Přejít na obsah


Fotka

Navigace TEASI


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
183 odpovědí na toto téma

#101 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2016 - 10:05

Dobrý den

Kačerů, kteří nějakou recenzi dělali, moc není. Navíc, pokud by recenze (otestování, zjištění nedostatků atd.) měla trocha vypovídající hodnotu, stálo by za úvahu nechat vyzkoušet přístroj víc kačerů. Rozdílné poznatky bude mít kačer, co si občas o víkendu zajde pro nějakou tu zaokapovku ve městě a zase jiné poznatky bude mít kačer, co víc cestuje (i za hranice), nebo celý den lítá někde po lesích.


  • 1

#102 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2016 - 11:21

Ja si myslim, ze v soucasne dobe nema recenze smysl. Jde o to, ze vsechny tyto navigace jsou primarne cyklo. Jejich recenze a podrobne lze najit v diskuzich cyklistu. Geocaching ( alespon ta, co jsem si prohlizel) jako takovy nepodporujou. Myslim tim podporu jako ma Oregon, Dakota .... Ne ze by to neslo, ale je to opruz. Kolega, ktery mi tuto navigaci ukazoval, si nakonec koupil stareho O300 a je uplne nadseny.
  • 0

#103 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2016 - 13:23

Právě, že v diskuzi zaznělo, že má vyjít nový sw pro TEASI, který GC bude podporovat. Proto by stálo za úvahu, aby recenze (otestování, nebo jak tomu kdo chce říkat) dělali kačeři na různých úrovních zkušeností a preferencích lovu.


  • 0

#104 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2016 - 13:45

S novym SW to samozrejme dava smysl.
  • 0

#105 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2016 - 14:07

Jinak bych ani ten dotaz nedával. V současné době je silná pozice Garmina a mobilní telefony. Pokud bude chtít TEASI prorazit, bude zapotřebí velká podpora (jak uživatelské prostředí, tak i mapy - aktualizace, podrobnost atd)


  • 0

#106 hupcus

hupcus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2016 - 14:55

jsem rád, že se tu zase trochu rozjela diskuze. Z pozice dovozce se pokusím sehnat testovací verzi SW a nějakým způsobem zapůjčit zařízení Vám, uživatelům aby jste mi dali zpětnou vazbu co funguje a co ne. Jak jsem říkal, zatím není jasný termín implementace uživatelského profilu GEOCACHE do Teasi.

 

Co se týče trhu, tak si myslím, že i přes to, že není úplně nejjednodušší si CACHE do zařízení uložit, je poměr výkon cena zatím pořád zajímavý a přesnost navigace, alespoň podle mě je hodně dobrá.

 

Rád bych slyšel názor někoho, kdo přemýšlí o nákupu GPS pro CACHE aby mi sdělil mezi jakými modely se rozhoduje, nebo jaké modely jsou podle Vás přímá konkurence TEASI?

 

Díky za odpověď.


  • 0

Oficiální distributor navigací Teasi pro Českou a Slovenskou republiku

www.teasi.cz


#107 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2016 - 15:09

Ono by mozna bylo dobre vedet, co vubec znamena "planovana podpora geocachingu". V GPS se to vetsinou smrskava na

  • nahrani GPX
  • prohlizeni listingu
  • vytvoreni novych (samostanych !) bodu pro navigaci
  • navigaci k bodu z GPX nebo k vytvorenemu (za sipkou nebo po cestach)
  • pouziti novych/vlastnich map (vektorovych, bitmapovych)

V telefonech k tomu pribyva spousta dalsich moznosti v zavislosti na tom, jaky zaklad aplikace ma, Neco vychazi z mozneho pristupu k webu, ale mnoho je to postavene opravdu na podpore GC jako takoveho, napr. provazanost bodu s kesemi, pristup k listingu "od bodu", ...

 

Tomu je potreba podridit pripravu a i podle toho uzivatele voli pristroj pro GC.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#108 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2016 - 16:10

Ideální by bylo:

- obdoba TOPO 1:50 000 po celé Evropě

- aktualizace ( 1x za 1/4 roku )

- dokoupení podrobnějších map

- routovatelné (kolo, turista, auto)

- podpora gpx

- whigo


  • 0

#109 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2016 - 16:40

Ještě mne napadla docela příjemná věc, co by jako podpora GC mohla být. Například Locus má možnost doinstalovat aplikaci na pomoc luštění, případně další aplikace s převodem souřadnic, různých šifer atd....


  • 0

#110 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2016 - 13:57

Ahoj, jak to vypadá alespoň s testovací verzí SW s možností zapůjčením?


  • 0

#111 zirafka183

zirafka183

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2016 - 14:22

Ideální by bylo:

- obdoba TOPO 1:50 000 po celé Evropě

- aktualizace ( 1x za 1/4 roku )

- dokoupení podrobnějších map

- routovatelné (kolo, turista, auto)

- podpora gpx

- whigo

K tomu mě ještě napadlo doplnění:

- "čtení" chirpu

- "provázanost" jednotlivých "zastávek" u multin - myšleno tak, aby šla navigace "z bodu do bodu" (což např. Dakota ani O450 neumí)

Přijdu na 1. stage, GPS mi to "oznámí", já se podívám na "úkol", zapíšu si indicii (klidně na papír) a při pokračování na další stage se mě GPS "zeptá" jestli chci pokračovat na "následující" zastávku. Nebo tak nějak  :).

Toto je jedna z věcí, která u mé GPS (O450) hodně chybí.


  • 0

#112 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2016 - 13:14

Tak jsem po měsíci nahlédl, jestli není v tomto vlákně něco nového a ejhle, nic. Což mne docela překvapuje, .....


  • 0

#113 hupcus

hupcus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2016 - 13:32

Tak jsem po měsíci nahlédl, jestli není v tomto vlákně něco nového a ejhle, nic. Což mne docela překvapuje, .....

 

Dobrý den,

rád bych všem poděkoval za podněty které jste zde napsali. V tuto chvíli připravujeme velké překvapení pro všechny kteří mají nebo plánují koupi navigace Teasi. Víc zatím nemohu říct, snad jen to, že si na víc informací budete muset počkat ještě do dubna :-)

 

 

Vaše podněty zpravuji a předám výrobci aby měl představu o požadavcích od zákazníků.


  • 0

Oficiální distributor navigací Teasi pro Českou a Slovenskou republiku

www.teasi.cz


#114 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2016 - 13:41

Na tom není nic k překvapení. Kolega Hupcus určitě nemá lehkou pozici při vyjednávání. Pro výrobce nejsme jako komunita geokačerů zajímaví. Dělat zásah do firmware není úplně jednoduché. Protože je navigace primárně cyklo, je to mu podřízená celá filozofie FW, jako např striktní vedení po cestách a silnicích nižších tříd .... Pokud bude nějaký cyklo portál umožňovat kládání trasy v gpx, pak se toho třeba dočkáme i v navigaci, jinak nejspíš ne. Spíš bych to viděl na aktivitu nějakého zapáleného jednotlivce, nebo malé skupiny šikovnejch lidí. Ale tady bude problém s tím FW jako takovým. Minulý rok jsem o Garmina zkoušel získat firmware a Oregona 300, s tím, že bych si tam chtěl něco udělat svého. Samozřejmě se mi vysmáli. A tady to bude asi stejné, prostě pár desítek spokojenejch lidí je prostě málo a stovky jich nebudou.


  • 0

#115 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2016 - 14:05

No, nedalo mi to, abych si trocha "nerejpnul". Bylo tu několik velice zajímavých podnětů a najednou to tu celé usnulo


  • 0

#116 hupcus

hupcus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2016 - 14:05

Díky za reakci, nicméně Teasi oficiálně potvrdilo, že pracuje na vývoji podpory pro Geocaching, Hodně dobrý web na tvorbu tras je http://www.wandermap... Tool software.

 

Hlavní nevýhodou (a docela podstatnou pro GC je, že nelze vkládat POI podle GPS). Ale jinak na plánování výletu neznám lepší web. Umožňuje totiž plynule měnit volbu zadávání následujících bodu buď pomocí magnetu (kde přichycuje automaticky k cestě) a přímé čáry, kde dělá rovné spojnice mezi jednotlivými body.


  • 0

Oficiální distributor navigací Teasi pro Českou a Slovenskou republiku

www.teasi.cz


#117 hupcus

hupcus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2016 - 11:08

Ahoj všem,

podařilo se nám spustit nový web teasi,cz . 

 

Pro ty kteří o Teasi uvažují zde najdou většinu informací na jednom místě. Pro ty co Teasi již vlastní zde najdou:

  • informace o aktualizacích a jejich obsahu
  • video návody jak s Teasi pracovat (plánování tras, práce s Teasi Tool, apod)
  • Možnost pokládat dotazy díky kontatnímu formuláři
  • Postupně budeme budovat FAQ - Často kladené dotazy abychom zodpověděli většinu opakujících se dotazů ohledně navigace 

 

 

Jako perličku pro Vás máme akci, kterou spustíme příští týden. Začne se prodávat speciální balíček Teasi One 2 + Power banka Teasi za neuvěřitelnou cenu 4 490 Kč

Tato akce bude probíhat u všech prodejců a bude platná do vyprodání zásob.


  • 0

Oficiální distributor navigací Teasi pro Českou a Slovenskou republiku

www.teasi.cz


#118 hupcus

hupcus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2016 - 11:09

Pro ty co nechtějí sledovat web stačí LAJKOVAT nový Facebook profil Teasi CZ ZDE


  • 0

Oficiální distributor navigací Teasi pro Českou a Slovenskou republiku

www.teasi.cz


#119 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2016 - 11:18

A jak to vypadá s podporou GC a možností otestovat? Přeci jen bez dané podpory je tento typ navigace pro kačery "mrtvý"


  • 0

#120 hupcus

hupcus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2016 - 11:25

A jak to vypadá s podporou GC a možností otestovat? Přeci jen bez dané podpory je tento typ navigace pro kačery "mrtvý"

 

Ahoj,

na podpoře pro kačery se stále pracuje. Důkazem je oficiální grafika Teasi. Bohužel zatím není jasné datum aktualizace.

 

Viz tento odkaz


Tento příspěvek byl upraven od hupcus: 03 březen 2016 - 11:30

  • 0

Oficiální distributor navigací Teasi pro Českou a Slovenskou republiku

www.teasi.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama