Přejít na obsah


Fotka

Open street mapa export do Garmina


Nejlepší odpověď HaLuMa , 08 září 2016 - 21:01

https://sites.google.../site/sherco40/

 

nevydes se Francouzu, program umi mluvit i anglicky.

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
43 odpovědí na toto téma

#21 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2016 - 21:02

HaLuMo moc diky. Pekny vecer
  • 0

#22 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2016 - 21:16

Jeste jedna technicka. Nemate nekdo u sebe uz nejaky upraveny typky. Jinak prosim, jak pak dostanu upravenou typku do gatmina
  • 0

#23 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2016 - 21:26

A OpentMTBMap znáte? https://openmtbmap.org/download/odbl/  na kolo je to docela dobrý, protože se na první pohled dá rozlišit kvalita cest.


  • 0
MaFa

#24 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2016 - 21:29

TYP je soucasti mapy. Jde z mapy vytahnout, oeditovat a zase tam vratit.

Kdyz mas mapu nainstalovanou v basecampu, najdi adresar, kde jsou mapova data ulozena. jeden ze souboru bude mit priponu .TYP. Staci si ho schovat a nahradit zmenenou verzi... a pak znovu nahrat mapu z basecampu do Garmina.

Na te strance, kde je ten editor, je ke stazeni i ImgTool, ktera umi vytahnout ci nahradit TYP i z hotoveho IMG souiboru v Garminovi. (Mimo jine, umi toho vic!)


  • 0

#25 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2016 - 21:32

Diky moc ! Az bude trochu casu vrhnu se na to. Snad se mi podari napodobit mapy.cz. Pak bych byl 100% spokojen.

MaFa: ty znam, jen lepsi (graficky) jsou mtbmap.cz, jen nevim, jak je dostat do garmina :)
  • 0

#26 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2016 - 6:44

Musim rict, ze mne take zadne predpripravene OSm mapy pro garmina nejak neoslovily. Jsem asi zmlsany. Mym snem je mapa na urovni Topo Czech Pro, vcetne respektovani ceskeho turistickeho znaceni, a vcetne vrstevnic. Kdyby se na to nekdo vrhnul, byl by to pak mozna dobry duvod poslat Topo Czech do haje. ;)

 

Mno, ted mam po letech v GPSce Topo, tak to konecne mam s cim srovnavat. :-) 

A souhlas, absence jedne "must have" Garmin OSM mapy je velka skoda. Sam pouzivam frikart, ale ty relace tur. tras tam chybi. Mam pres to svuj overlay, ale mit to v jednom...

 

Jako namet na dlouhe zimni vecery dobry.  ^_^


Tento příspěvek byl upraven od h0--: 09 září 2016 - 6:45

  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#27 sinpa

sinpa

    sinpa

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2016 - 7:41

A co tato mapa, už dlouho ji používám a zatím super.  http://mapygarmin.wz.cz/index.php


  • 3

#28 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2016 - 7:54

Zacal bych tim, ze to nema integrovane vrstevnice.

 

tady je potreba produkt, ktery bude zit, bude pravidelne aktualizovany, a bude mit vsehcno potrebne v sobe. Aby uzivatel, ktery byl doposud zvykly na Topo czech pro, aby si jednoduse nainstaloval jednu mapu, podival se na ni, a mohl si rict: "ty blaho, ono je to lepsi a jeste zadarmo!"

Ale ne, aby po vsech certech shanel jeste toto a tamhleto, a sice se mu to v pocitaci nikdy najednou neukaze, ale v GPSce to bude pres sebe vypadat pekne... proste potrebujeme jednu mapu se vsim vsudy, a s poradnym vzhledem pripominajici tradicni tuzemske mapy. To je cesta!


  • 3

#29 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2016 - 10:00

Kdyby ten produkt měl HW-GPS jako Garmin, výdrž navigovat aspoň 2 dny jako Garmin a zbytek by byl chytrý foun od Androida, aby tam běžel Locus, to bylo fajn...
Když tak sním, tak možná existuje nějaký externí GPS modul, který se třeba pres BT připojí jako zdroj GPS k mobilu.
Nebo víte o nějakém mobilu, který naviguje podobně dobře jako Garmin?
  • 1

#30 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2016 - 10:29

tady je potreba produkt, ktery bude zit, bude pravidelne aktualizovany, a bude mit vsehcno potrebne v sobe.

Ted jsem si vzpomnel na http://garmin.v0174.net/index.php, ktera vypada fajn.

 

 

Asi to chvilku budu testovat a uvidim.


  • 1

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#31 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2016 - 10:44

Kdyby ten produkt měl HW-GPS jako Garmin, výdrž navigovat aspoň 2 dny jako Garmin a zbytek by byl chytrý foun od Androida, aby tam běžel Locus, to bylo fajn...
Když tak sním, tak možná existuje nějaký externí GPS modul, který se třeba pres BT připojí jako zdroj GPS k mobilu.
Nebo víte o nějakém mobilu, který naviguje podobně dobře jako Garmin?

kdysi dávno jsme používali takovéhle http://nokiamagazine...y-kudy-cesticka

 

http://www.geocachin...tový-gps-modul/


  • 1

#32 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2016 - 11:21

Subjektivně můj aktuální telefon Sony Xperia Z5 Compact i ten předchozí Z2 navigují stejně jako Oregon 600. Toho si poslední dobou beru už jenom na kolo nebo na pěšky do lesa. Ve městě se mi líp kešuje s mobilem a až bude nějaká mapa do Locusu tak dobrá jako Topo Pro, s Garminem nejspíš končím. Locus je výrazně lepší než sw od Garminu.


  • 1
Vložený obrázek

#33 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2016 - 11:39

Subjektivně můj aktuální telefon Sony Xperia Z5 Compact i ten předchozí Z2 navigují stejně jako Oregon 600. Toho si poslední dobou beru už jenom na kolo nebo na pěšky do lesa. Ve městě se mi líp kešuje s mobilem a až bude nějaká mapa do Locusu tak dobrá jako Topo Pro, s Garminem nejspíš končím. Locus je výrazně lepší než sw od Garminu.

I ja musim souhlasit. Posledni dobou hledame se Z5 Compact vic a vic. Mozna i proto, ze v nem mam celou db z Geogetu a naucil sem se s Locusem a vetsinou jeho doplnku. Mapy mi prijdou na pohodu. Samozrejme, mohlo by to byt lepsi.....


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#34 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2016 - 11:39

Me prijde, ze mapa z osm.paws.cz je stejne dobra jako Topo Pro. Mit ji i v Garmin formatu, tak jsem naprosto spokojen.


  • 2

#35 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2016 - 11:44

Presne tak. Proto mne mrzi ze to nejde :((
  • 0

#36 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2016 - 12:23

Tak pochopitelne nejde zkonvertovat mapa z mapsforge formatu do Garminiho. Nicmene podobna mapa vyrobit jde! Vis, jak se vyrabi takova Mapsforge mapa?

 

1) vytahnes si z OSM ta data, ktera chces v mape mit. (pripadne k tomu pridas bopkem vyrobene vrstevnice, ktere v OSM nejsou.)

2) data prevedes do MapsForge formatu

3) vygenerujes vykreslovaci schema, ktere rika, jak se kazdy ten OSM tag ma vykreslit.

 

A vis, jak se z OSM vyrabi Garmini mapa?

 

1) vytahnes si z OSM ta data, ktera chces v mape mit. (pripadne k tomu pridas bopkem vyrobene vrstevnice, ktere v OSM nejsou.)

2) nadefinujes prevod OSM tagu na Garmini tagy

3) data prevedes do Garminiho formatu

4) vygenerujes TYP, ktery rika, ja se kazdy ten Garmini tag ma vykreslit.

 

Jak vidis, zdroj dat je totozny, lisi se jen zpracovani pri vyrobe. Nejvetsi kamen urazu je v tom prevodu na Garmini tagy, protoze garmin proste nema takovou volnost pri vykreslovani, jako Mapsforge.


  • 4

#37 sinpa

sinpa

    sinpa

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2016 - 13:57

Kdyby ten produkt měl HW-GPS jako Garmin, výdrž navigovat aspoň 2 dny jako Garmin a zbytek by byl chytrý foun od Androida, aby tam běžel Locus, to bylo fajn...
Když tak sním, tak možná existuje nějaký externí GPS modul, který se třeba pres BT připojí jako zdroj GPS k mobilu.
Nebo víte o nějakém mobilu, který naviguje podobně dobře jako Garmin?

Já používám https://www.czc.cz/g.../146805/produkt už asi 3 roky


  • 0

#38 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2016 - 17:54

Z doby, kdy jsem se pokoušel do TYPků hrabat, jsem našel odkaz: http://www.pinns.co.uk/osm/ostyp.html


  • 0

#39 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2016 - 7:33

Vim, ze uz to tu zaznelo, ale mapygarmin.wz.cz jsou fakt dobry. A ze to nema integrovany vrsstevnice? Boha, to je tragedie, kdyz budu mit vrstevnice v extra souboru. Pouzivam je na Oregonu uz drahne let a porad jsem spokojena. Aktualizace jsou ted asi po ctvrt roce, ale porad je to vickrat nez topo jednou za uherskej rok. 

PS: A pokud chce nekdo vrstvenice i mapu v jednom, tak si to muze mergnout v Basecampu nebo Mapsourcu.


  • 0

#40 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2016 - 8:06

Tak jsem vymyslel nějaké řešení pro Oregon. Na hledání TOPO se všemi detaily, na obecný přehled OSM se zapnutým menším počtem detailů. Dva profily. Jen je nutné po změně profilu vypnout a zapnout, nepochopitelně po změně profilu zůstávají mapy jako před změnou, teprve po novém zapnutí se zapnou podle předvolby. Je to drbání nohou za uchem, ale ve skutečnosti to problém není, když chci jen přehled, kde jsem, nehledám schránky a naopak.

Kdyby šlo nastavit od určitého měřítka jiné mapové podklady, bylo by to lepší, tak jak to lze v JNX, kdy si můžu nastavit pro různá měřítka různě podrobné dlaždice a pro nejpodrobnější třeba ortofoto.

MapyGarmin.wz jsou dobré, ale když přepnu na TOPO, vidím v lesích i cestičky, které na OSM nejsou. A právě v lesích to potřebuju.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama