Přejít na obsah


Fotka

Mobilní internet


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2013 - 16:14

Ahioj,

potreboval bych datove NEOMEZENY mobilni internet. Nemamte nekdo nejaky tip? Chci to do prace jako wifi. Delam na zabezpecenem pracovisti, kde neni moznost natahnout kabel dalsich stran... Modem na simku uz si sezenu.

Zajimala by mne hlavne cena a zkusenost.


  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#2 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2013 - 16:28

Já jsem na mobilní internet odkázanej už roky (nemám u baráku ani asfalt, natož kabel :) ) ale v tarifech se moc nevyznám, protože mám firemní. Nicméně jsem vyzkoušel už všechno i všechny operátory a jako úplně první krok bych ti důrazně doporučil si to napřed přímo na místě vyzkoušet - a to jak s ohledem na operátora, tak i na modem, kterej tam budeš hodlat používat. A vyzkoušel bych to opravdu důkladně, protože se signálem jsou občas problémy (mapy pokrytí vůbec neber v úvahu, to jsou spíš toužebná přání operátora, než realita). U operátora je většinou proti záloze možné si modem půjčit a vyzkoušet. Takže bych napřed řešil, co tam vlastně vůbec pojede a pak bych teprve přešel na bod 2 - otázka tarifu ....


  • 4
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#3 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2013 - 16:47

Dekuji.

Akorat jsem jeste zapomel uvest, ze pracuji v centru Prahy na kopci ve vysokem baraku :)  - vsechny 3 operatory mam za plno. A mam pocit, ze maji i vysilace na baraku  :) Bohuzel, nechytam ani zadnou komercni wifi tak dobre, abych mel kvalitni prijem a antenu namontovat nemohu. Takze mi slo spise o info o tarifech. Jelikoz na netu koukam, ze je v tom celkem gulas a ani nemam prehled o tom, kolik je ted tech vistualnich operatoru a co nabijezi....


  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#4 Destr

Destr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2013 - 17:08

Plus 4U neni to sice NEOMEZENY (to ti neda nikdo) ale 30GB je myslim na mobilni net docela slusny.


  • 0

10 SIN

20 GOTO HELL


#5 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2013 - 17:29

Diky, tech 30gb za 350 nevypada blbe, ale radsi bych neomezene  :)

 

Nasel jsem ted treba tohle neomezeny: http://www.ufon.cz/c...et-do-notebooku

Jeste kouknu jinam...


Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 05 prosinec 2013 - 17:29

  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#6 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2013 - 18:08

Dekuji.

Akorat jsem jeste zapomel uvest, ze pracuji v centru Prahy na kopci ve vysokem baraku :)  - vsechny 3 operatory mam za plno. A mam pocit, ze maji i vysilace na baraku  :) Bohuzel, nechytam ani zadnou komercni wifi tak dobre, abych mel kvalitni prijem a antenu namontovat nemohu. Takze mi slo spise o info o tarifech. Jelikoz na netu koukam, ze je v tom celkem gulas a ani nemam prehled o tom, kolik je ted tech vistualnich operatoru a co nabijezi....

 

Aha, tak to potom jo ....  :)

 

Jinak T-Mobile (a tím pádem asi i virtuálové, kteří běhají na jejich síti) má už celou jihovýchodní část Prahy celkem slušně pokrytou signálem LTE. Takže pokud jsi tam někde a pokud by někdo nabízel modem, kterej LTE umí, tak by to byl taky argument, protože to běhá fakt velmi slušně. Já občas jezdím busem 139 z Modřan do Vršovic a zkoušel jsem to na tabletu a celou cestu bez problémů drží signál LTE.

 

Další věc je, že modem LTE by to asi chtělo tak jako tak s ohledem na výhled do budoucna, protože LTE se teď snad už konečně rozjede.


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#7 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2013 - 18:28

Vysílač na baráku je k prdu, ten svítí někam jinam. Taky doporučuju nejdřív vyzkoušet, hlavně ve špičce kolem poledne a pak v podvečer. Pokud by náhodou nechtěli modem půjčit nebo by neměli zápůjční, objednej si ho přes web nebo telefon, pak ho můžeš během dvou týdnů zase vrátit. Hlavně ho nekupuj v prodejně.


  • 0

#8 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2013 - 18:44

ok,

jak to LTE, tak ten nakup po netu je dobra pripominka,

dik


  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#9 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2013 - 12:39

Neomezený internet má virtuální operátor Mobil.cz(je zdarma při dobiti minimální částkou 200,- ) Ano opravdu zdarma!!
  • 0

Člen odboje proti zdejší vtíravé reklamě


#10 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2013 - 13:19

Mapy jsou skutečně k ničemu. Byl jsem teď týden v nemocnici ve Vyškově, TMO jelo maximálně 200kbs, 3G se nechytlo vůbec.

VOD se sice občas chytl na 3G, ale z toho v jinou dobu zase jel hůř než TMO. O2 jsem neměl možnost zkusit.

Přitom podle VOD map i podle jejich infolinky to mělo být pokryté dobře. TMO mi na info rovnou řekli že tam 3G nedosáhne.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#11 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2013 - 13:50

Neomezený internet má virtuální operátor Mobil.cz(je zdarma při dobiti minimální částkou 200,- ) Ano opravdu zdarma!!

 

To neni zrovna neomezeny. Po vycerpani datoveho limitu ( maji FUP 200mb) internet zpomali. A to je prave duvod, proc chci neomezeny internet.

Proste internet bez FUP. Coz jsem zatim nasel jen u ufouna za 690kc...


Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 06 prosinec 2013 - 13:51

  • 1
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#12 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2013 - 15:20

To neni zrovna neomezeny. Po vycerpani datoveho limitu ( maji FUP 200mb) internet zpomali. A to je prave duvod, proc chci neomezeny internet.
Proste internet bez FUP. Coz jsem zatim nasel jen u ufouna za 690kc...

Zpomalí ale jede to furt dál a zadarmo. Na krmení notebooku to asi není ale tablet nebo chytrý mobil jede v pohodě
  • 0

Člen odboje proti zdejší vtíravé reklamě


#13 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2013 - 15:25

To neni zrovna neomezeny. Po vycerpani datoveho limitu ( maji FUP 200mb) internet zpomali. A to je prave duvod, proc chci neomezeny internet.

Proste internet bez FUP. Coz jsem zatim nasel jen u ufouna za 690kc...

Ten Ufon je ale tak trochu jednoúčelové zařízení, jejich modemy fungující pouze ve staré síti CDMA a je to bez sim karty,  rychlost 3,1 Mbit/s je asi jen teoretická za ideálních podmínek. V praxi to bude určitě nižší


  • 0

#14 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2013 - 17:11

Zpomalí ale jede to furt dál a zadarmo. Na krmení notebooku to asi není ale tablet nebo chytrý mobil jede v pohodě

Internet v mobilu mam a jeste za mene. Potrebuji to prave na notas.


  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#15 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2013 - 17:13

Ten Ufon je ale tak trochu jednoúčelové zařízení, jejich modemy fungující pouze ve staré síti CDMA a je to bez sim karty,  rychlost 3,1 Mbit/s je asi jen teoretická za ideálních podmínek. V praxi to bude určitě nižší

Diky za info  ;)


  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#16 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2013 - 8:41

Internet v mobilu mam a jeste za mene. Potrebuji to prave na notas.

Máš levnější internet než je ten můj zadarmo? To mě zajímá,napiš mi to kdyžtak soukromou zprávou ať tu neděláme reklamu. Díky W.
  • 0

Člen odboje proti zdejší vtíravé reklamě


#17 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2013 - 9:10

Máš levnější internet než je ten můj zadarmo? To mě zajímá,napiš mi to kdyžtak soukromou zprávou ať tu neděláme reklamu. Díky W.

 

Trochu se do toho vložím, i když je to už OT.

Při dobytí 200 Kč dostaneš 200MB FUP, což mi vychází 1Kč za MB, já třeba platím měsíčně 50Kč za 100MB FUP, a to je 0,5Kč za MB, tedy mám internet za polovinu. I já po přetáhnutí FUPka běžím dál bez dalších poplatků, jen se mi net zpomalí jako tobě...


  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#18 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2013 - 10:06

Trochu se do toho vložím, i když je to už OT.
Při dobytí 200 Kč dostaneš 200MB FUP, což mi vychází 1Kč za MB, já třeba platím měsíčně 50Kč za 100MB FUP, a to je 0,5Kč za MB, tedy mám internet za polovinu. I já po přetáhnutí FUPka běžím dál bez dalších poplatků, jen se mi net zpomalí jako tobě...

Zajímalo by mě co máš za operátora-tarif. Tvoje propočty jsou ale špatné. Ja si dobiju měsíčně 200,- a internet mám zadarmo,tudíž 1MB= 0Kč. Ano potom se zpomalí ale furt jede. Rozdíl v rychlosti na 3G na které Mobil.cz funguje není patrný,jen nejdou přehrávat videa z YouTube apod. Na Geocaching a aktivity s ním spojené je to ale dostačující.
  • 0

Člen odboje proti zdejší vtíravé reklamě


#19 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2013 - 10:12

No mám T-Mobile a tarif profi na míru :), ale tady jde o to, že musíš nabýt 200,- abys dostal 200MB FUP a po vybrání FUPka se ti zpomalí rychlost. Já měsíčně zaplatím 50,- a dostanu 100MB FUP. Každopádně tato diskuze je o něčem jiném...


  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#20 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2013 - 10:21

Abych nebyl OT. Navštívil jsem osobně kvůli internetu všechny operátory co mají kamennou prodejnu,pozjišťoval informace asi o šesti různých virtuálních operátorech a NIKDO nenabízí neomezený internet.Všichni mají nějaký FUP nebo je to tak drahé že je to nesmyslné. Tolik asi k původnímu dotazu. Jinak co se týká virtuálního operátora Mobil.cz tak ten používá síť T-mobile a internet je po dobiti minimální částkou opravdu zadarmo(nemluvim o levnějších sms a volání :) )
  • 0

Člen odboje proti zdejší vtíravé reklamě





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama