Přejít na obsah


Fotka

Nové challenge


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
448 odpovědí na toto téma

#321 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2015 - 14:55

A uplne stejne nektere otaznicky nuti cloveka studovat chemii, chodit do hospody nebo si pujcovat knihy o hackovani (s diakritikou I bez ni :-)) nebo travit den v aute protoze nekdo po okoli rozhazel PETky. V cem je rozdil? Kdyz mi nejaka kes nesedne, vetsinou staci zamirit na mape o milimetr vedle...

... se mi ta citace predchoziho prispevku nekam ztratila... no nic.


To jde aplikovat do té doby, než nějaká podobná keš, která absolutně nesouvisí s čímkoliv v terénu, zabere právě v terénu ono zajímavé místo :) . Pak to rozproudí kačery hrající tento směr gc, včetně mě :) naštěstí to mimo města není nijak časté :)
  • 1

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#322 vvitty

vvitty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2015 - 15:01

Ale jo, me taky obcas nejaka k takovym vecem donuti. Nicmene pokud je to "nesmysl" (nesmysl jest subjektivnim oznacenim neceho co spousta jinych muze povazovat za bajecny napad hodny opakovani) tak ji s klidem ignoruji... a nerozciluji se na foru nebo v listing ze mi nekdo "rozslapnul babovicku" a nejblizsi neodlovenou kes uz nemam XXX km daleko ale o neco bliz... :)


  • 1

#323 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2015 - 15:15

Máš pravdu, některé výzvy, zvlášť v poslední době jsou !proti zdravému" rozumu, ale bohužel, díky pravidlům mohou vznikat. Revírník s tím bohužel nemůže nic udělat. Když si vymyslíš vyzvu tisíc krabiček za den, podle pravidel ti to pustí (i když budeš mít v průměru 1,5minuty na krabičku...)

Mýlýš se, ale to asi proto žes do tohoto vlákna naskočil teď a nepřečetl sis příspěvky pár dní zpět. Kauza chalenge "Powercachers" ...
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#324 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2015 - 15:54

Jako sorry, ale nejaky ty challenge jdou opravdu proti myslence kesovani... viz podminka mit vickrat vyplnenou d/t tabulku nez je pocet tisicu tvych nalezu. To ter nuti nekesovat normalne a lizt jen porad na stromy.... ja bych ji mel mit 8krat a mam jednou... eee.

 

Ha, se msi diky tomuhle vlaknu precet pravidla a vida:

 

Splnění požadavků výzvy by nemělo nikoho nutit k tomu, aby se vzdal hledání jiných geokeší. Například výzva stanovující, že "10% z vašich nálezů musí být logy typu attended (eventy)", by nutila geocachera omezit lov jiných typů geokeší. Tím by byl nepatřičně ovlivněn jeho výsledný požitek ze hry.

 

Jak to, ze to proslo schvalenim? Kdyt to je presne ono, omezeni nejakych typu kesi kvuliva jinym...


  • 4

#325 ptacopysk

ptacopysk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2015 - 16:03

Ha, se msi diky tomuhle vlaknu precet pravidla a vida:

 

Splnění požadavků výzvy by nemělo nikoho nutit k tomu, aby se vzdal hledání jiných geokeší. Například výzva stanovující, že "10% z vašich nálezů musí být logy typu attended (eventy)", by nutila geocachera omezit lov jiných typů geokeší. Tím by byl nepatřičně ovlivněn jeho výsledný požitek ze hry.

 

Jak to, ze to proslo schvalenim? Kdyt to je presne ono, omezeni nejakych typu kesi kvuliva jinym...

 

Sopdet Reviewer se k tomuto vyjádřil v reviewer note, protože na této konkrétní keši přistál z tohoto důvodu NA log:

 

"S touhle logikou na mne nechod, to bych mohl "zakazat" jakekoliv challenge, kde je ztreba souvisly odlov 100 dnu po sobe, protoze to cloveka omezuje a nechava si kese kolem baraku? Tohle fakt ne :)"

 

a myslím, že má pravdu


  • -3

#326 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2015 - 18:01

Sopdet Reviewer se k tomuto vyjádřil v reviewer note, protože na této konkrétní keši přistál z tohoto důvodu NA log:

 

"S touhle logikou na mne nechod, to bych mohl "zakazat" jakekoliv challenge, kde je ztreba souvisly odlov 100 dnu po sobe, protoze to cloveka omezuje a nechava si kese kolem baraku? Tohle fakt ne :)"

 

a myslím, že má pravdu

A já zase myslím že pokud by to pravidlo dodržovali a nepouštěli tyhle provokace jen aby byla nová challenge kterých je pomálu, tak by mohly vznikat dýl než do včerejška.

Jinak mi to je úplně jedno, challenge jsem v životě žádnou neulovil ani se na to nechystám.


  • 3

#327 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2015 - 18:43

Sopdet Reviewer se k tomuto vyjádřil v reviewer note, protože na této konkrétní keši přistál z tohoto důvodu NA log:

 

"S touhle logikou na mne nechod, to bych mohl "zakazat" jakekoliv challenge, kde je ztreba souvisly odlov 100 dnu po sobe, protoze to cloveka omezuje a nechava si kese kolem baraku? Tohle fakt ne :)"

 

Ale to je preci neco uplne opacneho. Loveni 100 dni za sebou te nuti kazdy den lovit, at uz je to cokoli. Ale ta challenge te nuti lovit jen urcene kese. A to se mi nelibi.

 

Az si to pujdu odlovit, tak mu tam taky dam NA log s touto argumentaci.... pokud to tu rewiewer nahodou necte... :)


  • 5

#328 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2015 - 21:50

K challenges od taxofta: ja uz se s nima smiril. Dokonce mam kamaradku, pro niz je GC zabava, ale asi az na tretim miste, ulovi tak 100 kesi rocne, pres zimu nelovi vubec, o GC nektere veci vubec nevi a ted ma prima cil zacit lovit vic a udelat si radost odlov nejakou z tehle challenge. Dnes jsem ji treba vysvetlil princip challenge Hidden a uz byla nadsena jak vezme kolo a pojede si zamaznout jeden den. Tim chci rict treba to, ze ne kazdy challenge nechce. K PT matrix: se Sopdetem nesouhlasim, se seedcorpem ano. Omezovani to je. Male, ale je. Jakej je rozdil mezi challenge mit pod 60% tradicek a mit pod 99,1% neT5 (=PT matrix)? Zadnej. Jen ten, ze je tam jine cislo %, ale princip je stejnej. Jen pisu nazor, ta kes at klidne existuje... Ke kroku GS: musel bych bejt sprostej. Technicka: challenge 10000 mysterek v Sudanu neprojde pravidly. Muj nazor: lepsi D5 challenge nez D5 sifra v sifre v sifre v sifre v sifre.
  • 3

#329 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2015 - 23:49

Omezovani to je. Male, ale je. Jakej je rozdil mezi challenge mit pod 60% tradicek a mit pod 99,1% neT5 (=PT matrix)? Zadnej. Jen ten, ze je tam jine cislo %, ale princip je stejnej.

Jenze to cislo prave je dulezity. Prave proto ze je tak mizivy, tak je omezeni zanedbatelne. Neni o nic vetsi, nez napriklad u challenge ze mam odlovit 3000 kesi za rok, co mi pipla nedavno za barakem. Taky je nerealny odlovit si jak jsem zvyklej ty stovky narocnejch veci co kazda kes zabere nekolik hodin, a zaroven posbirat 3000 sracek. Pokud chci ty 3000, dokazu to, ale ne bez omezeni toho ostatniho. Nedam je navic jen tak bokem. Pokud si nekdo mysli ze dam, pak pro nej nemuze bejt omezeni ze si krome svejch tisicu nalezu da navic jeste par tezkejch kesi aby mu ten PT matrix vysel. Prakticky kazda challenge me omezuje, akorat nektera jen malo, nektera neunosne. Proto jsou ty neunosne zakazane. Posbirat na kazdou tisicovku nalezu par kusu do doplneni matrixu (fakt jen par, radove 10-30, ostatni se nasbiraj samy od sebe a jsou v tech statistikach stejne) neni zadnej problem. Teda pro cloveka co se jich neboji. Samozrejme kdo ty tezky kombinace nesbira vubec, neda to nikdy ani kdyby mel ten matrix mit jen jeden. Nikdo se nemusi omezovat a nelovit bezny kese. A to ani pri velkym poctu nalezu. I lidi co maj 30k nalezu to muzou splnit. Kdyby ti nekdo publikoval challenge napriklad na 25 matrixu, bylo by cislo sice fixni a tudiz by to bylo nenapadnutelny, realne ale by splneni bylo podstatne tezsi nez PT matrix. Takze se na to taky muzes divat tak, ze je to takhle jednodussi a zajimavejsi a dostupnejsi pro mnohem vic lidi :)


  • 0

#330 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 6:46

Osobně bych tu PT taky nepustil, ale je to samozřejmě v jiném rajónu a Sopdet se rozhodl jak se rozhodl. Že je to dle mě špatně dokazuje ještě jedno měřítko. Je to challenge, kterou jeden den splňuji a ten další už ne. A to je podle mě důkaz toho, že je to diskriminační podmínka.

 

Jinak k tomu moratoriu jsem i já sám zvědavej co za rok bude. Moc iluze si nedělám, ale naděje umírá poslední. :)


  • 8

#331 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 7:19

Zrovna PT challenge mi vubec nevadi. Mam necelych 3000 nalezu, ale tabulku mam protocenou 7x. A nemam vubec dojem, ze by me to nejak omezovalo v lovu. Naopak mi to dava cil a motivaci pro loveni.

Jedine co vnimam jako problem je to, ze prestanu lovit vzacne D/T kombinace a zacnu sbirat kazdou zaokapovku a za par desetileti budu mit vice nalezu nez protoceni. Ale na druhou stranu: proto prece prilozim k teto kesi screenshot se stavem k datumu kdy jsem ji odlovil.


  • 0

#332 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 7:39

Jenze to cislo prave je dulezity. Prave proto ze je tak mizivy, tak je omezeni zanedbatelne. Neni o nic vetsi, nez napriklad u challenge ze mam odlovit 3000 kesi za rok, co mi pipla nedavno za barakem. Taky je nerealny odlovit si jak jsem zvyklej ty stovky narocnejch veci co kazda kes zabere nekolik hodin, a zaroven posbirat 3000 sracek. Pokud chci ty 3000, dokazu to, ale ne bez omezeni toho ostatniho. Nedam je navic jen tak bokem. Pokud si nekdo mysli ze dam, pak pro nej nemuze bejt omezeni ze si krome svejch tisicu nalezu da navic jeste par tezkejch kesi aby mu ten PT matrix vysel. Prakticky kazda challenge me omezuje, akorat nektera jen malo, nektera neunosne. Proto jsou ty neunosne zakazane. Posbirat na kazdou tisicovku nalezu par kusu do doplneni matrixu (fakt jen par, radove 10-30, ostatni se nasbiraj samy od sebe a jsou v tech statistikach stejne) neni zadnej problem. Teda pro cloveka co se jich neboji. Samozrejme kdo ty tezky kombinace nesbira vubec, neda to nikdy ani kdyby mel ten matrix mit jen jeden. Nikdo se nemusi omezovat a nelovit bezny kese. A to ani pri velkym poctu nalezu. I lidi co maj 30k nalezu to muzou splnit. Kdyby ti nekdo publikoval challenge napriklad na 25 matrixu, bylo by cislo sice fixni a tudiz by to bylo nenapadnutelny, realne ale by splneni bylo podstatne tezsi nez PT matrix. Takze se na to taky muzes divat tak, ze je to takhle jednodussi a zajimavejsi a dostupnejsi pro mnohem vic lidi :)

 

Dle mého ta challenge, kdy se musel splnit Matrix tolikrát, kolikrát měl člověk tisícovku opravdu omezovala odlov ostatních keší. Stejně jako omezují podmínky typu - musíš mít x% tradiček (mysterek, multin).

To, že omezí odlov x tisíc keší ročně v odlovu T5 a náročných keší? 3000 keší si můžeš dnes nasbírat za 5 dní v pohodě. Tak v čem tě to omezí? Je to přece jen otázka priorit. Vrazíš do toho trochu více času a peněz, aby sis dojel na pár PWT a máš to... Ale nemusíš omezovat odlov ostatních keší.

 

Já osobně o takové výzvy jako X dní v řadě, x tisíc keší za rok / měsíc / den prostě ignoruji. Výzvy vyplňte kalendář (zeleně, žlutě modře) asi taky nebudu mít nikdy splněné, protože mě nebaví jezdit jen kvůli tomu, abych si vybarvil nějaké políčko v mapce desítky kilometrů daleko v nějaký den kvůli odlovu keše (realita "venkova") :-). Takže tyhle challenge mi chybět nebudou.

 

Myšlenka challenge se mi líbila v době, kdy nahrazovala bonusové keše - nutnost odlovit keše v nějakém území, nebo s nějakou tématikou. Například Tisícovky atp. To je pěkná myšlenka. Ty challenge zaměřené na statistiky se mi zdaleka tak nelíbí.


  • 14

#333 snorchl

snorchl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 7:52

Tak to dopadlo tak jak jsem si myslel 

 

Vyjadreni CAGEA

zda se, ze nekteri maji proste problem mit neco neodloveneho a tak je prozatimni stop stav na schvalovani challenge kesi...

 

http://forums.ground...pic=331491&st=0


  • 0

#334 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 8:05

Osobně bych tu PT taky nepustil, ale je to samozřejmě v jiném rajónu a Sopdet se rozhodl jak se rozhodl. Že je to dle mě špatně dokazuje ještě jedno měřítko. Je to challenge, kterou jeden den splňuji a ten další už ne. A to je podle mě důkaz toho, že je to diskriminační podmínka.

 

Jinak k tomu moratoriu jsem i já sám zvědavej co za rok bude. Moc iluze si nedělám, ale naděje umírá poslední. :)

Pak bys nemohl publikovat ani Jasmer Challenge, protoze tu taky jeden den mas splnenou a jakmile zacne dalsi mesic, tak uz ji splnenou nemas. A navic dokonce tu podminku prestanes splnovat ciste jen tim ze zacne novej mesic, bez toho aniz bys neco odlovil. Presto Jasmer challengi je po svete spousta a PT Matrixu taky. Nektery challenge se holt vyparujou pod rukama. Stejne by fungovala napriklad challenge ze musim mit vic nalezu, nez je pocet dni od zacatku kesovani, jinak receno prumer vic nez jeden nalez za den. Neni na ni nic diskriminacniho, dokonce neni ani moc tezka, jeden nalez denne v prumeru muze dat bez problemu kazdej, to asi tezko zpochybnis a myslim ze takovou bys klidne publikoval. Presto takova challenge taky mizi pod rukama a kdyz ji nebudes udrzovat, prestanes ji splnovat. Coz nicemu nevadi, kteroukoliv z tehle challengi staci mit splneno k datu FI logu a co se deje po tomto datu je jedno. Cili samotna argumentace pouze tim ze kdyz challenge jednou splnuji a pozdeji uz ne tak je v tom nejaky problem je neudrzitelna a nema zadnou oporu v pravidlech. Aspon ja ji tam nevidim.


  • -4

#335 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 8:15

 

To, že omezí odlov x tisíc keší ročně v odlovu T5 a náročných keší? 3000 keší si můžeš dnes nasbírat za 5 dní v pohodě. Tak v čem tě to omezí? Je to přece jen otázka priorit. Vrazíš do toho trochu více času a peněz, aby sis dojel na pár PWT a máš to... Ale nemusíš omezovat odlov ostatních keší.

Uplne stejne muzu ja argumentovat tim, ze si k tem 3000 kesi muzes jeste odlovit par desitek tezkejch a nijak te to neomezi. Pokud to das do ciste technicke roviny ze 3000 FI je otazka blbejch peti dni (a neresis naklady, pripravu, teamovou podporu pac sam to nikdy nedas a milion dalsich veci), pak bych stejne mohl namitnout ze par desitek tezkejch kesi das v pohode za tech 5 dni taky. Ten problem je ve skutecnosti nekde jinde. Ja nedam ty 3000 proto ze je v podstate dat nechci. No a nekdo jinej zas neda to co dam ja. Ne proto ze by to neslo, ale proto, ze to dat nechce. Rozdil je jen v tom, ze ja si nestezuju a on jo :)

 

Kdo chce, hleda zpusob. Kdo nechce, hleda duvod.


  • -1

#336 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 8:17

Zrovna PT challenge mi vubec nevadi. Mam necelych 3000 nalezu, ale tabulku mam protocenou 7x. A nemam vubec dojem, ze by me to nejak omezovalo v lovu. Naopak mi to dava cil a motivaci pro loveni.

Jedine co vnimam jako problem je to, ze prestanu lovit vzacne D/T kombinace a zacnu sbirat kazdou zaokapovku a za par desetileti budu mit vice nalezu nez protoceni. Ale na druhou stranu: proto prece prilozim k teto kesi screenshot se stavem k datumu kdy jsem ji odlovil.

Koukal jsem na profil a docela šílené, jsi asi jeden z hodně mála lidí, kteří mají tolikrát vyplněnou tabulku. Většina se pere s jedním matrixem. Vyplňování matrixu ku počtu keší není omezující, omezující jsou ty zakázané varianty více eventů jak keší atd.


  • 0

#337 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 8:27

Koukal jsem na profil a docela šílené, jsi asi jeden z hodně mála lidí, kteří mají tolikrát vyplněnou tabulku. Většina se pere s jedním matrixem. Vyplňování matrixu ku počtu keší není omezující, omezující jsou ty zakázané varianty více eventů jak keší atd.

Jo, prave tohle je ten spravnej komentar k veci. Prusvih zacne az v momente kdy by se zacly publikovat challenge jako ze musis odlovit vic mysterek nez tradicek. K tomu challenge ze musis mit aspon 30% multin. Dalsi ze musis mit 20% EC a podobne. Pak bys zjistil ze se splneni tech challengi navzajem vylucuje a v podstate plnit nejdou. Proti tomuhle prave je myslena ta konstrukce ze te challenge nesmej omezovat v loveni jinejch kesi. V tomto smyslu PT Matrix omezujici neni a neni v kolizi s jinejma beznejma challengema.


  • 0

#338 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 10:05

3000 kesi za 5 dni by pravidly prosla. U toho omezovani: nesmi te primo omezovat v lovu jinych kesi. PT matrix proste omezuje. Sice naprosto minimalne, ale omezuje. Ta vec, ze jeden den kes splnujes a druhej den ne, to asi pravidlum nevadi. Jako prave Jasmer challenge. Sice jeden den mas a druhej ne, ale neomezuje te.
  • 0

#339 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 10:11

Hele, moc vám nerozumím. Vezměte si to chronologicky:

1. Pyskovalo se, že je spousta ALR s nesmyslnými podmínkami.

2. GS zrušil ALR.

3. Pyskovalo se, že zrušil ALR, protože pár z nich prý bylo super.

4. GS zavedl čelenky.

5. Pyskovalo se, že je to kravina. (Mimochodem v tom pojetí, jak to udělali, si to myslím taky.)

6. GS zrušil čelenky.

7. Nevím, jestli se zase pyskovalo, až tak jsem to nesledoval, ale nedivil bych se, kdyby ano.

8. GS zavedl challenge keše.

9. Po čase se začalo pyskovat, že je spousta challenge s nesmyslnými podmínkami. Srovnej s bodem 1.

10. GS vyhlásil roční moratorium na schvalování challenge, což se prakticky rovná jejich zákazu, ačkoliv je rozdíl oproti bodu 2., protože již schválené ponechal.

11. Pyskuje se, že zakázal schvalování challenge, protože některé z nich mohly být super. Srovnej s bodem 3.

 

Vím, že to nebyli pořád jedni a titíž, ale je na tom krásně vidět pár věci:

a. Ať bude stav jakýkoliv, vždycky se najde někdo, komu nebude vyhovovat, a místo toho, aby takové keše ignoroval, tak bude pyskovat. Nejdřív možná na reviewery, a když tam nenajde oporu, tak přímo na Groundspeak.

b. Až se na GS nahromadí dostatečný počet otravných pyskovacích mailů na aktuální stav, GS nenapadne nic chytřejšího, než daný stav změnit (zakázáním, případně nekoncepčním zavedením toho, co ty otravné maily vyvolává). Tím se celý stroj posune do stavu „a“ a vše začne nanovo.

 

Fakt nechápu, co je za problém keše, které mi nevyhovují, nebo se mi nelíbí, prostě ignorovat, ať už pouze v hlavě anebo pomocí funkce Ignore. Vidíte sami, co je GS zač, a vy ho ještě ponoukáte k podobným nekoncepčním a nepromyšleným krokům.


  • 23
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#340 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 10:20

Jen se tiše ptám, kam to dojde, až tahle skupina nechá zakázat tenhle typ keší, jiná skupina jiný typ keší, další skupina další typ keší, tamta skupina tamten typ keší a tak dál... A ještě k tomu se ohánět "právem mít všechno odloveno." Autoři nebudou mít proč zakládat, protože číst nářky a stížností a k tomu čekat, kdy se ustanoví další šik "spravedlivě rozhořčených" a bude si stěžovat, není příliš motivující.

 

Chápu, že někoho něco nebaví. Nebo na to prostě nemá (chuť, fyzičku, znalosti, peníze, čas, ad libitum...) Ale proč zároveň svým remcáním bere možnost mít radost z odlovu někomu jinému? Když si budeme pořád rozšlapávat bábovičky, brzo žádná nezbyde.


  • 13

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama