Přejít na obsah


Fotka

CO používáte k hledání


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 jenik100

jenik100

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2014 - 14:18

Ahoj , chtěl bych se zeptat , používáte mobilní telefon či gps zařízení , 

pokud používáte mobil hledát s offline nebo používáte data ? :D .. Popřípadě napište co používáte za mobil nebo gps , jakou aplikaci a jak jste s ní spokojeni :D


  • 0

Lidi , je to jen hra .. :)

 

Sony xperia SOLA  ( officiální aplikace )  ---->  Právě hledám ..


#2 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2014 - 14:22

Samsung B7610 (nekdy tez B761), v nem BeeLineGPS a do toho laduju data z Geogetu. Jako sw zaloha je nainstalovan PocketDrake a v nem kompletni databaze Geogetu. Spokojen velmi, uz dva roky. Zatim nevidim duvod ke zmene....


  • 0

#3 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2014 - 16:14

Lovím offline. Používám Geoget.

gpska: GPSMAP 62s PRO Lifetime

mobil: Samsung i8190 + GPS Status + a:Drake + Locus Pro + WhereYouGo + vektorová mapa od Speirse a stará mapa pro WhereYouGo

 

Radši lovím s gspkou. Mám v ní POI (kešky, waymarky, geospy, munzee a bunkry). Mobil používám na wheriga, munzee a čtení listingů. Z aplikací dávám přednost a:Drake, zdá se mi přehlednější. Locus používám kvůli složkám s body.


  • 1

#4 dílna u mnicha

dílna u mnicha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2014 - 17:34

Ahoj 

lovím pouze s garmin oregon 450 , wherigo má ale ještě jsem ho nepoužil :)


  • 0

#5 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 842 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2014 - 19:16

Přečti si několik vláken kde se to v poslední době řešilo.

Někdo nedá dopustit na outdoorové navigace, protože je můžou nechat spadnout ze skály nebo hodit do vody. A garminí mapy považují za to nejlepší co je.

Jiný zase nedá dopustit na ty takzvané "mobily" (ale do toho je nutno započítat i přístroje PDA a tablety). Tam je zase k dispozici inteligentní software, buď s online přístupem na keše a mapy, nebo offline a pak zase spolupracující s databází v počítači.

 

A pokud si nedokážeš představit, co ty pojmy znamenají (tj. například jak se loví s navigací bez mapy), tak se s někým zkušenějším domluv aby ti to ukázal v praxi. Ideálně zajdi na nějaký event., koná se jich po Česku plno.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#6 ptychozoon

ptychozoon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2014 - 20:22

Asi budu v menšině, když napíšu že já osobně používám mobil. V současné době je to Samsung Galaxy S2, v něm aplikace c:geo, se kterou jsem navýsost spokojený, samozřejmě, jsem online. Vyhovuje mi jednoduchost, dostupnost a nezavislost na PC a domácím zpracování dat. V mobilu mám pak dále nainstalovanou geniální appku TrekBuddy s off line mapama, dále Mapy os Seznamu a něco málo navíc. Nevýhodou bude možná vetší nepřesnost oproti outdoorovým GPSkám, nevím, nemám odzkoušeno, ale předpokládám to a dále pak vysoká spotřeba energie, kterou musím tak či tak řešit, takže používám záložní zdroj o kapacitě 15.000 mA, který mi dovoluje být v divočině i několik dní...

Pravdou je taky to, že mobil je náchylnější ke zraněním, u toho mého jsem rozflákal foťák asi po 6ti hodinách od koupě :-). Jinak toho ale zvládnul hodně a kdo mě zná, ví, že u mě mají mobily těžký život!


  • 1

#7 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2014 - 22:07

Používám mobil a jsem offline, což s aplikací Locus není problém ;-)
  • 2

#8 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 224 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2014 - 22:19

z 10% GPS nemapovou (etrexH - zejména v cizině při neplánovaném výskytu někde, kdy mi někdo z domova pošle v sms souřadnice a hint tradiček v okolí)

z 1% nechytrý mobil s Handy Geocaching (s připojením na skok, či jak se to jmenuje)

z 80% pamět v hlavě (kouknu doma na mapy.cz a pamatuju si to)

ze zbylých 9% papírové přípravy

cca...


  • 2

#9 raddino

raddino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2014 - 22:52

Nexus 5 + Locus Pro. Přes plugin v něm mám geoget databázi s celou čr, případně si v terénu aktualizuji logy, či stáhnu novou keš pokud něco pípne. Když dlouho nemůže najít a je jasné že tam je, otevírám ještě c:geo, abych se podíval kdo z kamarádů má odloveno a zavolal si případně o radu. Mapy vektorové od Speirse


  • 1

#10 koudis

koudis

    koudis

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2014 - 3:36

Garmin Oregon 400t, naprostá spokojenost. Jen musím předem stáhnout kešky a serou mě fotohinty. Výhoda do zahraničí, kde nemám internet a velká výdrž baterii.

 

Smartphone Samsung něco - když si náhodou vzpomenu, trošku horší GPS, ale v pohodě. Když si tím vybiju baterky, tak si nezavolám, což je dost blbý. Používám c:geo, kde případně stahuju do offline v zahraničí.

 

Tablet Nexus 7. Musím zapnout sdílení internetu na mobilu (vybiju ho) nebo si to stáhnout předem do offline. Taky c:geo.

 

Na c:geo se mi hodně líbí, že vidím přímo logy přátel, což v garminu bohužel není. Garmin má zas lepší filtry na kešky přímo v terénu (obtížnost, terén, typ, ..), ale stejně to moc nepoužívám.

 

Jinak všude jedu offline mapy OSM.


Tento příspěvek byl upraven od koudis: 02 únor 2014 - 3:38

  • 0

#11 vlastan

vlastan

    vlastan

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2014 - 6:50

Moji kamarádi na geocaching jsou:

1.     Mozigo, kde si vše připravím i s finálními souřadnicemi, listigem a fotohintem.

2.    Garmin Oregon 550 do kterého je stažen pouze jeden jediný soubor se vším z Moziga.


  • 0
vlastan

#12 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2014 - 9:05

Garmin Oregon 450 je super  :)


  • 0

#13 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2014 - 9:26

Používáme doma (teda venku):

1. Monterra

2. Oregon 600

3. Tactix

4. hrudní pás

5. tempe


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#14 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2014 - 11:24

Upraven nazev tematu - to, cos vybral, bylo nicnerikajici. Priste uz ti to opravovat nebudu a bude to za varovani.

 

Presun do spravny sekce - dotaz, co si polozil, nema v poradne co delat. Priste uz tak ynebudu tolerovat, neni to poprvy (ani jedno z toho)


  • 1

#15 thomass.mb

thomass.mb

    thomass.mb

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2014 - 11:30

Standardně používám Dakotu 10, do které jsem se před nedávnem naučil dostávat informace z GeoGetu - a musím říct, že je to lepší než "pouhé" GPX z GC.com.

 

Jako zálohu (nouzové řešení) jsem používal i Nokii C7 (v kombinaci s aplikací CacheMe), na které mi fungovalo i Wherigo (aplikace OpenWIG). Minulý čas používám schválně - bohužel, poslední měsíc mi mobil přestal chytat GPS signál a zatím netuším proč :(


  • 0

#16 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 234 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2014 - 11:39

Používám SE Xperia Ray, lovím offline, primárně program c:geo + Locus a WhereYouGo a nějaké doprovodné prográmky. :)

Sice po těch více jak dvou letech už telefon nevypadá nejnověji, ale pořád slouží více než dobře a to i přes četné pády, které si za ty dvě léta vytrpěl (přežil několikrát pád z kola i ruky na skálu). Však na těch škrábancích a různých defektech je to používání dost znát! :D


  • 1

#17 Musky

Musky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2014 - 15:12

Já zatím používám Samsung Galaxy S ale až budou prachy tak si chci koupit samostatnou navigaci. U každé druhé čekám dlouho na pozici. Když jsem byl na Slovensku tak sérii kolem Bratislavy jsem hledal podle hintu, mobil ukázal vždy jinam, ale kolegovi kterého jsem potkal u jedné tak šel rovnou za šipkou, mel oregona. U jedné dokonce mobil ukazoval úplně mimo, našel jsem ji podle map a stop, byla to u cesty v lese, zadny město. Možná mám špatný phone, ale mel jsem zkušenost s Samsung Galaxy S3 a nepripadal mi vůbec lepší. V patek jsem lovil v Žatci a kes jsem našel dřív podle mapy než podle mobilu. V telefonu používám Geocaching oficiální aplikaci, Locus s mapama z jednych stránek. Cgeo jsem používal, ale je pomalé při ukládání do offline. Oficiální nic nechybí az na statické mapy. wherigo jsem použil zatím 3x ale kvuli chybě asi jedno nedohraji. Kvůli mrazu, vydrzi, rychlosti a odolnosti proti vodě a pádu uvažují o samostatné navigaci. Mám vyhlidlou Garmin Etrex 30. Kvůli němu a horší mobility (auto) jsem neprodloužil PM, které ale určitě prodlouzim az po nákupu.
  • 0

#18 klukcz

klukcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2014 - 9:52

mobil s cgeo a převážně offline mapu.když jsem v úzkých použiju online satelitní mapu pro upřesnění. a když nejdu někam do lesa tak i jen po paměti když se kouknu doma na mapu.


  • 0

#19 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2014 - 10:17

Já telefon viz podpis, v něm a:Drake a v něm databázi z Geogetu. Tedy obvykle offline, ale když je potřeba, lze kešku aktualizovat v terénu. Vektorová mapa z osm.paws.cz, fotomapy online od Google.

A bluetooth modul s MTKII chipsetem, takže mi pozice nelítá ani v hustém lese nebo na svazích.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#20 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2014 - 11:01

Používám Oregon 550t a vlastní oči. Telefon používám jen v případě, kdy potřebuju požádat o radu někoho z předlovců.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama