Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 1 Hlasů

Pomoc s mystery cache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
121 odpovědí na toto téma

#1 prall

prall

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2017 - 21:33

Ahoj, věřím, že tu jsou lidé, kteří mají už hodně zkušeností a bude to pro ně lehké :) přemýšlím nad jednou mysterkou (GC4P3BV) už nějakou dobu, nejen sama.. ale vyčerpali jsme všechny možnosti, které nás napadli..

 

Proto bych se ráda zeptala, jestli někoho nenapadá nebo neví, jak takovéhle mysterky řešit.. samozřejmě nechci od vás souřadnice, jen bych byla moc vděčná za nasměrování v luštění..

Bohužel neumím pořádně německy - ale když nikdo nebude vědět, asi nám nic jiného nezbyde a ownerovi napíšu, pořádně nás takhle keška trápí :D :)

 

Předem díky! :)


Tento příspěvek byl upraven od prall: 09 leden 2017 - 21:36

  • 0

#2 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2017 - 22:20

Ownerovi byste měli napsat v první řadě.

 

A luštění je to na pět minut.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#3 prall

prall

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2017 - 22:53

Vím, že v první řadě jemu.. ale jak jsem zmínila, německy skutečně neumím - spíš bych něco sama napsala, než pak rozuměla odpovědi.. proto mě napadlo se zeptat tady na nějakou obecnou radu

 

K luštění - je to dost možné... ale na tenhle typ jsme ještě nenarazili, víceméně teprve začínáme objevovat..

Ale děkuji i za tuhle odpověď :) aspoň vím, že v tom zbytečně hledám nějakou vědu..


  • 0

#4 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2017 - 22:59

Taxoft: To, že to dáš ty nebo já za pět minut, neznamená, že je to na pět minut pro každého. A pro někoho nepolíbeného mysterkami to může být opravdu těžké.


  • 14

#5 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2017 - 23:08

To je přece normální - kdo ví v čem to spočívá, tak to vyluští bleskově. Ostatní většinou napadnou napřed všechny falešné cesty.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#6 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2017 - 23:08

Edit: aha, je to ještě trošku jinak.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 09 leden 2017 - 23:12

  • 0

#7 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2017 - 7:03

Což napsat ownerovi česky? Má tam listing i s dobrou češtinou.

Ale to asi bude copy/paste z wikipedie.

V každém případě na angličtinu by se chytit mohl. A pokud jí moc neumí, o to lépe, jednoduchou angličtinou se domluví všichni.


  • -1

#8 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2017 - 7:25

No i v Geochecku je popis z automatického překladače :-) Nicméně si myslím, že napsat jednoduchou otázku, nechat Googlem přeložit a poslat to ownerovi, může tvůj problém vyřešit. A na fórum je dobré se obracet až když tato možnost selže.
  • 1

#9 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2017 - 14:02

Já do toho vejrám už čtvrt hodiny a nevyluštil jsem to.


  • 2

#10 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2017 - 14:10

Souřadnice budou nějak schované v tom obrázku, ale mě známé postupy nezabraly, tudíž pro mě pětihvězdičková mysterka.


  • 2

#11 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2017 - 14:54

Možná proto, že se koukáš špatně? A že to je ve skutečnosti tak D2*?


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#12 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2017 - 15:41

Možná proto, že se koukáš špatně? A že to je ve skutečnosti tak D2*?

No, myslim, ze ty tri hvezdicky docela sedi!


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#13 Guest_chrobak.truhlik_*

Guest_chrobak.truhlik_*
  • Guests

Publikováno 10 leden 2017 - 17:26

Možná proto, že se koukáš špatně? A že to je ve skutečnosti tak D2*?

Áno, je to taká ďalšia mysterka typu HNČM = Hádaj Na Čo Myslím

A áno, je to D2. :)


  • 0

#14 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2017 - 17:36

Áno, je to taká ďalšia mysterka typu HNČM = Hádaj Na Čo Myslím

A áno, je to D2. :)

Teda, to si troufam nesouhlasit. Vlastne je opravdu vsechno napsano v listingu a lusteni nakonec neni takovy orisek. Dost se mi libi, jak autor na cloveka mezi radky pomrkava :-)


  • 1

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#15 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2017 - 17:43

Áno, je to taká ďalšia mysterka typu HNČM = Hádaj Na Čo Myslím

 

Tak to ani náhodou. Je to krásná analytická šifra.


  • 2

#16 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2017 - 20:22

Áno, je to taká ďalšia mysterka typu HNČM = Hádaj Na Čo Myslím

A áno, je to D2. :)

 

Tak si to vylušti. Zvládne to žák prvního stupně základní školy, třídu napovídat nebudu. A je to jasné, zřejmé, neajťácké, elegantní, vtipné.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#17 Guest_chrobak.truhlik_*

Guest_chrobak.truhlik_*
  • Guests

Publikováno 10 leden 2017 - 20:30

Tak si to vylušti. Zvládne to žák prvního stupně základní školy, třídu napovídat nebudu. A je to jasné, zřejmé, neajťácké, elegantní, vtipné.

Veď práve, že som to vylúštil. Aj s prečítaním listingu a následným vyplnením checkera to trvalo tak do 5 min. Preto tá D2.

Áno, neajťácke, elegantné, vtipné. Je to len vecou definície, čo je HNČM. Pre mňa toto také bolo.


  • 0

#18 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2017 - 20:41

Tak to ani náhodou. Je to krásná analytická šifra.

Možná by tazateli pomohlo poradit, jak takové analytické šifry luštit.

Mě osobně by taky třeba zajímalo, jak to dělají ostatní...

Já většinou nejdříve zkouším, základní finty ukrytí souřadnic (skrytý text, HTML, poznámky v obrázku a EXIF datech atp.). V případě, že toto nezabere, zkouším, kde by mohly být ukryty souřadnice - a to už je složitější. Podle toho, jestli je nějaký návod, jak mají souřadnice vypadat v listingu (zda hledám čísla, nebo text, pokud čísla, kolik jich hledám a jak mohou vypadat 10 čísel, 6 čísel, 14 či 15 čísel atp.).

 

Osobně to třeba u této "nevidím" protože jsem zkusil pár možností, které mě napadly, ale žádné nejsou správné, jen si nejsem jistý zda něco, co jsem tam našel je chyba v listingu či způsob šifry :)


  • 1

#19 Guest_chrobak.truhlik_*

Guest_chrobak.truhlik_*
  • Guests

Publikováno 10 leden 2017 - 20:53

Možná by tazateli pomohlo poradit, jak takové analytické šifry luštit.

Mě osobně by taky třeba zajímalo, jak to dělají ostatní...

Já většinou nejdříve zkouším, základní finty ukrytí souřadnic (skrytý text, HTML, poznámky v obrázku a EXIF datech atp.). V případě, že toto nezabere, zkouším, kde by mohly být ukryty souřadnice - a to už je složitější. Podle toho, jestli je nějaký návod, jak mají souřadnice vypadat v listingu (zda hledám čísla, nebo text, pokud čísla, kolik jich hledám a jak mohou vypadat 10 čísel, 6 čísel, 14 či 15 čísel atp.).

 

Osobně to třeba u této "nevidím" protože jsem zkusil pár možností, které mě napadly, ale žádné nejsou správné, jen si nejsem jistý zda něco, co jsem tam našel je chyba v listingu či způsob šifry :)

Ja ešte doplním, že si treba zobraziť naozaj všetky obrázky nachádzajúce sa v listingu. Aj obrázok pozadia...

Pre úplnosť dodám, že niekedy je obrázok pozadia biely ako býva normálne pozadie listingu a práve v tom "prázdnom" bielom mieste to je. :)


  • 0

#20 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2017 - 21:21

Možná by tazateli pomohlo poradit, jak takové analytické šifry luštit.

Mě osobně by taky třeba zajímalo, jak to dělají ostatní...

Já většinou nejdříve zkouším, základní finty ...

 

Tazatelce jsem napsal soukromou zprávu s nabídkou pomoci, odepsala, že už spoustu nápověd dostala.

Zveřejňovat veřejně řešení mysterky se nedělá.

Postupy, které popisuješ, právě odpovídají tomu HCNM. Bohužel u spousty mysterek to jinak nejde, než všechny tyto postupy vyzkoušet,


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama