Přejít na obsah


Fotka

Myslivci


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
116 odpovědí na toto téma

#1 mirecek7

mirecek7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 133 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2014 - 20:24

Tak už nám zase sviští broky kolem uší.

Jaké máte vy zkušenosti z terénu v tomto nádherném období?


  • 0

#2 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2014 - 21:51

Tak už nám zase sviští broky kolem uší.

Jaké máte vy zkušenosti z terénu v tomto nádherném období?

HEH... Mám pocit, že valná většina zdejších diskutujících v terénu hóóóódně dlouho nebyla...  :D  Jak jinak se normálně existující člověk dostane do stavu, že tu má tisíce příspěvků?  :P  :D


  • 3

#3 dostik7

dostik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 320 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2014 - 22:05

Tomu moc nerozumim, Mirecek ma prispevku 62, ty jich mas 339?

...ale pridam jednu veselou historku z lovu gct5 tymu, kdyz jeste vloni existoval: byli jsme odlovit detasovanou kes geozoo, uz bylo tma. Cestou na nas nekdo svitil baterkou, ale nic se neozyvalo, tak jsme pokracovali az k odlovu krabky. Cestou zpatky se ale k nam priritilo auto a z nej se vyhrnul myslivec a ze pry co tam delame....  ...no, jsme na prochazce... ...takhle v noci?...  ...to se nesmi?....  ...jen se nedelejte, ja si vas zjistim, opsal jsem si SPZ vaseho auta!!!!!.... .....tak prejeme hezky vecer a nashledanou...   :-)))))


  • 0

#4 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2014 - 22:31

http://www.novinky.c...l-3-5-roku.html a to je tak často!


  • 2

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#5 dostik7

dostik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 320 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2014 - 22:47

no dobra, ale to je na pomezi nestastne nahody a docela stare...


  • 0

#6 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2014 - 22:55

Nestastna nahoda je kdyz bude mirit na kance, tesne mine a zatoulana kulka o nekolik set metru dal mimo dohled nekoho trefi. Zatimco kdyz na neco umyslne zamiri, presne se trefi a zabije, je to spis o tom obhajit ze to nebyla umyslna vrazda, ale jen neuveritena nedbalost. Vzhledem k tomu ze navic z mista cinu utekl a jeste byl ozralej, vubec nechapu jak mohl dostat tak malo.


  • 30

#7 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2014 - 23:01

No -u nás ve vsi je mezi myslivci několik mých spolužáků ze základky... Už tenkrát byli rádi, že se dokáží podepsat (*nadsázka) a zajímalo je jen to, do čeho by bouchli a kde by co rozkopali a zničili....

Když je dneska vidím, jak se prohánějí po poli a v lese s flintou přes rameno, jímá mě hrůza... Fakt je mi záhadou, jak takový exot (teď nemyslím comparare, viz. vedlejší vlákno) může udělat psychotesty a dostat zbrojní průkaz! :(

Když se k tomu přidají myslivci z nedalekého města, kteří jsou lační po ráně (několik zastřelených psů v bezprostřední blízkosti vesnice), tak je na průser zaděláno...

 

A omlouvat to tím, že je to na pomezí nešťastné náhody - to neberu. Nikdo z nich by přece neměl vystřelit, aniž by si nebyl na 100% jistý, na co střílí!

 

A k tomu chlastu - letos za naší zahradou bylo pole kukuřice. Každý večer tam parkovala otlučená Felicie a v ní dva mlaďáci v zelenejch kamizolách. Když už jsem to nevydržel a zvědavě jsem se šel zeptat, co tam vlastně dělají, vykulil se spolujezdec, pod nohama závěj prázdnejch plechovek od piva a říkal cosi o výkonu práva myslivosti (mluvil jako po obrně, moc rozumět mu nebylo). Prý jsou na soukromé honitbě a nemám je rušit. Tak jsem jim oznámil, že jsou na mém poli a neslušně je požádal, aby jeli chlastat jinam. Takové ožralé stvoření mě nepřesvědčí, že po setmění ví, na co a kam střílí...

Ta příhoda mě jen utvrdila v mém názoru na tyto ochránce bezbranných srnek a zajíců...  ;)


  • 12

#8 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2014 - 23:42

No me hlavne nejak unika, proc se tomuhle rika myslivost, kdyz jsem jeste nenarazil na nikoho s flintou, kdu by nejakyho zasadnejsiho mysleni byl schopen :D


  • 7

#9 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2014 - 7:01

Protože když se pak něco stane, tak dotyčnej dycky říká: "Když já jsem myslel, že je to kanec..."


  • 11

#10 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2014 - 18:40

Snad jim pomůže, když se za jejich lepší mušku kardinál Duka přimluví…  :) http://www.farnostku...a-mse-8-11-2014


Tento příspěvek byl upraven od Trhac: 09 listopad 2014 - 18:41

  • -1

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#11 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 458 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2014 - 19:18

Kolegyně byla s bandou dětí na ekologickém programu v osadě Jizerka (Jizerské hory). No a někdy kolem večeře na ně vlítnul něco jako správce honitby a seřval ji, že děti dělají děsný hluk a on že čeká (nejspíš u heliportu) zákazníka, který si přijede zastřelit jelena (nebo něco podobného). A že když budou takhle řvát, tak ten jelen nepřijde.

...a tak kolegyně uspořádala pohotově diskotéku... :)  


  • 10

#12 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2014 - 19:31

HEH... Mám pocit, že valná většina zdejších diskutujících v terénu hóóóódně dlouho nebyla...  :D  Jak jinak se normálně existující člověk dostane do stavu, že tu má tisíce příspěvků?  :P  :D

Poslouchej Sambare, nevím jak ostatní, ale já se zrovna z terénu vrátila a doprovod mi dělal kačer-myslivec. :D

 

Jinak pokud chodím sama a to je nejčastěji, tak mám na sobě něco výrazně barevného - kdo mě potkává, vídá mě často ve vínové nebo jasně modré bundě a s vínovou kabelou. ;) Tak doufám, že si mě snad s divočákem nikdo nesplete. :P  Ovšem lov na kachnu se občas koná, to je pravda - zatím neúspěšně. B)


  • 0

#13 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2014 - 19:36

No me hlavne nejak unika, proc se tomuhle rika myslivost, kdyz jsem jeste nenarazil na nikoho s flintou, kdu by nejakyho zasadnejsiho mysleni byl schopen :D

Asi tě budu muset s někým seznámit, abys poznal i skutečné myslivce, kteří se o zvěř skutečně starají, v zimě přikrmují a hon je pro ně odměnou za celoroční práci. ;)  Navíc dneska si nikdo se špetkou rozumu nedovolí pít před honem nebo během něj - chodí kontroly.


  • 3

#14 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2014 - 22:35

Poslouchej Sambare, nevím jak ostatní, ale já se zrovna z terénu vrátila a doprovod mi dělal kačer-myslivec. :D

 

Jinak pokud chodím sama a to je nejčastěji, tak mám na sobě něco výrazně barevného - kdo mě potkává, vídá mě často ve vínové nebo jasně modré bundě a s vínovou kabelou. ;) Tak doufám, že si mě snad s divočákem nikdo nesplete. :P  Ovšem lov na kachnu se občas koná, to je pravda - zatím neúspěšně. B)

Poslouchej Zvědavko, tak v tom případě Ti blahopřeju, že ses vrátila ve zdraví domů! ;)

 

Ale jak jsem psal, ve svém vztahu k členům toho sdružení mám myslím jasno... A důvody jsem popsal v předchozím příspěvku.

Mimo to - postřílet během dopoledne pokud možno všechno živé na pěti hektarech a brát to jako odměnu za to, že se o tu zvěř celočně starají... Nejsem žádný horlivý milovník koroptviček, ale tohle mi vždycky přišlo dost ujetý...  B)

To je jako celej rok se starat o chalupu a na podzim si ji za odměnu moct zapálit...  :D


  • 10

#15 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2014 - 23:10

Hele ty seš vegoš?


  • 2

#16 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2014 - 23:30

Věřím tomu, že převážná většina myslivců jsou myslivci, tedy že myslí. Ale bohužel i nemyslivec dostane flintu. A flinta slouží jen k zabíjení nebo k nácviku zabíjení. Proto by ji měl dostat jen myslivec. Vím o případu, kdy lovec střílel podle podle štětin vykukujících z trávy a netušil, že ta tráva je metrová. Naštěstí tehdy místo selete trefil metrákového kňoura.


  • 2

#17 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2014 - 23:50

Asi tě budu muset s někým seznámit, abys poznal i skutečné myslivce, kteří se o zvěř skutečně starají, v zimě přikrmují a hon je pro ně odměnou za celoroční práci. ;)  Navíc dneska si nikdo se špetkou rozumu nedovolí pít před honem nebo během něj - chodí kontroly.

Chápu, na zdejším "fóru" jsou zeleným mužíkem povolena jen sluníčková témata. Takže: to se opravu může honit jen za střízliva? :)


  • 0

#18 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2014 - 0:21

Chápu, na zdejším "fóru" jsou zeleným mužíkem povolena jen sluníčková témata. Takže: to se opravu může honit jen za střízliva? :)

Nespletl sis vlákno? Tohle je věnované otázce myslivců. ;) Nebo že bys nebyl střízlivý? :D

 

Tomy.22 osobně neznám, netuším, jestli je myslivec, ale z moderátorů, co jsem tu zažila, je podle mého názoru nejlepší.


  • 0

#19 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2014 - 0:29

Chápu, na zdejším "fóru" jsou zeleným mužíkem povolena jen sluníčková témata. Takže: to se opravu může honit jen za střízliva? :)

 

Varoval jsem tě již několikrát. Takže přejdem k činům. Přestaň se navážet a je jedno do koho. Obsah moderován po dobu 10 dní.


  • -1

#20 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2014 - 7:36

Jinak pokud chodím sama a to je nejčastěji, tak mám na sobě něco výrazně barevného - kdo mě potkává, vídá mě často ve vínové nebo jasně modré bundě a s vínovou kabelou. ;) Tak doufám, že si mě snad s divočákem nikdo nesplete. :P Ovšem lov na kachnu se občas koná, to je pravda - zatím neúspěšně. B)


Tak prave vyrazne barvy do lesa si beru nerad. Myslim si, ze by clovek mel spise splynout s prirodou, nez byt v lese jako majak...a taky se nektere druhy obleceni proste ve vinove nevyrabi. Ovsem mozna mam pak vetsi sanci, ze si mne nekdo splete s prasetem v maskacich :-)
  • 1
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama