Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 1 Hlasů

Skript pro hromadné přiřazení informací k bodu v GPX


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2014 - 21:02

Zjistil jsem, že GPSMap 64 už nepodporuje vkládání informací o době uložení bodu v GPSce do poznámky bodu (tak aby byl jednoduše vidět v MapSource či v BaseCamp v poli pro poznámku a dal se jednoduše kopírovat).

Místo toho tyto data ukládá jinam, ovšem odsud nejdou jednoduše kopírovat - do tagu "<time>2014-04-27T11:17:33Z</time>", ovšem v jiném než našem čase. Nemá někdo nějaký jednoduchý skript, který by mi v GPX souboru zkopíroval tato data do tagu pro poznámku?

 

Pokud ručně upravím poznámku, tak se mi zobrazuje v uloženém souboru toto:

    <cmt>2014-04-27 15:54:12</cmt>
    <desc>2014-04-27 15:54:12</desc>
 

 

Využíval jsem toto pro katalogizaci objektů, kde uložením bodu do GPSky si označím čas, kdy jsem si udělal fotku. Z mapy pak můžu lehce dohledat tuto fotku. Pokud se na místo vrátím, v terénu si opět poznačím bod, ale pak už si jen zkopíruji údaj o datu focení do poznámky dříve udělaného bodu. 

 

Pro zpracování používám stále ještě MapSource, kde jde jednoduše řadit podle poznámky, souřadnic, jména, typu bodu a dalších, nový BaseCamp toto bohužel už neumí :-(

Pro mě je důležité, že v MapSource je toto vidět v políčku Comment u všech uložených bodů a ne jen po rozkliknutí, takže když hledám bod, který jsem nafotil, nemusím rozklikávat každý bod popořadě a hledat to v podrobných detailech... MapSource umí také podle tohoto políčka na rozdíl od BaseCamp třídit.

 

 

Pro ty, co mi řeknou, ať používám GG atp. pro katalogizaci - potřebuji často zjišťovat na mapě (zda se jedná o duplicitní objekt nebo ne atd., zda ten bod už ve svém seznamu mám či nemám, případně bod dle mapy jednoduše o kousek "posunout" a to bohužel zde nejde... Kdyby to šlo, bylo by to skvělé!

 

Předem moc dík za jakoukoliv radu. Případně alespoň za nějakou ukázku prográmku, který něco podobného dělá. Na střední před nějakými 15-ti lety jsem dělal v Turbo-Pascalu, tak snad bych si ten skript dokázal nějak upravit...


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 27 duben 2014 - 21:21

  • 0

#2 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2014 - 6:45

Pridani tagu je asi vec pro napsani scriptu (zrejme by na to stacil sed nebo awk) nebo programku. Tim se ale zabyvat nechci. Spis bych se zameril na ten GG.

 

Jak si predstavujestu katalogizaci? Ja mam sctiptik, ktery umoznuje na cachemapu pridavat dalsi body. Takze kdyz importujes data do nejake pracovni databaze, zobrazis je a pak pridas k male, muzes tam mit nektere body vicekrat. Muzes si je pak treba zobrazit v tabulce ... Nestaci ti to? Pripadne rekni, jak si to predstavujes.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#3 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2014 - 7:28

Osobně si "sbírám" fotografie zajímavých objektů a tyto objekty si zaměřuji.

V terénu - vyfotím - uložím bod (nepopisuji, mám fotku s časem + bod s časem - stačí na "spárování").

Doma u PC - podle fotky a záznamu z tras si třídím a popisuji jednotlivé body (křížky, pomníky, stromy, rozhledny, naučné stezky, boží muka atp.). Na mapě (MapSource, jde to i v BaseCamp, ten mi ale nepřirostl k srdci, má řadu nedostatků) zkontroluji, zda už mám tento objekt vyfocený z předchozího cestování. Pokud ano, přímo v mapě objekt rozkliknu, přidám v poznámce další datum a čas z nového bodu ke starému, případně koriguji zaměření), zkontroluji, zda se GPSka neustřelila (občas posunu, pokud je hodně mimo, zkoriguji umístění bodu fotky podle leteckých map atp., pokud jsem třeba fotil objekt i z větší dálky 20-30 m a jednalo se třeba o kostel nebo jasně daný objekt).

 

Já vím, že na katalogizaci těchto dat by byl GG skvělý, ale pro rychlou úpravu dat v mapě se prostě nehodí. Najít si v cachemapě bod, zjistit, zda jak ho upravovat, ale muset si překlikávat do GG a zde upravovat ručně souřadnice a znovu klikat na export do Cachemapy, abych zjistil, jak se projevila změna souřadnic, a to samé u editace atributů toho bodu (tagů nebo poznámky bodu) mi přijde daleko náročnější na čas, než můj dosavadní způsob.

Z jednoho denního výletu mám občas i přes 100 nafocených zajímavostí, to pak přece jen hledím na to, jak dlouho mi trvá tato úprava dat...

 

 

Na ty prográmky díky, zkusím se na ně podívat, snad najdu nějaký český popis :-). I když nevím, zda to zvládnu.. Naposledy jsem pořádně programoval před 15-ti lety na střední škole (právě v tom Turbo Pascalu 7 pro DOS :-) )


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 28 duben 2014 - 7:29

  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2014 - 7:50

Aby ses podival, kam ukazuji prave editovane souradnice bodu, na to si nemusis poustet cachemapu, na to je primo v tom editoru souradnice tlacitko.


  • 0

#5 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2014 - 7:56

Tlacitko resi jen to zobrazeni, ale to znamena, ze ten bod uz musi do GG mit zadany. Aby zjistil, zda tam neni z drivejska jiny bod s podobnou souradnici a tematem, to uz tak snadno neudela.

 

Nehodlal jsem ti vnucovat GG k tomuto ucelu. Jen me zajimalo, co vlastne delas. Souhlasim s tebou, ze tohle delat v GG by asi nejak komplikovane slo, ale v MapSource je to jednodussi. Pro GG by se na to musel vytvorit nejaky nastroj ... Nicmene jeden nastroj uz hotovy je - z trasy z GPS umi priradit souradnice fotkam podle toho, kdy byly nafoceny. Ale dneska uz umi kdejaky fotak sam od sebe tagovat GPS souradnice do EXIFu.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2014 - 7:59

Na druhou stranu, pokud ma nekdo nejaky napad, jak GG vylepsit tak, aby se mu hodil na to ci ono, tak se mi nebojte napsat.


  • 0

#7 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2014 - 8:03

Přiznám se, že tohle jsem ani nikdy nezkoušel, mě vždy vyhovovalo, že v Mapsource, jsem prostě poklepal na bod a ten se mi otevřel pro editaci, a ten bod šel o pár metrů posunout přímo na mapě - nemusel jsem měnit ty souřadnice ručně (ne zkoušet, kam to vyjde, když změním o X tisícin souřadnice). Občas dokonce zapomenu nějaký ten bod uložit, tak zadávám bod přímo podle trasy právě v mapě, kde potřebuji vidět i tu prošlou trasu... Pokud by šlo i něco podobného v GG, neváhal bych a celou svou databázi bych do GG převedl. Ale tohle bohužel GG neumí

 

Proto jsem spíš hledal jestli neexistuje nějaký skriptík, který by dokázal měnit GPXko přímo, abych měl ty údaje z GPSky, které potřebuji ještě zpracovat, přehledně pod sebou a zároveň byla co nejjednodušší jejich editace.

 

Moc se omlouvám za to, že vás tu zdržuji, moc si cením vašich názorů. Jen hledám pokud možno co nejrychlejší možnost editace... Vím, tenhle problém řeší opravdu málokdo, asi málokdo je takový blázen, aby si fotil křížky, pomníky, naučné stezky, křížové cesty, vyhlídky, mosty i spoustu dalších zajímavostí a pak si to takhle zpracovával... 


  • 0

#8 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2014 - 8:09

gord, Haluma: Moc dobre vim, jak Romanovy "databaze" bodu vypadaj a plne chapu to, ze pouziva MS - pro veskery ucely, ktery jsou potreba, to je naprosto vyhovujici a hlavne rychly. V GG to je i pro me zbytecne slozita prace. Mam neco podobnyho s kaplickama, krizkama, takze vim, ze premlouvat na pouziti GG pro tohle nema smysl :)


  • 0

#9 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2014 - 8:10

Na druhou stranu, pokud ma nekdo nejaky napad, jak GG vylepsit tak, aby se mu hodil na to ci ono, tak se mi nebojte napsat.

 

Proto jsem se ptal, ale tohle asi opravdu neni uloha pro GG.

 

V Cachemape jede body posouvat pohybem mysi, ale ulozeni zase neni jen tak - musi se to zkopirovat ... V tomhle pripade asi nejjednodussi bude vazne to zkopirovani tacu do noveho tagu. Jak jsem psal - ja bych to delal v sed nebo awk, ale to jsou primarne unixove programy a jejich pouziti neni uplne intuitivni ;-D


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#10 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2014 - 8:12

gord, Haluma: Moc dobre vim, jak Romanovy "databaze" bodu vypadaj a plne chapu to, ze pouziva MS - pro veskery ucely, ktery jsou potreba, to je naprosto vyhovujici a hlavne rychly. V GG to je i pro me zbytecne slozita prace. Mam neco podobnyho s kaplickama, krizkama, takze vim, ze premlouvat na pouziti GG pro tohle nema smysl :)

 

Ja ho nepremlouval, jen mne zajimalo, co dela. Ted to vim a souhlasim s tim, ze neco podobneho implementovat do GG je celkem slozite a byla by otazka, jak moc to bude vyuzivane. Podle me to tedy ani nema smysl, je to skoda prace.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2014 - 8:21

Hele, to je otazka. Ja GG pouzivam na databaze bodu vseho mozneho, a prijde mi to sikovne. Jenze vsechno to jsou body, ktere maji primarni zdroj nekde jinde! To plati i o keskach. Nekde je seznam bodu, to se naleje do GG, prehrabuje se v tom, zobrazuje se to, taguje se to jak je libo, exportuje se to jak clovek chce...

 

Ale co GG chybi, je podpora pro samotne vytvareni takovychto databazi. V tuto chvili nedokazu rict, co by to vsechno obnaselo, natoz jestli se to vyplati. Nemam to vubec rozmyslene, ale neprijde mi to jako namet k zahozeni.


  • 0

#12 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2014 - 8:24

Tlacitko resi jen to zobrazeni, ale to znamena, ze ten bod uz musi do GG mit zadany. Aby zjistil, zda tam neni z drivejska jiny bod s podobnou souradnici a tematem, to uz tak snadno neudela.

 

Nehodlal jsem ti vnucovat GG k tomuto ucelu. Jen me zajimalo, co vlastne delas. Souhlasim s tebou, ze tohle delat v GG by asi nejak komplikovane slo, ale v MapSource je to jednodussi. Pro GG by se na to musel vytvorit nejaky nastroj ... Nicmene jeden nastroj uz hotovy je - z trasy z GPS umi priradit souradnice fotkam podle toho, kdy byly nafoceny. Ale dneska uz umi kdejaky fotak sam od sebe tagovat GPS souradnice do EXIFu.

 

Souřadnice k fotkám si přiřazuji při úpravě fotek. Ovšem fotek mám desetitisíce a než by se mi načetly, trvalo by to hodně dlouho. Tady se mi jedná spíše o jakousi "databázi" v mapě pro zobrazení zajímavostí přímo v mapě, takové POIky.

Bohužel i MapSource má své limity. Nad 10 tisíc bodů už se občas seká a chodí pomalu, hlavně při zobrazení hodně bodů najednou. A já podobných bodů už mám kolem 17 tisíc (jsou to i lavičky, přístřešky, turistická rozcestí), takový soukromý Waymarking, jen není čas to nikde zveřejnit...

 

 

Na druhou stranu, pokud ma nekdo nejaky napad, jak GG vylepsit tak, aby se mu hodil na to ci ono, tak se mi nebojte napsat.

 

Díky za úžasnou nabídku, ale nedokážu si představit, kolik práce by na něčem takovém padlo a kvůli jednomu člověku je asi zbytečná. Možná by nás bylo 5, co by to využili, ale i tak mi přijde, že na GG máš hodně práce, kterou využije daleko více lidí...

A tohle by opravdu spíše potřebovalo nějaký externí doplněk, který by zobrazoval mapu (něco jako GeoKůk, který dodnes používám raději, než cachemapu integrovanou v GG) a který by používal databázi GG a přitom umožňoval do ní i zapisovat.


  • 0

#13 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2014 - 8:42

 A já podobných bodů už mám kolem 17 tisíc (jsou to i lavičky, přístřešky, turistická rozcestí), takový soukromý Waymarking, jen není čas to nikde zveřejnit...

To jsou přesně data která se hodí dávat do OpenStreetMap! :)

 

Na druhou stranu, pokud ma nekdo nejaky napad, jak GG vylepsit tak, aby se mu hodil na to ci ono, tak se mi nebojte napsat.

Nejen pro ten Romanův případ by se hodilo užší provázání kešmapy s GG, např přidávání waypointů z mapy, nebo přímá editace polygonů a tras pro filtrování (kopírovat to bokem je docela otrava). Ale to chápu že je asi s tou webovou mapou obtížně realizovatelné, to byc fakt muselo být něco ve stylu geokuku.


  • 0

#14 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2014 - 8:53

Hele, to je otazka. Ja GG pouzivam na databaze bodu vseho mozneho, a prijde mi to sikovne. Jenze vsechno to jsou body, ktere maji primarni zdroj nekde jinde! To plati i o keskach. Nekde je seznam bodu, to se naleje do GG, prehrabuje se v tom, zobrazuje se to, taguje se to jak je libo, exportuje se to jak clovek chce...

 

Ale co GG chybi, je podpora pro samotne vytvareni takovychto databazi. V tuto chvili nedokazu rict, co by to vsechno obnaselo, natoz jestli se to vyplati. Nemam to vubec rozmyslene, ale neprijde mi to jako namet k zahozeni.

 

Udělat něco podobného by bylo úžasný, to bys byl milionový...

Ovšem obávám se, že vzhledem k tomu, jak jsem zvyklý pracovat, bych měl svérázné požadavky, aby to mělo funkcionalitu GG, ale přitom se s tím pracovalo stejně snadno jako s MapSource (zobrazí trasu i editovatelné body) a to by byl hodně těžký oříšek... 

 

To jsou přesně data která se hodí dávat do OpenStreetMap! :).

 

Jo, kdybych na to měl čas... Některé výlety nemám zpracované rok dozadu... Natož kdybych to dával ještě někam jinam. :-( Přitom bych moc rád. Jenže to by den musel mít 100 hodin.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka