Přejít na obsah


Fotka

Dotaz začátečníka


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
49 odpovědí na toto téma

#21 Korismata

Korismata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2014 - 12:42

Odpovědí už tu bylo hodně, já jen jako vždy přidám video od Macka, o kterém si myslím, že by nováčkům mohlo hodně pomoci...


  • 1

#22 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2014 - 12:45

Geocaching je složitější systém než se zdá. Kdysi, jako začátečník, jsem z toho byla hodně zmatená. Po třech letech jsem mírně zmatená.  :rolleyes:  Čeká tě hodně hledání "jak na to". 

Jakou budeš používat navigaci?

Btw. nastavené domovské souřadnice mám ty původní, tj. uprostřed oceánu a nikdy mi to v ničem nevadilo. 


  • 1

#23 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2014 - 13:21

Podle toho, co píše, tak se asi o gc nedozvěděl od známých, kteří by v začátcích pomohli. Nebylo by proto špatné v okolí poznat někoho, kdo už zkušenosti má a poradil by s tím, co není po čtení wiki a jiných zdrojů jasné. Nebo využít tolikrát opakované přijít na nejbližší event a navázat kontakty tam. Sama si moc dobře pamatuji, jak jsem byla ráda, že jsem v začátcích měla "poradce na telefonu". A na eventy jsem vlastně nakoukla proto, že jsem si dělala malé průzkumy jednou kolem výběru razítka, příště kolem zkušeností s trekovými botami a díky tomu neplánovaně získala společnost na různé druhy výprav. Je to jak píše Bubo, pořád se člověk má co učit. A třeba jen TB a GC vypadají pro začátečníka složitě, sama jsem se odvážila první logovat po přečtení pravidel až někdy po měsíci a docela mě rozesmálo, že někdo sbíral odvahu k přemisťování rok a půl.

Na začátek by bylo dobré mít v okolí někoho, kdo by udělal stručný přehled, co je na začátek nutné znát a co si pročítat později a hlavně dovedl poradi s navigací nebo telefonem a programy.


  • 3

#24 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2014 - 13:29

Když jsem viděl svou první kešku, zaujalo mě to. Když jsem pak viděl stránky gc.com, odradilo mě to skoro na další dva roky.


  • 1

#25 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2014 - 13:33

Pokud chce jen občas chodit na kešky s rodinou, tak mu stačí umět vyhledat je na webu, najít v terénu a zalogovat. Stejně asi začne těmi pro nováčky. Většinou se dají najít i bez navigace.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 23 únor 2014 - 13:35

  • 0

#26 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2014 - 14:20

Já jsem do toho šla taky sama, a dlouho jsem v tom plavala, pak mi pomohlo, když mi jeden kamarád vysvětlil co vůbec třeba jsou mysterky a multiny (když jsem šla na první mysterku, opsala jsem si úvodní souřadnice a pak se hrozně divila kde je), co je travel bug, co CWG...je to nějak z toho osobního styku lepší než jen si to číst na wiki. Že existují eventy jsem zjistila asi po 2 letech  :D 


  • 2

#27 Tranicka

Tranicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2014 - 14:20

Jasně, ale vždycky je lepší mít někoho, kdo ti ukáže co a jak. Poradí a vysvětlí...


  • 2

#28 Marek_D

Marek_D

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2014 - 14:57

Děkuji všem za rady.

Kešky plánuju hledat s dcerou (4 a půl) na procházkách. Normálně ji procházky nebaví, ale když jsem ji řekl, že dnes budeme hledat poklad, úplně ji to chytlo a vůbec nekňourala :)

Ze tří jsme našli jenom jednu - i to prázdnou, ale stejně super... teď zkoumám, jak kešku zalogovat...

Ještě jednou díky.

M


  • 0

#29 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2014 - 15:29

Vpravo nahoře na stránce kešky je Zalogovat návštěvu, typ logu je Found it, napsat, odeslat.
  • 0

#30 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 796 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2014 - 17:10

Nebo ji zaloguj přímo z té mapy. Klikni na ikonku vyjede bublina a dole máš odkaz Log it ,nebo něco podobného v češtině, podle toho jak sis nastavil jazyk. Typ logu vyber Found it (nebo Didn't found, pokud jsi ji nenašel a přesto to tam chceš napsat, nebo Write note, pokud chceš jen napsat poznámku). Ale logovat ze stránky s listingem je lepší, protože vidíš, co psali před tebou. DNF (Didn't found) piš když je krabička evidentně ztracená, dost to pomáhá k nápravě. Např. mě napsali první DNF až po měsíci, kdy to nikdo nenašel, před tím nacházeli denně. Mohl jsem obnovit o měsíc dřív.


  • 0

#31 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2014 - 17:16

Děkuji všem za rady.

Kešky plánuju hledat s dcerou (4 a půl) na procházkách. Normálně ji procházky nebaví, ale když jsem ji řekl, že dnes budeme hledat poklad, úplně ji to chytlo a vůbec nekňourala :)

Ze tří jsme našli jenom jednu - i to prázdnou, ale stejně super... teď zkoumám, jak kešku zalogovat...

Ještě jednou díky.

M

Marku, odkud jsi? Myslím, že jedno hodinové setkání s někým zkušeným (a že jich tady je!) by ti vynahradilo spoustu psaní tady na foru . . .  :)


  • 2

Co nevidím, nahmatám . . .


#32 BinLadin12

BinLadin12

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
  • LocationBrno

Publikováno 23 únor 2014 - 18:30

Porad koukam jak tele na vrata...uz kdysi davno jsem chtel zacit,ale tak nejak se  stalo ze skusim svou prvni kesku az ted...dekuji za rady aj pro mne i kdyz tazatel byl nekdo jinej.Asi budu postupovat dle hesla : "smudlo hledej ! " .-)


  • 0

#33 mirdis1

mirdis1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2014 - 18:55

To Binladin Hlavně nezačíej Bosonožským lomem jako já kdysi, neměl jsem o GC ani páru a šel jsem do multiny s větší obtížností, byla to docela srada, neb v té době ještě byla aktuální fixní GPS(pamětníci tuší)... Ono na začátky je dobré mít ěco lehčího. Třeba Mariánské údolí má fajn kešky (tedy mívalo, teď jsem tam už dlouho nebyl)


  • 0
Jdu na sever.... a už jdu na jih

#34 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2014 - 19:09

Porad koukam jak tele na vrata...uz kdysi davno jsem chtel zacit,ale tak nejak se  stalo ze skusim svou prvni kesku az ted...dekuji za rady aj pro mne i kdyz tazatel byl nekdo jinej.Asi budu postupovat dle hesla : "smudlo hledej ! " .-)

Jojo, hlavně se dívej na hvězdičky za terén a obtížnost, pro začátek doporučuji u obou parametrů tak hodnotu 2*


  • 1

Co nevidím, nahmatám . . .


#35 BinLadin12

BinLadin12

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
  • LocationBrno

Publikováno 23 únor 2014 - 21:00

Dekujui,mysle jsme si to..par par kesek  tesne v okoli bydliste,a vsechn okolo max tri hvezdicejm,vetsina 2,5..tak skusime tohle a uviidme ,cili smudlo hledej .-)


  • 0

#36 netvor

netvor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2014 - 21:22

Taky přidám jednu radu pro začátečníky...

Abyste vy nebo vaše děti nebyli zklamaní, rozhodně zapomeňte na skutečné poklady. Krabičky nacpané předměty k výměně se vyskytují jen na prezentačních videích nebo ve filmu. Velmi často najdete jen krabku s logbookem, občas bude v dost žalostném stavu.

Pokud u geocachingu vydržíte, dřív nebo později zjistíte, že pokladem je samotný úspěšný nález, někdy i místo, na které vás cache přivede.

Hodně štěstí... :)


  • 2

#37 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2014 - 21:45

netvor: největšími poklady jsou ta místa a ty zážitky, ale mladším dětem to asi nevysvětlíš :-) Ale krabičky na odlehlejších místech na tom jsou s obsahem většinou dobře. Je to trochu OT, pardon.
  • 2

#38 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 796 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2014 - 21:57

S tou obtížností to není tak hrozné, u D (obtížnost hledání nebo luštění) záleží spíš na tom, co znáš. D4 můžeš dát hned, nebo na D2 pohořet. U terénu je to taky někdy nadhodnocené nebo podhodnocené. Nechoď na T5, tam se většinou leze po lanech, plave nebo potápí. U T4 se většinou leze na strom po větvích nebo na turisticky obtížně přístupnou skálu. S malým dítětem taky asi radši nechoď, ale není to nic, co nezvládneš.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 23 únor 2014 - 21:57

  • 2

#39 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 7:37

Taky přidám jednu radu pro začátečníky...

Abyste vy nebo vaše děti nebyli zklamaní, rozhodně zapomeňte na skutečné poklady. ...

Pro tyto případy se dá vzít něco z vlastních zdrojů, co tam holt dítku podstrčíš...


  • 0

#40 jackcomputer

jackcomputer

    Petr

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 9:43

Taky přidám jednu radu pro začátečníky...

Abyste vy nebo vaše děti nebyli zklamaní, rozhodně zapomeňte na skutečné poklady. Krabičky nacpané předměty k výměně se vyskytují jen na prezentačních videích nebo ve filmu. Velmi často najdete jen krabku s logbookem, občas bude v dost žalostném stavu.

Pokud u geocachingu vydržíte, dřív nebo později zjistíte, že pokladem je samotný úspěšný nález, někdy i místo, na které vás cache přivede.

Hodně štěstí... :)

Presne tak o tom je geocaching poznat nova mista nove lidi (kacery) a vlastne tak mit cil cesty, kdyz jsem lovil ze svymi detmi chteli jen do tech mist kde jsou kese a tech je nastesti vsude celkem dost.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama