Přejít na obsah


Fotka

kvalita cache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2006 - 22:55

Zkuseni cacheri, chtel jsem se vas zeptat, jake kriterium musi nebo by mela splnovat nova cache. Priznamm se, nektere, a to jich mam teprve 40, jsou velmi zajimave.. Napr. kesky (Nuselske schody, Vinohradska vodarna, Koukolova hora,atd..) maj nejaky zajimavy odkaz a nejsou samoucelne. Dnes jsem vsak navstivil jinou, ktera byla uprostred velkeho sidliste, panelaky, jinak vubec nic. Mel jsem pocit, ze by to cloveku melo vzdycky neco prinest... JInak tu bude za chvilku milion kesek a pouze mechanicke obihani vsech novych skrysi, myslim, neni ucelne.. A druhy dotaz:: existuje neco jako TOP TEN v popularite ci hodnoceni kesek jako mist, ktera jsou ostatnimi hodnocena jako popularni??
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2006 - 23:23

Zkuseni cacheri, chtel jsem se vas zeptat, jake kriterium musi nebo by mela splnovat nova cache. Priznamm se, nektere, a to jich mam teprve 40, jsou velmi zajimave.. Napr. kesky (Nuselske schody, Vinohradska vodarna, Koukolova hora,atd..) maj nejaky zajimavy odkaz a nejsou samoucelne. Dnes jsem vsak navstivil jinou, ktera byla uprostred velkeho sidliste, panelaky, jinak vubec nic. Mel jsem pocit, ze by to cloveku melo vzdycky neco prinest... JInak tu bude za chvilku milion kesek a pouze mechanicke obihani vsech novych skrysi, myslim, neni ucelne..

Kesky jsou ruzne tak jako jsou ruzni jejich autori ;-) Nekdo je peclivejsi nekdo min, nekdo ma rad zahady, jiny obtiznejsi teren, jiny hezkou vyhlidku, dalsi nocni pochod a podobne. O to je to vsechno zajimavejsi a i hledaci si muzou vybrat podle sve chuti a natury. A je jasne, ze par kesi je takrka dokonalych a jine jsou o nicem...

A druhy dotaz:: existuje neco jako TOP TEN v popularite ci hodnoceni kesek jako mist, ktera jsou ostatnimi hodnocena jako popularni??

Celkovy TOP TEN neexistuje a ani nemuze, ale rada lidi ma ve svych profilech sve oblibene kesky, napriklad:
Dorcadion, Pitr, v&f family, Toniczech, maty dokonce i ja ;-) a jiste i rada dalsich. Tyto seznamy jsou ciste subjektivni, nektere kese se ale objevuji v rade z nich :-D
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2006 - 0:06

Zkuseni cacheri, chtel jsem se vas zeptat, jake kriterium musi nebo by mela splnovat nova cache. Priznamm se, nektere, a to jich mam teprve 40, jsou velmi zajimave.. Napr. kesky (Nuselske schody, Vinohradska vodarna, Koukolova hora,atd..) maj nejaky zajimavy odkaz a nejsou samoucelne. Dnes jsem vsak navstivil jinou, ktera byla uprostred velkeho sidliste, panelaky, jinak vubec nic. Mel jsem pocit, ze by to cloveku melo vzdycky neco prinest... JInak tu bude za chvilku milion kesek a pouze mechanicke obihani vsech novych skrysi, myslim, neni ucelne.. A druhy dotaz:: existuje neco jako TOP TEN v popularite ci hodnoceni kesek jako mist, ktera jsou ostatnimi hodnocena jako popularni??

Kriterium je, aby na miste byla nadoba s tuzkou, logbookem a pravidly pro nahodne nalezce. To ostatni je na autorovi. Co na nas pripravil se docte kazdy v listingu kese. Kdyz je napsano, ze ta kes je nezajimava, zalozena jen tak a aby od ni clovek moc necekal, tak bych se asi zas tak moc nedivil, kdyby to byla pravda :-). Nekdo ma treba k tomu mistu osobni vztah, ale tobe to nic rikat nemusi. Nebo se jenom chce z okna divat, kdo tam jak saskuje :-).
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2006 - 1:57

existuje neco jako TOP TEN v popularite ci hodnoceni kesek jako mist, ktera jsou ostatnimi hodnocena jako popularni??

Snad ne a diky bohu (a nebo necemu takovemu) za to.
Kriterium? Delej, co umis, a co myslis, ze se bude stat za to.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2006 - 11:26

Zkuseni cacheri, chtel jsem se vas zeptat, jake kriterium musi nebo by mela splnovat nova cache. Priznamm se, nektere, a to jich mam teprve 40, jsou velmi zajimave.. Napr. kesky (Nuselske schody, Vinohradska vodarna, Koukolova hora,atd..) maj nejaky zajimavy odkaz a nejsou samoucelne. Dnes jsem vsak navstivil jinou, ktera byla uprostred velkeho sidliste, panelaky, jinak vubec nic. Mel jsem pocit, ze by to cloveku melo vzdycky neco prinest... JInak tu bude za chvilku milion kesek a pouze mechanicke obihani vsech novych skrysi, myslim, neni ucelne..


Myslim, ze to, s jakou dukladnosti a rozvahou k tomu pristupujes uz je slibne samo o sobe. Nejproblematictejsi asi je, kdyz nekdo zalozi cache hlavne proto, aby nejakou zalozil. Radeji se do toho nenutit, pockat si na nejake hezke misto ci nosny napad, pokud mozno oboje dohromady. :-) Nejlepsi je, kdyz CITIS, zes to skvele vymyslel a ze TVOJE CACHE POTREBUJE PRAVE TOHLE MISTO. Je to samozrejme pokazde krok do neznama. Hlavni kriterium totiz bude, jaky pocit z toho pak s odtupem treba roku budes mit ty sam - zda se za tuhle cache nebudes v duchu stydet a maopak budes s ni spokojeny. A jestli bude duvod ke hrdosti, spokojenosi, zklamani ci studu se ukaze ponejvic z logu kolegu, kteri ji najdou (nebo v horsim pripade ani nenajdou ;-)).
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2006 - 7:54

Diky za info, mrknu na to..
Kesky jsou ruzne tak jako jsou ruzni jejich autori ;-) Nekdo je peclivejsi nekdo min, nekdo ma rad zahady, jiny obtiznejsi teren, jiny hezkou vyhlidku, dalsi nocni pochod a podobne. O to je to vsechno zajimavejsi a i hledaci si muzou vybrat podle sve chuti a natury. A je jasne, ze par kesi je takrka dokonalych a jine jsou o nicem...

Celkovy TOP TEN neexistuje a ani nemuze, ale rada lidi ma ve svych profilech sve oblibene kesky, napriklad:
Dorcadion,
Pitr,
v&f family,
Toniczech,
maty dokonce i
ja ;-) a jiste i rada dalsich. Tyto seznamy jsou ciste subjektivni, nektere kese se ale objevuji v rade z nich :-D



  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2006 - 2:03

Kriterium? Delej, co umis, a co myslis, ze se bude stat za to.

Ale urcite si pred zakladanim precti pravidla. ;-)
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2006 - 13:47

Nejlepsi je, kdyz CITIS, zes to skvele vymyslel a ze TVOJE CACHE POTREBUJE PRAVE TOHLE MISTO. Je to

A taky, ze PRAVE TOHLE MISTO POTREBUJE (TVOJI) CACHE / :]
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2006 - 11:11

Zapřemýšlej, jestli v okolí není nějaký zajímavý místo - třeba o kterým se moc neví a přesto stojí za návštěvu. Vymysli třeba něco, co ostatní něčím překvapí. Možností máš dost. Vem při tom v úvahu, že tam přijdou lidi z blízkého okolí (ty tam budou nejdřív :-) a pak taky někteří z dost daleka. Když napíšeš pár slov v angličtině třeba se objeví i někdo ze zahraničí. Někteří cacheři si přijdou fofrem jen pro další čárku ke své sbírce odlovených keší, jiní si to místo budou chtít vychutnat. Přijdou tam staří mazáci i rodinka s dětmi. Tak ať nikoho nezklameš :-) !
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2006 - 11:18

Díky za info,ale já jsem se neptal, jak mám založit keš, spíš na to, jestli je nějaký obecně vžitý kriterium - atraktivita místa, dostupnost, atd.. Já našel už dvě, který mi vůbec nepřijdou atraktivní, myslím to tak, že koupím krabici, dám ji před barák a budu koukat, jak se ostatní logujou. To ovšem asi není účel, ne?
Zapřemýšlej, jestli v okolí není nějaký zajímavý místo - třeba o kterým se moc neví a přesto stojí za návštěvu.
Vymysli třeba něco, co ostatní něčím překvapí. Možností máš dost. Vem při tom v úvahu, že tam přijdou lidi z blízkého okolí (ty tam budou nejdřív :-) a pak taky někteří z dost daleka. Když napíšeš pár slov v angličtině třeba se objeví i někdo ze zahraničí. Někteří cacheři si přijdou fofrem jen pro další čárku ke své sbírce odlovených keší, jiní si to místo budou chtít vychutnat. Přijdou tam staří mazáci i rodinka s dětmi. Tak ať nikoho nezklameš :-) !


  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2006 - 19:17

Díky za info,ale já jsem se neptal, jak mám založit keš, spíš na to, jestli je nějaký obecně vžitý kriterium - atraktivita místa, dostupnost, atd.. Já našel už dvě, který mi vůbec nepřijdou atraktivní, myslím to tak, že koupím krabici, dám ji před barák a budu koukat, jak se ostatní logujou. To ovšem asi není účel, ne?

Asi te zklamu, ale ucel je vsechno, co si autor kese vymysli. Tezko muzes nekomu neco zakazovat (pokud je to v souladu s pravidly pro umistovani kese) nebo prikazovat jakou kes by sis ty predstavoval. Jedina kes, ktera bude cela podle tebe bude ta, kterou sam zalozis. Uz tu bylo nekolik podobne nespokojenych kolegu, casem je to preslo (nejpozdeji v dobe, kdy sami zkusili kes vyrobit a poznali, ze to, co jim pripada supr je pro ostatni zklamanim :-).) Uz se tesim na tebe :-).
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama