Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak ihned prodloužit prémiové členství


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
127 odpovědí na toto téma

#21 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2018 - 17:12

Dnes jsem zjistil, že mám už tři dny propadlé členství. Obnova trvala přes ofiko apku pro iphone 9 sekund !!!! cena 704 koruny. :-)


Potřebuju obnovit členství, zkusila jsem to přímo z webu a po zadání údajů z karty a potvrzení se mi to třikrát zeleně odfajfkovalo a NIC. Datum expirace PM stále stejný.
Co dělám sakrblajz špatně?
  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#22 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2018 - 17:33

... až nastane den, kdy ti PM expiruje, tak se to teprve strhne z karty a prodlouží. A tak pokaždé každý rok, dokud si to automatické prodlužování nezrušíš, nebo dokud ti nepřestane fungovat karta.


  • 2

#23 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2018 - 18:04

Aha, děkuji. Já blbka myslela, že se mi hned ukáže nové datum expirace. Tak jsem zazmatkovala a asi ty peníze poslala ještě jednou. Nebo uvidím, co se za 14 dní strhne z karty. ☺ Jelito, no.
  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#24 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2018 - 18:28

já když si chci ihned prodloužit členství a navíc bez toho samoobnovování, tak si z jiného účtu daruji členství a to se projeví ihned
  • 0

#25 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2018 - 19:16

Taky staci tu obnovu hned pak vypnout.

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 01 srpen 2018 - 19:16

  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#26 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2018 - 20:24

Potřebuju obnovit členství, zkusila jsem to přímo z webu a po zadání údajů z karty a potvrzení se mi to třikrát zeleně odfajfkovalo a NIC. Datum expirace PM stále stejný.
Co dělám sakrblajz špatně?

To jsem si přesně myslela taky. A když se nic nedělo, byla nervózní, ale fakt prodloužili to až v den expirace.
  • 1

#27 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2018 - 21:44

Díky, tak počkám, expirace je 14.8. A budu doufat, že mi nestrhnou peníze dvakrát.
  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#28 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2018 - 22:08

Díky, tak počkám, expirace je 14.8. A budu doufat, že mi nestrhnou peníze dvakrát.

Možná strhnou. Ale budeš pak mít předplaceno ještě na další rok.


  • 1

#29 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2018 - 14:00

Ne, mě se to stalo taky když mi vypad než a já myslel že mi to neprošlo a znovu si PM zaplatil. Strhli mi to jen jednou a to veden, kdy mi skončilo období PM. Dřív to prodloužit nejde.
  • 0

#30 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2020 - 11:46

Prodlužuji nekolik let přes osvědčený geo e-shop z Hluboké. Majitele na rozdil od velké části jihočeských kačerů neznám, ale jde to rychle, spokojenost. Zaplatim jednorázovým příkazem, přijde mi kód, ten zadám a hotovo. Cena v sprnu byla něco kolem sedmi stovek, nevim jestli vzhledem ke kurzu možná dokonce o něco nižší než předchozí roky.
  • 0

#31 jiri.s

jiri.s

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2021 - 13:37

Ofiko appka Geocachingu na Androidu mi nabízela prémiové členství cca za 870 Kč, což mě v souvislosti s příspěvkem None šokovalo. Docela by mě zajímalo, jakým kurzem to Google Pay přepočítává. Nakonec jsem to vyřešil jednoduše - na webu ve formuláři zadal kartu, zemi Bolívii, kde je platba za dolary (USA se nechtěly zprocesovat druhým bodem) a adresu to schroupalo normálně českou. Z Revolutu mi byla stržena částka krásných 651 Kč.  :D


Tento příspěvek byl upraven od jiri.s: 18 leden 2021 - 13:39

  • 1

#32 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2021 - 18:26

Se tady chlubíte, jak jste ušetřili platbou v USD, ale přitom jste náš stát ošidili na daních.  :P


  • -2

#33 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2021 - 20:01

Se tady chlubíte, jak jste ušetřili platbou v USD, ale přitom jste náš stát ošidili na daních. :P


Když dám na stranu, že chceš jen trolit, tak na základě čeho jsi ke svému názoru došel? Proč si myslíš, že se jinak platí nějaká daň?
  • -1

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#34 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2021 - 22:30

Se tady chlubíte, jak jste ušetřili platbou v USD, ale přitom jste náš stát ošidili na daních.  :P

A komu ty daně platí ? A že je jako platí v každém státě stejně !  a že to jako náhodou vychází tak kulatě.


  • -1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#35 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2021 - 0:38

Příjemci daně. Neplatí. Nevychází. Už se to tady řešilo x-krát...


  • -1

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#36 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2021 - 10:43

Už si pomalu začínám říkat, že to možná není troll. Co když mu křivdíme, co když je vážně jen blbej?


  • 3

#37 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2021 - 20:21

Když dám na stranu, že chceš jen trolit, tak na základě čeho jsi ke svému názoru došel? Proč si myslíš, že se jinak platí nějaká daň?

Jasně že GS platí z přijaté platby DPH. Ale jaksi ho nezaplatí v ČR, když zvolíte jinou zemi. Okrádáte tak náš stát na daních. 

 

http://www.geocachin...e-2#entry447539


Tento příspěvek byl upraven od jidis: 30 leden 2021 - 20:25

  • 0

#38 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2021 - 23:20

Jasně že GS platí z přijaté platby DPH. Ale jaksi ho nezaplatí v ČR, když zvolíte jinou zemi. Okrádáte tak náš stát na daních. 

 

http://www.geocachin...e-2#entry447539

 

Ne že bych měl USA nějak v lásce, ale Groundspeak je americká firma (neslyšel jsem, že by měli pobočky někde po světě nebo vlastně jiné sídlo než GCHQ), takže mi přijde celkem logické zaplatit daně za jejich službu tam. A pokud tím navíc ušetřím já, tak jenom tím líp.

 

Na druhou stranu když vidím, co se z mých daní platí, tak si říkám, že čím míň stát dostane, tím líp. Teď naposledy půl milionu dvěma influencerům za reklamní videa na sociálních sítích. Asi jsem na tyhle nové věci až moc starý...

Nebo muset zaplatit 3 miliony za expresní přepravu injekčních stříkaček (které se stejně moc nehodí) když to, že budou potřeba bylo jasné každému s alespoň půlkou funkčního mozku nejpozději loni v létě a jenom ti co o těhle drobnostech rozhodují se po nich začali shánět až někdy na přelomu roku...

 

Z toho co já vydělám si stát tak jako tak vezme skoro 50% (podívej se, co je to den daňové svobody), takže mám zato, že toho má ode mě docela dost a zpátky toho zase tak moc nedostanu...

 

PS: ano, vím že je krmení trola


  • 2

#39 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2021 - 23:49

Jasně že GS platí z přijaté platby DPH. Ale jaksi ho nezaplatí v ČR, když zvolíte jinou zemi. Okrádáte tak náš stát na daních.

http://www.geocachin...e-2#entry447539

Zbytečná diskuse. Buď sem dej daňový doklad, který dokazuje tvoje tvrzení nebo to zůstane v rovině báchorek uliční drbny.
  • 0

#40 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2021 - 19:00

Jestli jsem to dobře pochopil, GS musí odvést DPH v EU zemi konečného příjemce elektronické služby, nebo na jednotném místě MOSS, které to v rámci EU přerozdělí.

GS potvrdil, že navýšení ceny PM vlivem přepočtu EUR do USD bylo (i) z důvodu odvodu DPH do EU. Že to sváděli také na vyšší transakční poplatky a nepřiznali, že se jim zřejmě čistá marže i tak zvýšila, je věc druhá.

Že součástí ceny za PM v EUR je i DPH je vidět tady:

VAT.PNG

 

Daňový doklad máš ve svém profilu: https://payments.geo...p/latestreceipt, kde je vidět VAT ID.

faktura.PNG

 

Konkrétní výši GS bohužel neuvádí (asi aby to tak nebilo do očí), dokonce i se zveřejněním toho VAT ID měli zpočátku problém.

Docela by mě zajímalo, kdo platíte PM v EUR, jestli tam kromě VAT ID máte i výši té daně. Já tam mám nulu, protože mi to zatím pořád strhávají v USD, ale to VAT ID tam přesto mám...

 

Jsem poslední, kdo by se shamana zastával, ale v tomhle má pravdu - pokud změníme bydliště a zaplatíme PM v USD, stát o DPH přijde....Jestli je to dobře nebo špatně, je otázka..


Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 31 leden 2021 - 19:36

  • 1

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama