Přejít na obsah


Fotka

Chyby na novém webu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
310 odpovědí na toto téma

#181 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 12:53

Btw. pepo, co vyvadis s favikonou? Chvili tu je, chvili neni, zacinam z toho mit hruzu :D


  • 0

#182 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 19:39

Netuším, zda je to chyba nebo nějaká vlastnost, ale zatímco ve fóru lze zarovnat i část textu (řádek), u blogu to nelze (nebo jsem na to jen nepřišel, to by byla lepší možnost).


  • 0

#183 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 19:45

Btw. pepo, co vyvadis s favikonou? Chvili tu je, chvili neni, zacinam z toho mit hruzu :D

Nic, vůbec jsem na ní nehrábl

 

Netuším, zda je to chyba nebo nějaká vlastnost, ale zatímco ve fóru lze zarovnat i část textu (řádek), u blogu to nelze (nebo jsem na to jen nepřišel, to by byla lepší možnost).

Nevim co myslíš, ale v blogu jsem zkusil zadat několi řádek a každému jiné zarovnání a šlo to


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#184 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 19:56

Hm, tak v tom pripade nechapu, proc ji jednou vidim a behem par hodin zase zmizi (spis tam mam neustale tu puvodni ze systemu nez tu gc.cz). Nebo mi blazni Chrome...


  • 0

#185 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 19:58

Tak když to zkusím v čistém blogu, tak to jde. Když chci upravit již existující, tak to nejde... Podivné.


  • 0

#186 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 20:01

Identifikován problém, proč se někomu nenačítá MFPQ pro zobrazení mapičky a někomu jo. Způsobeno parserem, který pracuje včetně namespace a tak nějak počítá s verzí GPX 1.0.1. Jak nastavit najdete v článku na mém blogu. Výhledově upravím, aby zpracovalo oboje


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#187 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 20:08

1/Nefunguje mě Multi citace při odpovědi...chová se ve výsledku jako normální Citace.

Je to moje chyba, chyba fóra nebo vlastnost ?

 2/Jak se dá smazat vlastní příspěvek ? Jsem asi slepej...


  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#188 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 20:09

Uz jsem multi parkrat pouzila a nebyl problem. Ukazku mas v testovacim foru. Hlavni je vsechno naklikat pres multi a vpravo  dole se ti pak ukaze klikatko, kterym tu multi pouzijes,

 

Prispevek se da vymazat po aktualizaci stranky (ne hned po jeho odeslani). Klikatko je hned vedle (vlevo) cudliku Multicitace


  • 0

#189 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 20:11

1/Nefunguje mě Multi citace při odpovědi...chová se ve výsledku jako normální Citace.

Je to moje chyba, chyba fóra nebo vlastnost ?

 2/Jak se dá smazat vlastní příspěvek ? Jsem asi slepej...

 

 

Uz jsem multi parkrat pouzila a nebyl problem.

 

Prispevek se da vymazat po aktualizaci stranky (ne hned po jeho odeslani). Klikatko je hned vedle (vlevo) cudliku Multicitace

 

Ty máš mazání jako moderátor. Ostatním jsem to teď nastavil


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#190 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 20:17

Jo, to jsem spis popletla s Upravovanim, tam byl tenhle problem... Pardon :D


  • 0

#191 bazilisek

bazilisek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2013 - 9:40

V mapách nálezů je ostrava a ostravaobvody širší než modré pozadí a bere to pak s sebou i popis tabulky nahoře, překrývá sloupeček vpravo Nálezy. Mám 1366x768, při vyšším rozlišení se to asi ztratí.


  • 0
Garmin GPSMAP 62s + GG

#192 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2013 - 11:01

Prave jsem rozrizla jedno tema na dve casti a pri tom deleni jsem si vsimla chybicky ve hlasce, co je v zelenym ramecku (zvyrazneno tucne):

 

 

 

Rozdělení tématu umožňuje vybrat příspěvky, které mají být přesunuta do nové tématu

  • 0

#193 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2013 - 12:56

Zkusil jsem nahrát pár fotek do galerie a koukám při jejím procházení, když mám fotku a pod ní tu sérii náhledů, tak do té série se mi zobrazí jen cca 5 fotek, pokud posouvám v této řadě, víc se jich nezobrazí, i když je v galerii daleko více... Přišlo mi, že to načte jen těch 5 základních, ale při posouvání už to další z dané galerie nenačte, jako by těch 5 byly všechny fotografie z galerie.

 

A ještě pak něco, při vkládání obrázku - v editoru se mi po zarovnání obrázku vpravo či vlevo správně ukáže obtékání, jak si přeji (text obtéká obrázek). Když dám náhled - obtékání je včudu a obrázek je znovu zarovnán jako znak :-(

 

A ještě k tomu editoru - nějak jsem si neporadil v tom, když jsem chtěl, aby fotografie vložené z mé galerie byly vedle sebe. Vložené obrázky jdou vedle sebe uspořádat. Když dám obrázek a vedle odkaz z galerie, objeví se vedle sebe. Ale odkazy z galerie se vždy projeví pod sebou. Přitom osobně bych preferoval i třeba seřazení vedle sebe. Nakonec jsem to kvůli tomuto udělal přes vložení obrázků...

A když jsem se snažil vložit tak, abych vložil obrázek a pak ještě odkaz na tu galerii tomu obrázku - vložím obrázek, vyplním odkaz. Označím obrázek, vložím odkaz. V editoru to vypadá dobře. V Náhledu to ukáže místo obrázků jen odkazy. :-(

 

Další chyba editoru - chci zarovnat odstavec - kliknu na zarovnání, občas se mi zarovná celý text. Pokud vyberu jen obrázek, nebo třeba jeden odstavec, často se mi s tímto odstavcem zarovná i několik dalších sousedících odstavců a já nevím proč :-( Musím je opět jednotlivě vybrat, přidat za ně prázdný odstavec a znovu formátovat zarovnání...

 

Ale možná to je spíše tím vkládáním obrázků, u formátování normálního textu jsem si těch chyb nevšiml.


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 19 říjen 2013 - 14:03

  • 0

#194 KIM-PA

KIM-PA

    KIM-PA

  • Members
  • PipPipPip
  • 293 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2013 - 10:12

Ahoj,

měl bych 2 otázky.

1. jak zadat profil na geocaching.com, aby fungoval provázaně jako v původní verzi webu? Když zadám plnou adresu, není "prokliknutelná" a spustitelná. Všiml jsem si toho u více profilů členů fora, tak nevím jestli něco dělám špatně, nebo to tak prostě je.

2. nedalo by se udělat vytvoření skupiny diskusních for, která standardně sleduju, abych se do nich mohl podívat bez procházení všech seznamů? Nepřipadá mi v tomto smyslu použitelné využít "položky které sleduji", protože tam je zase v nějakém časovém intervalu zasílání mailů o aktivitě, a ty zase dostávat nechci. Dá se to nějak?

díky KIM-PA


  • 0

#195 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2013 - 10:19

Zkusil jsem nahrát pár fotek do galerie a koukám při jejím procházení, když mám fotku a pod ní tu sérii náhledů, tak do té série se mi zobrazí jen cca 5 fotek, pokud posouvám v této řadě, víc se jich nezobrazí, i když je v galerii daleko více... Přišlo mi, že to načte jen těch 5 základních, ale při posouvání už to další z dané galerie nenačte, jako by těch 5 byly všechny fotografie z galerie.

 

A ještě pak něco, při vkládání obrázku - v editoru se mi po zarovnání obrázku vpravo či vlevo správně ukáže obtékání, jak si přeji (text obtéká obrázek). Když dám náhled - obtékání je včudu a obrázek je znovu zarovnán jako znak :-(

 

A ještě k tomu editoru - nějak jsem si neporadil v tom, když jsem chtěl, aby fotografie vložené z mé galerie byly vedle sebe. Vložené obrázky jdou vedle sebe uspořádat. Když dám obrázek a vedle odkaz z galerie, objeví se vedle sebe. Ale odkazy z galerie se vždy projeví pod sebou. Přitom osobně bych preferoval i třeba seřazení vedle sebe. Nakonec jsem to kvůli tomuto udělal přes vložení obrázků...

A když jsem se snažil vložit tak, abych vložil obrázek a pak ještě odkaz na tu galerii tomu obrázku - vložím obrázek, vyplním odkaz. Označím obrázek, vložím odkaz. V editoru to vypadá dobře. V Náhledu to ukáže místo obrázků jen odkazy. :-(

 

Další chyba editoru - chci zarovnat odstavec - kliknu na zarovnání, občas se mi zarovná celý text. Pokud vyberu jen obrázek, nebo třeba jeden odstavec, často se mi s tímto odstavcem zarovná i několik dalších sousedících odstavců a já nevím proč :-( Musím je opět jednotlivě vybrat, přidat za ně prázdný odstavec a znovu formátovat zarovnání...

 

Ale možná to je spíše tím vkládáním obrázků, u formátování normálního textu jsem si těch chyb nevšiml.

Podivam na to

 

Ahoj,

měl bych 2 otázky.

1. jak zadat profil na geocaching.com, aby fungoval provázaně jako v původní verzi webu? Když zadám plnou adresu, není "prokliknutelná" a spustitelná. Všiml jsem si toho u více profilů členů fora, tak nevím jestli něco dělám špatně, nebo to tak prostě je.

2. nedalo by se udělat vytvoření skupiny diskusních for, která standardně sleduju, abych se do nich mohl podívat bez procházení všech seznamů? Nepřipadá mi v tomto smyslu použitelné využít "položky které sleduji", protože tam je zase v nějakém časovém intervalu zasílání mailů o aktivitě, a ty zase dostávat nechci. Dá se to nějak?

díky KIM-PA

1. u příspěvku klikatelný je, v profilu neni. Pro systém je to jen obecný text a v profilu ta s tim pracuje

2. Zkus si v nastavení u profilu v Možnostech oznámení odškrtnou posílání emailů


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#196 KIM-PA

KIM-PA

    KIM-PA

  • Members
  • PipPipPip
  • 293 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2013 - 10:23

dík za odpověď


  • 0

#197 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2013 - 18:53

K tomu vkládání obrázků na Blogu - mám schválně udělané printscreeny, jak se to zobrazovalo v editoru a jak potom v náhledu... Bohužel nevím, jak zde to připojit k příspěvku, jak to šlo v minulém fóru....

 

Ještě se zeptám - myslel jsem, že sekce RW je zamknutá pro toho, kdo položí dotaz + jen pro RW. Když se teď koukám na téma http://www.geocachin...c/27245-kolize/, koukám, že tam někteří psát mohou, i když patří do skupiny "Member" a já vidím téma jako zamčené a myslím, že jsem ho viděl zamčené i předtím... To je schválně? Předpokládal jsem, že případní moderátoři budou mít stejný status jako třeba Petulinka...

 

A potom ještě při občasném prohlížení na mobilu - většinou nefunguje v mobilu odkaz na poslední nepřečtený příspěvek - hodí mi to chybu "příliš mnoho přesměrování". Po ťuknutí třeba na číslo strany v tématu se už ale na danou stranu dostanu...


  • 0

#198 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2013 - 19:50

O tom revirnickym foru pepa vi. Ono v dobe, kdy tam pribyl ten druhej prispevek zamceny nebylo. Ale uz to asi vyresil /tzn. muzes zalozit tema, ale nemuzes do nej pak uz psat./

 

Co se tyce problemu na mobilu - tak ho nemam. Nebo aspon dneska rano tam nebyl.


  • 0

#199 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2013 - 20:05

K tomu vkládání obrázků na Blogu - mám schválně udělané printscreeny, jak se to zobrazovalo v editoru a jak potom v náhledu... Bohužel nevím, jak zde to připojit k příspěvku, jak to šlo v minulém fóru....

Zkus "Použít rozšířený editor"... ;)


  • 0

#200 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2013 - 17:47

Na starém fóru jsem neměl problém s kontrolou pravopisu, kterou mám integravanou do Firefoxu.

Pravé tlačítko myši mi v editačním poli umožňovalo přepínat na různé jazyky.

Nyní mi pravé tlačítko nezobrazuje žádné přepnutí jazyků.

 

Když jsem psal před chvíli SZ, tak se přepínání jazyku nabízelo, ale nikoliv v tom rozšířeném editoru :( .

Když jsem před chíli editoval příspěvek ve foru, tak jsem měl téměř všechna česká slova podtržena červeně.

Měl jsem tam i pár anglických a ta podtržena nebyla. :( :(


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama