2013 - 13:14

Jedná se o tohle TL: http://coord.info/TB22WRK . Jukni kdyžtak na to, těch 13000 asi počítá z toho důvodu, že v editoru na GC ten popis "půlí", takže místo toho, aby jednotlivé HTML znaky byly na jednom řádku, tak to dává na dva, a nevím proč...
  • 0

#4 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2013 - 15:40

Ono se to nedá zkopírovat, protože ty & cacute; a & nbsp; pakárny se i tady ve fóru ukážou jako znaky. ( proto tam teď dělám mezery, ty tam nejsou). Dej si prohlédnout zdrojový kód stránky a uvidíš to taky. Prostě tam máš každé písmeno s diakritikou jako cca 8 znaků. Přitom na Groundspeaku už by to mělo zobrazovat správně i bez toho. Prožeň to něčím jiným, co ty ptákoviny zlikviduje.
  • 0

#5 Adrian_S

Adrian_S

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 319 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2013 - 17:07

Jen aby tě to nemátlo, poté, co jsem založil vlákno, jsem upravil ručně ten popis, protože jsem se snažil s tím nějak vyhrát, ale nevyšlo to, tak jsem to dal aspoň tak nějak, aby to "vypadalo". Proto to možná ukazuje ještě více znaků, než předtím...

Ale i tak, používám program NVU 1.0, mám ho už několik let, sice sem tam zlobí, ale ještě nikdy mi tohle neudělal.. Spíš, jestli není nějaký problém na druhé straně (že by GS zakázal barevné písmo).

Znáš nějaký HTML program, který by dokázal tyto věci "opravit"?? Díky za info
  • 0

#6 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2013 - 22:54

No určitě by to šlo v PSPadu, uživatelský konvertor HTML entity to chars. Ale když to zkouším, vidím, že tam nemáš jen ty pojmenované entiy, ale něco i číselně, tj. přímo kód znaku. je to prostě nějak zmatený. Navíc se mi moc nezdá dělat sloupečky pomocí nedělitelné mezery nbsp;. To by chtělo opravdovou tabulku. Asi tak: kód je to prapodivný, ale zobrazí se nakonec tak jak chceš, takže jediný problém je v tom, že je to dlouhé. Druhý problém by byl, kdyby to byl listing, protože navigace UTF-8 umí, ale ty entity ne a zobrazí to prasácky. Tam je ovšem náprava jednoduchá, stačí listing trochu editovat a pak uložit. Při uložení se to srovná samo. V editaci trackablu se tak evidentně neděje. Takže nápad - pokud máš zbytečně založený listing, zkopíruj to do okénka pro dlouhý listing, ulož, otevři a CopyPaste překopíruj kam potřebuješ.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama