Přejít na obsah


Fotka

Upgrade map Atlas 10r v5 a topo czech v1


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2007 - 13:57

Novy upgrade map zdarma ke stazeni na http://www.garmin.cz/
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2007 - 17:48

Novy upgrade map zdarma ke stazeni na http://www.garmin.cz/


Bombaaaaa diky !!!!
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2007 - 19:17

Novy upgrade map zdarma ke stazeni na http://www.garmin.cz/

Staženo, nainstalováno, ale nelze zaregistrovat. Hlásí to chybné sériové číslo. Tak nevím. Mám TOPO mapu koupenou k Legendu v Mountfieldu.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2007 - 22:37

Jo take jsem ji uz zkusil. Bohuzel upgrade je resen tak, ze se nainstaluje nova R10 v6. A to i v pripade toho kdo ma jen TOPO Czech. Pro ty je to tedy zisk, získají dalsi mapu zdarma (za kterou se drive platilo), ale ne upgrade mapy TOPO Czech. Nadruhou stranu to zase takovy zisk neni, zejmana pro ty co maji v GPS pevnou pamet a nyni tam budou muset cpat jeste jednu mapu. U TOPO Czech vlastne zadny upgrade proveden neni. Stale jsou tedy v mape napriklad mista s vypadlymi plochami lesu nebo starou silnicni siti, prestoze Picodas pise ze toto bylo odstraneno ci vylepseno. S upgrade jsem si hral pouze chvilku, tak uvidime.
Hlavne ze je tam aktualni silnicni sit z prosince. Konecne kdyz pojedu po D11 z Hradce do Prahy, tak nebudu brazdit pole a lesy.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2007 - 19:21

K Mountfieldu zřejmě nemáte mapu Topo Czech, ta se začala prodávat až v srpnu.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2007 - 19:30

K Mountfieldu zřejmě nemáte mapu Topo Czech, ta se začala prodávat až v srpnu.

Aha, dík. Mám TOPO 50.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2007 - 1:18

Jo take jsem ji uz zkusil. Bohuzel upgrade je resen tak, ze se nainstaluje nova R10 v6.


Nemuzu prijit na to, jak se to z tech stranek (www.garmin.cz) stahuje?
Ja tam vidim jenom on-line formular pro objednani, ale nikde nevidim primo stazeni.
Muzete dat nekdo presnejsi link nebo popis?

Diky.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2007 - 1:35

[quote]
Nemuzu prijit na to, jak se to z tech stranek (www.garmin.cz) stahuje?http://www.garmin.cz/index.php?section=2009&category=mapy&sub_category=mapy_automapy&view=detail&product=578a uplne dole vpravo jsou linky na stazeni, manual a ceske prostredi do MapSource ;-)
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2007 - 2:31

uplne dole vpravo jsou linky na stazeni, manual a ceske prostredi do MapSource ;-)

Diky, uz je ve GPSce. Ja to nehledal jako upgrade Atlas10r v5, ale jako upgrade TopoCzech v1.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2007 - 8:09

Diky, uz je ve GPSce. Ja to nehledal jako upgrade Atlas10r v5, ale jako upgrade TopoCzech v1.


Včera jsem byl v Picodasu a bavil jsem se s nimi o tomto upgrade. Mimo jiné jsem si jim byl postěžovat, že v nové barevné kombinaci map není v husté zástavbě (Praha a pod) fialová navigační linie na červených silnicích téměř na displeji vidět a musíte za jízdy měnit úhel pohledu na GPS, což je dost nepříjemné. Mimo hustou síť silnic to už je celkem v pohodě. Každopádně mapa v GPS teď víc připomíná omalovánky, než klasickou mapu. Silnice 1. a 2. třídy jsou o poznání tlustší, což dělá problém při zoomu nad 5km - a zkuste si zobrazit celé Česko. Takže celkově pro mne tahle verze byla zklamáním, které nevyrovná ani fakt, že jsou tam zaneseny nově dostavěné úseky silnic. Navíc free TOPO20 vrstevnice, které jsem nad ATLASem měl zapnuté, nejsou nyní téměř vůbec vidět (mají skoro stejnou barvu, jako pozadí (zalesněná plocha a volná plocha).
Co je ale podstatné - dozvěděl jsem se, že jde o beta verzi, jejíž platnost má během krátké doby vypršet a pak bude nahrazena ostrou verzí - placeným upgradem s přeregistrací (Podobně, jako když se objevilo upgrade z Atlasu v4 na Atlas v5.
Takže jsem zvědav. Mně osobně v GPS podstatně více vyhovovala verze 5 (barevným podáním)
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2007 - 10:16

Barevne podani si zmen jak chces :D

Staci pouzit TYP souboor ze stare verze a bude vse tak jak predtim :)

Koukni do registru, dej hledat "JMENO ADRESARE KAM SE NAINSTALOVALA STARA MAPA" nemelo by se to vyskytovat casto, urcite ne pod GARMIN :D Tam si najdi polozku TYP a zde je nejaka hodnota - proste cesta k souboru, najdi vlakno v registrech ktere popisuje NOVOU mapu, zde uz by hodnota TYPO byt mela ale s tebou nechtenym souborem, prepis jen jmeno souboru podle stare mapy, prekopiruj soubor TYP z adresare v5 do adresare v6 a po restartu MS by melo byt vse pri starem :D

EDIT: pokud ti bude MS pri startu hazet chybu, tak jsi nekde udelal chybu a mas spatne odkazy, prekontroluj vse znovu a pripadne to vrat zpet.

EDIT2: Ted mi napada, ze pro standartni zobrazeni by stacilo jen vyhodit tu polozku TYP z verze 6 :D
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2007 - 14:24

Co je ale podstatné - dozvěděl jsem se, že jde o beta verzi, jejíž platnost má během krátké doby vypršet a pak bude nahrazena ostrou verzí - placeným upgradem s přeregistrací (Podobně, jako když se objevilo upgrade z Atlasu v4 na Atlas v5.


Tak tohle je teda dost podstatná informace, pokud by to byla pravda či pokud to bylo správně pochopeno. Je otázka, jestli ten placený upgrade není náhodou upgrade a přechod na Topo Czech v2, protože A10r se dále nebude podporovat, jak píšou na svých stránkách. Teď jsem tam koukal a nikde to není, ale dám krk za to, že to tam bylo, dokonce zdůvodnění, že je to proto, že se blíží termín podzim 2007, kdy už bude v CityNavigator 10 (a tudíž i MG10 ;-) ) plné pokrytí ČR, takže A10R končí a dále se bude vyvíjet pouze Topo Czech.
No mi by se víc líbil upgrade Topo Czech, aby člověk nemusel mít 2 mapy podle toho jestli routuje nebo ne a pořád je přepínat.
Ke kvalitě routingu bych dodal, že je opět podstatně lepší než předchozí.
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2007 - 10:32

Barevne podani si zmen jak chces :D
Staci pouzit TYP souboor ze stare verze a bude vse tak jak predtim :)
Koukni do registru, dej hledat "JMENO ADRESARE KAM SE NAINSTALOVALA STARA MAPA" nemelo by se to vyskytovat casto, urcite ne pod GARMIN :D Tam si najdi polozku TYP ...


Bohužel, v registrech na uvedeném místě nic jako TYP nemám. Jméno adresáře je FAMILY_579, jméno klíče v registech je shodné. Je tam ID, IDX,MDR, UnlockURL, BMAP, LOC,TDB. To je ale vše, položka TYP se tak nevyskytuje.
Co včil?

  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2007 - 15:36

No mi by se víc líbil upgrade Topo Czech ....

Vcera jsem se v Picodasu stavoval a upgrade by mel byt nekdy na jare. Tak uvidime.
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2007 - 11:01

http://nilgiri.sweb.cz/topoczech.html Zkus stahnout toto, a upravit si soubor REG tak aby sedel adresar mapy a vse by melo fungovat tak jak ma.
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2007 - 12:44

Bohužel, v registrech na uvedeném místě nic jako TYP nemám. Jméno adresáře je FAMILY_579, jméno klíče v registech je shodné. Je tam ID, IDX,MDR, UnlockURL, BMAP, LOC,TDB. To je ale vše, položka TYP se tak nevyskytuje.
Co včil?

U R10 v5 tam typ skutecne neni. U v6 tam typ uz je (I0000243.TYP). Odebranim retezcove hodnoty TYP se mapa zmeni, vypada temer jako v5, ale ne vse se bude ukazovat spravne (treba les budou prouzky). Zkus si tam dat typ od Nilgiriho pro TOPO Czech. Navigacni cara tam je videt dobre.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka