Přejít na obsah


Fotka

TB logování


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
98 odpovědí na toto téma

#41 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 15:02

Ach joo!

1) každý mobil s displayem není ještě nutně napojen na internet (fakt, i když Tvůj typ uživatele tomu nikdy neuvěří)

2) to, že se nikdo neptal na to kolik se třeba narodí dětí nebo provozuje mobilů v ČR, ještě fakt neznamená, že statistici jsou pitomci

3) můj odhad Tvého geo-typu: věk okolo 25, bydliště Praha, odloveno do 500 krabek, z toho mimo středočeský kraj tak do 50, TB tak do 100. Majitel "chytrého" telefonu, který nejen nevnímá, ale ani neuznává, že jsou i "hloupé" telefony

4) Toto vlákno začalo takto:

"Ahoj, mám malý problém. Vložili jsme TB do keše a než jsme dorazili domů /nestačili ho zalogovat jako  placed/, někdo ho z keše  "grabbed".

"Ahoj,Bohuzel nekteri kaceri nemaji slusne vychovani a delaji tyhle akce grabovani v hodinach po fyzickem vlozeni."

"V každém případě sprdnout toho pitomce co neumí počkat. S odkazem na GeoWiki."

Všiml sis, že to téma vlákna popisuje přesně chování Tvého geo-typu?

Tak to jsem se pobavil teda, kouknout na profil umí každý tak tady nedělej jasnovidce prosím tě. A vůbec, ty mě znáš nebo co?...Já jen že si dovoluješ komentovat chování někoho koho vůbec neznáš a tudíž nemůžeš vůbec tušit jak se chová. Ale ty to zřejmě poznáš podle pár řádků textu...

K tomu telefonu a připojení toho už bylo řečeno dost si myslím...já tím jen prostě myslel že by to každý kdo TB vezme měl zalogovat co nejdřív to půjde..koneckonců je to i v pravidlech.

Telefon si každej mějte jakej chcete, to je mi fuk ale nevymluvíš mi že si ty keše někde stáhnul...takže z mého hlediska když si je můžeš stáhnout tak je snad také můžeš pak zalogovat ne? Není to náhodou i součást uznání logu? Pokud vím tak máš zalogovat do logbooku v keši i na internetu...

A jak jsem již psal o pár příspěvků výše..jednou jedinkrát jsem grabnul tb...a to když mi kačer který ho měl v držení přes měsíc neodepisoval na emaily.....tak nevím o co ti jde s nějakým geotypem...


  • -8

#42 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 17:12

Ty to proste pochopit nechces, to je cely problem. Obracis a prekrucujes veci tak, abys s nimi mohl (zcestne) argumentovat.

 

Ze nekdo stahne kese do navigace preci neznamena, ze kdyz vyzvedava TB z kese, ma pristup k internetu. A opravdu vsude v CR pristup k internetu neni (alespon ne ruzumny). Mam chatu kousek za Prahou a ani si tam neskrtnu.


  • 5

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#43 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 17:36

@Preshing: Čistě teoreticky - on si ty keše nahrál doma z počítače. A teď je týden někde na cestách. S obyčejným telefonem. A až přijede domů, tak to bude všechno najednou logovat.

Nemusí jít o to, že by se nedostal k internetu. Prostě je jen zvyklý logovat nálezy jednou týdně.

EDIT: nebo ten člověk onemocněl a nemá na logování myšlenky. Co víš.. Asi je to případ od případu.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 18 leden 2015 - 18:09

  • 8

#44 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 19:00

A to si představ, kolego preshingu, že si nahrál dotyčný keše do offline navigace, kde je má klidně měsíc či dva beze změny (neaktualizuje každý druhý den) a jen loví. V ruce má normální NONsmartphone telefon, který nemusí každý den (dva) nabíjet a vydrží mu na volání i týden. Internet má jen doma a to počítač zapne jednou za týden nebo ani ne (není doma).
Žít hodně virtuálně je právo, nikoliv povinnost.

To že já vlastním auto a mohu se přesunout o 50 km během chvilky a kdy se mi zlíbí ještě neznamená, želidé bez auta jsou nemožní, že to nedokáží + že ani auto nechtějí a je třeba je přesvědčovat, že auto mít musí.

Ale to jsme tu 2 strany OT, místo rady tu klafeme mezi sebou.
---

Osobně v případně vyzvednutí TB/GC, co není do keše, z které jsem jej vzal, ještě vložen, čekám týden, pak píšu email dotyčnému s prosbou o vložení TB/GC, pokud se dotyčný neozve, grabuji.

Opačný případ se mi nestal (TB/GC grabnut ještě před mým zalogováním jeho vložení) - napsal bych dotyčnému prosbu o výmaz grab logu (+příp.zaslání tracking čísla abych jej mohl vložit do původní keše).
Ale tady nevím, zda není někde zakopán pes - obávám se, že vymazání grab logu nepřemístí zpět TB/GC - to by v GS byly moc dokonalí).

Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 18 leden 2015 - 19:51

  • 5

#45 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 19:04

Škoda, že nejde si někde v klidu všichni sednout ke stolu a popovídat, možná by preshing pochopil. Nebo opravdu nechce?  :huh:

Patřím k těm, co zastávají názor s vyzvednutím nalezeného TB cca 2 týdny počkat, aby ho i virtuálně mohl vložit ten, kdo ho do keše dal fyzicky a ZBYTEČNÝM až NESMYSLNÝM grabnutím TB nepřicházel o km a trasu. Vadí mi chaos způsobený těmi, co musí logovat ihned bez ohledu na hru a následky = chaos u TB.

Ještě drobná poznámka k počtu lidí vybavených chytrými telefony - je třeba odečíst určité % nás "podivínů", co jimi sice jsou vybaveni, ale odmítají být stále připojeni z různých důvodů. U mě je podstatnější než zbytečné placení za službu čas, který si chci při cestě, výletu, víkendu rozhodně užít jinak než logováním, ať už sama nebo se známými. Prostě když jsem venku, NELOGUJI, to nechávám většinou na večer nebo noc, chci si užít svůj volný ČAS. Pro některé z nás je čas vedle zdraví to nejcennější, co máme. ;) Ano, mám možnost si zapnout data třeba na den, když to z nějakých vážných důvodů je třeba, občas to udělám, ale mám názor, že technika mi má sloužit, ne já být v jejím vleku, jak to v okolí dost často vidím. Nebo jen ještě nejsem závislák a mám jiný žebříček priorit? Zažila jsem lidi, co logovali keše ihned a chovali se podivně - byli nervní, že jim zároveň teď něco jiného utíká, nenapíšou pořádný log, protože je rozptyluje kdeco okolo, něco kvůli logu nestihnou, popř.nutili ostatní počkat, až oni dologují.....něco mi to o nich řeklo. ;) Jasně, někde při čekání na oběd si třeba všichni vezmeme mobily a tablety, zkontrolujeme maily, přečteme zprávy, ale......

Nebo naopak ti, co musí TB logovat ihned a způsobují zbytečný chaos, nejsou schopni logické úvahy? :o Nebo to jsou typy "po mně potopa"? Docela by mě zajímalo jejich zdůvodnění, proč NEMOHOU dodržet doporučení počkat s logováním cca 2 týdny.


  • 6

#46 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 19:34

No, mě hlavně rozčilují situace podobné této modelové (a že jich není málo). Najdu TB, který chce na východ. Dva týdny ho držím u sebe, neb se chystám na dovolenou na východ. Jedu na kole z Prahy směrem na východ :D. Za několik dní dojedu někam na Ostravsko/Opavsko. Nechám TB někde v keši poblíž polských hranic, případně i pár kilometrů v Polsku.  Druhý den se vrátím domů vlakem z Ostravy, podívám se poprvé po týdnu na net a zjistím, že mi TB někdo grabnul a snaživě ho uložil do keše v Chebu. A ještě se owner může právem ptát, proč jsem ho teda měla u sebe 3 tejdny, když jsem mu nechtěla nějak pomoct splnit úkol.


  • 14

#47 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 20:10

Nebudu odpovídat konkrétně někomu ale všem....neříkám že něco nechci pochopit a myslím že to chápu vcelku dobře. Já přeci nepsal že neuznávám ty dva týdny..nebo snad ano?? Naopak po několikáté piši že jsem čekal přes měsíc než jsem TB v podobném případě grabnul....ale to už nikdo zvás nevidí. Jo první návrh jsem napsal že bych to bral do 24h ale to byl jen názor přeci..si to může každý logovat jak chce..nebo snad někoho k něčemu nutím? Ale tady na foru je zakázáno mít vlastní názor...tak to pardon.


  • -1

#48 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 20:44

Ano, máš dr.voto pravdu. Já ještě dodám jen to, že pokud vím že s nedostanu k netu delší dobu, třeba 14 dní až měsíc, tak TB neberu.

tak tohle je úplně nejrozumnější co jsem tady do ted slyšel...když se nedostanu na net tak ho prostě neberu...jednoduché a účelné.


  • 1

#49 Tryvet Texas Ranger

Tryvet Texas Ranger

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 20:59

Také si myslím, že TB by se měli logovat co nejdříve, max. tak do tří dnů. Pokud vím, že se na net dříve nedostanu, tak je prostě neberu.


  • 0

#50 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 21:37

Také si myslím, že TB by se měli logovat co nejdříve, max. tak do tří dnů. Pokud vím, že se na net dříve nedostanu, tak je prostě neberu.

Takže když cestovatel tvrdne někde půl roku, tak ho tam jako nálezce mám raději dalšího půl roku nechat, když nejsem schopen ho do tří dnů zalogovat, když jsem tam například na dovolené bez "blbého" zařízení? A já si dodneška myslel, že cestovatelé mají za úkol prvotně cestovat. A počítá se s tím, že při logování se snad rozumní kačeři dokáží zachovat slušně, aby jeho trasa odpovídala realitě. Ale stane se něco tragického, když ta trasa neodpovídá té skutečné? Mimochodem, při domluvě se i to dá dodatečně napravit, pokud je to účelné. Takže stanovovat pravidlo, že když nejsem schopen vyzvednutí cestovatele zalogovat třeba do týdne, tak ho nemám brát, považuji za scestné.


  • 10

#51 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 21:40

Ale tady na foru je zakázáno mít vlastní názor...tak to pardon.

 

Oni ti druzí právě jen vyjádřili svůj názor...  :)

 

tak tohle je úplně nejrozumnější co jsem tady do ted slyšel...když se nedostanu na net tak ho prostě neberu...jednoduché a účelné.

 

Tohle pravidlo zní sice rozumně, ale jen na první poslech. Cestovatelé chtějí cestovat, takže se zvlášť intenzivně přemisťují při dalekém cestování, při dovolených apod. No a právě v těch případech bývá přístup na web nejslabší. Zalogovat do 14 dnů je často na samé hranici proveditelnosti. 

 

No a když výše uvedené trochu zobecníš, tak ti vyjde, že nikdy nevíš, jestli s cestovatelem hejbe nějaký daleký turista. Proto je nepsané pravidlo čekat nejen slušností, ale i slušnou praktičností...  ;)


  • 11

#52 Tryvet Texas Ranger

Tryvet Texas Ranger

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 21:51

No, že by TB byl v keši půl roku se myslím často nestává. Pak jsou také kačeři, kteří chodí hlavně na keše kde jsou TB, ale když někdo nenapíše vyzvednutí...


  • -3

#53 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 22:22

No, že by TB byl v keši půl roku se myslím často nestává. Pak jsou také kačeři, kteří chodí hlavně na keše kde jsou TB, ale když někdo nenapíše vyzvednutí...

add 1) Ale stává, jen si všimni, jakým příspěvkem tato diskuze vlastně začala.

add 2) Ano, to jsem třeba já, takže jsem vždycky zklamaný, když tam inzerovaný TB není, ale už jsem si zvykl. Ale víc mne naštve, když někam TB vložím, a někdo ho obratem čmajzne.


Tento příspěvek byl upraven od MikiHamza: 18 leden 2015 - 22:22

  • 2

#54 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 22:39

Takže když cestovatel tvrdne někde půl roku, tak ho tam jako nálezce mám raději dalšího půl roku nechat, když nejsem schopen ho do tří dnů zalogovat, když jsem tam například na dovolené bez "blbého" zařízení? A já si dodneška myslel, že cestovatelé mají za úkol prvotně cestovat. A počítá se s tím, že při logování se snad rozumní kačeři dokáží zachovat slušně, aby jeho trasa odpovídala realitě. Ale stane se něco tragického, když ta trasa neodpovídá té skutečné? Mimochodem, při domluvě se i to dá dodatečně napravit, pokud je to účelné. Takže stanovovat pravidlo, že když nejsem schopen vyzvednutí cestovatele zalogovat třeba do týdne, tak ho nemám brát, považuji za scestné.

 

 

Pokud je to mířeno na mě, tak já nikde nepíšu o pravidle, ale jak to dělám já.  ;)  Tady opravdu nelze stanovit žádné pravidlo, jak již jsem psal. Ani jej nelze stanovovat podle nějaké modelové situace, protože je to pokaždé jinak. A vůbec, kolik těch TB v keších nacházíte, že je tady vůči tomu takové pozdvižení? 


  • 0

#55 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 22:45

Ono jde také o to, proč bych někde v terénu měla ztrácet čas zbytečným logováním, když venku jsem za zcela jiným účelem než hledat wifi. A doma si pak v klidu to logování užiju. 

A nevidím důvod, i když nebudu chvíli na netu TB nevyzvednout. Tím se mu nic nestane. Horší je opačný případ, kdy TB vložím a nemůžu rychle zalogovat. Pro tyto případy jsem měla připravený lísteček, který jsem vložila s TB do keše s tím, že na netu budu až za 14 dní, tak aby ho další nálezce negrabnul, ale počkal. 


  • 13

#56 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 22:59

Před časem jsem byl na Slovensku a vezl sebou několik cestovatelů. Udělal jsem si rukou napsané papírky, kam jsem v několika jazycích napsal, že tu jsem na dovolené a logovat budu tehdy a tehdy. Než jsem se vrátil domů, byli všichni cestovatelé u dalších kačerů a všichni počkali.

 

Jinak chytrý telefon mám, ale z terénu jsem nikdy nelogoval. Přeci jen logování na normálním počítači je komfortnější. Rychleji se tam píše, můžu se rozepsat a nezabere mi to půl hodiny, lépe se tam vkládají fotky, znovu si přečtu listing, abych si znovu promítnul celý výlet. A ne že budu sedět na kameni, datloval TFTC a pak leštil displej.


  • 14

#57 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 23:07

Pokud je to mířeno na mě, tak já nikde nepíšu o pravidle, ale jak to dělám já.  ;)  Tady opravdu nelze stanovit žádné pravidlo, jak již jsem psal. Ani jej nelze stanovovat podle nějaké modelové situace, protože je to pokaždé jinak. A vůbec, kolik těch TB v keších nacházíte, že je tady vůči tomu takové pozdvižení? 

Jsou lokaity a zvlášť se to týká keší kus dál od přístupu autem, kde je TB poměrně dost, stačí se trochu projít lesem. ;) Převážím nejčastěji mezi ZČ a JČ, když mám málo času na následné umístění do bezpečné keše, nejradši TB a GC předávám na eventech lidem, které znám a vím o nich, že se o cestovatele dobře postarají. Jeden má přemísťování TB jako další hobby, další rodina je umisťuje do svých rozumně umístěných keší, třetí kačer do hotelu cestovatelů poblíž domova, jako další možnost mám TB a GC motel pár km od nás, ale jak je dobře umístěný u křižovatky hlavních směrů, tak nemá šťastně zvolenou krabku - má úzké hrdlo a pro polovinu TB je nepoužitelný.


  • 0

#58 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 23:16

Ještě je tu možnost schovat si GC kód a když mi někdo toho cestovatele takhle šupem grabne,tak mu ho prostě grabnout zase zpátky, vložit ho do keše a napsat mu, že tohle se nedělá a ať si to dá dopořádku. Problém je, že nikde není jistota, že si to pak opravdu do toho pořádku dá, a pokud se na to vykašle, je z toho ještě větší binec. Navíc pak nikde není vidět, že fyzicky má ten TB u sebe on.


  • 0

#59 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2015 - 23:17

Tak to zvědavko závidím a to v dobrém smyslu slova. U nás je to s TB v keších bída. :(


  • 0

#60 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2015 - 7:53

Osobně chytrý telefon mám. Manželka nemá, většina příbuzenstva taky nemá - to k obecné statistice, proč "každý nemá chytrý telefon". Pokud se vezme jen geokešing, tak tady je asi větší procento těch, co chytrý telefon mají, než v normální populaci, ale ani zde to nebude tak horké, aby ho měli všichni. Manželka taky kešuje a nemá ho a znám spoustu dalších, co chytrý telefon nemají, protože by jim např. k ničemu nebyl, protože by se v něm nevyznali. Jedné známé jsem např. půjčoval svou starou GPS a chodí jen občas na výlety s tím, co jsem ji tam přes kabel pracně naučil nahrát...

 

Před časem jsem byl na Slovensku a vezl sebou několik cestovatelů. Udělal jsem si rukou napsané papírky, kam jsem v několika jazycích napsal, že tu jsem na dovolené a logovat budu tehdy a tehdy. Než jsem se vrátil domů, byli všichni cestovatelé u dalších kačerů a všichni počkali.

 

Jinak chytrý telefon mám, ale z terénu jsem nikdy nelogoval. Přeci jen logování na normálním počítači je komfortnější. Rychleji se tam píše, můžu se rozepsat a nezabere mi to půl hodiny, lépe se tam vkládají fotky, znovu si přečtu listing, abych si znovu promítnul celý výlet. A ne že budu sedět na kameni, datloval TFTC a pak leštil displej.

 

Naprosto souhlasím, taky mě hodně otravuje psát něco z telefonu. Na počítači píšu všemi deseti, takže datlovat něco v telefonu je pro mě utrpení. Veškeré úkryty a kešky si fotím, takže i třeba po dvou týdnech, když třeba nestíhám, se můžu vrátit, kde keš byla a připomenout si ji, pročtu si v klidu listing, u mysterky luštěné do šuplíku si zjistím, jak se vlastně luštila atp. 

 

Krom toho třeba na dovolené (nejen někde v zahraničí) je pro mě důležitější si užít dovolenou než logovat kešky, takže pokud večer po namáhavém výletu jsem unavený, raději si odpočnu, abych si druhý den užil výlet, než abych hledal připojení k webu. A ono občas i to wifi připojení nestojí za moc (zkušenosti z dovolených).

 

Ještě je tu možnost schovat si GC kód a když mi někdo toho cestovatele takhle šupem grabne,tak mu ho prostě grabnout zase zpátky, vložit ho do keše a napsat mu, že tohle se nedělá a ať si to dá dopořádku. Problém je, že nikde není jistota, že si to pak opravdu do toho pořádku dá, a pokud se na to vykašle, je z toho ještě větší binec. Navíc pak nikde není vidět, že fyzicky má ten TB u sebe on.

 

Osobně si fotím i TB / GC, takže kódy mám také. Občas to taky takhle udělám, když to někdo grabne, ale poslední dobou už od tohoto postupu upouštím a dělám to jen v případě, že opravdu to grabnutí je uděláno ještě týž den nebo druhý den, co já tam ten GC/TB vložím.


  • 6




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama