Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 1 Hlasů

zaměření keše


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
27 odpovědí na toto téma

#1 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2014 - 9:17

Ahoj, mám takový dotaz...čím zameřujete keše? Používáte GPSky, nebo mobil? Já GPS nemám a tak zaměřuji pomocí dvou mobilů (na jednom přes c:geo a na druhém přes Blackstar..chtěl bych aby mnou připravovaná kěš měla všechny stage dobře zaměřené tak proto žádám o radu. Jestli třeba pro zaměření máte nějaké spešl appky nebo tak... díky :rolleyes:


  • 1

#2 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2014 - 9:25

1) V každém případě průměrovat z několika set měření, některé aplikace to umějí samy (aDrake), některé ne a pak potřebuješ speciální prográmek. C:Geo neznám, možná napíše někdo kdo to používá - hledal bych ale tam, kde vidíš "oblohu" se satelity, nějakou další záložku. Osobně jsem to dělal tak, že jsem na místo kam jsem chtěl uložit keš položil navigaci, zapnul průměrování a chystal keš k uložení, fotil místo uložení a pod.

 

2) Pokud je to ve volném terénu, tak kontrola podle satelitní/letecké mapy (mapy.cz, maps.google.cz). Když dáš keš například pod osamělý strom, tak i na mapě musí být pod tím stromem!

 

3) Pokud je to ve městě, tak  je kontrola / upřesnění podle mapy nutnost ! Když dáš nanovku například na reklamní ceduli před domem číslo 18, tak je blbost aby se na mapě ukázalo že je to před domem číslo 22!


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 17 prosinec 2014 - 9:30

  • 3

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#3 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2014 - 9:26

Garmin Oregon, zapnuté průměrování nejméně 5 minut nebo 3 minuty potom, co se spolehlivost ustálí na 100%, celkem 2-3 opakovaná měření s odstupem jednoho či více dní. A samozřejmě kontrola na fotomapě.


  • 2

#4 michecd

michecd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2014 - 9:55

Kese zaměřují garminem. Ale pokud navigaci nemáš, tento program umí prumerovani sam. Je tedy pro Android https://play.google....il.gpsaveraging
  • 2

#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2014 - 10:19

Před průměrováním se zastav a chvíli počkej. Tak minutu. Garminy evidentně polohu předpovídají a když z chodu začneš rovnou průměrovat, poloha dobíhá a průměr je pak špatně, resp. musí se déle čekat na ustálení. Ale to průměrování po minuty toho moc neřeší, důležitější je pokud to chceš přesně se na to místo vrátit za hodinu, den, týden... a tohle zprůměrovat. Ale zase to není nutno přehánět. Málokdy navigace dovede přesně na metr, takže pokud to není pod kamenem na suťovém svahu, podle hintu se to najde vždycky.

A opravdu asi nejlepší je kontrola podle map na Seznamu, pokud se místo dá na ortofotce identifikovat. Mimochodem, osamělý strom i když je zaměřen blbě, najde každý. A v ulici můžeš upřesňovat jak chceš, odrazy od baráků ti to klidně hodí i doprostřed baráku. A někdy jo, někdy ne, někdy na jednu stranu, někdy na druhou, podle toho jak stojí satelity.


  • 4

#6 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2014 - 10:24

Kouknu se na satelitni mapu a souradnice umistim presne tam, kde je kesule. Idealni ve mestech....V lese zameruju garminem


  • 1

#7 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 500 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2014 - 10:32

Kouknu se na satelitni mapu a souradnice umistim presne tam, kde je kesule. Idealni ve mestech....V lese zameruju garminem

Z pozice lovce mam tento zpusob nejradeji. Aby to v pripade urbanizovaneho uzemi co nejlip sedelo ve fotomapach. Kdyz owner umisti kesku napriklad na kandelabr a ve fotomapach odpichne souradnice na kandelabru, pak uz neni co resit. 

Jen pozor na perspektivni zkresleni vysokych budov -  spravne umisteny obrys ma pata budovy, strecha byva posunuta.


Tento příspěvek byl upraven od Smogeo: 17 prosinec 2014 - 10:33

  • 3
> Body nesmrdí <
Nepřijímám notifikace.Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#8 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2014 - 14:03

Ono strašně záleží na tom, kde ta keš je a jaká je tam kvalita GPS signálu. Problém je v údolích, v místech, kde jsi z jedné strany zacloněn svahem nebo skálou, v lesích, pokud jsou husté.

 

I když někteří tvrdí, že keš jde přesně zaměřit všude, tak to prostě není pravda a navíc, různé GPS měří docela různě. Takže to, co zaměříš jednou GPS, to druhá změří trochu jinak.

 

Pokud jsi v terénu, kde se GPS pohybuje s přesností do 10ti metrů, tak to prostě zaměř a zkus na na ty zaměřené souřadnice navigovat. A hned uvidíš, jak přesně jsi to zaměřil.

 

Rozhodně se vyplatí nechat GPSku, před zaměřováním, chvilku v klidu na místě měření.

 

Stejně Ti tam "znalci" budou psát, že je keš o pět metrů vedle, než máš zaměřené ....


  • 4

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#9 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2014 - 15:30

Díky za rady. Ten GPS Averaging jsem si hned stáhnul a přístě vyzkouším. Dnes jsem byl zase zaměřovat a musím říct na to že to bylo teprve druhé měření tak jsem měl odchylku max 5m od skutečnosti. Dělám to stylem...zaměřím..napíšá souřadnice a jdu na další místo...a pořád dokola..no a na zpáteční cestě se nechávám na ty místa navigovat šipkou. Problém je vtom že je to právě v hustém lese a navíc v mířném dolíku...no nic budu zkoušet vaše rady a snad to dopadne :)

uvažuji i o betatestingu...


  • 2

#10 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2014 - 17:18

5m v hustém lese je asi normální. Zkus to přesněji, ale hledači to průměrovat nebudou a budou mít odchylku taky. Dej pořádný hint.


  • 2

#11 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2014 - 18:08

Díky za tip, dobrá aplikace, před chvílí jsem jí s úspěchem vyzkoušel.


  • 2

#12 Tom007

Tom007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2014 - 18:31

No a pokud chceš mít jistotu, proveď betatest.


  • 4

Garmin GPSmap 60CSx, Topo Czech, Nokia Lumia730 DS


#13 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2014 - 22:36

uvažuji i o betatestingu...

 

Já jsem sice měl už dvě kešky založený, ale stejně jsem si u multinky nechal betatest udělat a opravdu. Z pozice kačera neznalého mého úmyslu jsem dostal několik tipů, co by bylo dobré udělat jinak/lépe. Rozhodně to bylo plus.


  • 2

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#14 jenik100

jenik100

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2014 - 14:08

Betatest je podle mě dobrý .. Určitě si ho nech udělat :) Jinak držím palce aby se keš líbila .. :)


  • 1

Lidi , je to jen hra .. :)

 

Sony xperia SOLA  ( officiální aplikace )  ---->  Právě hledám ..


#15 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2014 - 16:24

Průměrování u Garmina jsem přestal používat, protože mi to přišlo zbytečně dlouhé a stejně nepřesné. Docela efektivní způsob je přijít na místo, uložit bod a odejít cca 50 metrů stranou. Vrátit se klikatě zpět na výchozí místo a opět uložit. Již při druhém průchodu jsem pod 5 metrů a to bohatě stačí. Když jsem moc mimo, zase uložím  a zase odejdu a vrátím se. Poslední dvoje souřadnice zrůměruji a mám hotovo. Když pak jdu uložit kešku a tak ještě jednou zkontroluji, ale ještě jsem nikdy nemusel souřadnice měnit.


  • 2

#16 Amadys33

Amadys33

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2015 - 21:38

Zdravím.
V kešce Formanský kříž mi vycházejí v souřadnicích 4 koncová čísla: N 49°XX.XXXX; E 16°YY, YYYY
Nějak jsem se s tím ještě nesetkal... Ani mi to tak nejde zadat v přístroji. Mám si to zaokrouhlit na tři čísla nebo jak to funguje?
 
edit: odmazána souřadnice. admin

  • 0

#17 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2015 - 21:48

To je to, co se řešilo tady?
http://www.geocachin...e-souřadnicema/
  • 0

#18 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2015 - 21:48

Před pár dny se tu řešilo identické téma www.geocaching.cz/topic/29394-rada-se-souřadnicema/

 

K tomu poznámka. Tisícina minuty je v reálu cca 1,5 metru. Desetitisicina je tedy 15 cm. Co myslíš, zaokrouhlení by asi nemuselo vadit, ne...?!?  ;)


  • 0

#19 Amadys33

Amadys33

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2015 - 22:28

Právě že nevím, jak to funguje, tak se ptám. Díky za info. :-)


Tento příspěvek byl upraven od Amadys33: 07 leden 2015 - 22:37

  • 0

#20 angrod66

angrod66

    v podstate jsem normalni...

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2015 - 22:31

a k tomu pridej "fyzikalni" presnost GPS 3-7 metru a mas veskere info....
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama