Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Vytváření GPX z více bodou - hromadná operace


Nejlepší odpověď HaLuMa , 26 srpen 2014 - 18:41

Ono se to hlavne normalne dela tak, ze kdyz vylustis mysterku, tak si to nepises do nejakeho souboru, ale poznamenas si to rovnou do toho Geogetu (ci GSAKu) rovnou k te kesi, ktere se to tyka.

 

Nicmene pro Geoget existuje plugin CSVuniImport, ktery by ti mohl pomoci.

 

P.S. Gord ma pravdu, mel jsem na mysli jeho dilo, nazev jsem ted opravil.

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
36 odpovědí na toto téma

#21 R.o.w.a.n

R.o.w.a.n

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 8:58

To sparovani finalky s GCkodem se hodi uz i jen na to, abys pak vedel, jakou kes mas zalogovat. Ne vsechny kese to maji na sobe napsane... Nerikej mi, ze proste obchazis finalky jen tak, a nelogujes je? :o

 

Podle toho co mi tu teď všichni říkáte je nejlepší vzít každou kešku zvlášť a naklepat k ní finalku. Tomu jsem se chtěl vyhnout, protože bych nad tím strávil hodiny. :(

Už jen přiřazení GC kodu je otrava. Proto jsem to chtěl vyřešit tím, že bych si načetl všechny souřadnice najednou a jak bych nacházel postupně finálky, tak bych si vyfotil číslo, abych věděl co jsem našel. S tím, že budu muset koukat na hint u této serie nepočítám.


  • 0

#22 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 9:08

Tak si tam misto GCkodu dej co chces, treba proste poradove cislo (vyrobis to za dve vteriny v excelu), a pak to jako CSV naimportuj jako 'nejake' body, a vyexportuj to treba jako GPX.


  • 1

#23 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 9:14

A ty mas finalove souradnice opravdu bez jakekoli informace k cemu patri? Pises, ze pridanim GC kodu stravis hodiny. To znamena, ze mas stovky finalek bez toho abys vedel od ktere kese ta finalka je? Normalni je vypocitat finalku a ulozit si ji (budto ke kesi nebo s informaci o tom, k jake kesi patri). Zdaleka ne kazda keska ma napsano u logbooku, co je to za kesku.

 

Pokud ti je opravdu jedno, co to je zac, muzes si vytvorit POI pro tvoji GPS. Napr pro garmin ti staci textovy soubor, ktery obsahuje souradnice (ve spravnem tvaru! takze zase asi budes muset format prevadet z toho, co mas do toho, co potrebuje aplikace) a zbytek je nepovinny. Na tento soubor spustis POILoader a mas hotovo.

 

Opravdu opakuji, bez podrobnosti o tom, co chces, z ceho a do ceho, se radi velmi tezko.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#24 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 9:20

Protože se jedná o finálky. Jen bych stejný postup rád využít i v jiných případech než geocachingu. Šmarja musí být všichni tak útoční? Vždyť je to přeci jedno.

 

Normálně slušně jsem dal zadání: Potřeboval načít více souřadnic najednou. Nic víc nechci. Že to chci použít u finálek u prosím neřešte, není to v tomto tématu podstatné.

Co se čertíš? Zadání jsi dal neurčité a vágní a bez znalosti účelu a dalších okolností se radí dost blbě.

Jestli jsi to luštil, tak sis měl ke každé souřadnici napsat aspoň GCkod...


  • 1

#25 R.o.w.a.n

R.o.w.a.n

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 9:21

A ty mas finalove souradnice opravdu bez jakekoli informace k cemu patri? Pises, ze pridanim GC kodu stravis hodiny. To znamena, ze mas stovky finalek bez toho abys vedel od ktere kese ta finalka je? Normalni je vypocitat finalku a ulozit si ji (budto ke kesi nebo s informaci o tom, k jake kesi patri). Zdaleka ne kazda keska ma napsano u logbooku, co je to za kesku.

 

Pokud ti je opravdu jedno, co to je zac, muzes si vytvorit POI pro tvoji GPS. Napr pro garmin ti staci textovy soubor, ktery obsahuje souradnice (ve spravnem tvaru! takze zase asi budes muset format prevadet z toho, co mas do toho, co potrebuje aplikace) a zbytek je nepovinny. Na tento soubor spustis POILoader a mas hotovo.

 

Opravdu opakuji, bez podrobnosti o tom, co chces, z ceho a do ceho, se radi velmi tezko.

 

souřadnice mám vzestupně seřazené podle názvu finalek. (Př Vyhlídkový let 1., vyhlídkový let 2). Tudíž jak píše HaLuMa můžu si je jednoduše poznačit v excelu těmito názvy. Pak už budu mít i souřadnice napárované na kešky.


  • 0

#26 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 9:23

Já si dost dobře dovedu představit k čemu by mohla být stovka nepopsaných bodů. Třeba od někoho dostanu v excelu souřadnice křížků v krajině, lávek přes potok, výskytu vstavače na louce, průběh podzemní stoky, atd. A když to potřebuju jednorázově, nemusím to popisovat. Takže možnost vytvořit GPX z holého souboru souřadnic by se někdy hodila.

Jenomže - buď bych to dostal zaměřené GPS, takže už by to bylo GPX, nebo bych to dostal od geodeta a bylo by to v Křovákovi.


  • 1

#27 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 9:33

Nekdo to pochopil, ale tys to nepochopil. Predstav si, ze si do GPS timto zpusobem natahas nekolik takovych sad. Jak je za 3 mesice odlisis? A jak to budes udrzovat a vymazes si nekterou ze souradnic, az tu louku se vstavacem zoraji, az lavku odnese povoden, ...?

 

Sparovani finalky s kesi nejde delat podle jmena Wp ani podle jmena kese. Ani jedno ze jmen neni v ramci kesi jedinecne. Jedina jedinecna informace je GC kod kese. Ale kdyz mas jmeno , muzes pouzit tu metodu, kterou jsem navrhoval pomoci POI. Vysledkem jsou pojmenovane body v GPS. (Ovsem na prevod souradnic z tveho formatu do formatu pro POI si budes muset neco napsat nebo pouzit nejakou aplikaci.)


Tento příspěvek byl upraven od gord: 27 srpen 2014 - 9:33

  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#28 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 9:33

Pokud bys to dostal v GPX, pak neni co resit, do Geogetu lze naimportovat naprosto libovolne GPX (do samostatne databaze), a pak s tim delat vsemozne kousky.

 

Pokud mas ale jen hromadku souradnic, navic zapsane v textovem formatu a ne jako dve cisla, pak je dobra volba z toho treba v tom Excelu udelat CSV pro ten CsvUniImport, a naimportovat to.


  • 1

#29 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 9:53

Sorry, na poslednu chvilu som tam doplnil stlpec ale zabudol som to upravit vsade kde bolo treba...

 

Takze cez menu /Sqlite/Universal search/Free user query/

vloz do memo pod SQL query tento text

 

ALTER TABLE "wpt" ADD COLUMN "Sym" text

 

a potom pouzi button "Find caches - prepare"

 

Tym sa chybajuci stlpec "Sym" dodefinuje a potom to uz snad pojde...


  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#30 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 10:31

Z tych bodov si potom mozes jednoducho spravit profil trasy s vyskovym profilom.

 


  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#31 Frenkonix

Frenkonix

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 11:01

 

Ahoj,

možná se to tu už někdy řešilo, ale já to prostě nejsem schopný dohledat. 

 

Mám vyluštěné mysterky a dělá to asi 100 GPX souřadnic. Rád bych si vytvořil nějaký soubor (asi GPX) který bych nahrál do navigace Oregon 600, tak aby se mi v mapě zobrazilo těchto 100 bodů (finalek)

 

Existuje nějaký prográmek, do kterého nemusím zadávat každou finálku zvlášť, ale že tam můžu nakopírovat třeba tento balík souřadnic?

 

Kolega si nedávno na to vytvořil jednoduchý program. http://gpx.littleband.cz/


  • 0

#32 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 12:53

100 finálek a jednorázově ? Neblbni...
Podívej se na to prakticky. Automatizace musí mít nějaký smysl buď ve velikosti objemu dat (viz dále) nebo hlavně v opakovatelnosti.
Tvůj příklad jsem si vyzkoušel v GeoGetu - postup jednoho bodu je následující:
0) Zobrazím si seznam keší správně seřazený.
1) očerním jednu dvojici souřadnic v texťáku a stisknu ctrl+C
2) kliknu na keš abych ji vybral
3) kliknu na ikonu přidat waypoint (typ Finálka je po startu implicitně nastaven)
4) klepnu na tlačítko VLOŽIT a pak vedle na ZAPSAT.
5) klepnu na OK
6) jdu na krok 1.
Tohle celé mi trvá 10 sekund (průměr z deseti bodů). 100 bodů takto doplním za 17 minut. Tj. s rezervou - za 20 minut nemám co dělat.
Špekulováním jak a co a zkoušením nejrůznějších udělátek zabiju mnohem více času a dá mi to neskonale více práce.

A příště už budu vědět, že je nesmysl si to psát do nějakého texťáku a napíšu to i s postupem řešení jako komentářem rovnou k té keši. Pak mne nemůže překvapit, když v terénu zjistím že se maličko změnil vzorec. Případně, když si znovu natáhnu data k té keši, okamžitě zjistím že se od posledka něco v listingu změnilo a mohu si zkontrolovat zda to byla bezvýznamná změna nebo zda se změnilo něco pro výpočet podstatného.
Něco jiného by samozřejmě bylo, kdyby šlo o opakovanou akci - tj. odněkud bych dostával data která bych potřeboval nějak přetransformovávat.


A nečerti se. Všichni co ti tady radíme máme za sebou několik tisíc nálezů a trochu zkušeností co je nejjednodušší. Nějaké podobné akce jsme v začátcích asi řešili všichni, tak se ti snažíme poradit co je nejjednodušší podle toho co pochopíme z tvého zadání problému.

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 27 srpen 2014 - 12:59

  • 3

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#33 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 13:31

Nekdo to pochopil, ale tys to nepochopil. Predstav si, ze si do GPS timto zpusobem natahas nekolik takovych sad. Jak je za 3 mesice odlisis? A jak to budes udrzovat a vymazes si nekterou ze souradnic, az tu louku se vstavacem zoraji, az lavku odnese povoden, ...?

Právě proto jsem napsal, kdybych to potřeboval jednorázově. Tj. dostat nějaké body, projít to podle nich a pak to GPX smazat. A kdybych to od někoho dostal jen v takto blbém textovém souboru. Kdybych to dělal sám, bylo by to rovnou v GPX. Jinak, stovky bodů v terénu jsem zaměřoval a popis je nutný. To vím. A v terénu se popisuje blbě, to vím taky.

Kdybych měl tedy toto řešit, asi bych k CSV importu došel taky a asi bych si to před tím i nějak upravil, abych tam nějaké popisy měl.


  • 0

#34 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 13:37

mpiku, to se ti omlouvam, to jsem neodpovidal tobe, ale tazateli. Jak jsi to mysle, je mi pochopitelne jasne. Ale zato mam pocit, ze tazatel nechae nas, ze mu opravdu chceme pomoct/poradit ;)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#35 R.o.w.a.n

R.o.w.a.n

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 15:02

Tazatel je velmi rád, že se mu snažíte pomoc/poradit. Jenže je občas moc tvrdohlavý a chce si to dělat po svém. :-) Každopádně všem děkuji za cenné rady. Pro můj případ se mi nejvíce líbí varianta přes plugin CsvUniImport, kde si vytvořím CSV s názvem a souřadnicemi.

 

A odpověď pro Arne1: Tvůj postup je pěkný a myslím si že logický, nicméně předpokládal jsem, že se tyto udělátka dělají právě pro to, aby urychlili práci. A ano chtěl bych tuto akci opakovat vícekrát, proto jsem se zajímal o to, zda něco takového neexistuje. Nejspíš jsem na začátku špatně definoval, co vlastně chci a proč, moje chyba.


Tento příspěvek byl upraven od R.o.w.a.n: 27 srpen 2014 - 15:28

  • 0

#36 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 16:15

Obecne zadane /ziskane body/ mozem zobrazit spolu s keskami na groundspeak mape - ako, to si mozete pozriet na tomto videu.

http://youtu.be/BJGhEX6k-vU

 

V predchadzajucom prispevku som chcel prilozit video priamo na tento web, ale zial nepodarilo sa mi to...skusil som IE11 aj FF a aj ten ponukany plugin na odoslanie suboru ale zial nepodarilo sa. Subor AVI mal cca 5.8MB.


  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#37 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 16:36

Tazatel je velmi rád, že se mu snažíte pomoc/poradit. Jenže je občas moc tvrdohlavý a chce si to dělat po svém. :-) Každopádně všem děkuji za cenné rady. Pro můj případ se mi nejvíce líbí varianta přes plugin CsvUniImport, kde si vytvořím CSV s názvem a souřadnicemi.

 

 

Tos me pochopil spatne. Protoze plugin CsvUniImport je plugin pro GeoGet, musis do CSV soubor doplnit zejmena GC kod kese (nebo neco jineho, co bude plugin a GG povazovat za GC kod). Jmeno kese rozhodne nestaci. Ten navod se souradnicemi a jmenem patril pouze k CSV souboru a programu POILoader. Ale tam mas zase problem v tom, ze format souradnic neni ve tvaru, ktery potrebuje ten POILoader.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama