Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Garmin-jak s ním zaloguji kešku?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3 odpovědí na toto téma

#1 budnicek

budnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2014 - 13:04

Ahoj, rád bych se těch z Vás, co máte Garmina zeptal, jak se s ním logují kešky v praxi. Předpokládám, že když si do Garmina natáhnu PQ a najdu nějakou kešku, že jde v Garminovi napsat log, který se uloží do nějakého texťáku, který pak jen nahraju na GC.com. Aspoň vím, že takhle jde v Locusu. Je to tak? O co mi ale hlavně jde - je možné když si v Garminovi zaloguju třeba 50 kešek a pak půjdu ten texťák nahrát na GC.com, je možné každý ten log před odesláním zeditovat? Jde mi o protahování TB. Mám třeba v inventáři něčí TBéčko plus své počítadlo kilometrů. Jde před odesláním toho souboru nějak nastavit (nebo ručně naklikat) protáhnutí kešema? Nebo lze jen dodatečně každý log zeditovat a udělat to přes dodatečný edit?

 

A druhá věc, rád na začátku logu vkládám kolikátá je to ulovená keška a čas nálezu, umí to Garmin přednastavit (po nějakém nastavení počítadla nálezů)? 

 

Rád bych právě do nějakého Garmina šel, tak by mě to jen zajímalo :-). Popřípadě který to umí.

 

Díky moc!


  • 0

#2 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2014 - 13:07

Funguje to stejne, pres FieldNotes. Jenze FN maj tu nevyhodu, ze to protazeni TB do nich nedostanes. Stejne tak Garminy (aspon, co vim), neumej ty pocitadla, jak jsi chtel. Kazdopadne editovat log pred odeslanim jakozto nalez jde, od toho je na gc.com stranka pro nahravani FieldNotes :)


  • 0

#3 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2014 - 13:17

Fieldnotes jsem použil jen jednou. A to z důvodu, že nejsem zvyklý psát na dotykáči a radši používám klávesnici PC. Nelovím toho tolik, abych si to nepamatoval, př. (při dovolené) si každý den napíšu na papír, co jsem našel. Ale kdo je ze smartfounu zvyklý na dotykáči psát, může mu to pomoci.

Oregon (alespoň 450) nemá kapacitní displej, takže se dá ovládat i tužkou, špejlí, klacíkem - a je to mnohem přesnější, než prstem. Popisoval jsem si v terénu desítky zaměřených bodů a prstem to bylo samý překlep. No a jednou jsem měl i eTrexe a tam jsem popisování vzdal, tím čudlem to opravdu jde hodně pomalu.


  • 0

#4 Stepan_M

Stepan_M

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2014 - 13:19

A druhá věc, rád na začátku logu vkládám kolikátá je to ulovená keška a čas nálezu, umí to Garmin přednastavit (po nějakém nastavení počítadla nálezů)? 

 

Na dodatečnou editaci fieldnotes (doplnění času, čísla nálezu...) jde použít např. http://fn.ondrej.org/


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama