Přejít na obsah


Fotka

Geoget - velikost databáze


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2016 - 14:45

Ahoj, jde prosím nějak zjistit, která tabulka/sloupec zabírá v geogetí databázi kolik místa?

 

Mám databázi po těch letech nějakou nabobtnalou (celá ČR + Sasko + nalezené v okolních státech = desítky ks) a mám velikost databáze přes 1GB. Teď jsem kolegovi nahrával ČR + Sasko + Slovensko (včetně 20 posledních logů) a u nově založené db má velikost cca 500 MB. Zkoušel jsem pomazat logy na 20 posledních, ale velikost db se mi (po provedení vacuum) zmenšila jen o pár MB. Ne že by mi v počítači takhle velká databáze vadila, ale mám dojem, že a:drake s ní trochu škobrtá a nechce se mi dělat a udržovat zvlášť db pro a:drake.


  • 0

#2 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2016 - 14:55

Podle me zabiraji nevic logy. 20 poslednich u kazde kese ... to mi pripada jako docela dost.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#3 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2016 - 15:07

Nojo, ale jakto že nově zřízená db také s s 20 posledními logy má méně jak polovinu?


  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2016 - 15:32

Kdyz z databáze smazes data, tak se databazovy soubor nezmensi! Jen se v nem oznaci smazane misto, ktere se pak pouzije na nova data. Az kdyz neni k dispozici zadne volne misto, soubor se zvetsi.

 

V Geogetu mas k dispozici i Fix skript na prebaleni databaze. Ten vesme tvoji databazi, a vyrobi z ni novy soubor - bez prazdnych mist a s mene chaotickou vnitrni strukturou. Takze pokud smazes mnoho dat, je dobre databazi prebalit.

 

Jinak soucasti Geogeti instalace mas i program pro prikazovou radku sqlite3_analyzer.exe, kteremu kdyz das jako parametr databazovy soubor, vypise ti podrobnou analyzu obsahu. Jak je velka kazda tabulka, jak jsou velke indexy, jakou mas vnitrni fragmentaci, atd.


  • 2

#5 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2016 - 15:44

kde by měl ten sqlite3_analyzer.exe být? není ani v datadir ani v programfiles :)


  • 0

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2016 - 15:50

Ze bych ho tam byval nedal? V kazdem pripade jej lze stahnout z http://www.sqlite.org/


  • 0

#7 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2016 - 15:58

Kdyz z databáze smazes data, tak se databazovy soubor nezmensi! Jen se v nem oznaci smazane misto, ktere se pak pouzije na nova data. Az kdyz neni k dispozici zadne volne misto, soubor se zvetsi.
 
V Geogetu mas k dispozici i Fix skript na prebaleni databaze. Ten vesme tvoji databazi, a vyrobi z ni novy soubor - bez prazdnych mist a s mene chaotickou vnitrni strukturou. Takze pokud smazes mnoho dat, je dobre databazi prebalit.

To jsem (a mikeant asi taky) myslel že dělá plugin Vacuum.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#8 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 972 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2016 - 16:50

Ano v GG je to nazvane Vacuum databaze
  • 0

#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2016 - 20:29

Taky jsem si představoval, že Vacuum je právě to zmenšení databáze, a pořád si myslím, že je. Další možností by asi bylo export všeho ve vhodném GPX formátu, který zachová vše z geogetu (vím, že je, ale nevím teď který to je) a import do nové prázdné databáze. No, díval jsem se, mám databázi velkou 180MB, tak to řešit nebudu. Velikost mě na PC netrápí, chápu ale, že v mobilu s max. 32GB kartou by velikost několik GB mohla být kritická.


  • 0

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2016 - 20:48

vsak to taky vacuum je, nerikal sjem ze neni!

 

Jinak v mobilu mnohem driv narazis na limit filesystemu 4GB, nez na velikost karty... ;-)


  • 0

#11 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2016 - 21:23

No já mám jinak skvělý Nexus a právě velikost paměti je silně omezující. Zbytek do 16G zaplácnu velmi rychle a tak musím momentálně nepotřebné mapy odsouvat na notebook

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 12 květen 2016 - 21:24

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#12 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2016 - 6:36

Kdyz z databáze smazes data, tak se databazovy soubor nezmensi! Jen se v nem oznaci smazane misto, ktere se pak pouzije na nova data. Az kdyz neni k dispozici zadne volne misto, soubor se zvetsi.

 

V Geogetu mas k dispozici i Fix skript na prebaleni databaze. Ten vesme tvoji databazi, a vyrobi z ni novy soubor - bez prazdnych mist a s mene chaotickou vnitrni strukturou. Takze pokud smazes mnoho dat, je dobre databazi prebalit.

 

Jinak soucasti Geogeti instalace mas i program pro prikazovou radku sqlite3_analyzer.exe, kteremu kdyz das jako parametr databazovy soubor, vypise ti podrobnou analyzu obsahu. Jak je velka kazda tabulka, jak jsou velke indexy, jakou mas vnitrni fragmentaci, atd.

 

V původním příspěvku jsem zmiňoval, že vacuum provádím (předpokládám, že tím Fix scriptem myslíš právě vacuum) a zmenší se mi velikost db jen o pár MB. Ten sqlite3_analyzer vyzkouším, díky za tip.


  • 1

#13 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2016 - 12:44

Tak v tom byly skutečně víceméně logy. Odmazal jsem to z 20 na 10 logů/keš a velikost spadla z 1.01 GB na 770 MB. Dost ještě zabírají listingy, ale s těmi asi nic neudělám (hlavně tam držím všechny archivované keše)...


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama