Přejít na obsah


Fotka

Keš dostupná jen po určitou dobu - nápady


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
35 odpovědí na toto téma

#1 2škodíci

2škodíci

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2016 - 18:19

Ahoj,
dostal jsem celkem zajímavý nápad na mysterku/multinu. Jejím tématem by měla být polednice a napadlo mě, že by bylo celkem zajímavé, kdyby například indície k výpočtu finálních souřadnic byly na daném místě (nejlépe samozřejmě na poli nebo v jeho blízkosti) zjistitelné pouze v daný čas (nejlépe v pravé poledne). Je to zatím jen všechno v teoretické rovině a třeba je to absolutní blbost. Jediný způsob provedení, který mě zatím napadl by byl např zápek, který by měl spínač zajištující to, že by šel otevřít právě třeba jen od 12 - 13 hodin, ale ani nevím, jestli něco takového existuje.
Za každý jiný a jistě i lepší nápad, jak by to šlo provést bych byl věru rád.
Předem díky! :)


  • 0

#2 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2016 - 18:28

zjistitelné pouze v daný čas...

Neco takoveho.. http://coord.info/GC2YWEK
  • 0

#3 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2016 - 18:28

Už tu myslím byly obdobné nápady, takže moje varování ještě speciálně pro tebe:
Většinu kačerů taková keš naštve, zvlášť pokud to zjistí až na místě. A pár z nich se ti pokusí do keše dobýt jakýmkoli způsobem mimo "otvírací dobu".
  • 11

#4 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2016 - 18:47

1) měla by to být mysterka, aby kačera aspoň trochu něco nutilo kouknout do listingu

2) ano, Seznamka je přesně ten typ keše, který jsem chtěl uvést. Šikovný elektrotechnik ti udělá klidně zařízení co bude vysílat každé sudé úterý od 12:34 do 14:11,ale jen pokud bude víc jak 13°C. 


  • 0

#5 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2016 - 18:47

naštve je slabé slovo


  • 5

#6 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2016 - 20:10

Radši bych to řešila třeba mysterkou, kde se "polednice" bude zjevovat vždyvky jen od 12:00 do 12:01 na nějakém webu, případně kde se bude v daném čase někde vysílat signál se zašifrovanými souřadnicemi, který bude třeba ulovit, ale ten čas bude jasně napsaný v listingu zároveň s popisem, jak se k signálu dostat. Samotnou keš už bych takhle nedělala.


  • 5

#7 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2016 - 20:31

I tohle tu už je: https://coord.info/GC252Z8


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#8 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2016 - 20:38

1) měla by to být mysterka, aby kačera aspoň trochu něco nutilo kouknout do listingu

2) ano, Seznamka je přesně ten typ keše, který jsem chtěl uvést. Šikovný elektrotechnik ti udělá klidně zařízení co bude vysílat každé sudé úterý od 12:34 do 14:11,ale jen pokud bude víc jak 13°C. 

Jj, další jedna podobná je v Brně, a další v Třebíči, ale ty frekvence vysílání jsou trošku častější, aby lovci nebyli moc nas...štvaní, že to propásli.

 

K úvodní otázce. V každém případě to bude mysterka, ale pokud by to měl být nějaký "zámek" na kešce, tak nepřežije dlouho. BF odlovy jsou u nás oblíbené. Určitě lepší bude, když to časovací zařízení sdělí pouze indicii ke kešce, která z něj ale nepůjde dostat hrubou silou.


  • 4

#9 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2016 - 0:08

Jj, další jedna podobná je v Brně, a další v Třebíči, ale ty frekvence vysílání jsou trošku častější, aby lovci nebyli moc nas...štvaní, že to propásli.

 

K úvodní otázce. V každém případě to bude mysterka, ale pokud by to měl být nějaký "zámek" na kešce, tak nepřežije dlouho. BF odlovy jsou u nás oblíbené. Určitě lepší bude, když to časovací zařízení sdělí pouze indicii ke kešce, která z něj ale nepůjde dostat hrubou silou.

V Třebíči je i jedna taková, kde se sice nevysílá, ale zas ta frekvence možností zjištění souřadnic je velmi nízká. 


  • 0
:)

#10 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2016 - 6:03

Ve Vlasimi byla tradicka umistena na zavorach. Keska sla sundat a vratit jen kdyz byly zavory dole. Cetnost spousteni zavor nebyla moc vysoka (alespon z meho pohledu navstevnika Vlasimi). Ale myslim, ze dnes by takova keska uz neprosla.


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#11 karelbela

karelbela

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2016 - 8:25

Podle mě kravina jak mraky. Kešky sbírám pro radost, že se podívám na nějaké zajímavé místo, kam by mě ani nenapadlo jít, že se projdu nebo projedu na kole. Ale být v přesně danou dobu na přesně daném místě se MI nelíbí. To je záležitost snad jenom pro místní nebo pro ty co se delší dobu zdržují na daném místě. Díky, ale takovou já nechci.


  • 2
když vidím díru, musím do ni.

#12 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2016 - 8:45

Reálně bych viděl tři možnosti. 

1) Souřadnice zobrazující se v daný čas na webu. Jednoduché řešení, takových keší už existuje několik.

2) Elektronické udělátko v terénu ve velmi bytelném provedení, které zobrazí nebo odvysílá souřadnice v daný čas. Složitější na realizaci, ale zajímavější pro odlov. Musíš ale vyřešit napájení a pro delší období možná alespoň občasnou synchronizaci času, aby se moc nerozjížděl.

3) Řešení mechanické, dokázal bych si představit upravený budík se souřadnicemi napsanými na hodinové ručičce a přes ciferník kryt s výřezem pouze na dvanácré hodině. Sice by se souřadnice ukázaly i o půlnoci, ale to by snad až tak nevadilo. Opět by to muselo být ve velmi bytelném provedení.

 

Všechny tři varianty nezabrání finálkařům a "těm kteří musí odlovit vše" aby si sehnali někde souřadnice, ale s tím už tak nějak musíš u podobné keše počítat. Já bych si takovou rád odlovil, pokud bych měl tu možnost.


Tento příspěvek byl upraven od Parkis: 31 srpen 2016 - 8:49

  • 3

#13 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2016 - 12:19

Podle mě kravina jak mraky. Kešky sbírám pro radost, že se podívám na nějaké zajímavé místo, kam by mě ani nenapadlo jít, že se projdu nebo projedu na kole. Ale být v přesně danou dobu na přesně daném místě se MI nelíbí. To je záležitost snad jenom pro místní nebo pro ty co se delší dobu zdržují na daném místě. Díky, ale takovou já nechci.

Tak... on ti ji taky nikdo nenutí, že jo :D. Když ji nechceš, nemusíš na ni chodit. Zeměplk ani EU zatím žádný kvóty na odlovení  keší v přilehlém okolí se sankcí smazání účtu naštěstí nevyhlásily.


  • 0

#14 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2016 - 12:43

Ale napsat názor může, ne?


  • 6

#15 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2016 - 12:53

To udělali oba... :P


  • 5

#16 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2016 - 13:34

Tak... on ti ji taky nikdo nenutí, že jo :D. Když ji nechceš, nemusíš na ni chodit. Zeměplk ani EU zatím žádný kvóty na odlovení  keší v přilehlém okolí se sankcí smazání účtu naštěstí nevyhlásily.

Tak nenuti. Ale muzu rict z vlastni zkusenosti ze kdyz vylustim sifru od D5 mysterky v Nemecku 3 hodiny cesty od domova a v te sifre vevnitr zjistim ze kes jde odlovit jen v patek 13, ktery nejen ze neni kdyz tam jedu, ale dokonce uz letos ani nebude a sance ze bych se tam nekdy v prislusne datum dokazal dostat se blizi k nule, tak to zrovna nepotesi. Ja tyhle kese taky nemam moc rad. Ona spousta owneru nedokaze dohlidnout ze by kese nekdo lovil mimo blizke okoli HC.


  • 15

#17 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2016 - 13:39

Modrák: V tom s tebou souhlasím, však taky jsem někde vejš psala, že bych osobně to omezení času přesunula na luštění a samotnej odlov bych už nechala volně dle volby každého soudruha, takže komu se to nelíbí, může s tim seknout už po prvním přečtení listingu, a odebrat se pro bod k nejbližšímu okapu. U názoru kolegy mi spíš přišel srandovní ten způsob vyjádření ve stylu: "keš, která nesedne mně, je automaticky špatná keš".


  • 1

#18 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2016 - 13:55

U názoru kolegy mi spíš přišel srandovní ten způsob vyjádření ve stylu: "keš, která nesedne mně, je automaticky špatná keš".

 

Kdysi jsem někde četl nebo slyšel takovou zajímavou věc, která s tím souvisí. Vysvětlovalo se to na jízdě v autě:

Představte si, že jedete v autě. Bez ohledu na to, jakou aktuální rychlostí jedete, tak budete mít tendenci:

a) všechny, kdo jedou aktuálně pomaleji než vy, považovat za brzdu provozu a divit se, proč jedou zbytečně tak pomalu, a zároveň

B) všechny, kdo jedou aktuálně rychleji než vy, považovat za piráty silnic a divit se, proč jedou zbytečně tak rychle.

Pouze ti, kteří pojedou přesně tak rychle, jako vy, pojedou podle vás rozumně.

 

A jak už jsem psal, toto vnímání vám zůstane, i když příště třeba pojedete rychleji, nebo naopak pomaleji.

 

Odborně se tomu nějak říká, nevím už jak a nechce se mi to dohledávat, ale princip je v tom, že svoje chování máme tendenci považovat za etalon správnosti a pomocí něj pak posuzovat chování ostatních. Kdo se tomu vymyká v libovolném směru, toho považujeme svým způsobem za exota.

 

Musím se přiznat, že tomu věřím, protože to sám na sobě (hlavně při té zmiňované jízdě v autě) občas pozoruju. Asi jedinou obranou proti tomu je být si toho vědom a dávat si na to cíleně pozor.


  • 2
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#19 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2016 - 14:09

Mas pravdu, predsedo. Na silnici fakt existujou pouze brzdy a pirati, pozoruju to taky. Nikoho jinyho jsem nikdy nepotkal. Coz je logicky, protoze pokud teoreticky existuje nekdo takovej co jede stejne jako ja, tak je prede mnou nebo za mnou v konstantni vzdalenosti a tudiz se nikdy nepotkame :-)

 

Uplne stejne je to s kesema. Owneri se deli na dve kategorie. Ty co zakladaji lehky kese co nestoji za to lovit, a ty co zakladaji tezky kese co neumim vylustit. Ale prakticky nikdo neni soudnej aby udelal kes te obtiznosti jaka mi vyhovuje :-) Takovou si musim zalozit sam. Jenze tu zas nemuzu zalogovat...


  • 19

#20 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2016 - 14:39

Technicky vzato můžeš. Jeden zde na fóru již nepůsobící owner má zalogováno jako nalezené padesát svých keší - a nejsou adoptované.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama