Přejít na obsah


Fotka

Hitparáda hintů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
197 odpovědí na toto téma

#121 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2014 - 23:33

Dneska jsem hledal další mikrošku v hustém jehličnanu (nevím, co je to za debilní stále se opakující nápad) a hint byl N.


  • 0

#122 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2014 - 1:10

Carlos Ruis Zafon? Naštěstí jsem tušila...

No, tam mi nepomohl ani překlad do češtiny, je tam (nebo aspoň byla) schovaná tak, že po tmě to fakt nešlo i když jsem se sakra snažil, za dne už to bylo lepší, ale i tak nic moc. Furt si myslím, že je schovaná blbě.:)

 

A k tématu, dneska jsem našel krabičku s hintem: "když stojíš na srdci, máš mě pod nohama" :)


  • -1
:)

#123 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2014 - 5:24

máme tady už slušnou hitparádu :D kdyžtak prosím přidávejte i odkazy na kešky :)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#124 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2014 - 11:46

tak jsem právě u několika kešek narazil na hint "see spoiler" :D záchranou mi naštěstí je blízká hospůdka s wifi.
  • 1

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#125 KaSla team

KaSla team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2014 - 18:25

včera jsme odlovili kešku s hintem "Velký pařez (opravdu velky, ale ne největší)" a byla překvapivě v lese


  • 0

#126 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2014 - 11:30

Včera v Norimberku jsem měla většinu kešek "no hint available" :wacko: .

Přitom při jejich přesnosti zaměření by se opravdu často hodil.


  • 0

#127 Netorack

Netorack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 340 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2014 - 16:50

Jedna "pod kamenem", tedy Der KLASSIKER - "unter Stein"! je tady GC4FP02. Asi ve třech čtyřech metrech na stromě. Kámen měla na sobě připevněný vlastní.


  • 0

Kam jsi zase strkal ruce?


#128 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2014 - 15:52

Pochopili byste hint "Igor"? :D Já jsem po nálezu a návratu domů musela asi půl hodiny googlit, abych pochopila, co chtěl básník říct :D!

Vím, kterou myslíš, taky mi to docvaklo až přímo u objektu. Dílo znám a patří k mým oblíbeným, ale jelikož ještě větší fanda jsem do Zeměplochy, dává mi holt slovo Igor úplně jiné asociace. :D
 
Ve svém okolí bych asi vzpomenul na hint podobného ražení, který zněl James Bond - tam je ovšem objekt nepříliš nápadný, takže hádám, že většina lidí dřív keš najde a pak se teprve všimne, jaká že je s Jamesem Bondem souvislost.
 
Pokud si někdo dá záležet a se vtipem si pohraje i v cizinecké verzi, jako Diviš / Franklin, pak jsou to u mě velké plusové body. Bohužel, některé věci jsou takto paralelně nerealizovatelné, kupř. u chystané keše jsem musel na podobný vtip rezignovat právě proto, že český dvojsmysl by v angličtině stejně byl prozrazen. 
 
A tu se zastanu botanických vědeckých ("latinských") názvů: Jednak jsou národnostně neutrální a tudíž univerzálně použitelné. Pro cizince ze třetích zemí, pro které anglický název kolikrát může být stejně nicneříkající jako český, je to namnoze nejpřátelštější varianta. No a sekundárně to pomáhá dělat osvětu mezi veřejností. Oi pár praktických zkušenostech už i dendrologicky méně zdatní kačeři pochopí, že keře jako Sambucus či Ligustrum jsou na otlapkávání daleko víc user-friendly než Crategus neřkuli Berberis. :D Přece mi neříkejte, že je takový problém se ty cca dva tucty nejběžnějších lesních a parkových dřevin naučit? Založte si na to někde instruktážní mysterku a budete mít bojovou přípravu hrou a ještě za bod...
 
Pokud keš otevřeně přiznává, že No hint available, pak to beru, to je fér. Výjimečně jsem se setkal i s případem, kdy hint Není třeba opravdu zhruba dokázal pomoci. Ale většinou je to jen škodolibost a za takové hinty typu To najdeš nebo Hledej, šmudlo, bych autora poslal na týdenní převýchovný tábor obracet šutry v kamenolomu, ideálně třeba na keš Jim Goff. :)


Tento příspěvek byl upraven od Toniczech: 01 červenec 2014 - 15:56

  • 3

#129 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2014 - 20:27

No, my, co máme v navigaci jen body a hinty si při domácí přípravě vypisujeme na papírek, nemáme problém - botanický názvy si rovnou hodíme do googlu a podíváme se na českej název, případně obrázek, abysme věděli, co hledat :D.
  • 1

#130 r6ak

r6ak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2014 - 21:05

Taky přidám jednu vzpomínku. Jdeme si se ženou takovou pěknou okolobrněnskou procházku (část série Dlouhé večery), a najednou před námi paseka ve svahu, plná pařezů, no snad padesát kousků, velikosti na výběr. Mrknu na šipku, ale ta začala tančit. Kouknu na hint a ... co myslíte: cnerm. Chvíli jsem zmateně pobíhal za šipkou, manželka to jistila z cesty. Pátý pařez, šestý pařez, sedmý ... 

Volá na mě žena: tamten se mi líbí! - Hrábnu a vytáhnu kešku. Tak tohle nedokáže ani GPSka :)

 

http://r6ak.cz/gc/veverske-kninice/

 

A jen pár kilásků odtud, kousek od horního konce přehrady, jsem hledal Studánku u kapličky ( http://coord.info/GC2VFTZ  ). Najednou stáli na obzoru dva mudlové, ale perfektní hint mi dovolil malou keškovou akrobacii, včetně bezpečného vrácení. Díky, STVANEC! 

hint: od kaplicky ctyri kroky vpravo, za lavickou pod korenem stromu, zakryto kurou a listim


Tento příspěvek byl upraven od r6ak: 01 červenec 2014 - 21:06

  • 0

Festina lente ...

 

http://r6ak.cz/gc


#131 r6ak

r6ak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2014 - 21:12

Dneska jsem hledal další mikrošku v hustém jehličnanu (nevím, co je to za debilní stále se opakující nápad) a hint byl N.

Smrk by snad nemusel mít problém s jehličím ;) 


  • 1

Festina lente ...

 

http://r6ak.cz/gc


#132 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2014 - 5:16

No, my, co máme v navigaci jen body a hinty si při domácí přípravě vypisujeme na papírek, nemáme problém - .

Neda mi to, ale co mas za navigaci? Hint se da nacpat snad do kazdeho garmina :)


  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#133 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2014 - 6:02

Neda mi to, ale co mas za navigaci? Hint se da nacpat snad do kazdeho garmina :)

Etrex Legend Hcx Jo, já vim, že existuje nějakej program, kterým ty údaje z GC.com obrátíš tak, že ten hint tam nakonec máš, ale tam zas musíš konvertovat nadvakrát v počítači. Když to jen pošleš přímo z GC.com pomocí pluginu ve firefoxu, řadí se ti keše podle GC kódu a po rozkliknutí vidíš ještě první část názvu keše a ownera. Nikoliv D/T, velikost a hint. Ale to neva, od doby, kdy jsem chodila s vytištěnou leteckou mapkou, jsem na domácí přípravu zvyklá :D. Takovejch situací, kdy jdu na 20keší za den a ještě sama, je tak 5 za 10 let. A ty tři hinty na nedělní odpolední projížďku si vypsat můžu.


  • 0

#134 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 254 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2014 - 6:18

Taky existuje moznost si ten hint nacvakat rucne do poznámky. Ale to uz je rychlejsi papirova verze.


  • 1

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#135 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2014 - 8:49

Když jsem lovil s Legendem HCx, tak jsem si tam hinty psal ručně.


  • 0

#136 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2014 - 9:17

Když jsem lovil s Legendem HCx, tak jsem si tam hinty psal ručně.

To mi teda fakt ten papírek do kapsy připadá rychlejší :D

Navíc, pokud výjimečně těch keší mám v plánu víc jak 10 nebo tam mam ňáký earth nebo multi, tak to kopíruju do texťáku a tisknu. Ale obvykle v těch případech jdu ještě s někým, kdo to v navigaci má, a já jsem bez práce.


  • 0

#137 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2014 - 15:10

Dnes jsem si cestou říkal ze si odlovil jednu tradicku u cesty. Zastavním u cesty, jdu hledat a v tom ctu v Oregonu cely hint (doma jsem si přečetl jen začátek) kde na konci stálo "Verte nam i sami sobe. Verte GPS. 80cm od fotohintu". V tu chvili me to dost naštvalo. ;-) Navic když byla Keska zaměřena doprostřed křižovatky. :-(
  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#138 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2014 - 15:52

Dobrý taky je, když se owner snaží usnadnit hledání přesným hintem, ale prohlídne si pořádně jen to svoje místo úkrytu a už ne okolí. Hledala jsem takhle (v noci, ve svahu) keš s hintem "kořeny stromu, pod kamením" nebo něco na ten způsob. Prolezla jsem cca 50 x 50 m a pečlivým zkoumáním zjistila, že porost se nachází na kamenitém podloží, pročež každý jeden strom má v kořenech zásobu kamenů  :D


  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#139 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2014 - 18:44

Jo tyhle hinty nehinty - pamatuju kes v Neratove (Orlicky) HINT byl neco jako "V korenech vzrostleho stromu" tam les kde se 50 let nic nedelo a kes byla micro. Podobne byla kes na Plesivci - pod kamenem a namiste kamene pole


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#140 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2014 - 19:25

Jojo, na těch skalách nad Vltavou na severním okraji Prahy (pravej břeh) - keš asi tak o 30m blbě zaměřená, metr dopředu dělá 3m dolů, sráz porostlej dubama a doubkama a hint "pod dubem" :D


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama