Přejít na obsah


Fotka

Logování denních bodů od stolu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
167 odpovědí na toto téma

#61 vvitty

vvitty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 09 September 2014 - 15:46

Do 1/4 mestskych zaokapovek se na zmuchlany kus hadru mnohdy nevejde ani ten nick, natoz jeste datum a cas.


  • 0

#62 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 09 September 2014 - 15:56

To je mi ho líto :-)

 

Lito je mi lidi, kteri na zaklade jednoho prispevku soudi...

 

Geoget cas v logu nevyzaduje, ale umoznuje s nim pracovat. To je dost rozdil! Pokud cas psat nechces, tak si jej nepis, Geogetu to nevadi. I bez casu bys mel mit logy serazene prinejmensim stejne, jako je na webu.

 

Me osobne prijde cas v logu prakticky jak pro mne, tak i pro ostatni. Nijak mne neobtezuje jej do logu napsat, cas vidim na fotaku, mobilu i na GPSce.


  • 1

#63 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4188 příspěvků(y)

Publikováno 09 September 2014 - 16:21

Osobně jsem si čas do logu začal dopisovat ještě v době, kdy jsem nepoužíval věci jako bylo FN atp. a to abych si mohl seřadit kešky podle skutečného nálezu (ne podle toho, jak je řadí GS, i když to se dnes snad už trochu zlepšilo, ovšem předpokládám, že jen díky zakomponování času ve FN :-) ).

Dopisoval jsem si čas logu podle fotek jednotlivých keší, které si dělám, případně podle záznamu trasy. Dnes to za mě dělá FN, ale často stejně zapisuji do FN se zpožděním, takže si to stejně zkontroluji nakonec podle fotek, jestli to opravdu odpovídá (hlavně když blbý Garmin neumožňuje jako mobil měnit čas u FN).

 

Jakékoliv třídění toho, že kdo píše / nepíše čas do logu je král / zavrženíhodný je podle mě směšné. Způsob logování je na každém. Jen autora zamrzí, pokud někdo loguje stylem "TFTC" atp. To mám pak chuť vždy napsat "Děkuji ti za milý a krásný log. :-("  A nic by na tom nezměnilo, kdyby tam měl napsaný čas na setiny sekundy.

Na druhou stranu nikdo nemůže zobecňovat a říct, že když nenapsal čas do logu, je to podvodník, protože to tak dělají i někteří podvodníci...


  • 3

#64 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2345 příspěvků(y)

Publikováno 09 September 2014 - 21:21

Jakékoliv třídění toho, že kdo píše / nepíše čas do logu je král / zavrženíhodný je podle mě směšné. Způsob logování je na každém. Jen autora zamrzí, pokud někdo loguje stylem "TFTC" atp. To mám pak chuť vždy napsat "Děkuji ti za milý a krásný log. :-("  A nic by na tom nezměnilo, kdyby tam měl napsaný čas na setiny sekundy.

Na druhou stranu nikdo nemůže zobecňovat a říct, že když nenapsal čas do logu, je to podvodník, protože to tak dělají i někteří podvodníci...

Ja to ale napsal uplne jinak. Napsal jsem ze jsou lidi, kteri proste k logu cas psat nemuzou, protoze by to ruplo. A ze logy s casy odpovidajicimi okolnostem pusobi verohodneji, nez hromadne logovani bezobsaznym skriptem. Nic vic, a nic min. Kes je vizitka ownera, log je vizitka kacera. At si kazdy loguje jak chce a jak umi. Nemusis si lidi tridit podle logu, to ti nevnucuju. Ale ja to delam, a to mi zas neber ty, na to mam pravo.


  • 0

#65 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4214 příspěvků(y)

Publikováno 09 September 2014 - 22:52

Jen těm, co si to zaslouží, např. za nějakou mokrou krabici zabalenou ve vlhkém smradlavém špinavém igeliťáku, uloženou na nejvlhčím místě široko daleko v okolí tak, aby na ní co nejvíce stékala voda při dešti, já děkovat nebudu. Takových je bohužel 99 %. Geochaching upadá, kvalita keší klesá, owneři asi nemají rozum.

Šamánku, když tak čtu ty tvoje výroky, nemůžu se ubránit dojmu, že ty nejvlhčí místa v okolí máš vytipovaný a pravidelně je objíždíš kontrolovat :D! Nejsi ty náhodou Jožin z bažin?


  • 5

#66 ilus

ilus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 12 September 2014 - 0:46

Nezdá se vám, že už to s tou kritikou trochu přeháníte? "Hamouni, kteří seberou všechno kolem"? To už si snad vážně děláte legraci. Když jedu pro mysterku, udělám si keškovací výlet a logicky si odlovím v daném místě i další keše. Abych je obcházela jen kvůli tomu, aby to náhodou někomu nepomohlo v BF, mi přijde fakt jako pakárna. Vy už někteří opravdu nevíte, na co byste tady ještě nadávali. Zajímalo by mě, jestli vám ten geocaching ještě takhle dělá radost. Ono dělat všechno tak příkladně, abyste se tu mohli chlubit, jak vy jste ti nejlepší pravověrní kačeři, zatímco ostatní jsou jen hamouni a podvodníci, kterým jde jen o body a statistiky, to musí být dost vyčerpávající.

Jinak k tématu: Myslím, že za tyhle podvůdky se statistikami mohou do značné míry challenge. Tak vznikají kešky o ničem, jen aby jejich nález začínal na málo frekventované písmeno, s naprosto nesedícím D/T hodnocením, jen aby to zapadalo do matrixu atd. A k tomu se přidávají lovci, kteří logují od stolu a s jiným datem, aby jim seděly statistiky tak, aby ty challenge mohli odlovit. Samozřejmě, konečná vina je na těch, kteří danou challenge "plní" podvodem. Ale kdyby se někdo tam nahoře zamyslel, než tenhle paskvil (u kterého marně hledám rozdíl oproti zrušeným keším s podmínkou) vypustil do světa, muselo by mu dojít, že podvádění bude logickým důsledkem.


  • 15

#67 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1108 příspěvků(y)

Publikováno 12 September 2014 - 6:58

Hamouni samozřejměmyšleno v dobrém .
I ja jsem hamoun a držgrešle, jezdím kam nemám, valím se v bahně, sledují mě myslivci a občas na mě pokřikují duchodkyně za okny :-)
Člověk si nevybere.
  • 1

*


#68 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 12 September 2014 - 7:31

Pozor, ilus, ten konec příspěvku svádí k myšlence, že když něco ochcávají šmejdi, je lepší to zrušit... protože šmejdy nezrušíš, ty jsou vječný.

 

Tak to zas ne. Ač je heslem doby "Šmejdi vítězí!", nemusej to dělat v našem lese. V naší hlavě.


  • 9

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#69 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 12 September 2014 - 9:51

Ale kdyby se někdo tam nahoře zamyslel, než tenhle paskvil (u kterého marně hledám rozdíl oproti zrušeným keším s podmínkou) vypustil do světa, muselo by mu dojít, že podvádění bude logickým důsledkem.

 

Myslíš jako že by si řekl: "Hele, v ČR je to samej podvodník, tak to nebudeme dělat, oni to zase ošidí ?"

 

Myslím, že ve světě se předpokládá jiná základní vlastnost, než snaha vše ošidit. A ještě se tím chlubit, jako ve vlákně o PM ...


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#70 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1286 příspěvků(y)

Publikováno 12 September 2014 - 9:59

Já mám geocaching pro zábavu, nejsem ani nějak moc soutěživej a nevedu si statistiky a ani nekontroluji jak jsou na tom mý kamarádi. Mé logy postrádají z 99 procent čas nálezu, neb mi to přijde úplně zbytečné. Sem tam se mi povede zapomenout zalogovat keš na webu a když jí po roce najdu "znova" a v logbooku i svůj log tak si povzdychnu "to jsem ale vůl" a v klidu pokračuji dál. Sem tam popletu datum při logování na webu, ale ani to mi nedělá vrásky, hlavní je, že jsem spokojenej. A takový ty challenge keše 720 dní s nálezy, 360 stupňů a všechny kombinace D/T a ..... řeším po svém (ignore list). Důležité je, abych neochcával sám sebe. Tu srpnovou sérii jsem lovil taky, nápad byl docela fajn. Protože jsem ji lovil dva dny, hodila mi dva suvenýry. :-)


  • 2

#71 ilus

ilus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 12 September 2014 - 12:27

Pozor, já určitě netvrdím, že by se měly challenge kvůli podvodníkům zrušit. Že je to paskvil, je můj osobní názor a pravda jejich zrušení časem předpokládám. Ne ale kvůli podvodníkům, spíš kvůli tomu, že těch nápadů na výzvy se zrovna moc nerodí, spíš se vymýšlejí čím dál tím absurdnější varianty (máme rok odlovů v kuse, tak proč ne 2, 3..., jednou vyplněná tabulka D/T, třikrát vyplněná, zvládnout za jeden den odlovit tohle a támhleto atd., zkrátka nic moc nového). Jen že se tu všichni diví, proč někteří ve statistikách podvádí. Myslím, že to hodně často není proto, že chtějí machrovat, ale prostě je irituje nějaká challenge kousek od baráku, plnit ji se jim moc nechce, tak si to našvindlují, aby to mohli odlovit. Já to neschvaluji, jen myslím, že se to dalo se vznikem challengí předpokládat. A ne jenom v Čechách, třeba s finálkami se také nešmelí jenom u nás.


  • 1

#72 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 12 September 2014 - 13:34

Ale že něco připadá jako paskvil Tobě, to neznamená, že se to nelíbí někomu jinému.

 

Zakažte fotbal, já na to nekoukám a stejně se tam jen perou fanoušci a chlastá pivo !!!

 

A nepodvádí se tu proto, že jsou challenge keše, ale proto, že to tu většině lidí přijde normální a považují to za kladnou vlastnost.


  • 4

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#73 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 12 September 2014 - 16:10

a ještě bych Kolomba doplnil - a ostatní jim to tolerují, neboť přece ať si každý hraje jak chce :( , tím přece nebude chleba levnější, že jo. :wacko:


  • 6

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#74 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2077 příspěvků(y)

Publikováno 13 September 2014 - 12:04

Pozor, já určitě netvrdím, že by se měly challenge kvůli podvodníkům zrušit. Že je to paskvil, je můj osobní názor a pravda jejich zrušení časem předpokládám. Ne ale kvůli podvodníkům, spíš kvůli tomu, že těch nápadů na výzvy se zrovna moc nerodí, spíš se vymýšlejí čím dál tím absurdnější varianty (máme rok odlovů v kuse, tak proč ne 2, 3..., jednou vyplněná tabulka D/T, třikrát vyplněná, zvládnout za jeden den odlovit tohle a támhleto atd., zkrátka nic moc nového). Jen že se tu všichni diví, proč někteří ve statistikách podvádí. Myslím, že to hodně často není proto, že chtějí machrovat, ale prostě je irituje nějaká challenge kousek od baráku, plnit ji se jim moc nechce, tak si to našvindlují, aby to mohli odlovit. Já to neschvaluji, jen myslím, že se to dalo se vznikem challengí předpokládat. A ne jenom v Čechách, třeba s finálkami se také nešmelí jenom u nás.

 

Docela dost si protirecis v predchozim svem prispevku. Nejdriv, jak je tu plno kaceru, co si musi neustale na neco stezovat, a vzapeti se k nim pridas. Budes se holt muset smirit s tim, ze challenge kese budou vznikat i dale. A jestli s nimi mas problem, tak neni nic lepsiho, nez je ignorovat (viz ignore list), stejne jako ty, co kvuli nim podvadeji.

 

A na zaver pro tebe jeste male tajemstvi. Kaceri blbli kvuli statistikam mnohem driv, nez zacal boom s challenge kesema u nas.

 

Obecne plati, ze si geocaching uzivaji nejvic ti, kteri se nestaraji moc o to, jak kesuji ostatni.


  • 4

#75 yaroushek

yaroushek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 13 September 2014 - 20:40

Obecne plati, ze si geocaching uzivaji nejvic ti, kteri se nestaraji moc o to, jak kesuji ostatni.

 

... líp se to snad ani nedá napsat...


  • 5

#76 comparare

comparare

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 13 September 2014 - 22:09

Ať si každej podvádí jak chce, ale ať se k tomu nebojí v logu přiznat.


  • 2
vylezu všechno,ale nevim za jak dlouho

#77 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2741 příspěvků(y)

Publikováno 13 September 2014 - 22:14

Ať si každej podvádí jak chce, ale ať se k tomu nebojí v logu přiznat.

Ale ať nedělá blbce z těch, kdo nepodvádí.


  • 8

#78 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5271 příspěvků(y)

Publikováno 14 September 2014 - 7:22

Ať si každej podvádí jak chce, ale ať se k tomu nebojí v logu přiznat.

Taky jsem pro, aby se přiznal. Nemusel bych kontrolovat logbook a mohl bych ten log smazat hned. Nevím, jak ostatní, ale já kontroluju logbooky pravidelně a kupodivu u náročnějších keší jsem podvod ještě nezaznamenal, ale u tradičky v centru Prahy je falešný tak jeden log z deseti.


  • 2

#79 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 14 September 2014 - 13:07

Ono se ani ke všemu přiznat nejde. Kdybych u každé mysterky psal do logu přiznání, že jsem ji našel díky tomu a tomu finálkovému serveru, tak mě log smažou za propagaci finalcachingu.  :D


  • 0

#80 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 14 September 2014 - 13:58

Jsem se takhle jednou pobavil...

Kacer loguje v jeden den serku ve Zlinskem kraji, uprostred ni odlovi v Praze par stromovek a hura zase pokracuji kese ve Zlinskem:-D
Obcas lidem zavidim ten pohyb v casoprostoru.


  • 4
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama