Přejít na obsah


Fotka

Nové challenge


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
448 odpovědí na toto téma

#201 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 09 March 2015 - 20:56

A ještě info pro Modráka, pokud jsi takový rejpal, měl by jsi se podívat do logů 13 měsíčků.... nikde tam svůj FI nenacházím, tak než začneš podobným způsobem rejpat, napřed si prověř, co píšeš......


  • 0

#202 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4214 příspěvků(y)

Publikováno 09 March 2015 - 21:03

Ono by stačilo, kdyby sis přečetl logy FTF-kařů - strohé, nic neříkající..... To samo vypovídá o kvalitě kešky, nemyslíš?

Jo, například log: FTF, více doma (Kubik5) :D.

 

see.bee: Tvůj log na té, keši, na kterou jsem se koukla (T5 traveller),  je sice obsáhlý, ale nějak jsem nepoňala, proč pojednává o tom, jak jsi nahazoval a lezl několik jiných keší, než zrovna tu, ke které log patří. Skoro to vypadá, jako bys ten stejný log napsal ke všem keším, co jsi ten den odlovil, a to včetně těch, co se ti tak líbily. Což mě poněkud udivuje, ale člověk nemusí chápat všechno, že jo :D.


  • 4

#203 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1644 příspěvků(y)

Publikováno 09 March 2015 - 21:26

Jsem na rozpacích. Když z logů FTFkařů usoudím, že keš stojí za prd a navíc jsem o tom přesvědčen i na základě mého úsudku o kvalitě autora a jeho dosavadní činnosti, nemluvě o hrozném listingu, nepřejdu pro ní ani ulici, natož abych jel kolik desítek kilometrů tam a zase zpátky, abych se najust v tomto svém přesvědčení utvrdil...


  • 4

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#204 vvitty

vvitty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 09 March 2015 - 23:09

Jacka: kdo by se s tim logoval, kdyz se da napsat neco unifikovaneho a podstrcit to skriptu. Kvalita kese vypovida o autorovi, kvalita logu zase o kacerovi...

 

Nektere ty challenge jsou drsne, nektere pohodove... asi to postupem casu splnime, neco letos, neco napresrok, neni kam spechat.


  • 2

#205 standarevnice

standarevnice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 10 March 2015 - 6:28

Já challenge MILUJU. Když jsou naprd, kašlu na ně.Když jsou fajnový / brdské challenge, modrákovi Matrixi  ...atd /, tak mě neuvěřitelně nakopnou.


  • 1

#206 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 10 March 2015 - 7:44

Tedy, koukam jako blazen jak se tu zase rozjelo kadrovani na zaklade vseho mozneho co se da pres geocaching o cloveku vycist. Ach jo, opravdu musime sahat k takovym argumentum kdyz s nami nekdo nesouhlasi?
  • 6

#207 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 12 March 2015 - 17:54

Taxem se taky zalogoval; a při té příležitosti koukám, že profil na projektu pěkně švindluje; alespoň u těch udávaných výšek keší jistě, a to dolů, a klidně o 30 metrů. Z čeho to bere? Ze souřadnic a vrstevnic v mapě? Pak je to jasné - chyba v zaměření o patnáct metrů může jít klidně mimo štít hory.

 

Takže je to čelenž zase spíš na uznání z dobrého úmyslu, nikoli na ověřovátku. Já mám splníno nadbytek, ale jen v mém výpisu mě to sebralo jednu třítisícovku (Sauleck, GC1Z66G, tam je keš kousek od kříže úplně na vrcholu), na Piz Boe 50 metrů a na Tauernkonigin (GC1Y1T9) to ukradlo dokonce 80 metrů... (keš je tak max o metr níž než kříž).


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#208 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2345 příspěvků(y)

Publikováno 12 March 2015 - 19:42

Citecka: Gratuluju k STF :)

 

Jinak tohle je dobra pripominka k veci. Kde presne se berou ty vejsky si nejsem uplne jistej. Mam dojem ze snad z digitalniho profilu terenu na GoogleEarth, ale mozna kecam. Ale z neceho takovyho to bude. To ma samozrejme omezenou presnost, zejmena v tech velkejch horach. Konkretne kdyz zminujes Piz Boe tak tam jsem byl uz 3x, takze tam znam situaci presne a taky jsem se divil o kolik to dava min kdyz pixla je sice pod vrcholem, ale jen o nekolik metru (mozna o 3, rozhodne je to jen kousek). Takze evidentne muze nastat situace kdy to padne na nekterou tu tisicovkovou hranici a nekoho by to pripravilo o regulerne dosazenou vejsku. Myslim ze tohle nebude problem v kritickejch pripadech poresit individualni domluvou a uznat skutecnou vysku tam, kde je to evidentni (kes na vrcholu hory se znamou vyskou), jako jsou pripady ktery zminujes. Kdo je Highlander a kdo neni se pozna i bez bazirovani na nejakym tom metru. Poradnej Highlander ma stejne hafo a nemusi resit jednotlivej kopec a ostatni nemaj nic a taky to nemusej resit.

 

Taky pokud vim tak se jeste pracuje na overovatku, pac delat to jen ze statistik neni uplne prukazny a komfortni. Predpokladam ze ho taxoft zvladne v dohledny dobe dodelat a bude to s plnym komfortem. Coz ale neresi ty nepresny vejsky, overovatko samozrejme bude pracovat s temi samymi cisly co ted jsou videt ve statistikach.

 

BTW ja treba mam pech ze na tritisicovkach uz mam dve DNF, a zrovna na tech nejvetsich kde jsem kdy kes hledal. Na Klein Matterhornu jsem kvuli tomu malem umrznul, kdyz jsem tam tu mrchu hledal v minus 27 stupnich a vichrici skoro hodinu, pac jsem to fakt nechtel vzdat :(


  • 0

#209 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 12 March 2015 - 21:18

Já mám DNF na Mnichov-Benátky...

 

A teď to trumfni! ;D


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#210 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2345 příspěvků(y)

Publikováno 12 March 2015 - 21:26

Tak na to se asi fakt nechytam  :o  A co z toho jsi proboha nenasel? Mnichov, nebo Benatky? :blink:


  • 8

#211 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 12 March 2015 - 21:51

Gluederscharte :D


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#212 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1108 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2015 - 7:18

Já se zeptám - Challenge Forest - Reviewer  - lze k ní nějak rozumě dojet autem ?

Zanedlouho kolem pofrčím, že bych se tam stavil.

Nevím jak na tom budu s časem, jestli vůbec sjíždět z dálnice.

Jakási cesta kolem vede.

Dík.


  • 0

*


#213 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2740 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2015 - 8:14

Já se zeptám - Challenge Forest - Reviewer  - lze k ní nějak rozumě dojet autem ?

Zanedlouho kolem pofrčím, že bych se tam stavil.

Nevím jak na tom budu s časem, jestli vůbec sjíždět z dálnice.

Jakási cesta kolem vede.

Dík.

Tak tu splňuje asi každý, mne nevyjímaje. Jestli pojedeš od Prahy, tak sjeď z dálnice u Mýta/Těškova a po staré silnici je odbočka na začátku Svojkovic. Možná je tam zákaz vjezdu, pak bys musel ten kousek (asi 1200 metrů) dojít. A hned vedle na vrcholu kopce si můžeš odlovit Vydřiducha. :)

Zpátky na dálnici až v Rokycanech, nájezd u Svojkovic je jen manipulační bez odbočovacích pruhů a Kliftoni tam mají dálniční oddělení :D


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 13 March 2015 - 8:19

  • 0

#214 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2015 - 10:48

 

 

BTW ja treba mam pech ze na tritisicovkach uz mam dve DNF, a zrovna na tech nejvetsich kde jsem kdy kes hledal. Na Klein Matterhornu jsem kvuli tomu malem umrznul, kdyz jsem tam tu mrchu hledal v minus 27 stupnich a vichrici skoro hodinu, pac jsem to fakt nechtel vzdat :(

já mám taky 2DNF na 3000kách - Schrankogel a Sulzkogel - obě keše v době návštěvy pod sněhem. Za to mít tam FI bych dal možná i 100 stromovejch T5 keší  :)


  • 0

#215 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2015 - 11:07

Třeba Hochalmspitze - ten auernKonigin, jak píšu výše, asi nejhezčí hora, kam jsem se vyškrábal, tak tam jsem se dostal ke keši až při čtvrtý návštěvě... a to už tam rok ležely dvě TB ode mne, na který jsem úplně zapomněl a měl svědomí, že jsem je ztratil! Poprvý jsem neměl čas, přecházel jsem Taury a měl jsem toho plný cvičky, jen jsem prošel sedlem pod ní... ono i to sedlo má 3 kila. Podruhý jsme tam šli pro keš na akci 3333 -  3 keše na 3 3tisícovkách za 3 dny - a já si dones do postupový chaty horečku. Vyplazil jsem se opět jen do sedla, kde na mě čekala Čita, a s pocitem "já tu chcípnu" jsem se plazil do 10 v noci zpátky k chatě (super bezobslužná chajda). Na vrchol se dostal Zeměkoulan se Santinim, aby nahlásili DNF - keš zmizela i s kamením kdesi po štítu dolů. Domluvili jsme se s ownerem, že mu tam zaneseme novou (a do ní jsem dal ty 2TB). eli jsme z Čech přes noc, já řídil, kluci si alespoň trochu zdřímli, a se svítáním vyrazili z údolí na ty 2500 převýšení, a protože jsme to vzali i přes ferratu na Sauleck a pak přes DetmolderGrat, tak to spíš bylo dost přes 3kila. A na gratu se Zemekoulan trhnul, páč já měl chitrí řeči o zkratce, a pak jsem s CZ-cacherem na Gratu kufroval s nefunkční baterkou (aky dobrý ma tom ostří) a do bivaku se dostali v půl třetí v noci. A druhej den já prostě dal ten kopec jen do půlky a vrátil se spát. Kluci krabici odnesli... ale v neděli, kdy já skoro po kopcích lítal, odpočatej a vyspatej, oni odmítli vyjít ještě na Ankogel a jen se skutáleli do údolí... tak zase nic. Až vloni v létě jsem se tam vyškrabal, byli se mnou dva mladý, muj mladej si na chatě léčil natažený koleno a David se mnou došel přes ledovej splaz rozměklej až pod místo, kde na hřbetu mizelo jištění pod sněhem v takový asi třicetimetrový kolmý šachtě. vylez sem to tou rozměklinou vlevo po skále, David na mě půldruha hodiny čekal a slunil se. Já našel ty TB v keši, hurááá!, zalogoval se - konečně!!! - a pak jsme tím jižním odpoledním sněhem spíš splavali dolů na plateau.

 

Takovejhle kopec si zapamatuješ :)

 

Na pár 3kilech mám i FTF - na Gefrozene Wand, která je pár metrů od boudy lanovky, ale po tom převělým hřbetu ten rok nikdo než já nevylez; na Schonbichleru, kde šly k publikaci hned 2 keše naráz, ležely 9 metrů od sebe, takže ta položená o pár dní později, tu jsme odnesli (po dohodě s ownerem) a přenesli ji do Frozenbergscharte (nejvyšší bod Mnichov-Benátky, mimochodem), abych se pak rok dohadoval s tím alpským pakem, co nemá rádo Čechy a ze zásady jim tam nic nepublikuje... abych se tam pak vrátil a odnes ji nadobro.

 

Jo, to sou zážitky.


  • 2

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#216 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1108 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2015 - 12:43

Tak tu splňuje asi každý, mne nevyjímaje. Jestli pojedeš od Prahy, tak sjeď z dálnice u Mýta/Těškova a po staré silnici je odbočka na začátku Svojkovic. Možná je tam zákaz vjezdu, pak bys musel ten kousek (asi 1200 metrů) dojít. A hned vedle na vrcholu kopce si můžeš odlovit Vydřiducha. :)

Zpátky na dálnici až v Rokycanech, nájezd u Svojkovic je jen manipulační bez odbočovacích pruhů a Kliftoni tam mají dálniční oddělení :D

 

Jo táááák, tak to je zrada, že je ten sjezd u Svojkovic jenom jako, já to tak zběžně tipl z mapy, Tak to nic. To by zbytek osádky nerozdýchal :-)

Nicméně - díky za info.


  • 0

*


#217 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2015 - 14:54

Třeba Hochalmspitze - ten auernKonigin, jak píšu výše, asi nejhezčí hora, kam jsem se vyškrábal, tak tam jsem se dostal ke keši až při čtvrtý návštěvě... a to už tam rok ležely dvě TB ode mne, na který jsem úplně zapomněl a měl svědomí, že jsem je ztratil! Poprvý jsem neměl čas, přecházel jsem Taury a měl jsem toho plný cvičky, jen jsem prošel sedlem pod ní... ono i to sedlo má 3 kila. Podruhý jsme tam šli pro keš na akci 3333 -  3 keše na 3 3tisícovkách za 3 dny - a já si dones do postupový chaty horečku. Vyplazil jsem se opět jen do sedla, kde na mě čekala Čita, a s pocitem "já tu chcípnu" jsem se plazil do 10 v noci zpátky k chatě (super bezobslužná chajda). Na vrchol se dostal Zeměkoulan se Santinim, aby nahlásili DNF - keš zmizela i s kamením kdesi po štítu dolů. Domluvili jsme se s ownerem, že mu tam zaneseme novou (a do ní jsem dal ty 2TB). eli jsme z Čech přes noc, já řídil, kluci si alespoň trochu zdřímli, a se svítáním vyrazili z údolí na ty 2500 převýšení, a protože jsme to vzali i přes ferratu na Sauleck a pak přes DetmolderGrat, tak to spíš bylo dost přes 3kila. A na gratu se Zemekoulan trhnul, páč já měl chitrí řeči o zkratce, a pak jsem s CZ-cacherem na Gratu kufroval s nefunkční baterkou (aky dobrý ma tom ostří) a do bivaku se dostali v půl třetí v noci. A druhej den já prostě dal ten kopec jen do půlky a vrátil se spát. Kluci krabici odnesli... ale v neděli, kdy já skoro po kopcích lítal, odpočatej a vyspatej, oni odmítli vyjít ještě na Ankogel a jen se skutáleli do údolí... tak zase nic. Až vloni v létě jsem se tam vyškrabal, byli se mnou dva mladý, muj mladej si na chatě léčil natažený koleno a David se mnou došel přes ledovej splaz rozměklej až pod místo, kde na hřbetu mizelo jištění pod sněhem v takový asi třicetimetrový kolmý šachtě. vylez sem to tou rozměklinou vlevo po skále, David na mě půldruha hodiny čekal a slunil se. Já našel ty TB v keši, hurááá!, zalogoval se - konečně!!! - a pak jsme tím jižním odpoledním sněhem spíš splavali dolů na plateau.

 

Hochalmspitze a Sauleck mám vylezený z dob před GC... tu ferratu mezi jsme nešli, protože začala bouřka.... Pak jsme čekali 2 dny na počasí - Ankogel lákal, ale nedočkali se...

 


  • 0

#218 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2345 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2015 - 17:36

já mám taky 2DNF na 3000kách - Schrankogel a Sulzkogel - obě keše v době návštěvy pod sněhem. Za to mít tam FI bych dal možná i 100 stromovejch T5 keší  :)

Jo, to chapu. Ale nakonec v tech Alpach se tam da zajet znovu. Takze me to sice mrzi, zejmena na tom Klein Matterhornu, ale zas takova tragedie to neni. Mnohem silenejsi bylo kdyz jsem za asi 10 dni nedokazal odlovit jedinou kes na Sv. Vincentu. Ono jich tam az tolik nebylo a vsechny pokusy (asi 4) skoncily spatne. Vesmes to byly takovy ty neudrzovany kese zalozeny americkejma turistama, takze pulka jich neexistuje, k druhy pulce se neda dostat (nejde pristat, zbytek posadky neni ochoten tam jet, je to daleko ve vnitrozemi atd). Nejbliz nalezu jsem byl kdyz jsem nasel hrebik ve strome, kde tak kes puvodne visela. No a narozdil od Alp sem uz fakt asi podruhy nepojedu. Proti tomu Citecka je v klidu, kde je ten Mnichov mu muzu poradit, tam trefim :D


  • 2

#219 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1644 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2015 - 23:50

Ke keši http://coord.info/GC50ZX8 - Highlander jsem přidal ověřovátko. Vzhledem k tomu, že u všech vrcholů, které jsem ověřoval, je na project-gc.com uvedena menší nadmořská výška, než má ve skutečnosti být, nastavil jsem parametr, který se při výpočtu přidá. Aktuálně je nastaveno 50 metrů, což odpovídá zkreslení u nadmořských výšek zhruba 2700 metrů a výš. Nižší vrcholy jsou "uříznuty" ještě víc (Sněžka například o 76 metrů.)


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#220 Bubbu

Bubbu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 14 March 2015 - 6:48

Děkuji, za ověřovátko u Highlandera, hned jsem o kousek blíže.  Proti původnímu počtu mi tak přibyly  4 keše.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama