Přejít na obsah


Fotka
* - - - - 1 Hlasů

Logování labek doma


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
49 odpovědí na toto téma

#1 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2014 - 20:56

Ahoj, mohl by mi někdo poradit, jak zalogovat z domova labky ze Skořápek? Na ty stránky se přímo v místě nedalo dostat, tak jsem si opsal kódy a chtěl je zalogovat doma. U mě se mi to povedlo, protože, jsem jednu měl online přímo z místa, takže jsem si na ni kliknul a viděl tam i ostatní. Teď je chci ještě zalogovat synovi, ale na ty stránky se už nedostanu. Najdu jen seznam eventů, kde jsou labky a když kliknu na Skořápky, jsem na listingu eventu. :-(


  • 0

#2 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2014 - 21:00

https://labs.geocach...78-f3a63761c09d


  • 0

#3 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2014 - 21:04

Díky :-)


  • 0

#4 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2014 - 22:58

No velke plus je, ze uz se ze svyh profilu clovek dostane do odlovenych labek - resp. jejich listingu. A kdyz klikne na lab cache cizi dostanese na seznam Evenu s Labkama  +- 5 eventiku a odkaz na Skorapky je tam taky


  • 1
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#5 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2014 - 1:07

Loňské labky jsem ulovil, ale poté smazal, dělaly mi podivný bordel ve statistikách. Letos jsem se na Skořápkách jen krátce prohnal, už v 19 h jsem musel být na druhé straně Prahy, takže jsem je vynechal. Ale zato mám za akci DVA SUVENÝRY. Totožné. Máte to taky tak?


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#6 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2014 - 5:54

Trhač: Jo. Už jsem to psala ve vláknu o suvenýrech. Ale já musela bejt doma už v 6 a labky jsem stihla, takže to možná bude prémie za rychlost :D :D :D !


  • 0

#7 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2014 - 19:01

Labky jsem logovala včera - mám špatné datum. Poradíte, jak opravit? Nevšimla jsem si, kde by se dalo změnit jako při běžném logování. 


  • 0

#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2014 - 19:52

To taky zmenit nejde.. Groundspeak usoudil, ze spravne datum je datum logovani. Asi predpokladaji, ze to vsichni loguji na miste z mobilu. :-( Bylo to tak uz loni, a zjevne jeste potrebuji mnoho experimentu...


  • 3

#9 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2014 - 20:30

Díky za odpověď. I já experimentovala a zkusila jednu labku z nálezů smazat, že ji zaloguji znovu a než jsi napsal, tak jsem si myslela, že změnu data někde najdu, že jsem ji včera jen přehlédla.....kdybych nedělala nic, bylo by to lepší, teď jsem v situaci, že na profilu mám labek nalezených jen pět, ale znovu mi šestá zalogovat nejde, ukazuje se jako nalezená. Vypadá to, že úspěšnost mého experimentování je podobná jako u změn GS :(. Půjde s tím něco udělat nebo už mám s jednou z nalezených prostě díky své zvědavosti  trvale smůlu? Ráda bych je měla komplet, když už jsme je tak pěkně oběhali - ale zase na druhou stranu svět se bez jednoho nálezu nezboří, hlavní je, že jsme se díky sestavě šestičlenného týmu dobře pobavili a dost nasmáli. A čistě náhodně v davech potkat zrovna Mr3sku byl fajn bonus. :D


  • 0

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2014 - 20:42

S experimenty Groundspeaku neni radno experimentovat, i kdyz jsi zvedavka. :P


  • 7

#11 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2014 - 21:01

Pokud smažeš log u labky, podruhé už zalogovat nepůjde. Mám dojem, že důrazné upozornění se zobrazuje při mazání toho logu (hrál jsem si s tím vloni při přípravě prvních labek).


  • 0

#12 pajase

pajase

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2014 - 23:34

to: zvedavka

 

Bohužel to nejde obnovit, psal jsem v létě na GS a odpověď vyzněla, že to nejde obnovit ani od nich a tak mám místo 30 labek v Mnichově, jen 28. Také jsem přehlédl to upozornění.


  • 0

#13 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2014 - 7:24

Podle mě by to chtělo napsat na GS žádost o obnovení...

 

Trochu nechápu, na co jim je experimentování, pokud nemají zájem o zpětnou vazbu a opravu chyb, kdy toto je předpokládám chyba, protože ukliknout se může každý...

 

PS.: Nemožnost nastavit datum logu LAB keší nechápu...


  • 2

#14 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2014 - 7:44

Na mne to dela dojem, ze hlavni cil testovani, je elektronicke logovani primo v terenu u cache. Tam pak datum a cas logu neni treba, jelikoz clovek loguje primo u cache.

To logovani doma, pak maji jako vedlejsi, aby zjistili kolik lidi je schopno logovat z mobilu a kolik z pocitace. To ze ziskame bod je v tomto vedlejsi, stejne tak jako moznost napsat log, neb jde primarne o zjisteni poctu on-line zapojenych ucastniku hry. Je to ale moje domenka.

Trochu mne to pripada jako priblizeni k munzze hre, pak by uz stacilo pridat QR kod a odstranit krabicky a bylo by mozno logovat jen on-line zmacknutim tlacitka QR skeneru na mobilu. Ale doufam, ze timto smerem se geocaching nebude vyvijet, mne by pak chybela prave ta krabicka a papirovy logbook.


  • 3

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#15 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2014 - 7:51

Na mne to dela dojem, ze hlavni cil testovani, je elektronicke logovani primo v terenu u cache. Tam pak datum a cas logu neni treba, jelikoz clovek loguje primo u cache.

To logovani doma, pak maji jako vedlejsi, aby zjistili kolik lidi je schopno logovat z mobilu a kolik z pocitace. To ze ziskame bod je v tomto vedlejsi, stejne tak jako moznost napsat log, neb jde primarne o zjisteni poctu on-line zapojenych ucastniku hry. Je to ale moje domenka.

Trochu mne to pripada jako priblizeni k munzze hre, pak by uz stacilo pridat QR kod a odstranit krabicky a bylo by mozno logovat jen on-line zmacknutim tlacitka QR skeneru na mobilu. Ale doufam, ze timto smerem se geocaching nebude vyvijet, mne by pak chybela prave ta krabicka a papirovy logbook.

 

Já tedy osobně logoval až doma po eventu (nerad loguji v terénu..není na to pořádně čas a log od počítače pak bývá sdílnější než ten z terénu) a bez problémů...ale je fakt že jsem to logoval ještě v tom vymezeným čase. Osobně mi spíš vadí že jsem nemohl napsat normální log, vpodstatě jak píše Šolim mohly tam být QR kody a bylo by. I když ani já nejsem zastánce takovýchto logbooků. Ještě taková technická..našli jste logbook na Malostranském náměstí? Jak byl ten strom. Zalogováno mám ale zapsaný v logbooku nejsem protože jsem žádný nenašel....Vy?


Tento příspěvek byl upraven od preshing: 17 prosinec 2014 - 7:51

  • 2

#16 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2014 - 8:32

 Ještě taková technická..našli jste logbook na Malostranském náměstí? Jak byl ten strom. Zalogováno mám ale zapsaný v logbooku nejsem protože jsem žádný nenašel....Vy?

Ja tam nasel jen provazek, ale na konci uz nic nebylo. Bylo to nekdy v 16:30.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#17 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2014 - 8:46

Ja tam nasel jen provazek, ale na konci uz nic nebylo. Bylo to nekdy v 16:30.

 

Tak to vysvětluje vše, v 16:30 jsme byli na cestě z Letné. Na tom Malostranském náměstí jsme byli až nejak po 17hod. Hlavně že tam zůstala ta mašle...


  • 0

#18 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2014 - 9:07

Smazaný log labky obnovit nejde. Ani GS to neudělá. Moje vlastní zkušenost z loňského podzimu, kdy jsem testoval vytváření labek v jejich ranném stádiu, byl jsem v přímém kontaktu se zodpovědným vývojářem – a ani on mi log smazaný během testování neobnovil.

 

K nemožnosti přidat log nebo změnit datum – jedním ze záměrů bylo opravdu vytvořit co nejjednodušší logování. Po Geoskořápkách 2013 jsme si dali tu práci, že jsme udělali průzkum názorů a výsledky jsme prezentovali GS. Je pravda, že připomínka „více prostoru na logování“ byla druhá nejčastější, ale na druhou stranu to bylo jen necelých 30 lidí z 455, kteří to připomínkovali. Není tedy divu, že GS to nebral a nebere jako prioritu.

 

Já osobně si myslím, že na tomhle konceptu už není co testovat. Snad jen to GPX by mohli opravit. Je jasné, že někomu se tenhle typ keší nelíbí a líbit nebude. Data však ukazují, že drtivá většina lidí je se stávající podobou labek spokojená. Mě osobně daleko víc vadí to, že vývoj „dočasné megaeventové keše“ ustrnul už rok a půl v laboratorním stádiu. GS se snad nikdy nenaučí dotahovat projekty do konce...

 

Pro informaci:

Zpráva z geoskořápkových labek 2013 a přímý odkaz na výsledky průzkumu

Zpráva z terezínských labek 2014


  • 0

#19 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2014 - 10:21

Kulhal: a to by nešlo udělat aspoň tak, že ať to loguješ, kdy to loguješ, vždycky se to zaloguje s fixním datem toho megaeventu? To přece nemůže bejt tak těžký, nastavit tam pevný datum. Zrovna u megaeventů přece je hromada lidí, kteří nemají možnost logovat ještě tentýž den, tam se dá předpokládat větší výskyt například cizinců, co se vracejí domů a logují až po několika dnech, lidi z jinejch měst atd.

 

Když se tu labky poprvé objevily, byla z nich radost nad něčím novým, neobvyklým, nad novou ikonkou..., ale podle mě, jestli to bude takhle pokračovat, tak je nakonec většina lidí přestane lovit, protože budou jen dělat binec ve statistikách a nic extra pěknýho nebo novýho proti normálním keším neponesou, jen nadělají víc škody než užitku.


  • 1

#20 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2014 - 10:57

Technicky jde samozřejmě udělat skoro cokoliv. Otázka je, jestli se tím GS bude chtít zabývat. Já myslím, že ne:

  1. Momentálně neexistuje v systému žádná vazba mezi labkami a souvisejícím ME. Navíc labky můžou být otevřené řadu dní, před i po ME, a pak by si lidi zase stěžovali, že nechtějí mít datum logu stejné jako je datum ME. Technicky by to šlo určitě ošetřit, ale není to triviální záležitost.
  2. GS podle mě vůbec nechápe, proč pro určitou skupinu lidí je datum logu tak důležité. A pokud by to i pochopil, tak řekne, že když ti tak záleží na správném datu, tak musíš logovat ve správný den.

Že by se labky přestaly lovit asi nehrozí. Body jsou body. Navíc data ukazují, že lidem se labky líbí – i když z reakcí tady na fóru by mohl vzniknout jiný dojem.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama