Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

CWG směnárna - matematický dotaz


Nejlepší odpověď kwq7b3f44lddx , 27 duben 2014 - 22:37

Tak už jsem to spočítal.

Chtělo to si to nakreslit do tabulky a pak už to bylo jasný.

Tabulka pro n=6 je tady: http://oi61.tinypic.com/35mmwqh.jpg

 

Vzrorec pro výpočet minimálního množství různých CWG při zakládání směnárny ('z')

v závislosti na počtu CWG udržovaných ve směnárně ('n') je:

 

z = n + (n-1) + (n-2) + .... + (n-n)

 

 

 

Přejít na celý příspěvek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
3 odpovědí na toto téma

#1 kwq7b3f44lddx

kwq7b3f44lddx

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2014 - 21:39

Chtěl bych založit CWG směnárnu, ale mám matematický problém, který bych nejdříve potřeboval vyřešit.

 

 

Zadání zní:
---
Směnárna bude obsahovat 'n' různých CWG.

Pokud budu předpokládat, že každý nálezce bude měnit poctivě kus za kus a že kešku navštíví každý jen jednou, tak jaký základní kapitál různých CWG budu do začátku potřebovat, abych po každém nálezu byl schopný promíchat CWG ve směnárně tak, aby bylo v kešce pořád 'n' různých kousků.
Nálezce může měnit klidně 'n' různých CWG za 'n' svých stejných CWG.
---

 

Potřeboval bych tedy nadefinovat nějakou funkci z = f(n) , kde 'z' je úvodní základní kapitál různých CWG a 'n' je počet udržovaných CWG v kešce.
 

 

Příklad pro n = 3 a nejhorší možný scénář, kdy každý nálezce vezme 3 různá CWG a vloží 3 svá stejná CWG:
---
V kešce budou na začátku 3 CWG označená jako A, B, C.
Přijde první nálezce, vezme si A, B, C a vloží své 3 CWG označená jako D, D, D.
Já pak přijdu a dvě CWG D, D odeberu a nahradím je CWG E a F, které jsou součástí toho mého základního kapitálu.
V kešce je tedy D, E, F a doma mám z této výměny navíc D, D


Pak přijde další sběratel, vezme z kešky D, E, F a nahradí je svými G, G, G
Já potom provedu promíchání tak, že vezmu z kešky dvě CWG G, G a nahradím je D a H. D je od předchozího nálezce, H je součástí mého základního kapitálu.
V kešce je aktuálně D, G, H a doma mám D, G, G

Tím se dostávám do trvale udržitelného stavu, kdy stejná CWG od nových nálezců mohu mixovat jen pomocí CWG od předchozích nálezců.

Když další den přijde další nálezce a vezme si D, G, H a do kešky vloží I, I, I
Pak to já opět promíchám tak, že vezmu z kešky I, I a vložím D, G - Tato dvě CWG mám od předchozích nálezců, takže už nejsou součástí základního kapitálu.
Keška obsahuje D, G, I a doma mám G, I, I


Můj základní kapitál 'z' tedy byl : A, B, C, E, F, H - což je 6 kusů různých CWG
---


Ale co když 'n' bude třeba 10? To už bych tímto postupným způsobem asi nezvládnul. Jak to spočítat matematicky?
 


  • 0

#2 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2014 - 22:34

:D řekl bych, že máš zbytečné starosti, protože stejně budou mizet naprosto nematematickým způsobem


  • 7

#3 kwq7b3f44lddx

kwq7b3f44lddx

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2014 - 22:37   Nejlepší odpověď

Tak už jsem to spočítal.

Chtělo to si to nakreslit do tabulky a pak už to bylo jasný.

Tabulka pro n=6 je tady: http://oi61.tinypic.com/35mmwqh.jpg

 

Vzrorec pro výpočet minimálního množství různých CWG při zakládání směnárny ('z')

v závislosti na počtu CWG udržovaných ve směnárně ('n') je:

 

z = n + (n-1) + (n-2) + .... + (n-n)

 

 

 


  • 0

#4 kwq7b3f44lddx

kwq7b3f44lddx

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2014 - 18:21

Voto, možná máš s výměnami CWG na tvých keškách špatné zušenosti, ale já už jednu kešku s malou CWG směnárnu několik let provozuji a s výměnami mám zkušenosti naopak velice pozitivní.

Je sice pravda, že občas někdo odnese nějaké CWG bez výměny, nebo ho vymění za něco bezcenného, ale k tomu dochází v řádu jednotek procent návštěv.
Už jsem zaznamenal i případ, kdy si někdo odnesl 2 CWG a nechal tam za ně dvacku - což je samozřejmě podle pravidel v pořádku, ale mohlo by mi to nabořit ten můj systém udržování 'n' unikátních CWG v kešce.

Naprostá většina kačerů si CWG buď vůbec nevšímá, nebo mění kus za kus, nebo dokonce nechává i své CWG navíc za mé osobní, u kterého mám poznámku, že si ho každý může odnést zadarmo.
Také se občas setkávám s tím, že někdo vkládá své CWG výměnou za takový ten běžný obsah kešky, nebo ho tam prostě nechá bez výměny - jen jako poděkování, nebo jako svou vizitku.

To je asi hlavní důvod toho, že se mi postupem času nahromadilo větší množství různých CWG, což mě vedlo k nápadu založit větší směnárnu.

S celkovým vykradením se samozřejmě musí počítat. Když ale koukneš na tu mou tabulku v předchozím příspěvku, tak uvidíš, že k restartu vykradené kešky stačí někde sehnat pouze 'n' různých CWG a tím je okamžitě obnoven ten můj systém, při kterém budu schopný udržovat v kešce 'n' unikátních koleček.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka