Přejít na obsah


Fotka

Challenge - volná diskuze


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
725 odpovědí na toto téma

#281 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1756 příspěvků(y)

Publikováno 21 November 2017 - 18:53

Tak zase nová challenge GC7CAT5 sice už jedna s úplně stejnou podmínkou existuje, ale co se holt dá dělat, tak budeme mít v ČR dvě stejný
  • 0

#282 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5834 příspěvků(y)

Publikováno 21 November 2017 - 19:54

Tak zase nová challenge GC7CAT5 sice už jedna s úplně stejnou podmínkou existuje, ale co se holt dá dělat, tak budeme mít v ČR dvě stejný

To jako myslíš, že by na světě neměly být chall. se stejnou podmínkou ?
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#283 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5452 příspěvků(y)

Publikováno 21 November 2017 - 23:05

Tak zase nová challenge GC7CAT5 sice už jedna s úplně stejnou podmínkou existuje, ale co se holt dá dělat, tak budeme mít v ČR dvě stejný

Ono je to těžký, když nejsou přesně definovány takové pojmy, jako "oblast", "rozumný počet"...atd.

Ale zrovna v tomto případě by mi to zase tolik nevadilo....  ;)


  • 0

#284 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1644 příspěvků(y)

Publikováno 21 November 2017 - 23:11

Česká republika není svět. Mne osobně jen štve, že to je už druhý autor, který si "vypůjčil" mojí ne zcela běžnou frázi plus celý odstavec k tomu- viz https://coord.info/GC50ZY5

 

"Pro zalogování této keše logem "Found it" musíte splnit následující podmínku:

za každý kalendářní den v roce najít a zalogovat nejméně pět keší či eventů (nikoli nutně v řadě - lze plnit libovolnou dobu).

Nejmenší možný počet nalezených keší potřebných pro splnění této výzvy je tedy 1830. Pro splnění podmínky je možné použít všechny nalezené keše, včetně archivovaných, kromě LAB keší. Nálezy nejsou omezeny rokem odlovu, takže tuto výzvu lze plnit i během několika let."


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#285 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 22 November 2017 - 7:24

V listingu má zmíněno, že se inspiroval. Ale asi by bylo vhodnější napsat, že stejná challenge u nás už je, ale chci, aby byla ještě na jiném místě ČR... Ale podle mě by u nás stačila jedna.
  • 1

#286 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1644 příspěvků(y)

Publikováno 22 November 2017 - 8:39

Já nerozporuji, že udělal stejnou challege. Ale inspirace a převzetí textů není úplně to samé, jak já to cítím...


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#287 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 22 November 2017 - 8:45

Náhodou, dobrá challenge. Potvrzuje mi dojem, že challenge je honibodství v obleku.


  • 1

#288 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1286 příspěvků(y)

Publikováno 22 November 2017 - 9:01

Přiznám se, že čelenky dělím na zajímavé a chujoviny. No a tahle je mezi tím. Je to spíš taková statistická keš. V podstatě by jí měl dát po čase každej. Na druhou stranu je pravda, že mám cca 3500 nálezů a ještě nemám matrix a ani ho v dohledné době mít nebudu. Na kešky chodím když se mi chce a né, když musím.


  • 1

#289 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5452 příspěvků(y)

Publikováno 22 November 2017 - 9:52

Náhodou, dobrá challenge. Potvrzuje mi dojem, že challenge je honibodství v obleku.

Zrovna tahle je spíš anti-honibodská, protože v důsledku lovíš nakonec méně, než bys normálně odlovil, jelikož si nemůžeš vylovit celou oblast - musíš si nechat dostatečný počet keší na místě pro další nevyplněné dny. To jsou dlouhé výlety na jednu, dvě keše...když jich je okolo dvacet....

A jinak je to docela opruz (ale ne tak velký jako ty barevné kalendáře).


  • 1

#290 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 22 November 2017 - 9:58

jak dlouho zpětně bere project-gc data pro tyto challenge? Na této nové i té původní taxoftovo mám v ověřovači dne 20.10 jeden nález, historie mých nálezů tento den je rok 2011 - 3 nálezy, rok 2012 - 2 nálezy, roky 2013-2016 nic, rok 2017 jeden nález... přijde mi, že to počítá tedy max do roku 2013, tedy jen pět let zpětně, ale nikde jsem to nenašel v textu napsané... Je to správně nebo chyba výpočtu?

Díky


  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#291 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 22 November 2017 - 10:43

Zrovna tahle je spíš anti-honibodská, protože v důsledku lovíš nakonec méně, než bys normálně odlovil, jelikož si nemůžeš vylovit celou oblast - musíš si nechat dostatečný počet keší na místě pro další nevyplněné dny. To jsou dlouhé výlety na jednu, dvě keše...když jich je okolo dvacet....

A jinak je to docela opruz (ale ne tak velký jako ty barevné kalendáře).

Chápu, jak to myslíš. Pro mě to pořád znamená, že musím nahonit spoustu bodů, ovšem ne ledajakých, ale podle nějakého klíče (proto "v obleku").


  • 0

#292 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2411 příspěvků(y)

Publikováno 22 November 2017 - 10:57

Zrovna tahle je spíš anti-honibodská, protože v důsledku lovíš nakonec méně, než bys normálně odlovil, jelikož si nemůžeš vylovit celou oblast - musíš si nechat dostatečný počet keší na místě pro další nevyplněné dny. To jsou dlouhé výlety na jednu, dvě keše...když jich je okolo dvacet....

A jinak je to docela opruz (ale ne tak velký jako ty barevné kalendáře).

Tohle je pravda a není. Samozřejmě vím jak to myslíš a je to tak správně. Jenomže jsou lidi co si oblast "vyloví" v jeden den a poté keše rozepisují na jednotlivé dny. Ale to jen tak mimo.


  • 1

#293 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1644 příspěvků(y)

Publikováno 22 November 2017 - 11:21

jak dlouho zpětně bere project-gc data pro tyto challenge? Na této nové i té původní taxoftovo mám v ověřovači dne 20.10 jeden nález, historie mých nálezů tento den je rok 2011 - 3 nálezy, rok 2012 - 2 nálezy, roky 2013-2016 nic, rok 2017 jeden nález... přijde mi, že to počítá tedy max do roku 2013, tedy jen pět let zpětně, ale nikde jsem to nenašel v textu napsané... Je to správně nebo chyba výpočtu?

Díky

 

Na téhle se stačí podívat do tabulky na geocaching.com. Ale nemělo by to tak počítat, protože jinak bych ji neměl splněnou ani já. Ověřím, až budu mít chvilku.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#294 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5452 příspěvků(y)

Publikováno 22 November 2017 - 12:24

jak dlouho zpětně bere project-gc data pro tyto challenge? Na této nové i té původní taxoftovo mám v ověřovači dne 20.10 jeden nález, historie mých nálezů tento den je rok 2011 - 3 nálezy, rok 2012 - 2 nálezy, roky 2013-2016 nic, rok 2017 jeden nález... přijde mi, že to počítá tedy max do roku 2013, tedy jen pět let zpětně, ale nikde jsem to nenašel v textu napsané... Je to správně nebo chyba výpočtu?

Díky

Ověřovač neukazuje počet nálezů, ale kolik ti jich chybí do splnění, IMHO.

Brát by to měl ze všech roků.


  • 1

#295 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1781 příspěvků(y)

Publikováno 22 November 2017 - 12:44

To ano, ale i tak má mít PaTTrick podle svých tvrzení toho 20.10. celkem 6 nálezů - 3+2+1=6. Takže by mu to nemělo ukazovat žádné číslo, ale zelenou fajfku.

Někde bude chyba - buď ji má PaTTrick v evidenci svých nálezů, nebo to mají blbě na GS, nebo něco špatně počítá ten ověřovač.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#296 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1644 příspěvků(y)

Publikováno 22 November 2017 - 12:51

Kdyby PaTTTTrick neměl zakázanou statistiku na geocaching.com, tak to ověřím. Takhle má smůlu.


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#297 Rico Reviewer

Rico Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 22 November 2017 - 13:12

jak dlouho zpětně bere project-gc data pro tyto challenge? Na této nové i té původní taxoftovo mám v ověřovači dne 20.10 jeden nález, historie mých nálezů tento den je rok 2011 - 3 nálezy, rok 2012 - 2 nálezy, roky 2013-2016 nic, rok 2017 jeden nález... přijde mi, že to počítá tedy max do roku 2013, tedy jen pět let zpětně, ale nikde jsem to nenašel v textu napsané... Je to správně nebo chyba výpočtu?

Díky

 

2011 podle gc.com nemáš 20.10. žádný nález, za to máš jeden v roce 2010. Víc se mi to už rozklíčovávat nechtělo, když jsou tam takový rozdíly oproti tomu co tu píšeš. ;)


  • 0

#298 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1781 příspěvků(y)

Publikováno 22 November 2017 - 13:56

Rico, to by pak odpovídalo. Počet nálezů by pak byl 4 a ta jednička je, kolik mu zbývá nálezů do splnění.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#299 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 22 November 2017 - 18:37

Kua, toho 2011 jsem se asi prehlidnul. Omluva vsem co se tim zaobirali. Zbytek sedi. Pak je to tedy jak rikate, ze cislo oznacuje kolik chybi.... bylo mi divne, ze tam mam tolik jednicek :-))

Taxofte, co znamena "zakazanou statistiku"? Respektive kde ji povolim?
  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#300 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1756 příspěvků(y)

Publikováno 22 November 2017 - 18:46

No když se někdo podívá na tvůj profil - statistiku, tak je vidět to co na připojeném obrázku. Kde se ale povoluje/zakazuje zobrazení statistik se mi nepodařilo najít.

Přiložené miniatury

  • patrik.gif

  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama