Přejít na obsah


Fotka

Stator 1.1.3


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
521 odpovědí na toto téma

#421 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2014 - 22:25

Nechci to příliš pitvat. Ale sluší se vrátit Bubačeskýmu gangu sebevědomí. Aby věděl, že nejde o to se bát tu pokládat dotazy. Od toho tu odpovídáme. Protože ne každého napadne správné řešení problému a normální je se v tom případě zeptat. A v tomto případě navíc není obecné řešení úplně triviální a ani dokumentace mnoho nenaznačuje. Podle mne byl dotaz položen jasně a správně:

 

Ve statistice vlastních keší bych rád měl tabulku se všema založenejma, zkoušel jsem CustomizedTable a vybrat keše podle tagu, ale nějak mi to neukazuje co má, tak bych rád poprosil o radu jak to jednoduše udělat, díky.

 

Šlo tedy o to, jak udělat pomocí CustomizedTable seznam všech založených keší. Šlo o to, jak ty keše do seznamu vybrat. Podle čeho a jak dosáhnout, aby byly v seznamu všechny. Dotaz mne donutil věc trochu podrobněji zkoumat a řešení bude asi užitečné i pro ostatní uživatele. Začal jsem včera upravovat dokumentaci na Araratu. Myslím, že podobné tipy a triky tam začneme uvádět...


Tento příspěvek byl upraven od kiReGPS: 12 říjen 2014 - 22:40

  • 0

#422 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2014 - 7:05

No prave, nechces to moc pitvat, a pitvas. :) Klidne to, co tu napisu, uprav a dej na ararart.

Ja tu vidim 2 okruhy k reseni:

 

1. vyber kesi

2. volba sloupcu + rozsah tabulky

 

Vsechny vlastnene kese podle nastaveni v konfiguraci jsou v globalni promenne OwnedIDsForInPhrase, takze podle me je nejlepe pouzit k vyberu kesi prave to. Ja bych to udelal pres SQLTable s dotazem:

SELECT ... FROM geocache gc ... WHERE gc.id IN (%OwnedIDsForInPhrase%) ...

V CustomizedTable by to mohlo jit taky, ale tam jsem to nikdy nezkousel a nevim, jak to tam dopadne s uvozovkami a pod.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#423 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2014 - 7:12

No prave, nechces to moc pitvat, a pitvas. :) Klidne to, co tu napisu, uprav a dej na ararart.

Ja tu vidim 2 okruhy k reseni:

 

1. vyber kesi

2. volba sloupcu + rozsah tabulky

 

Vsechny vlastnene kese podle nastaveni v konfiguraci jsou v globalni promenne OwnedIDsForInPhrase, takze podle me je nejlepe pouzit k vyberu kesi prave to. Ja bych to udelal pres SQLTable s dotazem:

SELECT ... FROM geocache gc ... WHERE gc.id IN (%OwnedIDsForInPhrase%) ...

V CustomizedTable by to mohlo jit taky, ale tam jsem to nikdy nezkousel a nevim, jak to tam dopadne s uvozovkami a pod.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#424 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2014 - 7:50

Ty to koukám pitváš 2x...  :rolleyes:  :rolleyes:
 
Kontrolní otázka, která mne při pitvačce napadla: Je v proměnné %OwnedIDsForInPhrase% automaticky nick uživatele i pokud je seznam vlastníků keší v nastavení prázdný...?
 
P.S.
To, že to jde i v CustomizedTable a jak je to s uvozovkami jsem vyzkoušel a výše uvedl. Právě to byla ta netriviální část odpovědi.


  • 0

#425 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2014 - 8:03

Osobně si myslím, že by jste měli předdefinovat dvě až tři modelové statistiky a dát je někam ke stažení s návodem, jak ji dostat do nainstalovaného Statoru.

 

Chápu, že si to každý může nakofigurovat jak chce, ale spousta lidí to nikdy nebude umět výrazně upravit.

 

Ideální postup by mohl být:

1. vyberu si tu šablonu statistik, co se mi nejvíce líbí

2. stáhnu, vložím do Statoru

3. vyjmu to, co považuji za nadbytečné

4. nastavím hlavičky a barvy

5. jásám nad krásnou statistikou a velebím autory


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#426 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2014 - 8:25

Ty to koukám pitváš 2x...  :rolleyes:  :rolleyes:
 
Kontrolní otázka, která mne při pitvačce napadla: Je v proměnné %OwnedIDsForInPhrase% automaticky nick uživatele i pokud je seznam vlastníků keší v nastavení prázdný...?
 
P.S.
To, že to jde i v CustomizedTable a jak je to s uvozovkami jsem vyzkoušel a výše uvedl. Právě to byla ta netriviální část odpovědi.

 

Ta promenna neobsahuje uzivatele, ale ID kesi. Seznam kesi je vytvoren i s ohledem na prpade nicky a ID kesi v nastaveni Statoru (zalozka Ruzne).To, co jsi zkousel, je seznam nicku, ne seznam ID kesi (koukni poradne na ten muj SQL).

 

EDIT: ty zrejme myslis promennou OwnedAuthorsForInPhrase a ta obsahuje to, co je v nastaveni nicku na stejne zalozce. Tam by mel nick uzivatele Geogetu byt automaticky (seznam by nikdy nemel byt prazdny).


Tento příspěvek byl upraven od gord: 13 říjen 2014 - 8:41

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#427 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2014 - 8:45

Osobně si myslím, že by jste měli předdefinovat dvě až tři modelové statistiky a dát je někam ke stažení s návodem, jak ji dostat do nainstalovaného Statoru.

 

Chápu, že si to každý může nakofigurovat jak chce, ale spousta lidí to nikdy nebude umět výrazně upravit.

 

Ideální postup by mohl být:

1. vyberu si tu šablonu statistik, co se mi nejvíce líbí

2. stáhnu, vložím do Statoru

3. vyjmu to, co považuji za nadbytečné

4. nastavím hlavičky a barvy

5. jásám nad krásnou statistikou a velebím autory

 

Kolombo, osobne si myslim, ze se opakujes. Porad po nas chces nejake navody. Kolik uz jich bylo napsano? Kolik jsi jich kdo precte? Co ti brani vytvorit modelove statistiky, navod jak s nimi pracovat a pridat je na ararat?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#428 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2014 - 10:00

Ta promenna neobsahuje uzivatele, ale ID kesi. Seznam kesi je vytvoren i s ohledem na prpade nicky a ID kesi v nastaveni Statoru (zalozka Ruzne).To, co jsi zkousel, je seznam nicku, ne seznam ID kesi (koukni poradne na ten muj SQL).
 
EDIT: ty zrejme myslis promennou OwnedAuthorsForInPhrase a ta obsahuje to, co je v nastaveni nicku na stejne zalozce. Tam by mel nick uzivatele Geogetu byt automaticky (seznam by nikdy nemel byt prazdny).

 
Myslel jsem pochopitelně OwnedAuthorsForInPhrase. Měl jsem při čtení vlčí mlhu...
  • 0

#429 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2014 - 10:16

Osobně si myslím, že by jste měli předdefinovat dvě až tři modelové statistiky a dát je někam ke stažení s návodem, jak ji dostat do nainstalovaného Statoru.
 
Chápu, že si to každý může nakofigurovat jak chce, ale spousta lidí to nikdy nebude umět výrazně upravit.
 
Ideální postup by mohl být:
1. vyberu si tu šablonu statistik, co se mi nejvíce líbí
2. stáhnu, vložím do Statoru
3. vyjmu to, co považuji za nadbytečné
4. nastavím hlavičky a barvy
5. jásám nad krásnou statistikou a velebím autory


Přesně takhle to v původním konceptu Statoru bylo. Dokonce má od té doby na vzorové statistiky připravený adresář. A nejen to. Existují i předdefinované bloky, které mohou obsahovat libovolný kus statistiky (tedy i klidně celou). Není asi problém někde na Araratu vyvěsit vzory s návodem, jak jejich definiční soubor do Statoru nacpat. Hlavně proto, že jde jen o jeden INI soubor (Content.ini v profilu), který obsahuje celou definici obsahu.

Zatím to nekdo neudělal, řešily se důležitější věci. Nebo spíš převládl názor, že poskládat statistiku je natolik jednoduchý, že dalších vzorů netřeba a stačí ten jeden defaultní. Koncepce Statoru je v tomhle hodně přehledná:

  1. Celý obsah statistiky je v souboru Content.ini ve statorovském profilu uživatele.
  2. Celá definice formátování jednotlivých prvků je v souboru Styles.ini tamtéž.
  3. Celá definice barevnosti je v souboru Colors.ini tamtéž.

Nic tedy nebrání volné směně těchto definic mezi kačery. Jak píše Gord, nic tedy nebrání ani tobě se v téhle věci zapojit do společné práce. Rád ti budu nápomocen...


Tento příspěvek byl upraven od kiReGPS: 13 říjen 2014 - 10:17

  • 1

#430 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2014 - 10:51

Priznavam, ze bylo rozpracovano nekolik ukazkovejch skupin do statistik, ale nezbyl mi cas to vsechno dodelat. A ted, kdyz kombinuju praci a skolu mi cas nezbejva uz vubec. Takze navrhy jsou, kolombo, pekny, ale prilozit ruku k dilu by jsi opravdu moh. Pomohlo by to nejen mne, ale i spouste dalsich lidi a bylo by to rozhodne rychlejc.
  • 0

#431 PonyTeam1

PonyTeam1

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2014 - 9:40

Prošel jsem pár stran zpět a dotaz jsem nikde nenašel, tak snad se neptám na to, co už tu zaznělo.

 

Odznaky Black Pearl se nepočítají jako "odznak typu drahokam" do bodování pásku?


  • 0

#432 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2014 - 9:44

Počítají je tam chybka dalším updatem se to opraví....

pokud by sis to chtěl opravit tak kousek kódu v Badges.Stator.pas by měl vypadat takto

function Badges_IsGem(sIdx:String):Integer;
	begin
		Case sIdx of
			'R','Sa','E','D','BP': Result := 1;
			else Result := 0;
		end;
	end;

řádek někde kolem 412 :)


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#433 PonyTeam1

PonyTeam1

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2014 - 9:58

Počítají je tam chybka dalším updatem se to opraví....

pokud by sis to chtěl opravit tak kousek kódu v Badges.Stator.pas by měl vypadat takto

function Badges_IsGem(sIdx:String):Integer;
	begin
		Case sIdx of
			'R','Sa','E','D','BP': Result := 1;
			else Result := 0;
		end;
	end;

řádek někde kolem 412 :)

Děkuji. Zkusím to. 


  • 0

#434 lupa.cb

lupa.cb

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2014 - 13:08

U mě je to řádek 384


  • 0

#435 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2014 - 13:09

U mě je to řádek 384

Může být mezitím jsem do pluginu dělal úpravy :)


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#436 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2014 - 12:18

Zkusil jsem přidat modul FindsByAttrib a nic se mi nezobrazilo. Předpokládám, že je to tím, že nemám načtené atributy v GG. Pokud je tomu tak, jak je tam dostanu? Aktualizuji svoje nálezy přes GCLive.


  • 0
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#437 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2014 - 13:03

Atributy se ti stahnou jen s plnym listingem. Protoze ale BM maji limit jen 3 plne listingy za den, tak aktualizace nalezu taha jen zakladni informace o keskach. Takze dokud si k tem kesim sam nestahnes plny listing, nebude tato konkretni statistika fungovat.


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 15 říjen 2014 - 19:13

  • 0

#438 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2014 - 17:10

Ahoj, předem moc děkuji za uvolnění nové verze statoru a zavedení nového vlákna pro něj. Vážím si vaší práce!

A teď dotaz? Kamarádovi přestal fungovat modul FindsInIcons.

Nefunguje již delší dobu,ale neměl jsem čas to řešit. Zastavil se na 113. keši a dnes má 246,ale modul generuje stále jen 113.

Podle logu statoru funkce normálně proběhne, ale výsledný vygenerovaný html stejně obsahuje jen těch 113.

Přitom modul FindsInIcons.params.ini mám stejný jako u sebe,ale tady nefunguje a u mě ano.

Prosím o radu, kde hledat chybku... 

Děkuji moc.


  • 0

GPSMAP 64s + Honor 9


#439 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2014 - 19:05

Začal bych kontrolou tagů, tj, jestli i nověji nalezené keše mají tagy attribute s hodnotou podle atributu. Velmi užitečnou informaci k tomu napsal těsně před tebou HaLuMa...


  • 0

#440 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2014 - 6:58

Ahoj, předem moc děkuji za uvolnění nové verze statoru a zavedení nového vlákna pro něj. Vážím si vaší práce!

A teď dotaz? Kamarádovi přestal fungovat modul FindsInIcons.

Nefunguje již delší dobu,ale neměl jsem čas to řešit. Zastavil se na 113. keši a dnes má 246,ale modul generuje stále jen 113.

Podle logu statoru funkce normálně proběhne, ale výsledný vygenerovaný html stejně obsahuje jen těch 113.

Přitom modul FindsInIcons.params.ini mám stejný jako u sebe,ale tady nefunguje a u mě ano.

Prosím o radu, kde hledat chybku... 

Děkuji moc.

 

Pravdepodobne jde o to, ze ty drive zalogovane kese maji tag SvetloTma a ty nove zalogovane ne. Pokud plugin zjisti existenci tagu, tak vybira jen kese, ktere tag maji. Takze by melo pomoct budto tag doplnit ke vsem kesim spustenim pluginu SvetloTma nebo tag odstranit z databaze uplne od vsech kesi.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama