Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 2 Hlasů

suvenýry od GC


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1069 odpovědí na toto téma

#1021 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2015 - 15:03

Tenhle systém je vylozene komercni. Nebylo by lepsi kdyby clovek nikdy nevedel ze zrovna tohle je den D a  suvenyr dostal  tak trochu "omylem"

 

První kačer, který by ráno ten den logoval, by to okamžitě roztroubil. :-)


  • 1

#1022 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2015 - 15:08

Mohlo by se to nahodne generovat :D


  • 0

#1023 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2015 - 15:17

Osobně si myslím, že by měly být suvenýry za země, hlavní města, nebo za nějaké pěkné zajímavosti (něco jako Puzzle) ale ne za dny v kalendáři.

 

 

To si mysli vetsina kaceru, ale nikdo z Groundspeaku. Bohuzel.


  • 0

#1024 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2015 - 15:56

Asi bych byl osobně taky radši za více "místně příslušných" suvenýrů než těch datumových, ale přístup GS je zcela pochopitelný. Rozhodně bych za tím nehledal nějakou jejich laxnost k přání lovců, protože datumové suvenýry zcela určitě přitahují mraky lidí k účasti na eventech nebo k odlovu keší. Čili k prohlížení listingů a tedy zobrazování reklamy a to je to o co jim logicky musí jít, jinak by tu už nebyli.

 

Když přidají suvenýr takovému Madagaskaru, tak si budu dnem i nocí přát ho ulovit, ale asi se tam hned příští týden nevypravím, stejně jako většina ostatních. Ale když dají suvenýr na 15 let GC, tak si ho asi ulovit půjdu, přeci jen je to fajn příležitost a jinak bych dost možná ani na keše zrovna ten víkend nešel, kdo ví.


  • 5

#1025 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2015 - 16:21

No jak davali kdysi suvenyr za kazdej den v cervnu, nebo jak to bylo, tak to me vylozene nastvali. Zaplevelili mi suvenyry temahle pitomostma (navic neskutecne hnusnejma). Sice jdou nejak selektivne povypinat, ale treba na projectu jsou stejne, navic kdyz je vypnu tak zas je owneri neuvidej treba u challengi kde je to potreba atd. a jsou delany na velky pocty, protoze prece kazdej jich ma hafo, kdyz se davaj denne. Sbirat je tenkrat bylo na prd a nesbirat taky. Oboji spatne. Takze jsem tomu nechal volnej prubeh, cast jich mam protoze kvuli tomu neprestanu na mesic lovit, ale v podstate jsem mel celej mesic timhle zkazenej.

 

No a s tou komerci a mrakama lidi se taky asi nedari jak by si predstavovali. Podle statistik na projectu pocet aktivnich kaceru klesa, pocty nove zakladanych kesi klesaji, a to jak v CR, tak celosvetove. Vypada to ze se to snad zacina konecne saturovat.


  • 2

#1026 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2015 - 16:23

datumové suvenýry zcela určitě přitahují mraky lidí k účasti na eventech nebo k odlovu keší.

 

Opravdu mraky? Kolik lidí vůbec ví, že se nějaký suvenýr chystá? Kde je GS inzeruje mimo newsletter? Kolik lidí ho odebírá a kolik z nich ho čte? Nebýt zdejšího fóra, tak já o chystaných suvenýrech nevím.


  • 3

#1027 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2015 - 16:41

Ja zpravy ctu pravidelne. Takze minimalne jeden :)
  • 0

#1028 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2015 - 16:57

Opravdu mraky? Kolik lidí vůbec ví, že se nějaký suvenýr chystá? Kde je GS inzeruje mimo newsletter? Kolik lidí ho odebírá a kolik z nich ho čte? Nebýt zdejšího fóra, tak já o chystaných suvenýrech nevím.

 

Tak minimálně pokud se to týká účasti na eventu, tak to sleduje spousta ownerů. Těch eventů na suvenýr na Pí day bylo fakt hodně. Jinak pochybuju, že by jich tolik bylo.


  • 3

#1029 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2015 - 18:57

Nebýt zdejšího fóra, tak já o chystaných suvenýrech nevím.

 

Tak to máme stejně. A stejně tak třeba takový ty zprávy o FTF po x letech apod. co dávají na blog. Kdyby mi to někdo nepřeposlal tak o tom nemám páru a přitom jsem si to velice rád přečetl.


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#1030 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2015 - 18:58

No a s tou komerci a mrakama lidi se taky asi nedari jak by si predstavovali. Podle statistik na projectu pocet aktivnich kaceru klesa, pocty nove zakladanych kesi klesaji, a to jak v CR, tak celosvetove. Vypada to ze se to snad zacina konecne saturovat.

 

Ja tedy nevim, kdyz se podivam na keskomerku, neprijde mi, ze by klesal pocet nove zakladanejch kesi :D


  • 2

#1031 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2015 - 8:17

Ja tedy nevim, kdyz se podivam na keskomerku, neprijde mi, ze by klesal pocet nove zakladanejch kesi :D

Pocet zalozenych kesi v CR od zacatku letosniho roku dodnes je o 36% mensi nez v tomtez obdobi vloni. A to byla mirna zima prakticky bez snehu.  http://project-gc.co...istics/Overview


  • 1

#1032 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2015 - 8:41

Osobně si myslím, že by měly být suvenýry za země, hlavní města, nebo za nějaké pěkné zajímavosti (něco jako Puzzle) ale ne za dny v kalendáři.

Souhlasím s tebou, ale musíme si uvědomit, že suvenýry jsou marketingová akce.


  • 0

#1033 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2015 - 8:52

Pocet zalozenych kesi v CR od zacatku letosniho roku dodnes je o 36% mensi nez v tomtez obdobi vloni. A to byla mirna zima prakticky bez snehu.  http://project-gc.co...istics/Overview

 

Jestli to nebude tím, že už keše není kam dávat a do přírody se lidem moc nechce.


  • 1

#1034 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2015 - 9:44

Pocet zalozenych kesi v CR od zacatku letosniho roku dodnes je o 36% mensi nez v tomtez obdobi vloni. A to byla mirna zima prakticky bez snehu.  http://project-gc.co...istics/Overview

Počet publikovaných keší v ČR za poslední uplynulý rok dosáhl rekordních 10000, neznám žádný podobný předchozí rok. Psal jsem to tu nedávno (...60000 keší...), najdi si to.


  • 0

#1035 gammamed

gammamed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2015 - 10:14

Já nevím, asi jsme jako rodina již moc komerční, ale našim dětem se moc po keškách pobíhat zatím nechce. Asi je to věkem (2,5 a 6,5). Ovšem jakmile oznámím, že je ten den nějaký nový suvenýr, tak jsme venku ihned a jsou schopný se přerazit, jen aby se odlovila nějaká keš a mohli ten suvenýr vidět a ten starší ho již měl v profilu. Takže je to třeba od GS cílené na mladší část kačerské populace. Každopádně někomu to vadí a někoho to může motivovat. Jsme jen lidi :-)


  • 0

#1036 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2015 - 10:44

Obecně jsou statistiky na project-gc skoro všude v červených číslech, až na nálezy za poslední měsíc, ale za to může asi pěkné počasí :-).

Ostatně ono by mi nevadilo, kdyby nových kešek přibývalo daleko méně... Mimochodem, nevíte jak získat jednoduše čísla, kolik bylo v kterém roce kešek archivováno? Nějak jsem to tam nenašel...

 

PS.: Asi by to chtělo rozdělit vlákno a vyčlenit z něj tento "Úpadek geokešingu" s výkřiky typu "Pomoc, konec geokešingu se blíží, přestaly vznikat nové kešky". :-)

Před osmi lety jsem si výlety za keškami užíval skoro víc, i když bylo kešek v ČR možná méně, než jich vzniklo jen za loňský rok...

 

Vývoj se každopádně děje ve vlnách. Módní vlna možná začíná opadat. Zůstanou ti skalní, stejně jako u turistiky, trampingu.

Jediné nebezpečí, které v tom vidím je to, že GS už na tom nebude dostatečně vydělávat, pokud poklesne počet kačerů třeba na půlku, a tak utlumí svou činnost.

 

Ale kdo ví, třeba se to zase zvedne. Reklama, marketing a všechny způsoby propagace opět zapůsobí...


  • 1

#1037 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2015 - 10:48

Asi bych byl osobně taky radši za více "místně příslušných" suvenýrů než těch datumových, ale přístup GS je zcela pochopitelný. Rozhodně bych za tím nehledal nějakou jejich laxnost k přání lovců, protože datumové suvenýry zcela určitě přitahují mraky lidí k účasti na eventech nebo k odlovu keší. Čili k prohlížení listingů a tedy zobrazování reklamy a to je to o co jim logicky musí jít, jinak by tu už nebyli.

 

Když přidají suvenýr takovému Madagaskaru, tak si budu dnem i nocí přát ho ulovit, ale asi se tam hned příští týden nevypravím, stejně jako většina ostatních. Ale když dají suvenýr na 15 let GC, tak si ho asi ulovit půjdu, přeci jen je to fajn příležitost a jinak bych dost možná ani na keše zrovna ten víkend nešel, kdo ví.

 

Zase to nezen do extremu nekam na Madagaskar, i kdyz takoveho suvenyru by si vetsina vazila asi vic nez vsech eventovych dohromady. :-) GS sam, kdyz suvenyry prezentoval poprve, tvrdil, ze casem si je budou moci delat, resp. navrhovat kaceri i pro urcite lokality. To, ze se plany od te doby hodne zmenily je obecnym znakem GS. Neco senzacne vytroubit do sveta, naslibovat co a jak bude a pak to upadne v zapomneni nebo to otoci o 180 stupnu. Ja jim to rozhodne nevycitam, je jasne, ze marketingove akce jako firma potrebuji, ale porad je mozne bez nejakych silenych naroku na praci vyhovet i cele rade kaceru, kteri prece jen slovo suvenyr povazuji za neco, co si odnekud privezou a ne, co odlovi za barakem.

 

Je tady jeste plno evropskych statu bez suvenyru, stejne tak jako plno kraju a jinych regionu, pro ktere by se nemuseli slozite delat polygony, protoze jsou v hlavicce kazde kese. Myslim, ze by je to urcite nic nestalo. Posledni suveryny za zeme uz byly z fotek, takze uz ani zadna prace s tim je vytvorit (kreslit apod.). Proste vytvorit nekolikapixelovy obrazek by je nezabilo a naopak by potesili tisice kaceru.


  • 0

#1038 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2015 - 11:14

Obecně jsou statistiky na project-gc skoro všude v červených číslech, až na nálezy za poslední měsíc, ale za to může asi pěkné počasí :-).

Ostatně ono by mi nevadilo, kdyby nových kešek přibývalo daleko méně... Mimochodem, nevíte jak získat jednoduše čísla, kolik bylo v kterém roce kešek archivováno? Nějak jsem to tam nenašel...

 

PS.: Asi by to chtělo rozdělit vlákno a vyčlenit z něj tento "Úpadek geokešingu" s výkřiky typu "Pomoc, konec geokešingu se blíží, přestaly vznikat nové kešky". :-)

Před osmi lety jsem si výlety za keškami užíval skoro víc, i když bylo kešek v ČR možná méně, než jich vzniklo jen za loňský rok...

 

Vývoj se každopádně děje ve vlnách. Módní vlna možná začíná opadat. Zůstanou ti skalní, stejně jako u turistiky, trampingu.

Jediné nebezpečí, které v tom vidím je to, že GS už na tom nebude dostatečně vydělávat, pokud poklesne počet kačerů třeba na půlku, a tak utlumí svou činnost.

 

Ale kdo ví, třeba se to zase zvedne. Reklama, marketing a všechny způsoby propagace opět zapůsobí...

Jaky upadek geocachingu? Jak ze se to treba jeste zvedne?

 

To ze jsou cisla cerveny prece neni nic spatnyho. Nemuze to rust donekonecna. Hraci nemuzou furt pribejvat. Kese uz neni kam davat. Proc by se to melo jeste zvedat? Jedine snad aby GS vic vydelaval, ale s kvalitou hry nema pocet zalozenych nebo odlovenych kesi, ani pocet aktivnich hracu vubec nic spolecnyho. Me staci kdyz bude tech kesi vznikat zlomek toho soucasnyho poctu, pokud by to byly ty zajimavejsi. Ja osobne ty cerveny cisla vidim docela rad.


  • 6

#1039 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2015 - 11:22

Vývoj se každopádně děje ve vlnách. Módní vlna možná začíná opadat. Zůstanou ti skalní, stejně jako u turistiky, trampingu.
Jediné nebezpečí, které v tom vidím je to, že GS už na tom nebude dostatečně vydělávat, pokud poklesne počet kačerů třeba na půlku, a tak utlumí svou činnost.

Pokud by Zeměplk svou činnost adekvátně utlumil i na poli vymejšlení dalších a dalších pravidel a pravidlíček, a přestalo mu stát za to neustále řešit, co všechno se smí nebo nesmí, aby to náhodou neodradilo nějakého případného poplatníka, tak by to byla opravdu dobrá zpráva, Romane :D !


  • 0

#1040 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2015 - 14:32

Já nevím, asi jsme jako rodina již moc komerční, ale našim dětem se moc po keškách pobíhat zatím nechce. Asi je to věkem (2,5 a 6,5). Ovšem jakmile oznámím, že je ten den nějaký nový suvenýr, tak jsme venku ihned a jsou schopný se přerazit, jen aby se odlovila nějaká keš a mohli ten suvenýr vidět a ten starší ho již měl v profilu. Takže je to třeba od GS cílené na mladší část kačerské populace. Každopádně někomu to vadí a někoho to může motivovat. Jsme jen lidi :-)

Je to tak, mladá generace se ráda čímkoli odliší na nějakém internetovém profilu.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama